Fordov električni kamionet F-150 povukao preko 500

poruka: 14
|
čitano: 3.668
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Fordov električni kamionet F-150 povukao preko 500".
8 godina
offline
Fordov električni kamionet F-150 povukao preko 500

Naša Željka Markić može povuči duplo više i pokrenuti u trenu više referenduma :D

 

 

 
7 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Fordov električni kamionet F-150 povukao preko 500

Seks moze eksirat vinjak iz pipe, zasto nitko o tome ne napravi video?

 

 

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Fordov električni kamionet F-150 povukao preko 500

i mi konjak za trku imamo: 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Fordov električni kamionet F-150 povukao preko 500
Nek je prazan vagon 30 tona, to znači da 42 pickupa zajedno imaju 200 tona, odnosno svaki po 4,75 tona. WTF
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
4 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Fordov električni kamionet F-150 povukao preko
MrBlc kaže...
Nek je prazan vagon 30 tona, to znači da 42 pickupa zajedno imaju 200 tona, odnosno svaki po 4,75 tona. WTF

 Da i meni je bilo čudno, jedino objašnjenje je da je vagon dosta teži.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Fordov električni kamionet F-150 povukao preko 500

MrBlc Jakovp 

u članku je greška. Milijun funti je 453,6 tona, zato vam se brojke ne poklapaju. Prazan F150 ima između 2,8 i 3,2t. Stariji modeli su bili i nešto teži. Ako su F150 po 3,2t onda vagoni imaju još po 32t svaki za ukupno 454t. Tad se brojke poklapaju jer takvi vagoni tipično imaju oko 30t.  Maksimalno osovinsko opterećenje u željezničkom prometu je 21t, što znači još oko 55t nosivosti.
Možda su stvarne brojke i nešto manje, ali je pothvat i dalje impresivan.

Moj PC  
4 0 hvala 3
15 godina
odjavljen
offline
Re: Fordov električni kamionet F-150 povukao preko
Čovječe, znači, u Hrvatskoj ti treba C kategorija!?
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Fordov električni kamionet F-150 povukao preko
MrBlc kaže...
Čovječe, znači, u Hrvatskoj ti treba C kategorija!?

Ne znam jesi li ih ikada vidio uzivo.

 

Ja napravim double check kad ih vidim pored hatchbacka.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: Fordov električni kamionet F-150 povukao preko
MrBlc kaže...
Čovječe, znači, u Hrvatskoj ti treba C kategorija!?

 da, u USA je drugačije. Smiješ voziti sve do 40 stopa duljine i 26000 lbs, dakle do 12m i 11,5t. Tako da ti za U-haul rentanje ne treba posebna dozvola. Iako, i to se možda razlikuje od države do države.

 

P.S. mnogi takvi po americi vuku kamp poluprikolice (kao šleperi), e to je onda baš ogromno. OK, možda nisu uvijek F-150 već F300, F400, ali to je baš ogromnoooo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2019 13:31 (jozef).
15 godina
odjavljen
offline
Fordov električni kamionet F-150 povukao preko 500
United States of Oversize...
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
5 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Fordov električni kamionet F-150 povukao preko
Ovim putem tražim amerikanku da me udomi....
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Fordov električni kamionet F-150 povukao preko 500

A zamisli koji poduhvat. Već viđeni marketing.

Uzeli heavy duty truck, stavili neke bjesne elektromotore u njega (nisam nigdje u par članaka našao koji su motori) i onda stavili vagone na tračnicama da ih on povuče.

Pa prije 10-12 godina je Top Gear uzeo produkcijski VW Touareg-a TDI na pistu, zakvačio za Boeing 747-400 (oko 200 tona) i on ga je povukao nakon par sekundi. I to Clarkson još k tome upravljao. Pista, otpor kotača aviona i to sve je puno veće nego kada je teret na metalnim tračnicama.

Neka umjesto markentiga već jednom počinju prodavat takve elektro aute, a ne imamo ali ne damo još uvijek (jer rođo iz Shell-a reko da ne još)

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Fordov električni kamionet F-150 povukao preko 500
Sve je ovo bez veze, jer se ne zna s čime se upoređuje. A prije svega zaboravlja se KOEFICIJENT TRENJA. Koeficijent tranja na tračnicama mnogo je manji nego na cesti. Inače, jači čovjek može gurati vagon, no treba ga polugom pokrenuti.
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Fordov električni kamionet F-150 povukao preko 500

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice