Galaxy Fold - savitljivi zaslon, šest kamera i pod

poruka: 26
|
čitano: 7.339
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Galaxy Fold - savitljivi zaslon, šest kamera i pod".
10 godina
neaktivan
offline
Galaxy Fold - savitljivi zaslon, šest kamera i pod

O boze... Ovo je tako BEZVEZE

 
6 18 hvala 0
Re: Galaxy Fold - savitljivi zaslon, šest kamera i
desertfox6666 kaže...

O boze... Ovo je tako BEZVEZE

 

Ovo je generacija 1. Netko je morao zapoceti s ovakvim uredjajima, nakon kojih ce se raditi sve bolji i bolji. Vec se debelo predvidja da je novo doba uredjaja zapocelo upravo ovim Samsungovim savitljivcem. Ako zanemaris onu kinesku bezvezariju Royole Flexpai, koja nije nista drugo nego tehnoloski koncept.

11 godina
protjeran
offline
Galaxy Fold - savitljivi zaslon, šest kamera i pod

Prva glupost je sami savitljivi sistem koji kad je sklopljen bas mi i ne djeluje praktican a i debel je, druga i najveca glupost je cijena koju ce platiti samo najzaluđeniji fanovi

 
2 7 hvala 0
14 godina
offline
Galaxy Fold - savitljivi zaslon, šest kamera i pod

Iskreno neznam dali ce to zazivjeti, koja bi bila prednost tih savitljivih mobitela, a nedostatci, baterija iscuri cas posla vjerovatno, debel i nespretan je... lako ce se kvariti, cim ti ispadne, mozes se pozdraviti sa 2k $ ... a i tko normalan bi dao toliku cifru za mobitel? 

 
3 6 hvala 0
6 godina
offline
Galaxy Fold - savitljivi zaslon, šest kamera i pod

I ja se pitam ko bi dao soma eura za s10, ali kaj ces ljudi kupuju. Vjerujem da ce i ovo nac kupce. Da je ovo apple predstavio u americi bi se prodavalo ko vruce kifle

 
10 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Galaxy Fold - savitljivi zaslon, šest kamera i

Možda smo konačno dobili pravu digitalnu bilježnicu ili knjigu za čitanje ovim uređajem pa mu to donese uspjeh .. jednog dana .. Zasad je cijena ograničavajući faktor.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2019 10:14 (W2000).
 
2 0 hvala 0
13 godina
online
Galaxy Fold - savitljivi zaslon, šest kamera i pod

Kakvi kvalitetni komentari na tehnološkom forumu. Nekad smo imali cigletine bez ikakvih dodatnih featurea a za ono vrijeme im je cijena bila i viša nego što će biti fold. Koja je bila cijena nekadašnjih nokia communicatora? Za ovakav koncept telefon nije ni skup, dapaće, cijena je ok. S toliko izazova kod projektiranja, izgleda kao neki sf device i vjerojatno bi se našao u nekom novom Jamesu Bondu u slučaju da se snima. Ne smeta mi debljina uređaja ali bi rado vidio veći ekran naprijed ili da mu je format malo izmjenjen, da je niži a širi, pa bi i unutarnji ekran bio prihvaljivijih omjera. Nadam se nekom od sljedećih note telefona s ovim konceptom i spen-om u kompletu. I da, da mi novac nije problem, uzeo bih folda 1/1

Moj PC  
20 0 hvala 5
8 godina
offline
Galaxy Fold - savitljivi zaslon, šest kamera i pod

za sad glupost, ovaj prednji zaslon od 4.6" je smijurlija. a kad se rasklopi imaš 7.3" što i nije puno veće od 6.3-6.4" kakve većina flagshipova danas ima. znam da je ovo samo početak i da nekako treba početi ali za sada je ovo samo gimmick. da je prednji ekran 6" a rasklopljeni 10-11" to bi već bilo nešto. i još mi nije jasno na koga ciljaju sa ovakvim proizvodom i uz tu cijenu? za ljude kojima treba veći mob postoji note serija, ako to nije onda se koristi tablet. znam da se tablet ne može nosit u džepu ali se pitam kako je i ovog preklopljenog nositi u džepu.. 

Moj PC  
1 10 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy Fold - savitljivi zaslon, šest kamera i
Zbog različitog omjera ovih 7.3" je dosta veće od 6.3" pri omjeru 16x9 ili većem.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
offline
Galaxy Fold - savitljivi zaslon, šest kamera i pod

kako i za svaki gadget koji izadje drukcijeg koncepta pametni će komentirati  " Kaj će nam to" 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
15 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Galaxy Fold - savitljivi zaslon, šest kamera i
dtdtdt kaže...

za sad glupost, ovaj prednji zaslon od 4.6" je smijurlija. a kad se rasklopi imaš 7.3" što i nije puno veće od 6.3-6.4" kakve većina flagshipova danas ima. znam da je ovo samo početak i da nekako treba početi ali za sada je ovo samo gimmick. da je prednji ekran 6" a rasklopljeni 10-11" to bi već bilo nešto. i još mi nije jasno na koga ciljaju sa ovakvim proizvodom i uz tu cijenu? za ljude kojima treba veći mob postoji note serija, ako to nije onda se koristi tablet. znam da se tablet ne može nosit u džepu ali se pitam kako je i ovog preklopljenog nositi u džepu.. 

Knjigu iz matematike u ruke i ponovit pitagorin poucak. :)
Duljina dijagnole je mjerilo velicine ekrana samo (i iskljucivo samo) ako govorimo o ekranima s istim aspect-ratio (npr: 16:9).

Pravo mjerilo velicine ekrana je njegova povrsina, a dobije se tako sta pomnozis duljinu stranica.

Usporedbe radi, Galaxy Note 9 (ekran od 6.4") ima povrsinu ekrana 103.2 cm2, a Galaxy Fold (7.3") ima povrsinu od 154.5 cm2. Sto znaci, nekih 50% veci ekran.

16 godina
offline
Galaxy Fold - savitljivi zaslon, šest kamera i pod

Ha! Prva značajna inovacija na polju smartphoneova u zadnjih o-ho-ho godina. Pozdravljam! Čekam Note verziju (s olovkom, jel) i da cijena padne na nekih 300-400€... Dakle, za nekih 5-6 godina :-)

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2019 12:14 (4ndY).
 
9 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Galaxy Fold - savitljivi zaslon, šest kamera i

Knjigu iz matematike u ruke i ponovit pitagorin poucak. :)
Duljina dijagnole je mjerilo velicine ekrana samo (i iskljucivo samo) ako govorimo o ekranima s istim aspect-ratio (npr: 16:9).

Pravo mjerilo velicine ekrana je njegova povrsina, a dobije se tako sta pomnozis duljinu stranica.

Usporedbe radi, Galaxy Note 9 (ekran od 6.4") ima povrsinu ekrana 103.2 cm2, a Galaxy Fold (7.3") ima povrsinu od 154.5 cm2. Sto znaci, nekih 50% veci ekran.

 sve to stoji, ali još uvijek nema smisla raditi tako skup i debeli(kad je preklopljen) mobitel

15 godina
offline
Re: Galaxy Fold - savitljivi zaslon, šest kamera i
dtdtdt kaže...

 sve to stoji, ali još uvijek nema smisla raditi tako skup i debeli(kad je preklopljen) mobitel

 Ima i te kako smisla, samo što ga ti ne vidiš ili ne želiš vidjeti. Da bi takav koncept mobitela postao tanji/brži/bolji/jeftiniji, trebaju im povratne informacije od tzv "early adoptera" koji će bez razmišljanja dati svoj novac za taj "mobitel". 

Iskreno, ja sam očekivao da će ta prva verzija izgledati puno lošije tako da sam ugodno iznenađen. Vjerujem da ima budućnosti za ovakav tip uređaja. 

13 godina
online
Galaxy Fold - savitljivi zaslon, šest kamera i pod

Kak god, ovo je na pragu revolucije. Pa jeb*te, komad elektronike presaviješ i staviš u džep. Ovo je prvi takve vrste i naravno da se očekuju daljnja poboljšanja. Tako to ide u razvoju tehnologije.

Moj PC  
10 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Galaxy Fold - savitljivi zaslon, šest kamera i
Cekam jeftiniju varijantu, 3 aplikacije odjednom je glavni ficr kaj mi fali, i dakako veca dijagonala ovako sam ubio dvije muhe jednim preklopom.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy Fold - savitljivi zaslon, šest kamera i
Ma notorna glupost od 2000€ ili koliko već...
Za prvu verziju, nevjerojatno loše po pitanju dizajna i ergonomije, neočekivano od jednog Samsunga.
Po pitanju softvera, očekivao sam windowse na ARMu, a ne android.
Ajde mi odgovorite, pa je li moguće da i nakon 10-12 godina još uvijek nema pravog nasljednika Pocket PCa??
Očekivao sam da će ovaj smartphone/tablet biti moguće koristiti u sinergiji sa osobnim računalom.
Integracija uređaja na najvećoj mogućoj razini!
Ali ovo, ovo je jako požureno, bolje bi izgledalo da su napravili trodijelni kao harmonika uređaj...
Ovako,
👎
 
1 6 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy Fold - savitljivi zaslon, šest kamera i
Ma notorna glupost od 2000€ ili koliko već...
Za prvu verziju, nevjerojatno loše po pitanju dizajna i ergonomije, neočekivano od jednog Samsunga.
Po pitanju softvera, očekivao sam windowse na ARMu, a ne android.
Ajde mi odgovorite, pa je li moguće da i nakon 10-12 godina još uvijek nema pravog nasljednika Pocket PCa??
Očekivao sam da će ovaj smartphone/tablet biti moguće koristiti u sinergiji sa osobnim računalom.
Integracija uređaja na najvećoj mogućoj razini!
Ali ovo, ovo je jako požureno, bolje bi izgledalo da su napravili trodijelni kao harmonika uređaj...
Ovako,
👎
 
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Galaxy Fold - savitljivi zaslon, šest kamera i
Kako nitko ne komentira strasno mali ekran naprijed s ogromnim celom i bradom, plus ogromni notch na otvorenom tabletu. Ovo je preklopni tablet, ne preklopni mobitel. S ovako malenim ekranom naprijed vecina ce ga koristiti kao tablet. Zamislite kako ce zamrljan biti prednji ekran dok budete drzali tablet otvorenim, plus znate li kako je los osjecaj drzati mobitel za ekran. Okrenite svoj mobitel naopako i drzite prste na ekranu eto takav je osjećaj drzati ovaj tablet. Plus dok su prsti na ekranu jer vecina ljudi drzi tablet lijevom rukom nemas nikakav grip, meni bi ovo ispalo jer se prsti znoje a drzis tablet za ekran.
Moj PC  
2 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy Fold - savitljivi zaslon, šest kamera i
Točno tako.
15 godina
offline
Galaxy Fold - savitljivi zaslon, šest kamera i pod

Prvo se buni da je vanjski ekran mali, pa onda zato što će eto, baš za njega držati rasklopljeni uređaj.

A što je s drugom vanjskom stranom, bez ekrana?

 

Ok, nekome se ne sviđa, pa ne sviđa. Ali ne treba zato izmišljati nebulozne razloge.

 

Pravi dojam će se vidjeti kada uređaj dođe u ruke.

Moguće je da će biti nespretan i neugodan za korištenje, ali to ćemo tek vidjeti, još ni recenzenti nisu dobili prve primjerke.

 

No uređaj izvrsno adresira glavni problem smartfona, a to je da isti igra dvije uloge - priručnog telefona u pokretu i priručnog infotainment centra u statičkom korištenju.

Te dvije uloge imaju suprotstavljene imperative optimalnog izgleda i modaliteta korištanja, a ovako se može svakoj toj ulozi dati optimalno okruženje.

 

I zato je ovaj pristup, za moja 0,02$, budućnost.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Galaxy Fold - savitljivi zaslon, šest kamera i pod

Jeli ikome pozmata muzika u videu?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Galaxy Fold - savitljivi zaslon, šest kamera i

 

8 godina
offline
Galaxy Fold - savitljivi zaslon, šest kamera i pod
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Galaxy Fold - savitljivi zaslon, šest kamera i
Bilal kaže...

Jeli ikome pozmata muzika u videu?

 Hah, netko je gledao Surface Studio reklamu :D

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
neaktivan
offline
Galaxy Fold - savitljivi zaslon, šest kamera i pod

Bravo samsung, svaka čast na ideji!

Sad samo valja pričekati nekog kineza sa normalnom cijenom...

Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice