Google poboljšao rezultate pretraživanja korištenj

poruka: 9
|
čitano: 3.943
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google poboljšao rezultate pretraživanja korištenj".
8 godina
offline
Google poboljšao rezultate pretraživanja korištenj

Pretraživanje s navodnicima radi bar 10 godina u Gtražilici, druga je stvar što to Google interpretira retardirano, sve gore i gore, i dalje gurajući reklame i bog te pita koje više svoje komercijalne algoritme.
Za razliku od Gdebilke, booleans itd i dalje odlično radi na yandexu, baidu itd tražilicama. Npr, doslovce si možeš skriptu napisati za vrlo egzaktno pretraživanje.

Ovo je samo PR jer su ljudi više popisdili da tražiš točno nešto, sa točno određenog sajta, a Google ti gura "actual current popular thing" i cenzurira "nepoželjno".

Evo i novi konkretan primjer idiotluka:

 
 

 

 
7 1 hvala 0
13 godina
offline
Google poboljšao rezultate pretraživanja korištenj

Ja već godinama goglam na https://www.google.com/advanced_search?hl=hr .

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.8.2022 22:43 (espero).
 
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Google poboljšao rezultate pretraživanja koriš
Netherwind kaže...
Zechina kaže...

Pretraživanje s navodnicima radi bar 10 godina u Gtražilici, druga je stvar što to Google interpretira retardirano, sve gore i gore, i dalje gurajući reklame i bog te pita koje više svoje komercijalne algoritme.
Za razliku od Gdebilke, booleans itd i dalje odlično radi na yandexu, baidu itd tražilicama. Npr, doslovce si možeš skriptu napisati za vrlo egzaktno pretraživanje.

Ovo je samo PR jer su ljudi više popisdili da tražiš točno nešto, sa točno određenog sajta, a Google ti gura "actual current popular thing" i cenzurira "nepoželjno".

Evo i novi konkretan primjer idiotluka:

  

 

Yandex, Baidu 

Zechina = Tvrtko Maras na fejsu

 

 

Ma dobro, ti koristi Bing i MSN Search 
Inače, skoro si pogodio: sad sam već par mjeseci frend sa Marasom jer je šerao link na nama cenzurirane RT vijesti, pa ako si htio čuti drugu stranu (ili ponekad uopće čuti ono što je kod nas cenzurirano) morao si se služiti takvim alternativama.
Maras je frik ali mu svaka peta dobro stoji i logična je. Ad acta njegovi politički stavovi. Tu se vjerojatno ne slaže ni s vlastitim odrazom u zrcalu.

 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Google poboljšao rezultate pretraživanja koriš
RT vijesti? Kakve su to vijesti?
8 godina
offline
Re: Google poboljšao rezultate pretraživanja koriš
silvio3105 kaže...
RT vijesti? Kakve su to vijesti?

 

Tak se zovu, vjerojatno akronim od "Russian Times". Ruski itd sajtovi (pogotovo informativni) su nam zabranjeni u EU, USA i "collective west".

Cenzurirani smo. edit: cenzurirana nam je dostupnost informacija koje ne odgovaraju trenutnom Disneyworldu na vlasti.
Da ne bi procurilo npr da su nedavno Ukrajinci zasuli parkove Donjecka malim "leptir" minama ("petal" mines), da se djeca tamo poigraju.

Ovdje su se mogle pratiti RT vijesti (informativne emisije unutar RT kanala), mislim da se više ne ažurira (ali i dalje služi kao arhiva)
https://disk.yandex.ru/d/KM3E1QITaCjp-g

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.8.2022 15:07 (Zechina).
8 godina
offline
Re: Google poboljšao rezultate pretraživanja koriš

Daj odrasti ili bar meni nabavi tog što te tak fino drži u matrixu.
Je, Putin nam je zatvorio Sj. tok 2, nabio sam sebi / nama "sankcije" i poslao Pelosi na Tajvan tako da sad zaratimo i s Kinom.
Na zimu ćemo morati reducirati dodatnih 15% plina i slati u Njemačku, samo da bi Rusi mogli zarađivati više nego ikad.
I da bi se glumac-ratni profiter mogao naslikavati po Vogueu.
Borit ćemo se do posljednjeg živog Ukrajinca,  a onda restartati igricu. jbt.
DOISTA SMO VOĐENI IMBECILIMA - nisam ja rekao već edit: za Nancy Pelosi i Google, friško. Mora da su Putinisti, blokirajmo i to: 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.8.2022 16:03 (Zechina).
 
1 1 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Google poboljšao rezultate pretraživanja koriš
Baš sam neki dan poslao kolegi s foruma vijest kak je bio u pravu za neke stvari, da nije UA čista kao što se misli.
Ako se smatra da je zapad bolji, čemu cenzura?
8 godina
offline
Re: Google poboljšao rezultate pretraživanja koriš
silvio3105 kaže...
Baš sam neki dan poslao kolegi s foruma vijest kak je bio u pravu za neke stvari, da nije UA čista kao što se misli.
Ako se smatra da je zapad bolji, čemu cenzura?

 

Gle, svatko ima lokalne idiote kao mi Skeju koji je nacist i glumi Hitlera.
Ali npr Andriy Melnyk je ambasador Ukrajine u Njemačkoj (odn. donedavno bio), dio vladajuće garniture Ukrajine.
Zabrijali su da su arijevci i da štite "zapad" od "azijatskih Rusa".
LIk uredno negira holokaust, odn. da Ukrajinci nisu pobili stotine tisuća Židova (Poljaka, Rusa, Roma...) na strani Hitlera.

Njegov đed istog imena (vodio OUN) i Bandera (vodio OUN-B) su sad u Ukrajini - nacionalni heroji.

Zaboravili smo da su prije samo 7 godina (a ne 1944-45) "heroji" zapalili 150 živih ljudi u Odessi, a od tada do ove ruske agresije pobili preko 12000 "proruskih" civila.

Google će ti pola tih informacija maknuti "under data protection law in Europe"!
Daj sad pronađi na Googleu da je Melnyk javno opetovano zvao Scholtza, njemačkog kancelara (!) - uvrijeđenom kobasicom!
Jer nije htio momentalno zatvoriti plin Njemačkoj i slati neograničeno novaca i teškog oružja.

 

Ma zakopali smo se u "rabbit hole" kao idioti. OK, pogriješili smo, svakome se može desiti:
Rusija je puno jača nego što smo mislili, sankcijama smo ih ojačali a sebe doveli pred uništenje.

"Inflacija je privremena" a ne posljedica prekomjernog štampanja novca i zaduživanja (plin, naftu, žitarice, umjetna gnojiva... ćemo samo, valjda, nadotiskati??)

Rusija i Kina (a i Indija, Iran...) su već bili de facto ujedinili zajedničku vanjsku politiku, a mi ih sad i dalje zbližavamo.
Ukrajina je potučena (vidi Pentagon, zadnje) i daljni rat vodi samo stotinama tisuća nepotrebnih žrtava.

itd

Puno krivih procjena, za koje smo mislili da su "privremene greškice" i da ćemo ih riješiti - selektiranjem (cenzurom) vijesti, tražilica i sl. PR kampanjama.

OK, zaebali smo se jače, trebali smo to skužiti već prije bar 3 mjeseca,
I što sad?
Inventura, reteriranje, prilagodba stvarnosti?
Neeeeee!
Lagat ćemo i sami sebi dalje i cenzurirati vlastitu pamet.

Jer, bolje je ("i normalno") da npr njemački ZELENI u Bundestagu sad otvaraju termoelektrane na UGLJEN, po diktatu Amerike, nego li da koriste ruski plin, jer - politički smrdi. Po cijenu propasti čitave njemačke industrije!

I kad se Njemačka totalno "deindustrijalizira" - propadne, povući će za sobom 90% EU (pozdrav Hrvatskoj), a Ameri će na rasprodaji, LEGALNO pokupovati sve te kompanije u stečaju... i još ćemo im morati biti zahvalni.

...a mi ćemo pjevati "Slava Ukrajini" i mrziti Ruse. Milijarder Zelensky će biti na svojoj hacijendi u Floridi i snimati serije "što se u stvari desilo", a mi ćemo to kupovati i gutati. 

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Google poboljšao rezultate pretraživanja koriš
Valjda tad bude snimio kako svira violinu 😆
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.8.2022 17:17 (silvio3105).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice