Globalna SUV flota proizvodi više emisija ugljika

poruka: 35
|
čitano: 34.207
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Globalna SUV flota proizvodi više emisija ugljika ".
14 godina
offline
Re: Globalna SUV flota proizvodi više emisija uglj
Feudalac kaže...
Gordan kaže:
“ A koliko plinova svih vrsta proizvode brodovi. Govorimo o ogromnim diesel motorima koji gutaju enormne količine goriva. Zašto se ništa ozbiljno ne radi na njihovom smanjenju ispuštanja zagađenja? Zašto EU ne zabrani pristajanje brodova zagađivača u europske luke?”

Netko se našao uvrijeđen? Pa i tvoj SUV je vjerojatno došao brodom ili su njegove komponente nekoliko puta obišle svijet brodovima. Tvoj SUV, mjereno po količini emisija za prevezenu kilu korisnog tereta je otprilike 1000 PUTA veći zagađivač

Cargo brod spali dnevno 200000-240000 litara goriva. I to vjerojatno mazuta.

Zaključak je: SUV je najveći problem, obavezno SUV zabranit!

 

A tek krave... majko issova....

5 godina
offline
Globalna SUV flota proizvodi više emisija ugljika


Zapravo radi se na brodovima pogonjenim na amonijak dobiven pomoću obnovljivih izvora, ali drug Feudalac je već izrazio na znanstvenoj metodi nevjernog Tome utemeljeno uvjerenje kako je to neostvarivo  

Potential of Ammonia as Fuel in Shipping


World’s first ammonia-ready vessel delivered


Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.3.2023 12:41 (Al Crane).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Globalna SUV flota proizvodi više emisija uglj
Neutrino:

Brodovi su odgovorni za 2-3% emisija. Zaključak ostavljam drugima
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Globalna SUV flota proizvodi više emisija uglj
Al crane:

Opet sam ti na jeziku?
Ja rekoh
5 godina
offline
Re: Globalna SUV flota proizvodi više emisija uglj
Feudalac kaže...
Neutrino:

Brodovi su odgovorni za 2-3% emisija. Zaključak ostavljam drugima

 
Teretni brodovi su 2018. emitirali 2,9% sveukupnog antropogenog CO2 uz perspektivu ako se tehnologija ne promijeni bit će i duplo više do 2050, a to nije zanemarivo. Pored toga, u nekim drugim oblicima još su daleko veći zagađivači u totalu, opet zahvaljujući zastarjelim tehnologijama u upotrebi.


Ne sjećaš se kako si kategorički tvrdio kako ne može biti industrije i transporta pogonjenog "zelenim" amonijakom? Evo ja se sjećam, a ako se zainatim i pronaći ću gdje si to pisao. Možda kad bi smanjio prepotenciju i lupetanje napamet a više koristio aktualne podatke ne bi mi bio "na jeziku".

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice