Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn za

poruka: 53
|
čitano: 13.506
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn za ".
13 godina
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn
zzz kaže...
Nikad mi poštar nije naplatio tih 4,5 kuna za pakete sa aliexpresa,i tracking im radi besprijekorno za svaki paket+ dobijem meail kad paket stigne u zagreb+aplikacija im je puno bolja od ebeyeve.

 Eto, meni je i to 50:50 nekad moram platit, nekad ne...

6 godina
protjeran
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn
mbaksa kaže...

 

Gospođa samopromotorica koja na ovome pokušava skupiti političke poene nije rekla da je naplaćivanje tih 4,5 kune protuzakonito, protupropisno, nego da je "nelogično".

Znači svatko tko nešto pokušava raditi u korist građana je odmah samopromotor i skuplja bodove?

Najbolje da sjedi tamo u EU parlamentu, šuti i uopće ništa ne radi - onda smo sigurna da ne skuplja bodove, genijalna ti je filozofija.

 

I da, nije rekla da je nešto protuzakonito, ali sama činjenica da se krenula raspitivati oko toga je već dovoljan za nas, znači, možda se u budućnosti promjeni ta pljačka i izmišljen namet propale firme zvane HP.

EU joj je rekla da NI JEDNA država nema takvo pravilo da ljudima uzima bilo kakvu naknadu, to je itekako dobar temelj da se ispita ovo sve.

 

mbaksa kaže...

 Drugim riječima, do prestanka naplaćivanja tih 4,5 kune doći će tek ako naša pošta to odluči. A u ovom trenutku nema razloga ni poticaja za takvu odluku. Biljana si nelogičnost može objesiti mačku o rep. 

Ne, do prestanka naplaćivanja će doći kad nam EU to naredi, a to bi moglo biti vrlo brzo ako dotična "samopromotorica" ustraje u tome što radi, već ovo što je krenula kopati po tome je jako puno.

Hrvatska pošta je članica svjetske poštanske unije i članica EU-a i ima da radi kako rade i sve ostale zemlje, a ne da radi na "balkanski način" kao do sada da svoje troškove prebacuju na građane, a u isto vrijeme menadžeri HP-a voze limuzine.

A to što ti voliš plaćati 4.5 kn i smatraš da je u redu da jedini u EU to plaćamo - to je tvoj problem.

http://dukedantalion.weebly.com/
16 godina
moderator
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn
zalman1 kaže...
mbaksa kaže...

 

Gospođa samopromotorica koja na ovome pokušava skupiti političke poene nije rekla da je naplaćivanje tih 4,5 kune protuzakonito, protupropisno, nego da je "nelogično".

Znači svatko tko nešto pokušava raditi u korist građana je odmah samopromotor i skuplja bodove?

Zašto izvrćeš ono što sam napisao?

 

Ja sam upravo za to da se radi u korist građana - dakle, da se radi, a ne da se preuveličava napravljeno i daje lažna nada. Dakle, smeta me kad se netko kiti nečime što nije postigao. Tebe to ne smeta?

 

zalman1 kaže...
Najbolje da sjedi tamo u EU parlamentu, šuti i uopće ništa ne radi - onda smo sigurna da ne skuplja bodove, genijalna ti je filozofija.

Nije to moja filozofija. Zašto izmišljaš?

 

zalman1 kaže...
I da, nije rekla da je nešto protuzakonito, ali sama činjenica da se krenula raspitivati oko toga je već dovoljan za nas, znači, možda se u budućnosti promjeni ta pljačka i izmišljen namet propale firme zvane HP.

EU joj je rekla da NI JEDNA država nema takvo pravilo da ljudima uzima bilo kakvu naknadu, to je itekako dobar temelj da se ispita ovo sve.

Jesi ti uopće pročitao moju poruku s razumijevanjem? Tebi zbilja nije jasno što joj zamjeram?

 

zalman1 kaže...
mbaksa kaže...

 Drugim riječima, do prestanka naplaćivanja tih 4,5 kune doći će tek ako naša pošta to odluči. A u ovom trenutku nema razloga ni poticaja za takvu odluku. Biljana si nelogičnost može objesiti mačku o rep. 

Ne, do prestanka naplaćivanja će doći kad nam EU to naredi, a to bi moglo biti vrlo brzo ako dotična "samopromotorica" ustraje u tome što radi, već ovo što je krenula kopati po tome je jako puno.

Pa sama samopromotirica ti je rekla da to što HP radi nije protuzakonito. Nego samo njoj nelogično. Nema EU što nama tu naređivati. EU može donijeti zakon ili pravilnik po kojem se uručivanje malih paketa ne smije naplaćivati ni pod kojim uvjetima i onda će HP prestati to raditi. Ali EU nije to napravio, zar ne? A gospođa samopromotirica nas pokušava putem medija uvjeriti da je to praktički gotova stvar. Što jednostavno nije istina. O čemu onda mi tu pričamo?

 

zalman1 kaže...
Hrvatska pošta je članica svjetske poštanske unije i članica EU-a i ima da radi kako rade i sve ostale zemlje, a ne da radi na "balkanski način" kao do sada da svoje troškove prebacuju na građane, a u isto vrijeme menadžeri HP-a voze limuzine.

Ako EU želi da pošte svih zemalja rade isto, onda neka donese zakone/propise/pravilnike koji će ih na to obvezivati. HP iskorištava svoje legalno pravo.

 

zalman1 kaže...
A to što ti voliš plaćati 4.5 kn i smatraš da je u redu da jedini u EU to plaćamo - to je tvoj problem.

Ne imputiraj mi svoje izmišljene nebuloze. Jedno je što mi želimo (za razliku od tvog debilnog imputiranja, ja ne želim plaćati tih 4,5 kune), a nešto sasvim drugo je ono što HP ima zakonsko pravo raditi.

6 godina
protjeran
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn
mbaksa kaže...
Ako EU želi da pošte svih zemalja rade isto, onda neka donese zakone/propise/pravilnike koji će ih na to obvezivati. HP iskorištava svoje legalno pravo.

 EU upravo to donosi u našu zemlju zahvaljući samopromotorici, a svjetska poštanska unija ni ne poznaje takvu naplatu.

EU nema šta donositi nove pravilnike na svojoj razni, sve to već postoji u zemljama članicama, mi smo ti koji to tek trebamo usvojiti, ako ne samostalno onda pod njihovom prisilom.

Problem je što smo mi mala zemlja s kojom se nitko ne bavi pa su potrebni ovakvi zastupnici koji će ukazati na greške u našem sustavu i da se ne radi po odredbama EU.

 

Dotična je jako puno postigla s ovime što radi jer se izborila da prekogranična dostava bude jeftinija za našu zemlju, to je gotova stvar i stupa na snagu 2018. godine, a zajedno s tom odredbom će nestati i namet od 4.5 kn.

Dakle to nije lažna nada nego gotova stvar, daj čitaj malo šta se piše.

Ako smo mi članica EU, i ako ni jedna zemlja ne poznaje naplatu od 4.5 kn za male pakete, onda znači da nešto ne štima u našoj državi.

http://dukedantalion.weebly.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 11:58 (zalman1).
16 godina
moderator
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn

Lijepo je što se ona bori, no pitanje je za što se uspjela izboriti. Jel ti znaš? Ne znaš. Jedino za što se čini da je jasna stvar je ujedinjenje tržišta, dakle ukidanje regionalnih ograničenja. I to je super. Tj. trebalo bi biti super - vidjet ćemo tek kako će se to provesti u praksi.

 

A što je s ostalim? Cijene dostave iz EU zemalja će navodno biti niže. Za koliko - ne zna se.

 

Što se tiče malih paketa - koliko se da iščitati iz medija, rekla je da se oni neće smeti naplaćivati, osim ako pošta ne dokaže da zbog njih ima dodatne troškove. Koliko teško će to pošti biti dokazati? Tim više što HP ne nudi uslugu slanja malih paketa, dakle nema recipročnosti prema ostalim zemljama.

 

U ovoj zemlji ne štima milijarda toga. Pitanje je samo jel ova gospođa zbilja postigla neku konkretnu stvar ili se samo hvali velikim postignućima, diže nam nadu, a poslije će uslijediti hladan tuš. S ovih 4,5 kune je nastupila vrlo neuvjerljivo. To je kao ukinuto, to je kao gotova stvar, a u stvarnosti HP-u je vrlo vjerojatno ostavljen prostor da to nastavi i dalje naplaćivati.

6 godina
protjeran
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn
mbaksa kaže...
Koliko teško će to pošti biti dokazati?

 Jako teško će dokazati, pošto ni jedna druga država to ne naplaćuje.

Imaju i druge zemlje troškove pa svejedno to ne prebacuju na građane.

Kad se pojavio namet od 4.5 kn, opravdanje pošte je bilo da im je povećan promet radi veće online kupovine, a to se riješi s većim brojem zaposlenih i modernizacijom infrastrukture.

Naravno, to iziskuje troškove koje su oni namjenili na plaćanje raznih direktora, putovanja, vozni park i sl., kako to već biva u našoj zemlji...

 

Tako da je HP krenuo drugim putem, nagazi obične poštare da udaraju prekovremene i prebaci to plaćanje poštara i njihovih sati na građane.

Pravo su naplaćivali 4.5 kad ti dostave doma, a kasnije čak plaćanje i u pošti, a to nema veze s mozgom.

To je praksa koju ne poznaje ni jedna druga EU zemlja i to ne može opstati.

Mehanizmi postoje, uredbe postoje, postoji i svj. poštanska unija i vrijeme je da se netko pozabavi ovim selom od države.

Ako smo ušli u EU onda trebamo imati ista pravila kao i oni, inače nismo ni trebali ulaziti.

http://dukedantalion.weebly.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 12:25 (zalman1).
16 godina
moderator
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn

Pazi što piše u 24 sata (nisam nigdje drugdje naišao na komentar pošte):

 

Europarlamentarka Biljana Borzan najavila je kako zbog Uredbe o prekograničnoj dostavi domaći HAKOM dobiva moćno oružje da Europskoj komisiji prijavi Hrvatsku poštu koja male pakete naplaćuje s 4,50 kuna.

 

Iz Hrvatskih pošta odgovorili su kako se ta Uredba odnosi na pakete koji se šalju u području zemalja EU, te da oni ne naplaćuju takvu dostavu. Dodali su kako se naplaćuju isključivo paketi koji dolaze iz zemalja izvan EU, najviše iz Kine.

 

Pa ajd lijepo ti sad reci tko je tu lud. Tko tu obmanjuje javnost - gospođa Borzan ili HP? Jer ne može biti da nitko ne obmanjuje javnost. Odnosi li se ta uredba samo na male pakete iz zemalja EU ili iz cijelog svijeta?

 

6 godina
protjeran
offline
Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn za

HP piše besmislice po tko zna koji puta, a i novinari svašta prenose.

To pitanje o naplati internacionalnih malih paketa je jasno postavljano EU komisiji:

http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?type=WQ&reference=P-2017-002688&language=EN

Oni ne poznaju takvu naplatu niti njihova direktiva o poštankom servisu dopušta bilo kakvu proviziju:

http://www.europarl.europa.eu/sides/getAllAnswers.do?reference=P-2017-002688&language=EN

 

Također, svjetska poštanska unija predviđa naplatu samo onih malih paketa koji prelaze 500 grama:

 

"Where the service features below are subject to special charges in the domestic service, designated operators
shall be authorized to collect the same charges for international items, under the conditions described in the Regulations:
6.1 delivery for small packets weighing over 500 grammes"

http://dukedantalion.weebly.com/
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn
zalman1 kaže...

HP piše besmislice po tko zna koji puta, a i novinari svašta prenose.

To pitanje o naplati internacionalnih malih paketa je jasno postavljano EU komisiji:

http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?type=WQ&reference=P-2017-002688&language=EN

Oni ne poznaju takvu naplatu niti njihova direktiva o poštankom servisu dopušta bilo kakvu proviziju:

http://www.europarl.europa.eu/sides/getAllAnswers.do?reference=P-2017-002688&language=EN

Očito nisi "na ti" s engleskim jezikom. U odgovoru na njeno pitanje piše:

There are no provisions in Directive 97/67/EC as amended by Directive 2002/39/EC and 2008/6/EC(1) (Postal Services Directive) that would prohibit the imposition of charges for addressees.

 

Što znači da u tim direktivama ne postoji uredba koja bi branila da se uručivanje malih paketa naplaćuje primateljima.

 

zalman1 kaže...

Također, svjetska poštanska unija predviđa naplatu samo onih malih paketa koji prelaze 500 grama:

 

"Where the service features below are subject to special charges in the domestic service, designated operators
shall be authorized to collect the same charges for international items, under the conditions described in the Regulations: 
6.1 delivery for small packets weighing over 500 grammes"

Ponovno nerazumijevanje pročitanog. Poanta ovoga je - ako nešto naplaćuješ u domaćem prometu po jednoj cijeni, to isto imaš naplaćivati i u međunarodnom prometu po istoj cijeni. To, dakle, nema veze s ničim, s obzirom da HP uopće ne nudi uslugu slanja malih paketa, bilo do 500 g, bilo preko 500 g.

 

 

Pa te ponovno pitam - tko tu obmanjuje javnost? Po kojoj to direktivi HP dosad nije smio naplaćivati male pakete iz Kine, te postoji li zaista neka nova uredba po kojoj neće smjeti ubuduće?

11 godina
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn
Wolverine kaže...
ibme74 kaže...

I treba ukinuti, dakle naručiš neku prčiju sa ebaya koja dode 10kn i imas free shiping iz kine a posta ti naplati 4.5kn sto ti to donese od poste do kucne adrese.

 tebi pošta donosi do kuće pakete?!?! mora da imaš vezu u pošti 

    

6 godina
offline
Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn za

Bez obzira i da ides sam dignut na postu moralo se platit, dakle jel ukinuto il nije, pljačka!!ja sam sad dobila android box iz kine , na njemu pise moje ime i platila 200 kn carine i jos me pita ovaj iz poste jel to dobro uruceno, ma fuj, jos i kradu paket egamad

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn za

HP NE DOSTAVLJA obične pakete! Ubace cedulju i sami ih morate pokupiti u pošti.

Ako to niste znali - sada znate i nemojte od HP očekivati dostavu jer oni to NE RADE.

Potvrdilo mi je iskustvo (od 20 pošiljaka, cedulja me dočekala: 20 puta premda je UVIJEK je doma netko od obitelji) i poštar kasnije potvrdio.

Zato nemojte očekivati dostavu jer je takvo poslovanje naređenje s vrha HP, i ne ovisi o pojedinim poštarima.

Jedino što se dostavlja je ono što MORAJU dostaviti a to su preporučene i još neke, zaboravio sam što mi je sve poštar nabrojao.

Jer sam primijetio da ljudi očekuju dostavu pa se razočaraju jer dobe cedulju. Ljudi, dostave od HP - NEMA, oni to ne rade! Jedino cedulja pa čekajte u redu u pošti.

 
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn za

Nekuzim o kakvih 4.5kn pricaju mojoj zeni postar nikad to nije naplatio.. veli da pojma nema o tomelp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn
Dostavlja svaki paket i posiljku koja nije fizicki prevelika..neznam di ti zivis :D
Potpis
12 godina
protjeran
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn
Foz-matija kaže...
Dostavlja svaki paket i posiljku koja nije fizicki prevelika..neznam di ti zivis :D

 mozda su vam zene ruzne?lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn za

HP dostavlja sve.. vec sam narucivao pakete po 10kg, nekih 50X50X50 cm i sve je HP dovezao na adresu, ovih 4.5kn je lopovluk, da je 2kn vec bih bilo prihvatljivo nekako.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn
Keso kaže...

HP NE DOSTAVLJA obične pakete! Ubace cedulju i sami ih morate pokupiti u pošti.

Ako to niste znali - sada znate i nemojte od HP očekivati dostavu jer oni to NE RADE.

Potvrdilo mi je iskustvo (od 20 pošiljaka, cedulja me dočekala: 20 puta premda je UVIJEK je doma netko od obitelji) i poštar kasnije potvrdio.

Zato nemojte očekivati dostavu jer je takvo poslovanje naređenje s vrha HP, i ne ovisi o pojedinim poštarima.

Jedino što se dostavlja je ono što MORAJU dostaviti a to su preporučene i još neke, zaboravio sam što mi je sve poštar nabrojao.

Jer sam primijetio da ljudi očekuju dostavu pa se razočaraju jer dobe cedulju. Ljudi, dostave od HP - NEMA, oni to ne rade! Jedino cedulja pa čekajte u redu u pošti.

 Znači meni onda već godinama Djeda Mraz dostavlja pakete u bilo koje doba godine. U ponedjeljak dostavio mi čak 3 komada u jednom danu

7 godina
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn
Stjepanj kaže...

 mozda su vam zene ruzne?lp

 

Nemamo mi Kim K lookalike za ženu kao neki  

 

Nhf kolega, morao sam.

Kruha i igala...
10 godina
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn
vrinho kaže...

 Znači meni onda već godinama Djeda Mraz dostavlja pakete u bilo koje doba godine. U ponedjeljak dostavio mi čak 3 komada u jednom danu

 Same here, očito Deda Mraz ili mali zeleni dostave pakete pošto je svaki do sad došao najnormalnije bez obzira na veličinu. Veće dostave kombijem i nisam ni jednom platila tih famoznih 4.50kn. Bit će da živimo u paralelnom svemiru. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn
yaya23_08 kaže...

Bez obzira i da ides sam dignut na postu moralo se platit, dakle jel ukinuto il nije, pljačka!!ja sam sad dobila android box iz kine , na njemu pise moje ime i platila 200 kn carine i jos me pita ovaj iz poste jel to dobro uruceno, ma fuj, jos i kradu paket egamad

 Pa platila si porez državi, ne pošti, pošta je tu da paket dostavi na neki način, ako je to moguće i paket nije prevelik. Osobno, poštar mi je svaki put dospio paket koji sam naručio osim kad je bio prevelik ili sam morao ici platiti porez.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
13 godina
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn
ddarknessfairyy kaže...
vrinho kaže...

 Znači meni onda već godinama Djeda Mraz dostavlja pakete u bilo koje doba godine. U ponedjeljak dostavio mi čak 3 komada u jednom danu

 Same here, očito Deda Mraz ili mali zeleni dostave pakete pošto je svaki do sad došao najnormalnije bez obzira na veličinu. Veće dostave kombijem i nisam ni jednom platila tih famoznih 4.50kn. Bit će da živimo u paralelnom svemiru. 

Meni su doma dostavljali stvari od nekoliko grama do alu felgi i ostalog od 30+ kg. Tamo gdje ne dostavljaju i ostavljaju samo žute papiriće očito nemaju ni skuter za dostavu ili su jednostavno lijeni.

E da, kaj se tiče tih 4,5 kn... Od ta 3 paketa na 2 je pisalo small packet i nije si naplatio 4.50 kn. Zanimljivo...

Sad mene zanima da li ko zna da je išao naplaćivati, bi li on naplatio po paketu 4.50 kn ili....?

15 godina
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn

po paketu, više puta sam platio 2,3 listića sa ebaya... 9 ili 13,5kn... 

jednom mi je žena rekla, poštar vama nije dužan dostavljati pakete na adresu - a paket je kuverta koja stane u sandučić... dakle žešće ubiranje para ...porez na budale..

šuge šugave .... HP

MuWu
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 21:41 (MujagaWudakhi).
6 godina
offline
Re: Europska unija mogla bi ukinuti naplatu 4,5 kn
JozoBozo121 kaže...
yaya23_08 kaže...

Bez obzira i da ides sam dignut na postu moralo se platit, dakle jel ukinuto il nije, pljačka!!ja sam sad dobila android box iz kine , na njemu pise moje ime i platila 200 kn carine i jos me pita ovaj iz poste jel to dobro uruceno, ma fuj, jos i kradu paket egamad

 Pa platila si porez državi, ne pošti, pošta je tu da paket dostavi na neki način, ako je to moguće i paket nije prevelik. Osobno, poštar mi je svaki put dospio paket koji sam naručio osim kad je bio prevelik ili sam morao ici platiti porez.

 Sve stoji osim kaj je posta drzavna firma , čitaj :plaća ju drzava

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice