EVGA, zbog svađe s Nvidijom, prestaje proizvoditi

poruka: 18
|
čitano: 5.427
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "EVGA, zbog svađe s Nvidijom, prestaje proizvoditi ".
16 godina
offline
EVGA, zbog svađe s Nvidijom, prestaje proizvoditi

Čuj proizvoditi, prije sastavljati. Lakše će Nvidia bez Evge već obrnuto... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
EVGA, zbog svađe s Nvidijom, prestaje proizvoditi

Nakon dvadeset godina partnerstva su sigurno naučili sami proizvoditi gpu...pa eto sad idu u tom smjeru...Znači nakon intela imamo još jednog gpu 'igrača"

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 2 hvala 0
6 godina
offline
Re: EVGA, zbog svađe s Nvidijom, prestaje proizvod
igy kaže...

Čuj proizvoditi, prije sastavljati. Lakše će Nvidia bez Evge već obrnuto... 

To je točno ali je činjenica da više nisu mogli s uvjetima koje Nvidia zahtjeva. Jako loš partnerski odnos od strane Nvidie.

 

11 godina
offline
Re: EVGA, zbog svađe s Nvidijom, prestaje proizvod
igy kaže...

Čuj proizvoditi, prije sastavljati. Lakše će Nvidia bez Evge već obrnuto... 

Sta je covjek krivo napisao?

Pa Nvidia je proizvodila cipove a onda na osnovi tih cipova EVGA je proizvodila graficke kartice.

LG Display proizvodi oled panele a onda partneri na osnovi tih panela proizvode televizore.

 

9 godina
offline
Re: EVGA, zbog svađe s Nvidijom, prestaje proizvod
igy kaže...

Čuj proizvoditi, prije sastavljati. Lakše će Nvidia bez Evge već obrnuto... 

 Proizvoditi je točno. Kad kupiš Xiaomi mobitel s Qualcomm čipom, je li proizvođač mobitela Xiaomi ili Qualcomm?

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.9.2022 18:55 (pqweasdyxc).
16 godina
moderator
online
Re: EVGA, zbog svađe s Nvidijom, prestaje proizvod
HCMAA kaže...

Nakon dvadeset godina partnerstva su sigurno naučili sami proizvoditi gpu...pa eto sad idu u tom smjeru...Znači nakon intela imamo još jednog gpu 'igrača"

Negdje sam pročitao, valjda mišljenje nekog, da Intel u osnovi odustaje od grafičkih kartica/GPU-ova, jer ne mogu konkurirati Nvidiji. Ne sjećam se detalja, ne znam koliko je to pouzdano, no... Ako Intel muku muči s GPU-ovima, kakve šanse ima EVGA da sama krene u razvoj GPU-ova? Praktički nikakve. Bit ćemo sretni ako ćemo imati tri igrača na tržištu, a ne samo dva, kao dosad (Nvidia, AMD). Osim toga, čini mi se da je EVGA rekla da se u potpunosti povlači iz biznisa s grafičkim karticama tako da... Bojim se da stvari idu u posve suprotnom smjeru od tvojih očekivanja...

7 godina
offline
Re: EVGA, zbog svađe s Nvidijom, prestaje proizvod
HCMAA kaže...

Nakon dvadeset godina partnerstva su sigurno naučili sami proizvoditi gpu...pa eto sad idu u tom smjeru...Znači nakon intela imamo još jednog gpu 'igrača"

 Haha, firma od 300 ljudi? Nisi svjestan koliko resursa je potrebno za nešto takvo, pa i Intel odustaje od toga...

14 godina
offline
EVGA, zbog svađe s Nvidijom, prestaje proizvoditi

Zar vam stvarno nije palo na pamet da se zajebava? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: EVGA, zbog svađe s Nvidijom, prestaje proizvod
konjRR kaže...

Zar vam stvarno nije palo na pamet da se zajebava? 

Nema smajlija pa... 

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: EVGA, zbog svađe s Nvidijom, prestaje proizvod
Jedno je pravit PCB i lemit čip i šrafit hladnjak, a jedno je dizajnirati čip.
15 godina
online
EVGA, zbog svađe s Nvidijom, prestaje proizvoditi

.. a slatki su, onako etički, nije to zbog novca nego eto, uvreda ili što.. :)) .. možda i sami povjeruju u priče?

-u bizu nema ljubavi, pa tko ni beskonačnih odnosa (kao brak).. ili postoji izreka da ne teba miješati biz i užitak a ako evga nije u tome zbog novca .. pogubio sam se :)) ili oni.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
EVGA, zbog svađe s Nvidijom, prestaje proizvoditi

Joj koga zaboli tuki ima drugih

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
EVGA, zbog svađe s Nvidijom, prestaje proizvoditi

ne razumijem zasto se totalno povlace sa gpu trziste. mogli su sklopiti dogovor s komunjarama. osim ako su imali nekakav dogovor sa nvidijom ako dodje do nekih slicnih situacija da ne mogu preci kod rivala odredjeni period.


opet, intel bi im mogao uletiti sa dobrom ponudom, igrac poput evge bi im bas valjao.

 

 

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
EVGA, zbog svađe s Nvidijom, prestaje proizvoditi

povlace se jer su u ogromnom financijskom gubitku, posto 2 godine nisu imali normalnu prodaju, zbog neadekvatne isporuke chipova od strane nvidie

 

a kad ti je skoro 100% prometa prodaja jednog proizvoda kojega nema dovoljno 2 godine da pokrijes troskove poslovanja, a kamoli da imas profit, onda kljuc u bravu i dovidenja

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: EVGA, zbog svađe s Nvidijom, prestaje proizvod
“Tvrtka u potpunosti prestaje proizvoditi grafičke kartice pa ih tako osim za Nvidiju više neće proizvoditi niti za AMD ili Intel, a odluka bi trebala vrijediti sve dok EVGA ima istog izvršnog direktora, prenose mediji.”

Znaci CEO jebe cijelu stvar..nestu tu smrdi..prekidaju sa svim proizvođačima čipova!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
EVGA, zbog svađe s Nvidijom, prestaje proizvoditi

Da odu na drugu stranu mogu zaboravit na NV totalno kao i XFX koji nema sanse da ce ikad vise proizvodit NV kartice jer NV ne zaboravlja.

 

Nvidia ocekuje da oni proizvedu graficku bez da znaju cijenu po kojoj ce se prodavat i onda na kraju prodaju s gubitkom.

 

Uglavnom puno posla puno novaca, a zarada kikiriki barem tak EVGA prenosi, a Nvidia je poznata kao jako teska firma za neku suradnju

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2022 8:57 (Santana).
Moj PC  
3 0 hvala 0
2 godine
offline
EVGA, zbog svađe s Nvidijom, prestaje proizvoditi

Jayz kaže da čak youtuberi dobiju probne drivere za review prije proizvođača kartica, po njegovom mišljenju radi mogućih leakova. U donjem videu mislim.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2022 9:08 (notloB).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: EVGA, zbog svađe s Nvidijom, prestaje proizvod
ihush kaže...

.. a slatki su, onako etički, nije to zbog novca nego eto, uvreda ili što.. :)) .. možda i sami povjeruju u priče?

-u bizu nema ljubavi, pa tko ni beskonačnih odnosa (kao brak).. ili postoji izreka da ne teba miješati biz i užitak a ako evga nije u tome zbog novca .. pogubio sam se :)) ili oni.

 Gle, iako se tvrdi da ovo nije odluka doneta strogo na poslovnoj logici, otvoreno je dato dosta finansijskih razloga: partneri kao što je EVGA moraju unapred zatražiti alokaciju od Nvidije i započeti proizvodnju, pre nego što saznaju koliko sami GPU-ovi koštaju i koliko će im Nvidia dozvoliti da naplaćuju za finalni proizvod (i u toj fazi čak nemaju ni pristup drajverima). Onda dodatno sama Nvidia dođe sa Founders Editionom, gde njih GPU-ovi koštaju mnogo manje nego partnere (i koje su, zbog ranijeg pristupa driverima, mogli bolje testirati i napraviti manje skupih grepaka u dizajnu), i prodaje ih ispod cene koja bi partnerima bila profitabilna. Inače, 3dfx je upravo tako izgubio gomilu partnera - postajući im konkurencija. Možda su u silnom 3dfx-ovom intelektualnom vlasništvu koje su kupili otkrili prašnjavu fasciklu sa nalepnicom "ACME Business Plan", pa krenuli njihovim stopama.

 

EDIT: U prilog tvrdnji da ovo nije čisto ekonomska odluka, proizvodnja grafičkih kartica je do sada za EVGA, uprkos svemu, ipak bila profitabilna. Marža je bila prilično niska (par posto), ali s obzirom na broj prodatih kartica, ukupan iznos nije bio zanemarljiv, iako je bio mnogostruko manji od profita na napajanjima, iako je kod njih bruto vrednost prodaje četvorostruko manja.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2022 11:21 (Ivan(4)).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice