Google Pixel 2 XL - Kralj mobilne fotografije

poruka: 27
|
čitano: 8.501
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google Pixel 2 XL - Kralj mobilne fotografije".
8 godina
odjavljen
offline
Google Pixel 2 XL - Kralj mobilne fotografije

Promašaj jednom riječi ...

 
2 2 hvala 0
16 godina
offline
Google Pixel 2 XL - Kralj mobilne fotografije

Premali screen-to-body ratio i radije bi punjac koji je usb to usb Type C a ne Type C to Type C jer onda mogu spojiti sve ostale kable u kucanstvu.

 

Google sere novce tak da im opce nije cilj prodat sto vise ovih telefona i samim time je cjena debelo previsoka. Je pixel je pixel i super duper ali nek se napuse debele crnacke za te novce.

 

Moj PC  
9 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Google Pixel 2 XL - Kralj mobilne fotografije

Odličan uređaj, stravično promašene cijene. Za 9000kn kompleksaši kupuju iPhoneX a ne ovo.

 
14 0 hvala 0
14 godina
offline
Google Pixel 2 XL - Kralj mobilne fotografije

Sitnica od cijene. Šta ima stvarno ljudi koji će toliko iskipati za mobitel? Kamera ok, ali za tu lovu mozes i DSLR + jeftni mobitel uzeti

 
7 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Google Pixel 2 XL - Kralj mobilne fotografije

Pre pre pre pre skup.

 
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Google Pixel 2 XL - Kralj mobilne fotografije
bus kaže...

Sitnica od cijene. Šta ima stvarno ljudi koji će toliko iskipati za mobitel? Kamera ok, ali za tu lovu mozes i DSLR + jeftni mobitel uzeti

Tko se namjerava baviti fotkanjem ozbiljnije odnosno zanima ga fotografija hobistički ne razmišlja o tome da kupi mobitel umjesto fotoaparata. Mobitel je u ovom smislu iznimno ograničen u odnonosu na bilo koji DSLR jer nema prave ručne postavke, niti ima mogućnost izmjene objektiva. 

Da imam tu razinu love da mi nije bed dati preko 1k € za mobitel, radije bi kupio Pixel nego iPhone X baš zbog te izvrsne kamere. DSLR imam, ali tegliti DSLR sa sobom baš svugdje nije san snova. S druge strane kad se navikneš na kvalitetu DSLR-a, onda ti porastu i standardni za usputno fotkanje mobitelom. Ergo Pixel 2 XL. 

Ukratko, tržište za ovako skupe mobitele postoji, no mislim da većina kupaca iz njega mobitel kupuje kao statusni simbol. Samim tim će im Pixel 2 XL biti totalno nezanimljiv. 

7 godina
offline
Google Pixel 2 XL - Kralj mobilne fotografije

Meni je ovo dolje već smiješno:

Naposljetku, tu je i softver, tradicionalno najjači adut Googleovih telefona. Pixel 2 XL stiže s instaliranim najnovijim Androidom 8.0 Oreo u neokaljanom izdanju, što znači bez ikakvih dodatnih, više ili manje komercijalnih aplikacija, skinova i launchera.

Pixel je prekrcan googleovim aplikacijama OOB

ravna zemlja i šupalj mjesec
 
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Google Pixel 2 XL - Kralj mobilne fotografije

Nesuđeni Pixel 2 XL ima podjednako kvalitetne snimke (ponegdje čak djeluju bolje) za manju cijenu, a generalno se čini kao zaokruženiji proizvod.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Google Pixel 2 XL - Kralj mobilne fotografije
NEW_MAN kaže...

Premali screen-to-body ratio i radije bi punjac koji je usb to usb Type C a ne Type C to Type C jer onda mogu spojiti sve ostale kable u kucanstvu.

 

Google sere novce tak da im opce nije cilj prodat sto vise ovih telefona i samim time je cjena debelo previsoka. Je pixel je pixel i super duper ali nek se napuse debele crnacke za te novce.

 

 Tak sam i ja mislio isprva, ali onda zaključiš da zapravo ne nosiš sa sobom kabel koji si dio s telefon već ga spojiš na adapter ili na računalo i tamo stoji. USB-C na obje strane kabela je cool i ako imaš novije računalo jer hrpa novih ploča i prijenosnika ima USB-C. 


12 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel 2 XL - Kralj mobilne fotografije

po meni možda nema logike kameru odnosno otvor upoređivati ni sa običnim fotićem od milju kuna kamoli sa DSLR-om. izostao jedan veeeeliki minus po meni,nema podršku za microSD kartice(po meni možda i absurd danas).

Svaka akcija ima svoju reakciju.
16 godina
moderator
offline
Re: Google Pixel 2 XL - Kralj mobilne fotografije
Chronosus kaže...

Nesuđeni Pixel 2 XL ima podjednako kvalitetne snimke (ponegdje čak djeluju bolje) za manju cijenu, a generalno se čini kao zaokruženiji proizvod.

 

 Da, U11 ima super fotke također premda bi ja blagu prednost i dalje dao Pixelu. Ali čak i ako zanemarimo kameru Pixel mi se više sviđa i hardverski i softverski. Jednostavno preferiram fokus na praktičnost u odnosu na fokus na ušminkanost. 

Naravno, kad se cijena stavi u cijelu priču, onda bi osobno uzeo U11 bez puno diskusije. :D

16 godina
moderator
offline
Re: Google Pixel 2 XL - Kralj mobilne fotografije
Igor150 kaže...

po meni možda nema logike kameru odnosno otvor upoređivati ni sa običnim fotićem od milju kuna kamoli sa DSLR-om. izostao jedan veeeeliki minus po meni,nema podršku za microSD kartice(po meni možda i absurd danas).

 A zašto je to apsurd? Što će ti SD kartica? s 64 GB interne memorije?

Glavnina pohrane kod telefona otpada na fotke+video i aplikacije. Google Photos aplikacija nudi džabe cloud backup fotki i videa. Ne vidim u čemu je problem

12 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel 2 XL - Kralj mobilne fotografije

upravo video snimanje,par minuta u full hd-u;nedaj bože 4k;par minuta video zapisa pa nekoliko GB prostora zauzme.ja sam jedan od onih kojima je fetiš napucat u mobitel maksimalu koju podržava od microSD kartice.ne isplativo je oslanjat se na internu memoriju telefona koliko god bila,fizički ode konektor i nemaš više mogućnosti kopije podataka,neračunajući Google disk koji kompresira podatke.Barem sam ja takav,daj ti meni vanjska memorija yes,yes i laku noć.Sutra mi mandrkne mobitel,sve mi na sticku. 64gb interne memorije je meni relativan pojam,koji ostavljam isključivo za aplikaje i ažuriranja. Nekad imao Nexus sa 16GB interne memorije(mislim da je bio Nexus 5)...nikad većeg pakla nego ratovanje sa manjkom prostora.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2017 11:15 (Igor150).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel 2 XL - Kralj mobilne fotografije

moje mišljenje.iako ima tu još čvimbenika radi kojih nevalja baš opterećivati internu memoriju,druga priča/tema.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
12 godina
offline
Re: Google Pixel 2 XL - Kralj mobilne fotografije
Igor150 kaže...

po meni možda nema logike kameru odnosno otvor upoređivati ni sa običnim fotićem od milju kuna kamoli sa DSLR-om. 

Ti fotići su odavno izgubili mjesto na tržištu i ovi mobiteli danas su konkurentni DSLR-u definitivno po pitanju dosta stvari, pogotovo ako ne znaš iskoristiti prednosti DSLR-a.
Ja iz hobija slikam, imam punu torbu opreme + stativ i to koristim uglavnom za specifične potrebe, dok mobitel koristim u 95% situacija. 

Jednostavno praktičnost mobitela je neusporedivo veća od DSLR-a. 

 

Po meni će Pixel 2 XL dati bolje slike u rukama nekog tko zna nego DSLR u rukama amatera, čak bih rekao i da će Pixel dati bolje slike i u rukama amatera iz razloga jer softver obavlja veliki dio posla.

Dok znaš koristiti svjetlo i imaš smisla za kompoziciju, napravit ćeš dobar posao s bilo čim.

 

DSLR je najjači uvijek bio i biti će za specifične namjene, za profesionalnu upotrebu i slično, ali njega će koristiti samo mali postotak ljudi i ne znam zašto se konstantno pokušavaju osporavati kamere u mobitelima koje su fenomenalne u današnje vrijeme.

Ovi aparati od tisuću kuna su u današnje vrijeme potpuno irelevantni za bilo koju namjenu. 

16 godina
offline
Re: Google Pixel 2 XL - Kralj mobilne fotografije

denis, tebi kroz ruke prolazi puno vise hardvera i gadgeta..

jesu li i sa kojom klasom fotoaparata usoredivi danasnji high end smarthponovi?

imam doma entry DSLR (D3200) i Note4, to dvoje se ne moze usprediti nikako, ne znam kakva je situacija sa ostatkom ponude..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
online
Re: Google Pixel 2 XL - Kralj mobilne fotografije
Iskreno, da me zanima fotografija, uzeo bih LG V30 i koristio manualni mod.

Ova testiranja sa auto modom pa onda pregledavanje kao da provjeravamo pro slike sa DSLR-om su mi smijesne.
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Google Pixel 2 XL - Kralj mobilne fotografije
Denis kaže...
Chronosus kaže...

Nesuđeni Pixel 2 XL ima podjednako kvalitetne snimke (ponegdje čak djeluju bolje) za manju cijenu, a generalno se čini kao zaokruženiji proizvod.

 

 Da, U11 ima super fotke također premda bi ja blagu prednost i dalje dao Pixelu. Ali čak i ako zanemarimo kameru Pixel mi se više sviđa i hardverski i softverski. Jednostavno preferiram fokus na praktičnost u odnosu na fokus na ušminkanost. 

Naravno, kad se cijena stavi u cijelu priču, onda bi osobno uzeo U11 bez puno diskusije. :D

 

Nije samo do cijene. Tu je i veća baterija, dual sim varijanta, verzija sa 6gb memorije, bolje snimanje i reprodukcija zvuka, odlične priložene slušalice, ekran koji nema probleme kao LG-ev i IP68 rating.

Što se tiče softvera čini se da Sense više nije daleko od stock androida. Osim toga koliko sam vidio izbacili su vlastiti browser, kalendar i galeriju slika iz novog sensea. Pixel 2 XL je preuzeo HTCov Edge Sense. To je sve tu negdje.

Meni se dizajnom osobno više sviđa HTC, tim više što sam se više puta uvjerio u kvalitetu izrade. Jedino ne mogu prežaliti što su izbacili Solar Red varijantu s običnog U11.

 

Možda i bolje da to nije postao Pixel 2 XL jer je ovako ispao jeftinija varijanta. Nesumnjivo bi cijena bila ista ko sad za LG-ev Pixel inače.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2017 13:49 (Chronosus).
12 godina
offline
Re: Google Pixel 2 XL - Kralj mobilne fotografije
Igor150 kaže...

upravo video snimanje,par minuta u full hd-u;nedaj bože 4k;par minuta video zapisa pa nekoliko GB prostora zauzme.ja sam jedan od onih kojima je fetiš napucat u mobitel maksimalu koju podržava od microSD kartice.ne isplativo je oslanjat se na internu memoriju telefona koliko god bila,fizički ode konektor i nemaš više mogućnosti kopije podataka,neračunajući Google disk koji kompresira podatke.Barem sam ja takav,daj ti meni vanjska memorija yes,yes i laku noć.Sutra mi mandrkne mobitel,sve mi na sticku. 64gb interne memorije je meni relativan pojam,koji ostavljam isključivo za aplikaje i ažuriranja. Nekad imao Nexus sa 16GB interne memorije(mislim da je bio Nexus 5)...nikad većeg pakla nego ratovanje sa manjkom prostora.

Komentar boldanog - Google drive na Pixelima ne kompresira podatke vec sve uploada u full kvaliteti bez kolicinskog ogranicenja.

Ja dan danas imam Nexus 5 s 32GB interne memorije i nikada nije bilo problema. 16GB je jednostavno premalo za bilo sto i svi koji su uzeli taj model (ili bilo koji drugi mobitel sa 16GB) su si sami pucali u nogu u samom startu.

 

Ono sto svakako priznam je da je spremanje na microSD izvrsno u situaciji ako ti se mobitel razbije prije no sto uploada nove slike na oblak.

16 godina
moderator
offline
Re: Google Pixel 2 XL - Kralj mobilne fotografije
Mad Ant kaže...
Iskreno, da me zanima fotografija, uzeo bih LG V30 i koristio manualni mod.

Ova testiranja sa auto modom pa onda pregledavanje kao da provjeravamo pro slike sa DSLR-om su mi smijesne.

 I kaj bi točno dobio s manual modom? Prednost mobitela u odnosu na DSLR je što ima super-brz procesor, pa se može osloniti na računski zahtjevnu automatsko sklapanje više slika u jednu da bi se dobio bolji rezultat. S jednom ekspozicijom na bilo kojem mobitelu ne može se dobiti baš puno. Senzor je minijaturan i tu priča staje. 

12 godina
neaktivan
offline
Google Pixel 2 XL - Kralj mobilne fotografije

nemojte govoriti da su ove slike usporedive sa onima iz dslr-a ljudi dragi...pogledajte ovaj portret...netko bi rekao savršena fotografija...a meni je recimo puno gora nego da su ostavili originalnu, bez zamućivanja pozadine softverom...pa onda na kraju dobijes sliku sa neprirodno poluzamućenom pozadinom u kojoj ti softverska ograničenja naprave od slike zapravo smeće...a ev naznačio sam to i na slici

dakle ova slika desno koja je trebala ispasti kao da je uslikana sa dslr + prime lense za portrete je ispala zapravo smeće...2/10 u odnosu na ono sto bi dslr dao

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google Pixel 2 XL - Kralj mobilne fotografije
tomko kaže...

nemojte govoriti da su ove slike usporedive sa onima iz dslr-a ljudi dragi...

Usporedbe kvalitete fotki s mobitela i DSLR-a samo oni Keptn Obvijusi koji žele pokazati svijetu da su DSLR-ovi bolji od mobitela za fotkanje.

Ne znam kome normalnom to nije jasno, ali čini se da nije svakome baš jasno da DSLR ne taljigaš svakodnevno nadohvat ruke cijeli dan, dok mobitel da.

Jednostavno je - izvadiš mob i okineš fotku koja je dovojno dobra da ju možeš pogledat nakon nekog vremena i bit sretan jer imaš zabilježen taj jedan trenutak. DSLR tu ne može ni primirisati.

A o tome koliko poziva možeš obaviti DSLR-om također nećemo...

Gledam te!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel 2 XL - Kralj mobilne fotografije
Veliki Brat kaže...
tomko kaže...

nemojte govoriti da su ove slike usporedive sa onima iz dslr-a ljudi dragi...

Usporedbe kvalitete fotki s mobitela i DSLR-a samo oni Keptn Obvijusi koji žele pokazati svijetu da su DSLR-ovi bolji od mobitela za fotkanje.

Ne znam kome normalnom to nije jasno, ali čini se da nije svakome baš jasno da DSLR ne taljigaš svakodnevno nadohvat ruke cijeli dan, dok mobitel da.

Jednostavno je - izvadiš mob i okineš fotku koja je dovojno dobra da ju možeš pogledat nakon nekog vremena i bit sretan jer imaš zabilježen taj jedan trenutak. DSLR tu ne može ni primirisati.

A o tome koliko poziva možeš obaviti DSLR-om također nećemo...

 razumim te i u pravu si...ali ja sam više kritizirao ovo forsiranje zamućivanja pozadine na portretima...zaista bolje izgleda lijeva slika nego desna...to ti je kao da imas zuto auto i hoces ga prefarbat u crno...crna boja je daleko ljepsa, ali ako na nekim mjestima zaboravis prebarbat i vide se zuti obrisi onda to postaje lakrdija...tako je i sa ovim portretima

12 godina
offline
Re: Google Pixel 2 XL - Kralj mobilne fotografije
tomko kaže...

nemojte govoriti da su ove slike usporedive sa onima iz dslr-a ljudi dragi...pogledajte ovaj portret...netko bi rekao savršena fotografija...a meni je recimo puno gora nego da su ostavili originalnu, bez zamućivanja pozadine softverom...pa onda na kraju dobijes sliku sa neprirodno poluzamućenom pozadinom u kojoj ti softverska ograničenja naprave od slike zapravo smeće...a ev naznačio sam to i na slici

dakle ova slika desno koja je trebala ispasti kao da je uslikana sa dslr + prime lense za portrete je ispala zapravo smeće...2/10 u odnosu na ono sto bi dslr dao

S kojim mobitelom si to slikao?
Neki mobiteli jako dobro obavljaju taj posao i dobar dio opće populacije uopće neće imati zamjerke na taj blur, nego će im to izazvati "wow" efekt, što je i cilj svih kompanija. Boli njih patka što 1% ljudi koji su imali priliku isprobati DSLR zna da to nije ni približno ista stvar.

Iako ponavljam, ovisi od mobitela do mobitela, neki su odlični po tom pitanju (iPhone, Pixel) dok su neki užasni (huawei), ali su svi još uvijek lošiji od DSLR-a i tu uopće nema dileme kad je mobitel ograničen na jednu (ili eventualno dvije) fokalnu dužinu te jedan (maksimalan) otvor blende pa stoga niti ne može postići taj shallow dept of field osim ako mobitel jako približiš subjektu. Sve ostalo softver obavlja, što znači da ako je danas loše, sutra može biti manje loše. I svakim sljedećim updateom će biti bolje.

 

Još jedna stvar, kad slikaš portret nećeš sigurno okrenuti aparat prema sebi tako i 'opalit selfie', nego ćeš reći modelu kako da stane (sukladno izvoru svjetla), prilagoditi okolinu, smisliti scenu i tek onda slikati. Pokušaj i s mobitelom uslikati na taj način pa će stvar opet biti bitno bolja.

 

16 godina
offline
Re: Google Pixel 2 XL - Kralj mobilne fotografije
tomko kaže...

ja sam više kritizirao ovo forsiranje zamućivanja pozadine na portretima...

A kaj će radit, pa ipak je to mobitel, a ljudi gutaju takve stvari  :)

IMHO to ide u prilično dobrom smjeru, prvo su pretjerivali s megapikselima, pa je izletio HTC sa svojom (kako se zvala, ultrapiksel?) kamerom i 4 MP, sada su se našli negdje na sredini. Huawei ubacuje dodatnu B&W kameru, ostali idu u smjeru telefoto ili širokog kuta i uglavnom rade što mogu unutar ograničenja formata, ne treba im to uzimati za zlo. Tržište će samo profiltrirati što ima a što nema smisla i to će samo bit sve bolje.

 

Na kraju, nije niti digitalna fotografija krenula od DSLR-ova, već od malih kompaktnih digitalaca rezolucije 620x480 px koji su koštali puno previše. Bit će bolje, kao što Cordas kaže, uopće ne sumnjam u to.

Taman i da softver "izmisli" sliku iz nekoliko piksela, ako izgleda dovoljno dobro, svi zadovoljni. To je amaterska upotreba, brijem da se pravi profesionalci niti ne bune previše, eventualno neki amateri koji o sebi vole mislit da su profići.

Gledam te!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel 2 XL - Kralj mobilne fotografije
Huawei Mate10 pro je sve što vam treba.
 
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Google Pixel 2 XL - Kralj mobilne fotografije
tihi055 kaže...
Huawei Mate10 pro je sve što vam treba.

  

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice