Francuska planira porez od 3% namijenjen tehnološk

poruka: 6
|
čitano: 2.536
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Francuska planira porez od 3% namijenjen tehnološk".
15 godina
odjavljen
offline
Francuska planira porez od 3% namijenjen tehnološk

Po meni je ovo totalna debilana. 

 

S jedne strane, samo smanjivanje poreza nekoj struci zapravo predstavlja dizanje poreza svima ostalima - bilo kroz stvarno dizanje poreza, bilo kroz činjenicu da prostora za smanjenje poreza ima i da bi se bez tog poteza mogao smanjiti svima.

 

S druge strane, limitiranje poteza isključivo na kompanije s najvećim profitom je direktno pogodovanje velikima, uništavanje malih i srednjih poduzetnika, te stvaranje monopola, što za nijednu državu ne može dugoročno biti dobro.

 

Jedino pozitivno što vidim u ovoj vijesti je činjenica da ministar financija jedne zemlje implicira da je inače porez nepravedan.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Francuska planira porez od 3% namijenjen tehnološk

Klasična socijalistička pohlepa. Kad vidiš da je netko sposoban, uzimaj. Uzimaj ono što ti ne pripada, uzimaj od sposobnih jer si "ti" nesposoban, samo uzimaj za sve one beskorisne na proračnu. Kao i uvijek izmisli porez, naknadu, rentu bilo što, samo nek daju.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
3 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Francuska planira porez od 3% namijenjen tehno
Entry Point kaže...

Klasična socijalistička pohlepa. Kad vidiš da je netko sposoban, uzimaj. Uzimaj ono što ti ne pripada, uzimaj od sposobnih jer si "ti" nesposoban, samo uzimaj za sve one beskorisne na proračnu. Kao i uvijek izmisli porez, naknadu, rentu bilo što, samo nek daju.

A štajaznam, može biti i ne mora. Ima puno "sposobnih" koji su postali i ostali sposobni zbog prijetnji, manipulacija, ucjena, mita....

 

Što sam stariji, čini mi se da je puno tih "sposobnih" jednostavno čisti kriminal. Čast iznimkama jer naravno dio njih zaista je sposoban u pravom smislu te riječi.

 

Inače sam za to da svi plaćaju što "sličniji" porez. 

 

Ne volim da se oporezuje subjekte samo zato što imaju.

jaska jaska jaskaja
6 godina
offline
Re: Francuska planira porez od 3% namijenjen tehno
Dead kaže...

Jedini je razlog namiriti beskonačnu hordu beskorisne vojske ovisnika o državnoj sisi.

 Na planetu nas je cca 7 milijardi, dakle "beskonacnost" pada u vodu.

Veci dio ljudi na planetu nije u vojsci. Dio sa ovisnoscu se da raspraviti.

Drzava nema sisu, mislis na Kolindu.

Reko ako ti mozes pucat gluposti, mogu i ja.

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Francuska planira porez od 3% namijenjen tehno
sexytoiletpaper kaže...
Dead kaže...

Jedini je razlog namiriti beskonačnu hordu beskorisne vojske ovisnika o državnoj sisi.

 Na planetu nas je cca 7 milijardi, dakle "beskonacnost" pada u vodu.

Veci dio ljudi na planetu nije u vojsci. Dio sa ovisnoscu se da raspraviti.

Drzava nema sisu, mislis na Kolindu.

Reko ako ti mozes pucat gluposti, mogu i ja.

 Super troll ili stvarno glupost ili krivo shvaceno?

Stvarno me zanima,u prvom i drugom nasmijat cu se ko deva,u trecem cu facepalmati da me zaboli.

16 godina
offline
Francuska planira porez od 3% namijenjen tehnološk

 Ako ja placam porez pri kupovini, korištenju i sl. njihovih proizvoda, ne vidim razlog da oni ne plaćaju. Pogotovo ako ga izbjegavaju a koriste tržište od 700+ mil ljudi...

 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice