Fotografije s Opportunityja: dokaz postojanja živo

poruka: 28
|
čitano: 7.591
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Fotografije s Opportunityja: dokaz postojanja živo".
11 godina
offline
Fotografije s Opportunityja: dokaz postojanja živo

Hvala bugu na ovom članku u moru mobitel tema.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
23 0 hvala 1
14 godina
offline
Fotografije s Opportunityja: dokaz postojanja živo

Ne znam za ove gljive, ali sto se tice onih potencijalnih kolonija na samom roveru: je li mozda rover na sebi nosio neke mikroorganizme sa Zemlje, te su se oni razvijali dalje na njemu? To mi se cini jos kao najlogicnije 

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Fotografije s Opportunityja: dokaz postojanja
CalvinRi kaže...

Ne znam za ove gljive, ali sto se tice onih potencijalnih kolonija na samom roveru: je li mozda rover na sebi nosio neke mikroorganizme sa Zemlje, te su se oni razvijali dalje na njemu? To mi se cini jos kao najlogicnije 

 Tesko, ali moguce. Rover je sastavljan u sterilnim uvjetima bas zato kako nebi prenio mikroorganizme sa zemlje na Mars.

 

Jel imaju mogucnost ostrugat malo toga, pa stavit pod koji instrument?

 

Saznat cemo kad elon ode i uzme bris. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
7 godina
protjeran
offline
Fotografije s Opportunityja: dokaz postojanja živo

Rover je, ali prijasnji sateliti i sonde nisu bile sterilne.

A gljive i mnogi drugi organizmi mogu prezivjeti to putovanje i svakakve uvjete.

 

Doslovno smo vec "kolonizirali" Mars, ali sa raznim mikroorganizmima.

Sad, dali su se "primili" ili ne, to ce se vidjeti. No s obzirom da ce nasa zvijezda, Sunce,

biti sve vece i toplije, izumiranje zivota na Zemlji, te zagrijavanje Marsa je neminovno.

 

Tek kad postanemo vise-planetarna rasa, tj. vise-solarna rasa, da nismo samo u jednom solarnom

sistemu, tek tad mozemo reci "uspjeli smo i sanse za daljnji opstanak vrste je 90%".

 

Ovako kako sada "stojimo", jedna dobra Supernova, koja bi zracila u nasem smjeru,

koja se mozda vec i dogodila, samo jos njene ucinke ne mozemo vidjeti niti osjetiti,

i izbrise se 99% zivota sa zemlje, te unisti 100% sve digitalne tehnologije.

Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Fotografije s Opportunityja: dokaz postojanja
i sad moramo čekati donalda da odobri koju milijardu za tu misiju....a njega baš zaboli za Mars
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Fotografije s Opportunityja: dokaz postojanja živo

Pa da ima nafte, vec bi Mars bio oslobodjen od terorizma i marsovaca.

Moj PC  
23 1 hvala 0
10 godina
offline
Fotografije s Opportunityja: dokaz postojanja živo

`U znanstvenom članku pod vrlo izravnim naslovom "Dokazi života na Marsu?"`

 

cek malo, kad je u ozbiljnim novinama onda je to izravno? pa ja bih rekao da je to prvoklasni clickbate!

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Fotografije s Opportunityja: dokaz postojanja živo

Nadrapale su gljive na Marsu ako im dođu Hrvati, prvo bi ih ispitivali gdje su bile '91, uveli porez na nekretnine (cijeli Mars) i uvjeravali kako im je sada daleko bolje jer im je stigo ADeZe...

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Fotografije s Opportunityja: dokaz postojanja živo

dakle, prvi će (naši) namarsni spuštatelji imati priliku provjeriti jesu li jestive više nego jednom. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Fotografije s Opportunityja: dokaz postojanja
CalvinRi kaže...

Ne znam za ove gljive, ali sto se tice onih potencijalnih kolonija na samom roveru: je li mozda rover na sebi nosio neke mikroorganizme sa Zemlje, te su se oni razvijali dalje na njemu? To mi se cini jos kao najlogicnije 

https://www.nature.com/news/microbial-stowaways-to-mars-identified-1.15249

16 godina
offline
Fotografije s Opportunityja: dokaz postojanja živo

Rover dobio gljivičnu infekciju 

I`m silicon-based life-form
Moj PC  
8 0 hvala 0
8 godina
offline
Fotografije s Opportunityja: dokaz postojanja živo

Na zemlji je u ovom stolječu otkriveni novi organizmi, bakterije koje su preživjele ledeno doba ili pad asteroida one su bile bolje skrivene tj zaštičene ispod leda itd. Isto tako na zemlji otkrivamo nova bića i ribe i druge organizme za koje još uvjek nismo znali da postoje.

Znalo se je da je na marsu nekad bilo života, a li moguće je da je ovo sa glivama bio život otada koji se je nekako spasio, da ima više kisika i da Mars ima bolje uvjete koji bi tim glivama dalo hranu vjerujem da bi se te glive bolje raširile.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Fotografije s Opportunityja: dokaz postojanja
Neka, neka. Neka pushaju i trolaju malo skeptike i konzervativce. Sličica sa teorijom koja počiva na znastvenim činjenicama, pa neka se pjene malo u sebi i neka se lome sa kontraargumentima kako je to hrđa, loša kvaliteta snimke, sjena itd. Dokaza nema za, ali nema ni protiv. Mogu im samo svirat k..., godinama :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2019 19:21 (KIKI3ooo).
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Fotografije s Opportunityja: dokaz postojanja živo

Zasto ljudi misle da je Zemlja ravna? 

Zato jer ne padnu kad stoje. 

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Fotografije s Opportunityja: dokaz postojanja živo

Prvo što sam napravio je pogledao datum, da nije slučajno neki par dana stariji članak.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Fotografije s Opportunityja: dokaz postojanja živo

Kad smo već kod Marsa evo jedan zanimljiv tekst o izvoru metana na Marsu: https://www.extremetech.com/extreme/288767-scientists-may-have-pinpointed-the-source-of-mars-methane

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Fotografije s Opportunityja: dokaz postojanja živo

u vrijeme gotovo vrhunca tehnologije i pored ljudi kao sto su Elon Musk i njegova para i sveukupno cijeli novac sto ameri porezima uplacuju godinama u tu NASA-u ,nisu mogli poslati covjeka dalje od zemljine orbite vise od 50 godina? pa se pitas jel ovaj stroj mali uopce i tamo gdje kazu?

 

Moj PC  
0 11 hvala 0
5 godina
offline
Re: Fotografije s Opportunityja: dokaz postojanja
što ako stvarno postoje dokazi o nekom jednostavnom životu na Marsu... Poslati misiju da to potvrdi... znajuči da ta informacija može imati kobne posljedice na politiku i društvo...ili jednostavno ne dati pare
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Fotografije s Opportunityja: dokaz postojanja
Šta će bit kad popovi ovo vide ...
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Fotografije s Opportunityja: dokaz postojanja
Glavas_ZG kaže...
Šta će bit kad popovi ovo vide ...

 Oni su svoju verziju biblije vec "ispravili" i sad je to po njima OK. Isto kao sto su radili kroz cijelu povijest. Zalosno je da su takve organizcije i dalje prisutne medju narodom. Mozda kad se medjusobno pobije jos nekoliko stotina milijuna ljudi zbog nadjebavanja cija je vjera bolja, mozda ce ih onda ljudi ih sterati u 3PM. Ono sto je zalosno, je da ljudi zbog njihovog licemjerstva, lazi, zlocina i ostalog, ne vjeruju u Boga, jer Ga indentificiraju s religijama.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Fotografije s Opportunityja: dokaz postojanja
dd.inc kaže...
Glavas_ZG kaže...
Šta će bit kad popovi ovo vide ...

 Oni su svoju verziju biblije vec "ispravili" i sad je to po njima OK. Isto kao sto su radili kroz cijelu povijest. Zalosno je da su takve organizcije i dalje prisutne medju narodom. Mozda kad se medjusobno pobije jos nekoliko stotina milijuna ljudi zbog nadjebavanja cija je vjera bolja, mozda ce ih onda ljudi ih sterati u 3PM. Ono sto je zalosno, je da ljudi zbog njihovog licemjerstva, lazi, zlocina i ostalog, ne vjeruju u Boga, jer Ga indentificiraju s religijama.

 Mislim da će nastupit opći krah religije kad se otkrije život na nekom drugom planetu (ako se otkrije).

7 godina
offline
Re: Fotografije s Opportunityja: dokaz postojanja
@Glavas_ZG
Zašto bi to bilo u koliziji sa vjerom u Boga?
16 godina
offline
Fotografije s Opportunityja: dokaz postojanja živo

Sad sam tek vidio članak, ne znam kako mi je promaknuo. Da li netko zna kad su napravljene ove fotografije, koje godine? Samo sam kratko preletio izvorni članak.

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Fotografije s Opportunityja: dokaz postojanja
Neuk kaže...
@Glavas_ZG
Zašto bi to bilo u koliziji sa vjerom u Boga?

Jednostavno je tako.

15 godina
offline
Fotografije s Opportunityja: dokaz postojanja živo

još ni jeden marsovec

nije prodal gljiva

vse mu ih je požrla

družina kradljiva

 

ijuju.

 

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.4.2019 20:17 (Ajar).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Fotografije s Opportunityja: dokaz postojanja
Glavas_ZG kaže...
Neuk kaže...
@Glavas_ZG
Zašto bi to bilo u koliziji sa vjerom u Boga?

Jednostavno je tako.

 Pojasni molim te

8 godina
odjavljen
offline
Re: Fotografije s Opportunityja: dokaz postojanja
Neuk kaže...
@Glavas_ZG
Zašto bi to bilo u koliziji sa vjerom u Boga?

 Nije u koliziji sa vjerom, nego sa Religijom.

Glavas_ZG kaže...
Neuk kaže...
@Glavas_ZG
Zašto bi to bilo u koliziji sa vjerom u Boga?

 Ispravak gore.

12 godina
offline
Fotografije s Opportunityja: dokaz postojanja živo

u znanosti je osnovni princip dokazati da nešto "postoji", a ne da "ne postoji", jer to je teoretski nemoguća misija. inače bi svaki pučkoškolac moga postaviti neku svoju "teoriju" i ostaviti znanstvenicima da se godinama ubijaju dokazujuće da to nije istina. Kako dokazati da na zemlji ne postoji žaba sa dvije noge? ili čimapanza sa ljubičastim očima? I čemu bi uopće služio takav "dokaz"?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice