Finski operater već nudi 5G uslugu

poruka: 16
|
čitano: 5.218
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Finski operater već nudi 5G uslugu".
16 godina
offline
Finski operater već nudi 5G uslugu

600Mbita bi odmah uzeo za 50eura, ako mi oprika nije dostupna.

 
6 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Finski operater već nudi 5G uslugu

Kod nas će biti 5g mreža  DO (famozni veznik, koji nikoga na ništa ne obavezuje) 1000 Mbit/s aliiiiiiiii.....realno ćeš imati 30 jer "ovisi u kojem si dijelu grada", "smeta li ti koja zgrada", "jesi li u automobilu" aaaaa ako si na selu ne daj bože pitati uopće "zašto" nemaš ni 5 Mb/s

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
8 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Finski operater već nudi 5G uslugu
Anđeo bez falinge kaže...

Kod nas će biti 5g mreža  DO (famozni veznik, koji nikoga na ništa ne obavezuje) 1000 Mbit/s aliiiiiiiii.....realno ćeš imati 30 jer "ovisi u kojem si dijelu grada", "smeta li ti koja zgrada", "jesi li u automobilu" aaaaa ako si na selu ne daj bože pitati uopće "zašto" nemaš ni 5 Mb/s

 realno svi ljudi koji koriste bežične mreže i pišu ovakve stvari, bolje da odmah prekinu sve ugovore i vrate se na klasični dsl bakar 4mbita i kućni telefon.

6 godina
protjeran
offline
Finski operater već nudi 5G uslugu

Jako si pametno sad objasnio zbog čega se to događa.

Svaka čast.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Finski operater već nudi 5G uslugu

Vidjet ćeš ka se pola države  spoji na 5G kolike će brtzine biti. Sada tele 2 ima problema sa 4g jer je previše korisnika.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Finski operater već nudi 5G uslugu
Nije problem previše korisnika već premalo odašiljača .
Ista stvar se dogada i T-comu i Vip-u .
Svi operateri deklarativno navode velike brzine , ali stvarnost je sto se tiče dostupnosti interneta i stabilnosti veze ,brzine itd u RH zaista porazna .
Čak se u ZG na prikljucak čeka po 16 godina , ali to ne zanima niti državu a još manje T-com .
Kada se pigledaju podaci HAKOM-a o najavljenim radovima na proširenju ili izgradnji mreže , uočljivo je najmanje ulaganje T-kome , dok istivremeno isti izvlači najviše love .
6 godina
protjeran
offline
Re: Finski operater već nudi 5G uslugu
ranko091 kaže...

 realno svi ljudi koji koriste bežične mreže i pišu ovakve stvari, bolje da odmah prekinu sve ugovore i vrate se na klasični dsl bakar 4mbita i kućni telefon.

 Zaebo si se momak.

Ja ću uskoro prijeko bacra imati preko 400 Mbps

 

Evo, sam što nije... http://www.poslovni.hr/tehnologija/ht-u-zagrebu-testirao-internet-brzine-415-mbps-preko-telefonskih-zica-308420

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Finski operater već nudi 5G uslugu
Anđeo bez falinge kaže...

 Zaebo si se momak.

Ja ću uskoro prijeko bacra imati preko 400 Mbps

 

Evo, sam što nije... http://www.poslovni.hr/tehnologija/ht-u-zagrebu-testirao-internet-brzine-415-mbps-preko-telefonskih-zica-308420

 i opet ti. ja preko bakra doma imam 1000 Mbps, i to je CAT 6 kabel, 8 žica. ali to je lokalna mreža.

 

a ti doma ćeš imat 2 žice, neznam koja je kategorija kabela, i ako ne živiš 50 metara od centrale zaboravi te opcije. "Ta brzina jako ovisi o udaljenosti između korisnika i najbliže telefonske centrale. Ukoliko je ona 250 metara korisnik može dobiti internet od 150 Mbps na postojećoj telefonskoj žici.", i to je točno napravljeno za velike zgrade di je neekonomično razbit cijelu zgradu da se ugrade optički kablovi, nego se dovuče optika ispred zgrade i dalje se šalje po postojećoj bakrenoj žici po zgradi. i samo tu ima smisla takvo nešto.

 

a za razliku 5G mreža će u startu imat još jedan frekvencijski spektar na raspolaganju, to znači da će operateri morat samo zakupit spektar i postavit dodatne antene. i evo ti veće brzine samo tako.

13 godina
offline
Re: Finski operater već nudi 5G uslugu
ranko091 kaže...

 

a za razliku 5G mreža će u startu imat još jedan frekvencijski spektar na raspolaganju, to znači da će operateri morat samo zakupit spektar i postavit dodatne antene. i evo ti veće brzine samo tako.

 je, samo tako ha, kao što je tele2 napravio, dao predobre tarife za nizu cijenu, dovukli puno korisnika i sad ljudi jedva cekaju da se maknu od njih zbog brzina interneta koje imaju i žalosne pokrivenosti signalom izvan gradova,  jednostavno im infrastruktura nije na razini, eto nažalost i ja sam ovca koja je uskocila u to, istek ugovora je u siječnju pa nazad u blaženi vip, koj ima signala i u bunaru i na planini

http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
13 godina
neaktivan
offline
Re: Finski operater već nudi 5G uslugu
ranko091 kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

 Zaebo si se momak.

Ja ću uskoro prijeko bacra imati preko 400 Mbps

 

Evo, sam što nije... http://www.poslovni.hr/tehnologija/ht-u-zagrebu-testirao-internet-brzine-415-mbps-preko-telefonskih-zica-308420

 i opet ti. ja preko bakra doma imam 1000 Mbps, i to je CAT 6 kabel, 8 žica. ali to je lokalna mreža.

 

a ti doma ćeš imat 2 žice, neznam koja je kategorija kabela, i ako ne živiš 50 metara od centrale zaboravi te opcije. "Ta brzina jako ovisi o udaljenosti između korisnika i najbliže telefonske centrale. Ukoliko je ona 250 metara korisnik može dobiti internet od 150 Mbps na postojećoj telefonskoj žici.", i to je točno napravljeno za velike zgrade di je neekonomično razbit cijelu zgradu da se ugrade optički kablovi, nego se dovuče optika ispred zgrade i dalje se šalje po postojećoj bakrenoj žici po zgradi. i samo tu ima smisla takvo nešto.

 

a za razliku 5G mreža će u startu imat još jedan frekvencijski spektar na raspolaganju, to znači da će operateri morat samo zakupit spektar i postavit dodatne antene. i evo ti veće brzine samo tako.

 To sam bas ja htio rec. Ako na 250m imamo pad brzine od 85% onda cu ja na kilometar i pol imat koju velicanstvenu brzinu?! LOL 
A 1Gbps u centrali s 1cm komadom kabla? Ajme, jedva cekam..

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
9 godina
offline
Re: Finski operater već nudi 5G uslugu
Anđeo bez falinge kaže...

Kod nas će biti 5g mreža  DO (famozni veznik, koji nikoga na ništa ne obavezuje) 1000 Mbit/s aliiiiiiiii.....realno ćeš imati 30 jer "ovisi u kojem si dijelu grada", "smeta li ti koja zgrada", "jesi li u automobilu" aaaaa ako si na selu ne daj bože pitati uopće "zašto" nemaš ni 5 Mb/s

  Ne znam ja sam na T-comu uvijek imao stabilne brzine oko 75 Mbps, Split i otoci.

15 godina
offline
Re: Finski operater već nudi 5G uslugu
Zeppelin kaže...
ranko091 kaže...

 

a za razliku 5G mreža će u startu imat još jedan frekvencijski spektar na raspolaganju, to znači da će operateri morat samo zakupit spektar i postavit dodatne antene. i evo ti veće brzine samo tako.

 je, samo tako ha, kao što je tele2 napravio, dao predobre tarife za nizu cijenu, dovukli puno korisnika i sad ljudi jedva cekaju da se maknu od njih zbog brzina interneta koje imaju i žalosne pokrivenosti signalom izvan gradova,  jednostavno im infrastruktura nije na razini, eto nažalost i ja sam ovca koja je uskocila u to, istek ugovora je u siječnju pa nazad u blaženi vip, koj ima signala i u bunaru i na planini

 tko god je čitao temu o tele2, zna i sam da ta usluga nije stabilna i nije zamjena žici. uzima se jedino ako ništa drugo nije dostupno, ili je toliko sporo da je i  par megabita brže preporod.

8 godina
offline
Re: Finski operater već nudi 5G uslugu
Anđeo bez falinge kaže...

Kod nas će biti 5g mreža  DO (famozni veznik, koji nikoga na ništa ne obavezuje) 1000 Mbit/s aliiiiiiiii.....realno ćeš imati 30 jer "ovisi u kojem si dijelu grada", "smeta li ti koja zgrada", "jesi li u automobilu" aaaaa ako si na selu ne daj bože pitati uopće "zašto" nemaš ni 5 Mb/s

 Ja na selu imam bolji internet neg dobar dio ZG-a ;) i moblini i fiksni

16 godina
offline
Finski operater već nudi 5G uslugu

Bio sam nedavno u Tampereu, grad me nevjerojatno podsjeca na Osijek prije 15ak godina dok sam  studirao... Osijek je bez studenata sada pust, a Tampere vrvi zivotom. Finci su procvjetali nekih 80ak godina nakon sto su se izborili za neovisnost, a mi smo tek neovisni nesto preko 25 god... Ima nade :D

 

 

and the heavens shall tremble
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Finski operater već nudi 5G uslugu

rvacka nikad neće biti finska! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Finski operater već nudi 5G uslugu

Fincka nikada neće biti Rvacka... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice