FuzeDrive na AMD Ryzen PC-jima kombinira najbolje

poruka: 11
|
čitano: 3.538
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "FuzeDrive na AMD Ryzen PC-jima kombinira najbolje ".
12 godina
offline
FuzeDrive na AMD Ryzen PC-jima kombinira najbolje

Ovo bi moglo biti prilično fora na laptopima sa ryzenom... 

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: FuzeDrive na AMD Ryzen PC-jima kombinira najbo
bNeo kaže...

Ovo bi moglo biti prilično fora na laptopima sa ryzenom... 

 

Ma koja fora? Kao prvo nesigurno je da boli glava... Što ako rikne jedan od diskova?

 

Nadalje ne vidim zašto bi netko uopće uparivao SSD i HDD, a ta tehnologija se nameće već godinama, a vjerojatno ju koristi vrlo mali broj ljudi.

 

Staviš SSD kao primarni disk za OS, programe, koju igru i da ti ostane 20-50-100-200GB za rad (ovisno čim se baviš i s tim da paziš da koristiš SSD do pola kapaciteta, ili si kupiš 2 komada), po tim potrebama i kupiš SSD određene veličine.

 

Imaš HDD kao sekundarni disk za čuvanje podataka, i još jedan HDD (vanjski) za backup svega... I to je to... Tako radim već godinama i ne vidim zašto bih spajao SSD s HDDom.

 

Što se tiče laptopa... Tutneš unutra SSD, a na mjesto optičkog pogona staviš HDD (iako neki laptopi imaju i 2 ladice za diskove), a ako ne možeš ovako staviš samo SSD i imaš vanjski HDD.

 

Hrpi ljudi ni ne treba više od SSDa od 250GB. Nemaju neš podataka svojih previše, koriste računalo za Internet, pokoju igru, filmove, glazbu i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.1.2018 13:05 (lllnuclearlll).
7 godina
protjeran
offline
Re: FuzeDrive na AMD Ryzen PC-jima kombinira najbo

Bas to - tu tehnologiju je jedino OK drzati na uredjaju koji nema nikakve bitne podatke,

dakle gamerskom stroju i nista vise. A tko ima novca za gamerski stroj, ima novca i za dovoljno velik SSD.

16 godina
moderator
offline
Re: FuzeDrive na AMD Ryzen PC-jima kombinira najbo
Čitatelj kaže...

Bas to - tu tehnologiju je jedino OK drzati na uredjaju koji nema nikakve bitne podatke,

dakle gamerskom stroju i nista vise. A tko ima novca za gamerski stroj, ima novca i za dovoljno velik SSD.

 Nije baš tako surovo. Softver ima listu podataka koji se izuzimaju od micanja na brži disk. U FAQ-u stoji da se ne miču korisnički podaci kao što su slike, video, dokumenti i slično. Ako je tako, ne vidim kako možeš pogubiti podatke osim ako ne rokne veći disk, a to opet dovodi do gubitka podataka i u sistemu gdje dva diska rade odvojeno. 

7 godina
protjeran
offline
Re: FuzeDrive na AMD Ryzen PC-jima kombinira najbo

To je na onome sto software zna. No ono sto software ne zna su drugi tipovi podataka, povezane baze itd.

 

Svejedno, smatram suludim to koristiti u doba u kojem je brz SSD i velik HDD dostupan svima.

 

Tko ima novca za Ryzen i nove ploce, ima i za SSD + HDD.

16 godina
moderator
offline
Re: FuzeDrive na AMD Ryzen PC-jima kombinira najbo
Čitatelj kaže...

To je na onome sto software zna. No ono sto software ne zna su drugi tipovi podataka, povezane baze itd.

 

Svejedno, smatram suludim to koristiti u doba u kojem je brz SSD i velik HDD dostupan svima.

 

Tko ima novca za Ryzen i nove ploce, ima i za SSD + HDD.

 Nije dostupan svima jer ne kupuju svi Ryzen 7 1800X. Najjeftiniji Ryzen košta 99 dolara, dakle 700-injak kuna. Ploče imaš valjda po 500-600 kuna već. Takvi korisnici si ne mogu priuštiti veliki disk. 

Osim toga, kao što ti piše u članku, FuzeDrive je originalno enteprise rješenje koje je u ovom slučaju ograničeno na samo dva diska. Ako firma može raditi softver za servere i biti certificirana od Microsofta, onda valjda zna ponešto o tome kako odvojiti korisničke podatke od sistemskih datoteka. 

16 godina
offline
Re: FuzeDrive na AMD Ryzen PC-jima kombinira najbo
Denis kaže...
Čitatelj kaže...

Bas to - tu tehnologiju je jedino OK drzati na uredjaju koji nema nikakve bitne podatke,

dakle gamerskom stroju i nista vise. A tko ima novca za gamerski stroj, ima novca i za dovoljno velik SSD.

 Nije baš tako surovo. Softver ima listu podataka koji se izuzimaju od micanja na brži disk. U FAQ-u stoji da se ne miču korisnički podaci kao što su slike, video, dokumenti i slično. Ako je tako, ne vidim kako možeš pogubiti podatke osim ako ne rokne veći disk, a to opet dovodi do gubitka podataka i u sistemu gdje dva diska rade odvojeno. 

 Ok recimo da bih ja rado oslobodio od nekorištenog smeća koje mi windowsi i pojedini programi natrpaju u preskupi NVMA ssd i onda to gore stoji bezveze, ali dali taj softver seli takve podatke? 
dakle npr. hibernacijsku fajlu, temp od instalacija ili browsanja, bilo što iz sistema što se ugnijezdi a ne koristi?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
offline
Re: FuzeDrive na AMD Ryzen PC-jima kombinira najbo
Ima li kakav softver da mi oba diska učita u 2TB DDR4 RAM-a. U tom slučaju ne bih gasio računar a i ako se mora ugasiti radi Updateova ne bih imao ništa protiv ni da mi se PC pali i do pola sata. PC kojeg čekam (ovaj od 2TB RAM-a) imat će neki od Enterprise UPS-ova.

Eto pitanja za stručnjake.
Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
FuzeDrive na AMD Ryzen PC-jima kombinira najbolje

Envy sta ce to biti da je tebi nesto od amd-a zapelo za okolp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
FuzeDrive na AMD Ryzen PC-jima kombinira najbolje

Pitanje je koliko će softver FuzeDrive

pisati/brisati podatke s SSD obzirom da

ovaj ima ograničeni broj pianja/brisanja

(TBW)?

Ne bih volio sa se "zaledi" ssd jer mu je

life 0%. Trebati će birati kvalitetnije

(skuplje) ssd-ove s velikim TBW-om,

ili pak Intel Optane koji je trenutačno

najizdržljiviji (i najskuplji po GB kapaciteta).

 

I na kraju hoće li se igrice lodat brzo kao

munja?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
FuzeDrive na AMD Ryzen PC-jima kombinira najbolje

Dataplex - caching software. Kupio ih je samsung i ugasio.

Imam 50 GB SSD MLC cachea uparenih sa 500GB WD CB i to radi božanstveno!

Mislim da je u ovih godinu i pol, možda i više, prevalio 17TB, health mu je na 96%. Komp služi za igranje i posao, al sve bitno je na GIT-u.

Dataplex ftw!

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice