Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no dostu

poruka: 40
|
čitano: 21.919
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no dostu".
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no d
ansha kaže...
Denis kaže...
ansha kaže...
Denis kaže...

Ako se analizira kartica iz dućana, onda se uspoređuje s drugim karticama iz dućana, a ne s rabljenim karticama. 

Uostalom, sve je napisano u članku. Samo treba čitati s razumijevanjem. 

 

Uostalom, što bi vi kupili da imate budžet od 2.400 kuna, a morate kupiti karticu u dućanu? GTX-icu 1650?

Kupio bi Xbox series S i ostalo bi mi 200-300kn viska...

 Govorimo o kupovini grafičke kartice za PC, ne o tome kako iskoristiti taj novac na što efektivniji način. Netko bi si kupio 240 litara jeftinog vina, netko bušilicu, netko novi TV...ostanimo na grafičkim karticama. Novim. 

Bas ti je bistra usporedba, vecina ljudi kupuje graficku iz istog razloga i za istu namjenu kao i konzolu - gaming....

 Ma ja, imaš hrpu PC igara, a na konzoli nikad nisi bio. I isplati se kupiti konzolu, i šta onda? A šta je sa ostalim stvarima za koje ti PC treba, a od konzole nemaš nikakve koristi...

16 godina
offline
Re: Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no d
Sasoon kaže...
Denis kaže...

Ako se analizira kartica iz dućana, onda se uspoređuje s drugim karticama iz dućana, a ne s rabljenim karticama. 

Uostalom, sve je napisano u članku. Samo treba čitati s razumijevanjem. 

 

Uostalom, što bi vi kupili da imate budžet od 2.400 kuna, a morate kupiti karticu u dućanu? GTX-icu 1650?

 Ne bih kupio ništa, nego bih čekao, jer su trenutno cijene GPUova u padu.

A 6500 XT sa smiješnih 64-bit busom 4GB i ne bih kupio ni da joj cijena padne na 1200 kn, za koliko sam kupio prije 3 godine usporedivu RX 580 sa 256-bit 8GB.

 

Dam ti 800kn za nju, ipak si je prije 3 godine kupio za 1200. Mislim da je to fer ponuda

16 godina
online
Re: Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no d
segregator kaže...
Sasoon kaže...
Denis kaže...

Ako se analizira kartica iz dućana, onda se uspoređuje s drugim karticama iz dućana, a ne s rabljenim karticama. 

Uostalom, sve je napisano u članku. Samo treba čitati s razumijevanjem. 

 

Uostalom, što bi vi kupili da imate budžet od 2.400 kuna, a morate kupiti karticu u dućanu? GTX-icu 1650?

 Ne bih kupio ništa, nego bih čekao, jer su trenutno cijene GPUova u padu.

A 6500 XT sa smiješnih 64-bit busom 4GB i ne bih kupio ni da joj cijena padne na 1200 kn, za koliko sam kupio prije 3 godine usporedivu RX 580 sa 256-bit 8GB.

 

Dam ti 800kn za nju, ipak si je prije 3 godine kupio za 1200. Mislim da je to fer ponuda

 Iskreno, volio bih da je sad takva situacija da ta kartica vrijedi 800kn.

Na Njuškalu je prodaju za 2000-2500kn, a ne bi je prodao ni za toliko jer je nemam s čim pametnim zamijeniti.

14 godina
protjeran
offline
Re: Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no d
Bilal kaže...
ansha kaže...
Denis kaže...
ansha kaže...
Denis kaže...

Ako se analizira kartica iz dućana, onda se uspoređuje s drugim karticama iz dućana, a ne s rabljenim karticama. 

Uostalom, sve je napisano u članku. Samo treba čitati s razumijevanjem. 

 

Uostalom, što bi vi kupili da imate budžet od 2.400 kuna, a morate kupiti karticu u dućanu? GTX-icu 1650?

Kupio bi Xbox series S i ostalo bi mi 200-300kn viska...

 Govorimo o kupovini grafičke kartice za PC, ne o tome kako iskoristiti taj novac na što efektivniji način. Netko bi si kupio 240 litara jeftinog vina, netko bušilicu, netko novi TV...ostanimo na grafičkim karticama. Novim. 

Bas ti je bistra usporedba, vecina ljudi kupuje graficku iz istog razloga i za istu namjenu kao i konzolu - gaming....

 Ma ja, imaš hrpu PC igara, a na konzoli nikad nisi bio. I isplati se kupiti konzolu, i šta onda? A šta je sa ostalim stvarima za koje ti PC treba, a od konzole nemaš nikakve koristi...

Za ostale stvari imas integrirku, jeftine laptope itd...

11 godina
online
Re: Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no d
Denis kaže...

Plaćena recenzija...bože pomozi. Koje su to ideje... Koliko bi trebao Bugu platiti AMD za recenziju kartice u kojoj ona dobije ocjenu 7/10 i budu navedene sve njene mane i realno prikazane performanse? 

nema potrebe za dramom, nisam ja rekao da je plaćena recenzija nego se osvrćem na neke od gornjih komentara i kažem zašto se pišu takvi komentari

a 'plaćena recenzija' ne mora biti nužno plaćena direktno od amd-a, niti mora biti plaćena u strogom smislu riječi 'plaćena', dakle nekakvom uplatom love na račun

 

da pojasnim - i sam sam bio u sličnoj situaciji pišući testove automobila za lokalni list

ako si iole kritičniji, riskiraš da ti više ne daju automobile na test, a ionako nemaš baš puno onih koji ti daju auto na test

tako i kod vas, trgovina ti da grafu na test, ti je popljuješ i neki glavonja u toj trgovini se jednostavno prestane javljat na poruke

 

sve je to razumljivo, samo je bezveze pravit se grbav

15 godina
offline
Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no dostu

Evo za one koji očekuju čuda od ove grafe podaci:

Predhodni entry level je rx5300 3gb koji je jednak rx570, nova gen entry -Rx6500 4gb je jednak rx5500. Znači 15% jača ali nazadovanje jedino u smislu sabirnice gdje nije smjela biti ispod rx5300 ali zbog  arhitekture je jača. Tako da ljudi dragi to je to entry level na kojem se može nešto i zaigrat gle čuda.Nemoj o cijeni to se ne komentira više, ponavljamo se ispadamo glupi.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.3.2022 14:38 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no dostu

Ovo je već bilo reklamirano.No čovjek mora biti trknut ako ovo kupi.Ova kartica bi bila savršena i sa takvom kakva je samo da su dodali PCIx8 konekciju umjesto x4 i da su dodali 1gb Vrama tj 5GB ukupno.U full HD-u na medium je dosta 4,nešto GB.E i najvažnija komponenta je da bi takva trebala koštat 999 kn.Ovako je ne bih ni badave da mi smeta u kompu.Fala bogu na mojoj RX580 kupljenoj prije Krandemije za 799 kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no d

Radeon RX 5300 - Texture fillrate-144.8 - Procesing power - 4,632 Gflops
Radeon RX 570 - Texture fillrate-159.2 - Procesing power - 5,095 Gflops

 

Nije baš ista niti nekakav napredak.

8 godina
offline
Re: Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no d
Rx5 serija polako pocima pokazivati slabosti i za 1080p, ali jos uvijek su bolje od ovakvih poluproizvoda....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice