Gledanje televizije s djecom koristi njihovom kogn

poruka: 5
|
čitano: 3.798
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gledanje televizije s djecom koristi njihovom kogn".
12 godina
offline
Gledanje televizije s djecom koristi njihovom kogn

Ajde konačno dobro istraživanje i popratni tekst o njemu! Točno ovo radi moja žena. Aktivno gledanje sadržaja i komentiranje svega kako bi bolje razumjeli. Mlađi sin je već da 1,5 godina pričao zavisne kondicionalne rečenice. Problem nastaje jer velika većina roditelja iskrca djecu pred TV i ostavio ih tamo da im ne smetaju.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gledanje televizije s djecom koristi njihovom
Istina, djeca uživaju kad se s roditeljima zajedno smiju!

Moderni filmovi "za cijelu obitelj" puni su fora za roditelje koje djeca ne kuže, pa se čude, "šta je tu smiješno?".

Nekad bi djeci rado pokazao crtiće i filmovi iz svoje mladosti, ali to je za današnju mladost predosadno. Kad se usporede s ovim danas intenzivnim podražajima, ništa čudno. Zato je zdravo i za odrasle pogledati šta to danas mladi konzumiraju.

Dvije generacije razlike, dakle bake i dede, ne mogu pratiti to što djeca danas gledaju. Mogu se jedino zgražati nad tim što vide.

Slažem se sa svim iz članka.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Gledanje televizije s djecom koristi njihovom kogn

jebamepas ak kužim kak su se meni razvile kognitivne nesposobnosti (iako, možda i nisu) kad sam odrastao u doba praktički bez televizije (jedan u ulici je imao neki c/b grundig - trula buržuazija iza željezne zavjese, bez 874 okusa jogurta - i jednom tjedno se tamo hodočastilo na gradić peyton, bez ikakvih roditeljskih tumačenja, obrazloženja i dispozitiva te pouka o pravnom lijeku). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gledanje televizije s djecom koristi njihovom
I onda kasnije gledaju big brothere i takve gluposti
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Gledanje televizije s djecom koristi njihovom kogn

Ne, svi griješite. Ovo je još jedan primjer u poplavi "istraživanja" bez kontrolne grupe koja dolaze s popularnim, svidljivim zaključcima vama, raji. Radi se o tome da su zamjenjeni uzrok i posljedica, naravno u popularnom smjeru, i takva istraživanja, egu ugodna, rado se objavljuju posvuda.

Zapravo je otkriveno, odnosno "otkriveno": inteligentni ljudi imaju inteligentnu djecu, koja gledaju i zanima ih inteligentniji sadržaj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice