File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Storeu

poruka: 39
|
čitano: 7.275
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Storeu".
11 godina
offline
File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Storeu

Zakon, odlican komad softwarea, kopira datoteke puno brze i kvalitetnije od ostalih komada sw na trzistu, toplo preporucam kao zamjenu za windows 10 explorer :D

 

 
1 2 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Re: File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Sto
LudaRajcica kaže...

Zakon, odlican komad softwarea, kopira datoteke puno brze i kvalitetnije od ostalih komada sw na trzistu, toplo preporucam kao zamjenu za windows 10 explorer :D

 

 Zar tome ne sluzi RichCopy.

14 godina
offline
File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Storeu

kopira kvalitetnije... e to mi treba! Kad kopiram eksplorerom audio fajlove dobiju šum, to je zato jer svakom kopijom kvaliteta degradira.
Nego, jel taj file manager prepoznaje novije fajlsisteme ili kao pravi win 3.0 radi samo sa FAT16 diskovima?

Moj PC  
15 1 hvala 2
12 godina
offline
File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Storeu

Ne mogu vjerovati da je 30 godina prošlo,baš sam ga instalirao i pustio suzu

 
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Sto
jozef kaže...

kopira kvalitetnije... e to mi treba! Kad kopiram eksplorerom audio fajlove dobiju šum, to je zato jer svakom kopijom kvaliteta degradira.
Nego, jel taj file manager prepoznaje novije fajlsisteme ili kao pravi win 3.0 radi samo sa FAT16 diskovima?

 Ovo mora da je neka zjbncija, zar ne?!

Pis on ju, tu :P
15 godina
offline
File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Storeu

Meni odličan Total Commander ! :) Malo DOS looka kao Norton Commander

Intel Core i7 980x @4.2 GHZ, Asus P6T, 12 GB DDR3 1600, Radeon 2x6970 CrossFire,Samsung T260, vertex2 60gb + 4x2TB WD BLACK
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Sto
jozef kaže...

kopira kvalitetnije... e to mi treba! Kad kopiram eksplorerom audio fajlove dobiju šum, to je zato jer svakom kopijom kvaliteta degradira.
Nego, jel taj file manager prepoznaje novije fajlsisteme ili kao pravi win 3.0 radi samo sa FAT16 diskovima?

 vidim da imamo iste probleme.... kada kopiram preko total commandera sum je nesto manje izrazen nego kada kopiram preko win10 explorera ali ovo cudo je potpuno rjesilo stvar, MS je zaista zakon! :D

 

otkrio sam i jedan dobar trik, kada radis cut a ne copy, suma nema niti preko totala niti preko win 10 explorera.... vjerovatno jer se bajtovi ne kopiraju nego samo prenesu u izvornom obliku....

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.2.2019 17:59 (LudaRajcica).
5 godina
offline
File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Storeu

...............

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.2.2019 20:04 (john142).
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Sto
A šta ne valja s windows explorerom kad svi posežete za third party rješenjima?
Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Sto
Kakv šum i lošija kopija u binarnom sustavu, pa nije to audio kazeta?
 
5 8 hvala 0
16 godina
offline
File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Storeu

Najbolje kada se bitove ne kopiraju vec izravno kloniraju

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Sto
jozef kaže...

kopira kvalitetnije... e to mi treba! Kad kopiram eksplorerom audio fajlove dobiju šum, to je zato jer svakom kopijom kvaliteta degradira.
Nego, jel taj file manager prepoznaje novije fajlsisteme ili kao pravi win 3.0 radi samo sa FAT16 diskovima?

 šum se definitivno javlja kod kopiranja audio fajlova, ovisno o softwareu za kopiranje ima vise ili manje šuma. Iz tog razloga koristim pozlacene hard diskove, nema suma kod kopiranja, a i audio bolje zvuci, win-win.

16 godina
offline
Re: File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Sto
Ne znam, probao na sam i ovo čudo, ali i dalje se čuje šum, doduše manje nego kod Win 10 Explorera, ali svejedno....
Moj PC  
11 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Sto
Ova dugmad za direktan pristup drajvu ... pa da je barem to ostalo u win Exploreru.
Nego moram otvarati myDesktop, myračunalo, biblioteke, myPenisEnhancements...
Već i u razvoju winexplorera vidi se ta ms devijacija od jednostavnih, zdravorazumskih no -nonsense rješenja.
Moj PC  
3 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Sto

probaj umjesto ctrl+c/v ctrl+ins // shipt+ins .. tad radi čisti 16bitni dos-copy i taj je kompatibilniji s cda (16bitnim)..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Storeu

vidim da neki ljudi nisu upućeni, ali šum postoji. Nije valjda da ne čujete? Microsoft je čak pregovarao s Dolbijem kako bi u Windows ME uključio Dolby NR, to je taman bilo vrijeme Napstera i popularizacije MP3 fajlova pa je to bilo jako važno. Nažalost, pregovori su propali jer je Dolby htio da se njihovi 3D zvučni efekti ugrade u klik tada popularnih Microsoft miševa i tipkovnica. Tako da je šum u fajlovima ostao sve do danas. Pretpostavlja se da je to bio jedan od glavnih razlog slabe prihvaćenosti Windowsa ME. 

Moj PC  
14 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Sto

da.. a kao btw, zato im je codno ime bilo ME, MusicalEdišn no zbog interesa MSa u razvoju furierovih transformacija lossy kompresora tj gubitka kvalitete, dolby je rekao ne.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Sto
LudaRajcica kaže...

 vidim da imamo iste probleme.... kada kopiram preko total commandera sum je nesto manje izrazen nego kada kopiram preko win10 explorera ali ovo cudo je potpuno rjesilo stvar, MS je zaista zakon! :D

 

otkrio sam i jedan dobar trik, kada radis cut a ne copy, suma nema niti preko totala niti preko win 10 explorera.... vjerovatno jer se bajtovi ne kopiraju nego samo prenesu u izvornom obliku....

Ništa to ne pomaže. Jedini "trik" koji zapravo pali je audiofilski SATA kabel.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Sto
ihush kaže...

da.. a kao btw, zato im je codno ime bilo ME, MusicalEdišn no zbog interesa MSa u razvoju furierovih transformacija lossy kompresora tj gubitka kvalitete, dolby je rekao ne.. :)

 ja sam čuo da su pregovori propali jer je Microsoft forsirao lokalizaciju, pa se tako iz miša u Njemačkoj trebalo čuti "klicken", u Francuskoj "clicque". Šteta što je to propalo, sve je postalo 3D, a miševi i danas klikaju dvodimenzionalno.

16 godina
offline
File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Storeu

e to, to!

 

Ti audiofilski sata kablovi su prava stvar!

 

Meni su pomogli u n broj situacija!

 

Jednom mi spasili i brak!

 

Napravio generalno sranje, ali kada sam supruzi poklonio komplet audiofilskih sata kablova za njeno racunalo, sve mi oprostila!

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
13 1 hvala 3
15 godina
offline
File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Storeu

Ja ne vjerujem u kopiranje audio fileova. Fino otvorim u hex editoru, pa ctrl+a, ctrl+c, pa novi file, pa ctrrl+v. Novi file spremim na željenu lokaciju.

 

Ako mi je neka pjesma baš bitna, onda prepisujem liniju po liniju. Je8i ti to, što je sigurno - sigurno.

morrisoN
 
29 0 hvala 3
16 godina
offline
File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Storeu

Frend koji je bio DJ (sad čovjek blizu 50) je u ono vrijeme još rekao da svako elektro-magnetsko zračenje, smetnja, pa tako i kopiranje unosi artefakte, odnosno jedva primjetne, ali prisutne šumove u pohranjenu audio datoteku. Zato je 1x godišnje radio backup na način da je

1) iznajmio profesionalni studio - imajte na umu da ga je koštalo skoro 150kn po satu i to još oko prijelaza tisućljeća!

2) BEZ IKAKVOG kopiranja pustio izvorni audio preko monitoring zvučnika, stereo

3) Audio-Technica AT serija mikrofona, 2 komada - svaki usmjeren okomito na lijevi/desni kanal zvučnika i to na način da je imaginarno žarište odnosno fokus (sjetite se svjetla na autu) točno na vrhu mikrofona

4) stavljao se novi disk i pustio je komplet playlistu s nekoliko sekundi praznog hoda, taman da izađe

Proces je trajao ovisno o količini glazbe, a o kvaliteti danas svjedoče tisuće ljudi s kroničnim bolovima koji mu dolaze na zvučne terapije gdje on te originalne snimke, s 0% pada kvalitete besplatno pušta potrebitima koji si ne mogu priuštiti skupe rehabilitacije u toplicama.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
14 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Sto
jozef kaže...
.. a miševi i danas klikaju dvodimenzionalno.

 -zato su ubacili dodirni ekran.. inače na desktopu (domestikus PCju) nešto ko pile&sisa, ali glavni fičer jedinih/posljednjih windoza ako čitamo PRovske pamflete.

 

Kant kaže...

e to, to!

 

Ti audiofilski sata kablovi su prava stvar!

 

....

 zato imano najnoviji ''hit'' (dorin) s digitalnim kablovima.. 6x bolji od analognih (ili toliko skuplji ako na njima piše hi-fi digital.. i sl..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Sto
ivgrgic kaže...
Kakv šum i lošija kopija u binarnom sustavu, pa nije to audio kazeta?

 

Pa binarni šum!

15 godina
offline
Re: File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Sto
Citam i ne vjerujem. Zar ljudi zaista misle da kopiranje audio datoteka ili bilo kojih drugih, da se stvara nekakav šum? Ovoliko gluposti odavno nisam vidio na jednom mjestu!! Hahaha
Checked-out since 1983
 
5 9 hvala 0
14 godina
offline
Re: File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Sto
Ja kao i ti nisam siguran da li je ovo sa šumom ozbiljno ili zajebancija. Ako je ozbiljno, netko stvarno nema pojma kako digitalno snimanje zvuka i/ili slike radi. Za takve je krelce Sony izbacio se karticu za audiofile, koja kao smanjuje šum i povećava kvalitetu zvuka (valjda nekom čarolijom). Ja imam prilično dobar sluh, ali nisam nikada primijetio razliku između digitalnog originala i njegove 1:1 kopije.
dolazim odmah - Godot
12 godina
offline
Re: File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Sto
st.srki kaže...
Citam i ne vjerujem. Zar ljudi zaista misle da kopiranje audio datoteka ili bilo kojih drugih, da se stvara nekakav šum? Ovoliko gluposti odavno nisam vidio na jednom mjestu!! Hahaha

 I ja. Toliko sam glazbenih datoteka iskopirao, nikad šuma. Doduše ja ih kopiram u zatvorenoj i izoliranoj prostoriji gdje ne dopiru nikakvi zvukovi sa strane, a tko zna što ovi rade. Jedino mi slike gube boju pa nakon 20 kopiranja repka izgleda kao da su prešli u Partizan. Zato originale čuvam na zip-drajvu,

16 godina
neaktivan
offline
File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Storeu

zato je to lijepo složeno na torrent trackerima. 

pored albuma i bitrejta točno uploader navede koja je kopija.  prvi rip ili rip koji je kopiran više puta.

nažalost zbog peer2peer torrent tehnologije šum se pojačava.

 

najbolje je skidat sa servisa kao što je bio rapidshare. najmanje šuma

 

to je bio kralj...sve zaprženo bez šuma...

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.2.2019 22:59 (torrente).
 
5 0 hvala 0
8 godina
offline
File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Storeu

A ja ne mogu vjerovat da na ovom forumu ima ljudi koji znaju za file manager, a ne znaju za stvar staru koliko i on - trolanje!!!

 
21 0 hvala 0
9 godina
offline
File Manager iz 90-ih našao se u Microsoft Storeu

Ja i dalje sve audio fajlove kopiram direktno sa CDa koristeci Nero. Samo je vazno da da brzina kopiranja bude 1x ili niza za sto kvalitetniju snimku.

 
2 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice