EVGA najavila matičnu ploču SR-3 DARK Xeon pozamaš

poruka: 8
|
čitano: 2.611
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "EVGA najavila matičnu ploču SR-3 DARK Xeon pozamaš".
14 godina
offline
EVGA najavila matičnu ploču SR-3 DARK Xeon pozamaš

zasto samo tri biosa?

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
EVGA najavila matičnu ploču SR-3 DARK Xeon pozamaš

kakva boleština :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
EVGA najavila matičnu ploču SR-3 DARK Xeon pozamaš

.. evga najavila? Najava je prije godinu dana, sad je već 2020. tj to je sad već 'stara' mbo, kao i vijest.

-možda novi model/revizija i sl. kao refresh, ali i dalje ostaje zapavo ista-identična (ne vidim razliku) tj samo jedan m2 slot (proteklih godinu dana je velik skok u dostupnosti-cijeni ssd-nvme pa sad i jeftikaner mbo ima 1-2-3 m2 utora, ne samo topmodel.

-ostaje dakle problem (pogreša odluka?) pretrpati mbo s 'nepotrebnim' pciex slotovima 6/4(x16) kao da je 4 komada vga nešto važnije od ostatka pogotovo usporedba brzine m2-nvme ssd diskova i kapaciteta.. tj ok jer se može u pciex dodati m2 kontroler-adapter.. tj daleko veća iskoristivost-tržište bi bila s 2-x16/sli pciex porta + 2-3-4 ... m2 nego s 4 komada koji za sobom povlače problem struje i smisla, tj gamer neće imati quad, to tad ima smisla samo za grafičku WS koja gpu koristi za computing kao tesla..

 

-ili.. ako suporedimo s relativno svježim macpro modelom, tad ovo nema smisla tj mac je tad bolji pa i povoljniji izbor (mada u toj kategoriji cijena nije osnovni kriterij, kao 1800$ za samu mbo tj dodajte tome cpu=3000$, ram.. i vrlo brzo dođete na macovig 6000$ za osnovni model koji ipak ima više, nudi više.. banalno, čak nebuloznu količiu 1,5TB rama, dok normalan model može do 512GB.. ).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: EVGA najavila matičnu ploču SR-3 DARK Xeon poz
ihush kaže...

.. evga najavila? Najava je prije godinu dana, sad je već 2020. tj to je sad već 'stara' mbo, kao i vijest.

-možda novi model/revizija i sl. kao refresh, ali i dalje ostaje zapavo ista-identična (ne vidim razliku) tj samo jedan m2 slot (proteklih godinu dana je velik skok u dostupnosti-cijeni ssd-nvme pa sad i jeftikaner mbo ima 1-2-3 m2 utora, ne samo topmodel.

-ostaje dakle problem (pogreša odluka?) pretrpati mbo s 'nepotrebnim' pciex slotovima 6/4(x16) kao da je 4 komada vga nešto važnije od ostatka pogotovo usporedba brzine m2-nvme ssd diskova i kapaciteta.. tj ok jer se može u pciex dodati m2 kontroler-adapter.. tj daleko veća iskoristivost-tržište bi bila s 2-x16/sli pciex porta + 2-3-4 ... m2 nego s 4 komada koji za sobom povlače problem struje i smisla, tj gamer neće imati quad, to tad ima smisla samo za grafičku WS koja gpu koristi za computing kao tesla..

 

-ili.. ako suporedimo s relativno svježim macpro modelom, tad ovo nema smisla tj mac je tad bolji pa i povoljniji izbor (mada u toj kategoriji cijena nije osnovni kriterij, kao 1800$ za samu mbo tj dodajte tome cpu=3000$, ram.. i vrlo brzo dođete na macovig 6000$ za osnovni model koji ipak ima više, nudi više.. banalno, čak nebuloznu količiu 1,5TB rama, dok normalan model može do 512GB.. ).

 Ja vidim dva M.2 utora, ali ne bi isključio da ima još koji s donje strane ploče. Ili samog hladnjaka, jer tolko je natrpana komponentama da nemaš kud stavit više išta.

Možda nekad krenu izbacivati proizvode za crvenu stranu.

10 godina
offline
Re: EVGA najavila matičnu ploču SR-3 DARK Xeon poz
LGA 3647?
Mislim da je krajnje vrijeme da Intel prestane s imenovanjem socketa prema broju "nožica" jer je ovo već lagano blesavo..

A sumnjam da je to i nekakav marketing stuff pa da se kupci dive: "wooow, vidi, Intel je izbacio novi socket sa čak 3647 nožica! Ovo moram imati."
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: EVGA najavila matičnu ploču SR-3 DARK Xeon poz
Bruner kaže...
LGA 3647?
Mislim da je krajnje vrijeme da Intel prestane s imenovanjem socketa prema broju "nožica" jer je ovo već lagano blesavo..

A sumnjam da je to i nekakav marketing stuff pa da se kupci dive: "wooow, vidi, Intel je izbacio novi socket sa čak 3647 nožica! Ovo moram imati."

Ima ti svaki njihov socket svoj naziv.

 

 

Ovaj specifičan je Socket P.

LGA 2011 je R,

2011-3 je R3,

2066 je R4,

1151 je H4,

775 je T

 

Meni se uvijek bilo kakše snaći s brojem nožica, nego nazivom po slovu.

15 godina
offline
Re: EVGA najavila matičnu ploču SR-3 DARK Xeon poz
Prodat će se ravno 10 komada u USA.
Pa za ovu cijenu dobije se startna konfiguracija Lenovo P920 za ovaj Xeon sa Platinum napajanjem od 1,4 kW, kućištem bogovskim i osnovnu Quadrovku i memoriju.

Ovo je dobro za mining a tko ima generator spojen na neki potok sa vodom pa ima par kW besplatne energije. Primjer navodim. A taj Xeon sa 28 jezgri košta ko svetog Petra kajgana.
Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
EVGA najavila matičnu ploču SR-3 DARK Xeon pozamaš

Komad hardvera samo za YTubaše i njihove sve besmislenije kanale.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 2 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice