Gigabyte predstavio svoje prve M.2 PCIe SSD-ove

poruka: 11
|
čitano: 3.196
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gigabyte predstavio svoje prve M.2 PCIe SSD-ove".
12 godina
neaktivan
offline
Gigabyte predstavio svoje prve M.2 PCIe SSD-ove

baš (se) kemijam/ambalažu skupljam oko 2 mjeseca za prelazak s regularnog SATA na M.2 nvme ... samo što sam malo ograničen radi podrške na ploče. ...nekako ova vijest,samo još da izvidim cijenu...pa dok dođe u nas...

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gigabyte predstavio svoje prve M.2 PCIe SSD-ov
Igor150 kaže...

..nekako ova vijest,samo još da izvidim cijenu...pa dok dođe u nas...

 -nezanimljivo, prosječan nvme (800/1500) kakvi se već prodaju po svim trgovinama 250-500kn.. i ugl imaju garanciju 3-5god. Ništa zanimljivog :)

 

ali i jedno pitanje (da ne googlam) :)) .. postoje dva formata.. 80mm i kraći (30-40..mm?) .. kako se čita oznaka, format-dimenzije + podrška mbo-biosa.. što gledati kod kupnje mbo-nvme?

ako sam 'skužio' iz oznake 2280, 80=80mm? ..

m2 pcie, type 2280.. m2-pcie je jedna oznaka, razumljiva, sam utor koji je zapravo spoj na pci/pcie.. sabirnicu. Što je 22?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Gigabyte predstavio svoje prve M.2 PCIe SSD-ove

Ovo je vjerojatno prvi put da ihush nešto ne zna. Treba zapisati današnji datum jer se takvo što neće ubrzo ponoviti.

All work and no play makes Jack a dull boy.
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Gigabyte predstavio svoje prve M.2 PCIe SSD-ove

-evo što kaže google.. ssd je ugl u 2280 (80mm dužine) formatu, posotji i 2242 (42mm)..

na MBO imam dva utora, 80 i 30.. za 2230 izgleda nema ssdova, samo npr wlan i sl. .. (ništa drugo se ne proizvodi).

-dakle, da druga polovica je dimenzija u mm.

-a što je 22?

 

evo jedna tablica:

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.9.2018 13:06 (ihush).
 
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gigabyte predstavio svoje prve M.2 PCIe SSD-ov

pa razne kartice npr WLAN, to je ionako PCIE utor, što ide u šlic na desktop matičnoj može se napraviti i za M.2

Ju je je? Je ju je!
6 godina
protjeran
offline
Re: Gigabyte predstavio svoje prve M.2 PCIe SSD-ov

 Ne znam jesi li shvatio, ali ihush je stavio u svoj post zaslonski hitac s te stranice. Očito ju je onda vidio - nije spremio sliku naslijepo.

All work and no play makes Jack a dull boy.
7 godina
protjeran
offline
Re: Gigabyte predstavio svoje prve M.2 PCIe SSD-ov
Mary Sue kaže...

 Ne znam jesi li shvatio, ali ihush je stavio u svoj post zaslonski hitac s te stranice. Očito ju je onda vidio - nije spremio sliku naslijepo.

 Mozda kasnije, dok sam citao nije bilo tog uhvatjenog preslika izrezanog prikaznika.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte predstavio svoje prve M.2 PCIe SSD-ov

ja ne gledam prosječni dvokanalni nvme ssd koji nije ništa brži od ovog mog već postojećeg starog 3 godine.tako da ovih malih 120gb automatski otpada. ... čekam ovaj od 512gb prevage radi po pitanju cijene.čak evo sad vidim u Linku kompaktibilni što je meni štimao je izbačen iz ponude,cijena bila 1500 i nešto sitno kuna.SSD 500.0 GB SAMSUNG 960 EVO MZ-V6E500BW.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.9.2018 13:34 (Igor150).
14 godina
offline
Gigabyte predstavio svoje prve M.2 PCIe SSD-ove

pa čemu 960, kad imaš noviji i jeftiniji:

 

970_evo

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gigabyte predstavio svoje prve M.2 PCIe SSD-ov
ihush kaže...

-evo što kaže google.. ssd je ugl u 2280 (80mm dužine) formatu, posotji i 2242 (42mm)..

na MBO imam dva utora, 80 i 30.. za 2230 izgleda nema ssdova, samo npr wlan i sl. .. (ništa drugo se ne proizvodi).

-dakle, da druga polovica je dimenzija u mm.

-a što je 22?

 

evo jedna tablica:

 

Prethodno vidjevši TehnoGuzovu stranicu, a na kojoj je i tablica sa koje si izgleda linko, na samoj stranici je odgovor na tvoje pitanje:

 

- logika i bi bila, da ako je drugi broj dužina, prvi je - širina same kartice.

Hey, it’s George… I’ve got nothing to say...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice