Francuska vojska vježba po apokaliptičnim scenarij

poruka: 30
|
čitano: 15.117
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Francuska vojska vježba po apokaliptičnim scenarij".
2 godine
protjeran
offline
Francuska vojska vježba po apokaliptičnim scenarij

Nema te vojske ni vježbe koja bi ih spasila

da ih pokosi mladež HDZ-a.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.5.2021 9:19 (Division Bell).
 
10 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Francuska vojska vježba po apokaliptičnim scen
Division Bell kaže...

Nema te vojske ni vježbe koja bi ih spasila

da ih pokodi mladež HDZ-a.

 

Neka kradu. Bitno da nemaju veze sa komunistima! 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
8 godina
offline
Francuska vojska vježba po apokaliptičnim scenarij

Francuska bi se trebala spasiti od Macrona i sličnih koji su dopustili da im zemlju pregazi vojska migranata. Moderna invazija zemlje bez ispaljenog metka.

Moj PC  
4 5 hvala 0
8 godina
offline
Francuska vojska vježba po apokaliptičnim scenarij

Francuska je friendly otvorena imigrantima još od 12. stoljeća i prvih križarskih ratova kad se useljavaju  Armenci,Maroniti,Melkiti(ortodoksni kršćani Arapi) nije taj trend pokrenuo Macron !

waaagh ;
 
8 1 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Francuska vojska vježba po apokaliptičnim scen
"U prvom ciklusu, održanom 2019. godine, autori su predložili scenarij koji opisuje "budućnost piratstva". U njemu su se cijele nacije odmetnule u pirate i organizirale plutajuća carstva koja kruže svijetom i napadaju brodove na morima."


Zašto? Pobogu.

Natrag u realnost.
Postojao je neki lik koji je zauzeo napuštenu platformu i proglasio državu. Mislim da su ga srezali u korijenu. Po kratkom postupku.


Poruka je uređivana zadnji put pon 10.5.2021 10:53 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Francuska vojska vježba po apokaliptičnim scen
ccc2002 kaže...
Postojao je neki lik koji je zauzeo napuštenu platformu i proglasio državu. Mislim da su ga srezali u korijenu. Po kratkom postupku.

 Sealand

14 godina
offline
Francuska vojska vježba po apokaliptičnim scenarij

samo da ne vježbaju po igrama, recimo "Armed and dangerous"...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Francuska vojska vježba po apokaliptičnim scen
warhammer kaže...

Francuska je friendly otvorena imigrantima još od 12. stoljeća i prvih križarskih ratova kad se useljavaju  Armenci,Maroniti,Melkiti(ortodoksni kršćani Arapi) nije taj trend pokrenuo Macron !

 Apsolutno nikada ali NIKADA u povijesti tolika invazija migranata na Francusku i Europu nije bila.

3 godine
protjeran
offline
Re: Francuska vojska vježba po apokaliptičnim scen
DuxCro kaže...
warhammer kaže...

Francuska je friendly otvorena imigrantima još od 12. stoljeća i prvih križarskih ratova kad se useljavaju  Armenci,Maroniti,Melkiti(ortodoksni kršćani Arapi) nije taj trend pokrenuo Macron !

 Apsolutno nikada ali NIKADA u povijesti tolika invazija migranata na Francusku i Europu nije bila.

 Ni onda kad su imali svjetsko kolonijalno carstvo a Alžir su smatrali dijelom Francuske a ne kolonijom pa su mogli skoknuti u Francusku bez ikakvih dozvola?

8 godina
offline
Re: Francuska vojska vježba po apokaliptičnim scen
user2206 kaže...
DuxCro kaže...
warhammer kaže...

Francuska je friendly otvorena imigrantima još od 12. stoljeća i prvih križarskih ratova kad se useljavaju  Armenci,Maroniti,Melkiti(ortodoksni kršćani Arapi) nije taj trend pokrenuo Macron !

 Apsolutno nikada ali NIKADA u povijesti tolika invazija migranata na Francusku i Europu nije bila.

 Ni onda kad su imali svjetsko kolonijalno carstvo a Alžir su smatrali dijelom Francuske a ne kolonijom pa su mogli skoknuti u Francusku bez ikakvih dozvola?

 Yup. Ni onda toliko afrikanaca po Francuskoj nije bilo kao danas.

13 godina
offline
Francuska vojska vježba po apokaliptičnim scenarij

Ma prije 23 godine kad sam bio na skijanju u Francuskoj bilo je sve puno Marokanaca.

Jedan dečko iz Zg. je tresnuo jednog po gubici jer je bio naporan sutra je došlo 100 tih arapa i tražilo ga po skijalištu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Francuska vojska vježba po apokaliptičnim scenarij

apokaliptičan je suprotno od pokaliptičan? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Francuska vojska vježba po apokaliptičnim scenarij

Paul Joseph Watson obicno ignorira siru sliku, ali cesto zna govoriti o stvarima o kojima drugi nece.

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Francuska vojska vježba po apokaliptičnim scenarij

Ima jedna knjiga koja je u Francuskoj kontroverzna, a bivši Trumpov glavni strateg Steve Bannon ju je često promovirao.

 

Riječ je o Le Camp des Saints ili na engleskom "Camp of the saints" iz 1973.g.

 

Zašto je kontorverzna?

Njen pisac, Jean Raspail, odlikovani francuski građanin proputovao svijet i upoznavao kulture koji se se nalazile u izolaciji i sukobu s modernim svijetom što je donekle i tema te knjige.

 

O čemu se uopće radi u knjizi?

Ideju za knjigu dobio je sjedeći na francuskoj rivijeri i gledajući na pučinu. Tu se zapitao što bi se desilo da miljijuni ljudi sada nahrle u europu iz zemalja trećeg svijeta, da li bi to bio zadnji čavao u lijes zapadnom svijetu i kulturi koju poznajemo?

Radnja je upravo to, europska demografija je niska, milijuni indijskih, afričkih, bliskoistočnih izbjeglica krenu u Europu i zapadni svijet kako bi pobjegli od siromaštva. Nacionalne vlade su pasivne i neznaju kako se nositi s problemom, a humanitarci, svećenstvo, aktivisti i ostali ih žele pustiti. Isti se iskrcavaju na obalama zapadnog svijeta, zahtijevaju visoki standard življenja, ali ubijaju, pljačkaju, pale i pretvaraju zapad u isto ono mjesto od kud su došli. Zapadna civilizacija je uništena. 

 

Iako je često stilizirana i puna predrasuda, pa i otvoreno rasistička, ova knjiga je ustvari odraz našeg vremena. Nije tu problem boja kože, već kultura, tj. sukob kultura koje su nekompatibilne. Jedna kultura jede drugu.

 

Najveći neprijatelj nisu izbjeglice, već razni ljudi (nazvat ću ih aktivistima) koji propagiraju bijelu krivnju, dekonstrukciju povijesti i modernog društva baziranog na takvoj povijesti, multikulturalizam na uštrb domaće populacije i slično. Takvi su često na ključnim pozicijama koje omogućuju širenje utjecaja. Nazovimo ih woke, sjw ili kako god. 

 

Da se odmah ogradim i postavim, liberal sam u klasičnom smislu i imigracije mi kao takve ne smetaju dok god su legalne, ali ilegalne migracije i tim gore, toleriranje pojedinih obrazaca ponašanja tuđih kultura jer su to njihova ljudska prava, velika su opasnost i tek će početi dolaziti do takvih sukoba.

 

Nema razlika između desničara koji želi čistu, bijelu europu ili imama koji poziva na silovanje domaće ženske populacije. Jedno i drugo je opasno.

 

 

 

 

 

 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2021 13:24 (Brki1994).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Francuska vojska vježba po apokaliptičnim scen
Brki1994 kaže...
Iako je često stilizirana i puna predrasuda, pa i otvoreno rasistička, ova knjiga je ustvari odraz našeg vremena. Nije tu problem boja kože, već kultura, tj. sukob kultura koje su nekompatibilne. Jedna kultura jede drugu.

Malo mi je čudna ova tvoja ograda na kraju, uz opasku da tu nije problem boja kože. Nisam čitao knjigu (možda ju i pročitam jednom), ali koliko ovdje čitam, knjiga je upravo rasistička i upravo je problem boja kože. Uopće se ne slažem da je odraz našeg vremena.

Možda griješim jer, kažem, nisam ju čitao (a i neću skoro, trenutno nemam želudac za takve stvari), ali sumnjam...

Gledam te!
7 godina
offline
Re: Francuska vojska vježba po apokaliptičnim scen
Veliki Brat kaže...
Brki1994 kaže...
Iako je često stilizirana i puna predrasuda, pa i otvoreno rasistička, ova knjiga je ustvari odraz našeg vremena. Nije tu problem boja kože, već kultura, tj. sukob kultura koje su nekompatibilne. Jedna kultura jede drugu.

Malo mi je čudna ova tvoja ograda na kraju, uz opasku da tu nije problem boja kože. Nisam čitao knjigu (možda ju i pročitam jednom), ali koliko ovdje čitam, knjiga je upravo rasistička i upravo je problem boja kože. Uopće se ne slažem da je odraz našeg vremena.

Možda griješim jer, kažem, nisam ju čitao (a i neću skoro, trenutno nemam želudac za takve stvari), ali sumnjam...

 

Pročitao sam knjigu (zanimaju me sve obscuri filmovi i knjige ili nešto što je kontroverzno) i je, rasistička je do te mjere da je degradirajuće. Osobe tamnije boje kože (čak i kinezi koji su svjetliji) prikazani su kao bezdušne horde koje nadiru na zapad. Uvijek će mi u glavi ostati ulomak kada opisuje orgijanja na brodovima gdje svako opći sa svakim (uključujući i djeca) dok rijeke sperme cure po palubama broda. Degradirajuće i degutantno jer su prikazani kao životinje koje nemaju emocije nego samo želju za razmnožavanem i gutanjem svega ispred sebe.

Ali maknimo boju kože po strani. Paralelu s današnjim vremenom sam povukao iz razloga što nam se to dogodilo 2015.g. i dalje se događa. Kultura je ta koja stigmatizira te samim time ljudi asociraju boju kože s tom kulturom. Nisam nikada niti ću se fokusirati na boju kože. Kada sam studirao vani, upoznao sam dosta ljudi druge boje kože (jedan od njih je bio s bliskog istoka i još je bio otvoreno gay), ali nisam radio razliku između njih i "nas" jer su isti bili asimilirani u zapadnu kulturu te s njom nisu imali problema, baš naprotiv, koristili su i uživali sve blagodati što nam zapad daje.

Odraz našeg vremena je u onom segmentu kao što je opisano u knjizi, određene interesne i društvene skupine pozivaju migrante da dolaze, bez znanja i volje da ih asimiliraju ili integriraju u društvo. I lijepo je opisao kako očekuju standarde prvog svijeta, a u međuvremenu imaju i dalje imaju zadrtu kulturu. Iste skupine koji ih zovu nameću krivnju zapadnjacima zbog kolonijalne prošlolosti i da bi ovo trebalo biti iskupljenje za te grijehe. Te skupine možemo zvati kako god, ali pogledaj kako je u svijetu danas i kako je u knjizi te možeš vidjeti kako je u nekim segmentima ustinu bila proročanska. 

 

Problem mnogih kultura iz predjela s kojih dolazi većina migranata je nekompatibilnost s modernim načinom života i razvitkom tehnologije. Nije niti čudo da Macron dobiva pisma od bivših vojnih vrhova ili trenutnih vojnih čelnika koji upozoravaju na ozbiljnost situacije koja bi mogla eskalirati.

 

P.S. i još zanimljivije, većina puka rješavanje s tim problemom podržava!

 

A ograda je takva da kao klasičan liberal poštujem tuđe uz uvjet da se ne ugrožava mene kao osobu i da postoje slobode za sve. Sloboda vjeroispovjesti, seksualne orijentacije, ravnopravnost spolova, ekonomske slobode, za sve se to zalažem i njegujem!

Ali i najveći liberali moraju priznati da nekontrolirane migracije ne donose ništa dobro. Problem je što pojedine kulture, tj. preciznije ću se izraziti pa ću reći pojedinci iz pojedinih kultura bi takve tekovine zapadnog svijeta otvoreno uzurpirali i podredili svojim kulturama za koje znamo kako izgledaju. Takvi onda kreiraju imidž ostatku od kojih su barme 90% marljivi i dobri ljudi što dovodi do raznih odmazda, širenja mrže i strahova i stigmatizaciji kulture (a time i boje kože asociranom s njome) pa se onda okreću upravo ovima koji ih prikazuju u lošem svijetlu. To dovodi do još većih podijela dok ne pukne, a znamo kroz povijest da bi to završilo raznim kampovima i klanjem.

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2021 8:48 (Brki1994).
12 godina
offline
Re: Francuska vojska vježba po apokaliptičnim scen
Brki1994 kaže...
 Paralelu s današnjim vremenom sam povukao iz razloga što nam se to dogodilo 2015.g. i dalje se događa.

 Kome "nama"?

7 godina
offline
Re: Francuska vojska vježba po apokaliptičnim scen
ante_etna kaže...
Brki1994 kaže...
 Paralelu s današnjim vremenom sam povukao iz razloga što nam se to dogodilo 2015.g. i dalje se događa.

 Kome "nama"?

 

Građanima Europske Unije (tu sam namjerno naveo EU, budući da države koje nisu članice EU ili nisu poželjna destinacija ili su striktne po pitanju migracija poput Švicarske).

Pridodaj katastrofalnu demografsku sliku svake europske države (članice i nečlanice), sve starije stanovništvo i socijalno blagostanje u većini država će početi patiti. Europa ti je demografski model budućosti gdje s visokim životnim standardom ljudi imaju manje djece, žive sve dulje i orijentirani su na sebe i svoje karijere.

 

Migranti se pozivaju da popune radna mjesta (većinom nisko plaćena i "prljava" koja domaći ne žele raditi), samo ima jedan problem, a to je EU-otvorene granice-razvijen sustav socijalne pomoći. Dopuštanje svakome ulazak šakom i kapom je recept za katastrofu u nastajanju, a posljedice ćemo osjetiti u budućnosti. Jedino što može spriječiti daljnje migracije je kompletna automatizacija/robotizacija društva jer potreba za radnom snagom nestaje, a kada će se to zbiti, nitko nezna.

 

Opet ću ponoviti; nije problem u migracijama već u ilegalnim migracijama što vodi do neučinkovite (nikakve?) integracije/asimiliacije migranta u europski kulturni krug te jednim dijelom i njihova nezainteresiranost za isto. Uostalom, s globalnim zatopljenjem će se problem još više produbiti pa me ne bi niti čudilo postavljanje žice, vojske na granicama i govori kao iz 30tih godina prošlog stoljeća. 

I want to believe
12 godina
offline
Re: Francuska vojska vježba po apokaliptičnim scen
Brki1994 kaže...
ante_etna kaže...
Brki1994 kaže...
 Paralelu s današnjim vremenom sam povukao iz razloga što nam se to dogodilo 2015.g. i dalje se događa.

 Kome "nama"?

 

Građanima Europske Unije (tu sam namjerno naveo EU, budući da države koje nisu članice EU ili nisu poželjna destinacija ili su striktne po pitanju migracija poput Švicarske).

Nisu niti sve članice EU poželjne. Ovuda je 2015-te prošao milijun ljudi i ostalo ih je sedam koji su putem slomili nogu, a čim su dobili gips, odšepali su i oni dalje, a njima se priključilo nekoliko destaka tisuća Hrvata. Tako da članice tipa Rumunjske, Bugarske i nas nemaju tih briga. Što se Francuza tiče, oni su se ionako željeli stopiti s Alžirom u jednu teritorijalnu i nacionalnu jedinicu.

7 godina
offline
Re: Francuska vojska vježba po apokaliptičnim scen
ante_etna kaže...
Brki1994 kaže...
ante_etna kaže...
Brki1994 kaže...
 Paralelu s današnjim vremenom sam povukao iz razloga što nam se to dogodilo 2015.g. i dalje se događa.

 Kome "nama"?

 

Građanima Europske Unije (tu sam namjerno naveo EU, budući da države koje nisu članice EU ili nisu poželjna destinacija ili su striktne po pitanju migracija poput Švicarske).

Nisu niti sve članice EU poželjne. Ovuda je 2015-te prošao milijun ljudi i ostalo ih je sedam koji su putem slomili nogu, a čim su dobili gips, odšepali su i oni dalje, a njima se priključilo nekoliko destaka tisuća Hrvata. Tako da članice tipa Rumunjske, Bugarske i nas nemaju tih briga. Što se Francuza tiče, oni su se ionako željeli stopiti s Alžirom u jednu teritorijalnu i nacionalnu jedinicu.

 

Naravno da nisu sve poželjne.

Hrvatska, Slovenija, Bugarska, Rumunjska, Grčka, Poljska, Češka, Slovačka, Litva, Latvija i Estonija nisu poželjne članice EU već su samo tranzitne države. Imao sam diplomski rad prije par godina na tu temu pa sam dosta analizirao izbjeglička kretanja (a samim time i migrantska, iako izbjeglice i migranti nisu isto).

Francuzi su jedina preostala europska kolonijalna država koja dan danas ubire poreze iz bivših kolonija i tamo projicira aktivno svoju politiku. Migracije su im tako nus produkt koji im se sad apočeo obijati u glavu. Englezi su imali ideju stvoriti Carsku federaciju; superdržavu koja bi obuhvaćala britanski otok i sve kolonije u jednu super državu. To je ostalo ideja i prijedlog, a dekolonizacijom su bivši stanovnici biratnskih kolonija nahrlili u matičnu državu svojeg bivšeg gospodara.

Izbjeglički tokovi su dijelom nasljeđe kolonijalne politike, ali su velikim dijelom i "zasluga" stanovništva koje nije u stanju svoju državu urediti već razna plemena, religijska shvaćanja i općenito kultura koja tamo vlada tome doprinosi. Obrazovani su dovoljno pametni da se maknu od toga i takvi nemaju problema legalno migrirati s urednim papirima, a onda ti mediji prodaju priču kako su migranti većinom doktori, inžinjeri, profesori i visoko obrazovani koji vidi čuda, nemaju putovnice.

I want to believe
5 godina
offline
Francuska vojska vježba po apokaliptičnim scenarij

Možda bi se Zapadu isplatilo ulagati u razvoj siromašnih zemalja, umjesto da ih eksploatira do kocena i prisiljava da bježe odande?
Ali tko je to uopće Zapad, kad su se razvijene države pretvorile u korporativne autokracije koje ne drže jako puno niti do svojeg stanovništva.
Naravno da će biti izbjeglica, na milione, desetke ili možda čak i stotine miliona, zbog nezaustavljivih klimatskih promjena. I Zapad to neće moći potući na svojim granicama. Okej, možda Amerika bude, ali ona je i sama već u gabuli sa klimom. Oni će morat emigrirat u Kanadu. I upropastit tako lijepu domaću kulturu :D.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.6.2021 11:34 (Al Crane).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Francuska vojska vježba po apokaliptičnim scen

Europa je stara kurva, sa svojim problemima se uvijek obračunavala u prošlosti i u budućnosti će. Kontinet koji je bio epicentar znanosti, ratova i svih oblika društvenog uređenja neće tek tako zaspati pred tim problemima. Možda se kasnije probudi, ali će se s problemima obračunat, na ovaj ili onaj način.

I want to believe
11 godina
offline
Re: Francuska vojska vježba po apokaliptičnim scen
Brki1994 kaže...

Izbjeglički tokovi su dijelom nasljeđe kolonijalne politike...

 spomenuo si englesku, koja je upravo zbog kolonijalnog nasljeđa i migracija postala multikulturalna zemlja

da li su imali problema, sigurno da jesu, no ako su oni te probleme barem donekle uspješno riješili stoljećima prije, možda knjiga koja se krenula pisati s pitanjem 'hoće li migranti značiti kraj zapadne civilizacije' nije baš najbolje štivo

jer ako krećeš u analizu s negativnim pitanjem, neminovno ćeš završiti s negativnim rezultatom - to si zapravo unaprijed odredio, analizu radiš samo da bi na početno ppitanje odgovorio potvrdno

7 godina
offline
Re: Francuska vojska vježba po apokaliptičnim scen

Nisu ih baš riješili uspješno kao što si napisao. Naprotiv, sada su počeli ispoljavati problemi. Brexit je dijelom bio zbog izbjegličkih tokova i europskog sustava azila. Ne vjerujem da su englezi htijeli da im se otočje pretvori u šerijatske patrole i crnačke obračune. Neki bi rekli sve se vraća sve se plaća, ali svejedno. Na neki način još drže bivše kolonije u šaci jer u koju državu ti ljudi najviše migriraju? Pa u matičnu, tj. Englesku.

 

Neće se zapadna civilizacija srušiti jer je ista postala način življenja i to je nemoguće promijeniti. Zapadna civilizacija postoji od pra ljudi s europskog kontinenta i evoluira s vremenom, ali da će se izmjeniti hoće. S time da se postavlja ključno pitanje; da li će ta promjena biti milom ili silom? Neinomno je to miješanje kultura, ali zapadnu civilizaciju karakterizira otvorenost dok su određene civilizacije krute i zatvorene stoljećima. Taj spoj će biti svakako najveći društveni izazov našeg doba (a bome i eksperiment).

Ono što se zaboravlja je da Europa nije Amerika i Commonwealth gdje su se nacije i etničke skupine miješale i formirale jedinstveni identitet. Europa je ustvari dom i izvor tih pojedinih nacija i etničkih skupina i kao takvu je treba čuvati. Neki će igrati na rasnu, a neki na kulturnu kartu. Kultura te određuje kojoj civilizaciji pripadaš, a ne boja koža...

 

I want to believe
2 godine
neaktivan
offline
Re: Francuska vojska vježba po apokaliptičnim scen
U knjizi tek tako migranti krenu u Europu ili?

U stvarnosti migrantska kriza počinje zbog klimatskih promjena.

Početak rata u Siriji poklapa se sa sušom.
" This coincided with the most intense drought ever recorded in Syria, which lasted from 2006 to 2011 and resulted in widespread crop failure"

"The drought has been linked to anthropogenic global warming."
7 godina
offline
Re: Francuska vojska vježba po apokaliptičnim scen

Knjiga je stilizirana te je dano da migranti žele živjeti na zapadu i uživati zapadni standard života uz zadržavanje svoje kulture.

 

To za Siriju sam čitao i upoznat sam s time. Do kraja stoljeća će klima biti izmjenjena da će pojedini dijelovi Afrike, Azije i Bliskog Istoka biti nesnosni za život. Koji je najbliži stabilan i za život pogodan kontinent? Europa.

I want to believe
12 godina
offline
Re: Francuska vojska vježba po apokaliptičnim scen
Brki1994 kaže...

Nisu ih baš riješili uspješno kao što si napisao. Naprotiv, sada su počeli ispoljavati problemi. Brexit je dijelom bio zbog izbjegličkih tokova i europskog sustava azila. Ne vjerujem da su englezi htijeli da im se otočje pretvori u šerijatske patrole i crnačke obračune.

 

 Ne samo to, nego je bilo veliko neraspoloženje zbog ogromnog broja Poljaka koji im je došao i koje nisu smatrali svojom kršćanskom europskom braćom nego pijavicama koje im sišu zdravstveni i socijalni sustav.

14 godina
offline
Re: Francuska vojska vježba po apokaliptičnim scen

a gle bar su bijeli i plavušani, poprave im rasni profil...

 

ali Englezima nije smetalo da ih liječe preko vikenda poljski doktori koji su radili dva posla, preko radnog tjedna u Poljskoj, preko vikenda u VB...

 

e jebi ga, nek se nauče kvalitetnije a jeftinije raditi Englezi, Velšaani, Škoti, Kornvolci...

Ju je je? Je ju je!
7 godina
offline
Francuska vojska vježba po apokaliptičnim scenarij

Englezi se nikad nisu smatrali djelom europskog kulturnog kruga iako su uvijek bili isprepleteni s drugim silama. Naravno da ih je bilo briga tko je hegemon na kontinentu, ali sebe su smatrali dijelom drugog kulturnog kruga.

 

Kako je krenulo, istočno europske zemlje će biti posljednje Anti imigrantske dok ne dođu neke nove mlade generacije ili se kompletno cijeli sustav uruši.

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Francuska vojska vježba po apokaliptičnim scen
Brki1994 kaže...

Nisu ih baš riješili uspješno kao što si napisao. Naprotiv, sada su počeli ispoljavati problemi. Brexit je dijelom bio zbog izbjegličkih tokova i europskog sustava azila. Ne vjerujem da su englezi htijeli da im se otočje pretvori u šerijatske patrole i crnačke obračune. Neki bi rekli sve se vraća sve se plaća, ali svejedno. Na neki način još drže bivše kolonije u šaci jer u koju državu ti ljudi najviše migriraju? Pa u matičnu, tj. Englesku.

 

Ono što se zaboravlja je da Europa nije Amerika i Commonwealth gdje su se nacije i etničke skupine miješale i formirale jedinstveni identitet. Europa je ustvari dom i izvor tih pojedinih nacija i etničkih skupina i kao takvu je treba čuvati. Neki će igrati na rasnu, a neki na kulturnu kartu. Kultura te određuje kojoj civilizaciji pripadaš, a ne boja koža...

 

 riješili su ih na način da su danas briti raznih boja kože, znači prihvatili su indijce, crnce i istočnjake kao dio svojeg društva i nazivaju ih britancima

to je sasvim uspješno riješeno i nikakvi se problemi tu ne ispoljavaju, ovo što povezuješ nema s tim britancima nikakve veze

 

ono što ti zaboravljaš da su se nacije i etničke skupine pomiješale u dijelovima 'zapadnog' društva i da je to manje-više prošlo uspješno

ako se to moglo napraviti ranije, a navodno smo civilizacijski napredovali, onda ne vidim zašto se to ne bi moglo napraviti ponovo, naravno uz određene teškoće

baš zato nije dobro štivo knjiga koja je rasistička i kojoj je cilj usmjeriti čitatelja da je jedina posljedica 'kraj zapadne civilizacije', jer je to sve samo ne nepristrana analiza

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.6.2021 17:55 (picajzla0707).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice