Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn za

poruka: 53
|
čitano: 13.490
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn za ".
16 godina
offline
Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn za

Neka jer je to pljačka.

Moj PC  
40 0 hvala 0
14 godina
offline
Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn za

Uhljebi iz pošte na aparatima.

Moj PC  
16 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn
Neka uzmu te 4.5 kune, al barem da mi dostave paket a ne ceduljicu.
All truly great thoughts are conceived by walking.
15 godina
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn

točno - a o neinformiranosti tih teta na šalterima pošte da ne pričam... pojma nemaju zašto se to plaća 4,5kn ... al evo konačno

tračak nade za promjenu.. nadam se samo da će i amazon.com omogućiti dostavu za RH...

MuWu
15 godina
neaktivan
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn
Ma kakva je to političarka koja se bori za nekakve potrebe običnih ljudi, umjesto da svu energiju troši na objašnjavanje da naši heroji nisu zločinci i borbu protiv pedera.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
29 0 hvala 0
15 godina
offline
Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn za

Ja san se prebacio sa ebaya na aliexpres,jer nema tih 4.5 kuna.

Moj PC  
0 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn
Postarina NIJE besplatna vec je placa PRC (Peoples Republic of China).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn za

Neka se izbori da se prema Hrvatskoj ne ponašaju kao da nismo u EU. Poštarine su često besramno visoke ako uopće i postojimo na listi podržanih. Prije par dana na jednoj stranici prebrojim njih 27, samo HR nedostaje. E jesmo zadnja rupa na svirali. Iskreno, boli me ona stvar za 4 kn kad mi odvale 30 Eur za 2kg  pošiljku iz Njemačke.

Give a man a mask and he will show you his true face
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn za

Naglasak je na "mogla bi" 

 
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn

Koja pljacka. Kad narucim nesto iz Njemacke, Rusije, Kine ili Tunguzije,

ako sam platio postarinu ili je besplatna, dobijam svoju narudzbu

na kucnu adresu, ili ako me nema doma, zgradi je zuti ormar sa NFC bravom,

a u svoj postanski dobijem zuti papir sa NFC kodom, s kojim otvorim ormaric,

uzmem paket i ubacim NFC papir unutra.

 

I to je to.

 

Hrvatska posta = lopovi kao i ostala politicka smeca.

11 godina
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn
x18x05x kaže...
Neka uzmu te 4.5 kune, al barem da mi dostave paket a ne ceduljicu.

 Točno, a i spori su, pazi ovo kupio nedavno tv box preko geekbuyinga u italiji (reko nema carine i paket prije stigne) kad ono paket iz italije u njemacnu pa nazad u italiju pa u hrvatsku stigao za dan i pol a iz zagreba do mene za eto ti brzine

zzz kaže...

Ja san se prebacio sa ebaya na aliexpres,jer nema tih 4.5 kuna.

 Nisam ovo primjetio

nkdz kaže...
Postarina NIJE besplatna vec je placa PRC (Peoples Republic of China).

Tebe kao krajnjem kupcu je svejedno dali je poštarinu platila kina ili netko treći ti nebi trebao platiti ništa tako da je za tebe besplatno

16 godina
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn
Doktor-X kaže...
  zzz kaže...

Ja san se prebacio sa ebaya na aliexpres,jer nema tih 4.5 kuna.

 Nisam ovo primjetio

 Preko aliexpressa većina pošiljaka ima broj za praćenje (iz nekog razloga na ebay-u to izbjegavaju ako mogu), a čim imaš tracking number znači da nije "small packet" tip pošiljke sa kojega se naša vrla pošta sjetila uzimati vrhnje sa vrha.

16 godina
offline
Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn za

Ljudi budite sretni opet ima nekog napretka i pomaka jer se EU zakoni pocinju polako primjenjivati.

Ja sam u BiH i ovdje je tek ludnica, pola sajtova ne podrzava, paket dodje u BiH za 7 dana i onda mu jos 20 treba do mene. 

Uzmem iPad ne mogu se prijaviti da sam u BiH, skoro pa nemoguce postaviti apple pay.

 

Hrvatska je super opet 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn za

hajde da i to vidimo ....

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn za

Naša pošta dere di stigne, nikad im dosta. Moj zadnji slučaj, naručio nešto iz Maribora i platio 50 kn poštarine, paket stigne i nije mi se dopalo. Vraćam to ja nazad i ova na šalteru u Hr pošti isplali hladno 130 kuna, ono gledam ju koji k... malo sam se bunio da su svi čuli i onda je izvukla nekakav papir i rekla može za 90, to je najjeftinije. Mislio sam si onda e mamu vam vašu.... Pitao sam na kraju koliko bi me došlo da šaljem nešto u Ameriku, samo me blijedo gledala.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn
limitedition kaže...

Neka se izbori da se prema Hrvatskoj ne ponašaju kao da nismo u EU. Poštarine su često besramno visoke ako uopće i postojimo na listi podržanih. Prije par dana na jednoj stranici prebrojim njih 27, samo HR nedostaje. E jesmo zadnja rupa na svirali. Iskreno, boli me ona stvar za 4 kn kad mi odvale 30 Eur za 2kg  pošiljku iz Njemačke.

 istina koliko puta sam znao vidjeti bosna, serbija dok hrvatske nema. Bilo da je to za nagradne igre ili pak trgovina ili bila van EU ili unutar. Onda znaš kako ljudi doživljavaju hrvatsku. Sramota ništa drugo i to ne samo zbog političara nego i ljudi koji ovdje žive. Šupa

7 godina
neaktivan
offline
Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn za

Volio bih da TNT, UPS, OverSeas i ostali normaliziraju cijene svojih usluga. Za HP i njihovih 4.5 kuna me boli K. Oni mi ionako ne dostavljaju velike pakete.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn

evo po balkanski zašto ti ne otvoriš tvrtu za dostavu? pokraj svih tih nameta od države čitaj poreza pa na dalje sa geolokacijom države kao i broj stanovnika te zaostalost koliko realno bi mogla cijena biti manja? 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn
Jim Carrey kaže...
limitedition kaže...

Neka se izbori da se prema Hrvatskoj ne ponašaju kao da nismo u EU. Poštarine su često besramno visoke ako uopće i postojimo na listi podržanih. Prije par dana na jednoj stranici prebrojim njih 27, samo HR nedostaje. E jesmo zadnja rupa na svirali. Iskreno, boli me ona stvar za 4 kn kad mi odvale 30 Eur za 2kg  pošiljku iz Njemačke.

 istina koliko puta sam znao vidjeti bosna, serbija dok hrvatske nema. Bilo da je to za nagradne igre ili pak trgovina ili bila van EU ili unutar. Onda znaš kako ljudi doživljavaju hrvatsku. Sramota ništa drugo i to ne samo zbog političara nego i ljudi koji ovdje žive. Šupa

 Bolje bi bilo da se zove Jugoslavija barem nas nebi tretirali kao smeće. Jednom sam vidio u Battlefield 2 kod registracije EA account-a nije bilo ni Hrvatske ni Srbije ni Bosne samo Jugoslavija.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn

Evo ti primjer pa proučavaj. Pa se upoznaj s problemom na prije nego počmeš trkeljati gluposti.

S time da je za prvu grupu za nardžbe iznad 300€ dostava besplatna. Obrati pažnju na označene zemlje i hrvatsku.

I ne radi se o nametima Republike Hrvatske jer kad naručuješ iz EU ti porezi PDV+Carina ne idu u HR proračun negu u proračun zemlje u kojoj se kupuje.

 

Shipping costs to the following Countries for orders below 300 Euros + VAT (IVA)
16,06€ + VAT | Slovenia, Germany, France, Austria.
16,66€ + VAT | Belgium, Luxembourg, Netherlands, United Kingdom, Spain.
18,80€ + VAT | Portugal, Ireland, Greece, Finland, Denmark, Sweden.
19,88€ + VAT | Slovak Republic, Romania, Czech Republic, Poland, Bulgaria, Hungary.

Shipping costs to the following Countries for orders below 400 Euros + VAT (IVA)
26,06€ + VAT | Liechtenstein, Monaco, Switzerland.
28,80€ + VAT | Norway.
29,88€ + VAT | Turkey.
38,10€ + VAT | Cyprus, Croatia, Estonia, Lithuania, Latvia, Malta.
54,10€ + VAT | Iceland, Gibraltar, Faroe Islands, Macedonia, Albania, Kosovo, Bosnia and Herzegowina, Serbia, Montenegro, Andorra.

 

EDIT: Radi se o primjeru poštarina iz Italije preko TNT-a

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2017 19:13 (andrijam).
15 godina
online
Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn za

Biljana Borzan je jedina političarka koja uistinu vrijedi i koja uvijek donosi konkretne rezultate

 
9 0 hvala 0
11 godina
online
Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn za

I treba ukinuti, dakle naručiš neku prčiju sa ebaya koja dode 10kn i imas free shiping iz kine a posta ti naplati 4.5kn sto ti to donese od poste do kucne adrese.

Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn
ivanv000 kaže...

Naglasak je na "mogla bi" 

Tako je. Sva sreća da je kolega to stavio u naslov, jer je na nekim drugim portalima to bilo predstavljeno kao gotova stvar.

 

Gospođa samopromotorica koja na ovome pokušava skupiti političke poene nije rekla da je naplaćivanje tih 4,5 kune protuzakonito, protupropisno, nego da je "nelogično". U jednom je članku čak i pisalo da će tu praksu prijaviti nekoj EU instituciji (ne da je prijavila, nego da će prijaviti), te da bi i građani trebali prijavljivati. Pa... Što je onda na kraju tu učinjeno? Ona očekuje da će građani masovno pisati prijave HP-a europskim institucijama?!

 

U našoj državi nelogičnosti od nečeg se ne odustaje zato što je nelogično. Odustaje se jedino ako je protuzakonito (a ponekad ni tada). Drugim riječima, do prestanka naplaćivanja tih 4,5 kune doći će tek ako naša pošta to odluči. A u ovom trenutku nema razloga ni poticaja za takvu odluku. Biljana si nelogičnost može objesiti mačku o rep. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn
andrijam kaže...

Evo ti primjer pa proučavaj. Pa se upoznaj s problemom na prije nego počmeš trkeljati gluposti.

S time da je za prvu grupu za nardžbe iznad 300€ dostava besplatna. Obrati pažnju na označene zemlje i hrvatsku.

I ne radi se o nametima Republike Hrvatske jer kad naručuješ iz EU ti porezi PDV+Carina ne idu u HR proračun negu u proračun zemlje u kojoj se kupuje.

 

Shipping costs to the following Countries for orders below 300 Euros + VAT (IVA)
16,06€ + VAT | Slovenia, Germany, France, Austria.
16,66€ + VAT | Belgium, Luxembourg, Netherlands, United Kingdom, Spain.
18,80€ + VAT | Portugal, Ireland, Greece, Finland, Denmark, Sweden.
19,88€ + VAT | Slovak Republic, Romania, Czech Republic, Poland, Bulgaria, Hungary.

Shipping costs to the following Countries for orders below 400 Euros + VAT (IVA)
26,06€ + VAT | Liechtenstein, Monaco, Switzerland.
28,80€ + VAT | Norway.
29,88€ + VAT | Turkey.
38,10€ + VAT | Cyprus, Croatia, Estonia, Lithuania, Latvia, Malta.
54,10€ + VAT | Iceland, Gibraltar, Faroe Islands, Macedonia, Albania, Kosovo, Bosnia and Herzegowina, Serbia, Montenegro, Andorra.

 

EDIT: Radi se o primjeru poštarina iz Italije preko TNT-a

ne mislim na troškova proizvoda koji je kupljen nego na troškove tvrtke koja ima od strane države. Taj popis što si stavio vidi se da dražve koje su lošije povezanje izvan, a i unutar zemlje kao i pod većim nametima je cijena dostave veća. Kao i to da Liechtenstein, Monaco, Switzerland zbog većeg standarda. Nije da branim tvrtke, ali nisu samo oni krivi. 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn

Da naprimjer Mađarka, koliki je ono PDV tamo? Kuda se treba proći da se dođe iz Trsta u Budimpeštu? Kakve veze imaju troškovi HR tvrtki s poštarinom iz zemlja u EU? Osim poštarinama iz HR u ostale zemlje EU. Daj mi pojasni jer ne kužim baš najbolje tvoje razmišljanje. Želiš li tablicu s poštarinama iz mađarske u hrvatsku i ostale EU zemlje? to je isto zanimljivo štivo.

9 godina
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn
Mos mislit sto mi ne naplacuje s allija. S trackingom, bez, nema kod njih pravila.
16 godina
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn
ibme74 kaže...

I treba ukinuti, dakle naručiš neku prčiju sa ebaya koja dode 10kn i imas free shiping iz kine a posta ti naplati 4.5kn sto ti to donese od poste do kucne adrese.

 tebi pošta donosi do kuće pakete?!?! mora da imaš vezu u pošti 

15 godina
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn
Nikad mi poštar nije naplatio tih 4,5 kuna za pakete sa aliexpresa,i tracking im radi besprijekorno za svaki paket+ dobijem meail kad paket stigne u zagreb+aplikacija im je puno bolja od ebeyeve.
12 godina
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn
zzz kaže...
Nikad mi poštar nije naplatio tih 4,5 kuna za pakete sa aliexpresa,i tracking im radi besprijekorno za svaki paket+ dobijem meail kad paket stigne u zagreb+aplikacija im je puno bolja od ebeyeve.

 AliExpress ti je jako puno dućana skupljenih na istu web adresu, potpuno isto ko e-bay.

A svatko od tih dućana odlučuje kako će poslati paket.

Vjerojatno samo drugačiji profil dućana koristi e-bay, a drugačiji AliExpress, pa većina koristi nekin način slanja kojem naši ne naplaćuju tih 4,5. Ili si samo imao sreće :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn

Rekao mi poštar da oni šalju pakete ka preporučeno,pa da zato nema dodatnih troškova.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 10:44 (zzz).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice