Google će prastarim Androidima uskoro onemogućiti

poruka: 36
|
čitano: 11.264
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google će prastarim Androidima uskoro onemogućiti ".
2 godine
neaktivan
offline
Re: Google će prastarim Androidima uskoro onemoguć
"takav biznis", "tako se zarađuje"

Dok ima ovaca, neće falit vune.



Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 9:39 (Theophilus Ruy).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Google će prastarim Androidima uskoro onemogućiti

Gooogle pleaseeee, don't be so evil!

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Google će prastarim Androidima uskoro onemoguć
Evo ihush je spomenuo neke online applikacije
"
- što imaš offilne? browser, viber, glazbeni servisi.. multiplayer igre. itd.."

I sad koja je offline alternativa, :

Kao prvo ja nisam protiv online aplikacija.
Nego protiv konstantne ovisnosti o internetu.

Idemo po redu:

Browser: jeli moramo baš konstantno pritiskati na f5 da bi u real time vidjeli najnovije, ili možemo provjeriti vijesti periodično. Neka to bude planski a ne ovisnički.
Sve dok browser može čitati offline html fajlove to je ustvari dobro.
Radit će uvijek i svugdje.


instant dopisivanje: nije nužno da smo 24/7 dostupni za instantno dopisivanje, a većina ih i nije, pošalji poruku na Viber, obično stiže odgovor od nekih za pola sata, sat, i nitko im ne zamjera.
Alternativa mi nije poznata, osim što je moguće u nekakvom MAN-u (metropolitan area network) se instant dopisivati a da ne ovisiš o internetu.

Glazbeni servis:
Ovo je ustvari najlakše zamijeniti offline player om i lokalno pohranjenom glazbom. A kad možeš nabaviš novu glazbu.
Benefit: radit će uvijek i svugdje


Multiplayer igre:
Postoje i multiplayer igre u lokalnoj mreži, a to je dobro jer ne ovisiš o vezi na Internet.
Benefit: radit će uvijek i svugdje

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 12:47 (Theophilus Ruy).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Google će prastarim Androidima uskoro onemogućiti

2011. je njima prastaro?! pa to je bilo tek neki dan ...  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google će prastarim Androidima uskoro onemoguć
Ajar kaže...

2011. je njima prastaro?! pa to je bilo tek neki dan ...  

 U informatici, to je vjecnost.

 

Android je jako napredovao od 2011. te se stvarno ne isplati vuci repove s pocetka kada su smartphonei tek kretali i kada se Android kao sustav jos trazio, bio u adolescentnoj dobi.

Da ne pricamo o hardwareu mobitela. Tada su top modeli koji su kostali po 1k€ stekali, danas Xiaomi od soma kuna radi ko beba!

- Psiho246
16 godina
offline
Google će prastarim Androidima uskoro onemogućiti

PC je još i stagnirao, pre 10 godina smo imali Sandy Bridge i Windows 7, ali Android, i hardver i OS...

 

Pomenuh već časnu starinu, SE Xperiu Mini, model upravo iz 2011. godine. Taj, za to vreme krajnje pristojan telefon, u odnosu na neki moderni mid-ranger, ima 12X manje RAM-a (512MB, što je bilo kritično već za sledeću verziju Androida), SoC koji ne podržava poslednje 2 generacije mobilnih mreža, duplo manje "bitan", duplo niže frekvencije i sa 8X manje jezgara nego što je uveliko standard, brzine interneta zbog koje bi danas ljudi odneli uređaj na reklamaciju (6-7Mbps, u zavisnosti od banda), celih 320MB (!) interne memorije... Ukratko, odnos je otprilike kao između savremenog PC-ja i nekog P4 sa Windowsom ME. Prastaro!

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice