Google će proizvođačima mobitela u EU početi napla

poruka: 30
|
čitano: 9.002
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google će proizvođačima mobitela u EU početi napla".
16 godina
offline
Google će proizvođačima mobitela u EU početi napla

Ako počnu nuditi čisti Android OS uz manju cijenu, onda će se Google nać u škakljivoj situaciji.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Google će proizvođačima mobitela u EU početi napla

Blef. Google je itekako svjestan da bi u tom slučaju upravo oni bili u najvećem minusu te da bi takva poslovna politika potaknula stvaranje konkurencije. Uglobalnim razmjerima udio europskih proizvođača je smiješno mal i samo će ih natjerati da se okrenu FOSS-u a onda se iz toga možda rodi i prava alternativa Androidu.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Google će proizvođačima mobitela u EU početi napla

budu li u ovome dosljedni, žmukljošuft ga je naj___ k'o žuti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Google će proizvođačima mobitela u EU početi napla

Super da se EU bori protiv ovakvih stvari ali mislim da su se zapiknuli na krivo mjesto.

Meni se osobno čini veći problem sa subscription uslugama gdje Apple i Google imaju predinstalirane svoje verzije, cijene su podjednake, a onda ako se netko pretplati na neku alternativu i od toga još uzimaju 30%.

Također, google search widget je zakačen za chrome. možeš tražiti da ti otvori sajt u drugom browseru, ali tek ako to tražiš u izborniku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Google će proizvođačima mobitela u EU početi napla

predebilno je da oni njima brane forsiranje svojih aplikacija na SVOM operativom sustavu.
takoder isto i za microsoft....

nikad mi to nece bit jasno.
 

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Google će proizvođačima mobitela u EU početi n
Tvpronlem kaže...

predebilno je da oni njima brane forsiranje svojih aplikacija na SVOM operativom sustavu.
takoder isto i za microsoft....

nikad mi to nece bit jasno.
 

 Nije nimalo debilno. Antitrustovski zakoni služe za očuvanje ravnopravnosti tržišta. Kapitalistička ekonomija nije od jučer i upravo su je ovakvi zakoni očuvali.

6 godina
protjeran
offline
Re: Google će proizvođačima mobitela u EU početi n
BlueMax kaže...

 Nije nimalo debilno.

 Je, debilno je, nema smisla zabranit preferiranje određenih aplikacija, jer bi tom logikom onda trebao opalit kaznu Googlu što uopće prave Android OS koji nema konkurenciju.

Znači, dopuštaš im da imaju monopol nad operativnim sistemom, ali im ne dopuštaš da imaju monopol nad određenim aplikacijama - to je teški kretenizam i nonsens.

Nitko ne branim drugim proizvođačima da sami razviju svoj OS, a i Android nije zaključan sustav i svatko može sam instalirati/deinstalirati što želi.

 

Europska unija se bavi nebitnim stvarim i "štiti" korisnika tamo gdje ne treba.

http://dukedantalion.weebly.com/
12 godina
offline
Re: Google će proizvođačima mobitela u EU početi n
zalman1 kaže...
BlueMax kaže...

 Nije nimalo debilno.

 Je, debilno je, nema smisla zabranit preferiranje određenih aplikacija, jer bi tom logikom onda trebao opalit kaznu Googlu što uopće prave Android OS koji nema konkurenciju.

Znači, dopuštaš im da imaju monopol nad operativnim sistemom, ali im ne dopuštaš da imaju monopol nad određenim aplikacijama - to je teški kretenizam i nonsens.

Nitko ne branim drugim proizvođačima da sami razviju svoj OS, a i Android nije zaključan sustav i svatko može sam instalirati/deinstalirati što želi.

 

Europska unija se bavi nebitnim stvarim i "štiti" korisnika tamo gdje ne treba.

 Operativni sistem je jedno, browser je drugo. Ovo je otprilike kao da VW odluči da njihovi automobili imaju 20% više snage ako koristiš VW gorivo. Automatski se svi prodavači goriva na svijetu stavljaju u nepovoljan položaj. I to VW nema ni približan udio kao Android. 

 

Ono što se sprječava ovakvim zakonima je uništavanje konkurencije putem svog povoljnog položaja na tržištu. Da se Microsoftu po principu "sa svojim proizvodom mogu raditi što hoću" dozvolilo da se tako ponašaju danas ne bi bilo Chromea, Firefoxa, Thunderbirda...

I ne samo to, Microsoft bi u bilo kojem trenutku po principu "Windowsi su moja prćija" mogli onemogućiti izvođenje drugih aplikacija pa tako sutra Microsoft izda alat za obradu fotogragije a onemogući Photoshop, prekosutra izda alat za 3D modeliranje i onemogući AutoCAD ili 3DS i tako redom dok ne postane jedini proizvođač kompletnog softwarea na planeti a svi drugi propadnu. a onda bi godišnju pretplatu za windowse plaćao 1000$, za MS-ov alat za 3D modeliranje 10 000$...

Osim očuvanja konkurencije ti zakoni su tu i da štite potrošača tj. tebe, koliko god ti to smatrao debilnim, ne mogao shvatiti o čemu se tu radi i što bi se dogodilo da jedna tvrtka preuzme apsolutni monopol na tržištu softwarea.

13 godina
offline
Google će proizvođačima mobitela u EU početi napla
A što je tu dobro za korisnika? Što će platiti višu cijenu uređaja? Što će morati posebno instalirati aplikacije koje bi ionako koristio? Koja je konkurencija npr. Youtube aplikaciji, da ona ne bi trebala biti predinstalirana?
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Google će proizvođačima mobitela u EU početi n
zuper kaže...
A što je tu dobro za korisnika? Što će platiti višu cijenu uređaja? Što će morati posebno instalirati aplikacije koje bi ionako koristio? Koja je konkurencija npr. Youtube aplikaciji, da ona ne bi trebala biti predinstalirana?

 Sve sam gore napisao a ti opet pitaš. Potpuno je nebitno postoji li alternativa Youtubeu, bitno je da joj se, ako se pojavi, osigura ista startna pozicija kao i Googleovoj. Nitko Googleu ne brani da im je jedan proizvod toliko dobar da uzme 100% tržišta. Brani im se da dobrim položajem jednog proizvoda guraju drugi. Ako je Youtube toliko dobra aplikacija svi će je instalirati i imati će svojih 100%. Ali to treba biti korisnikov izbor a ne da ti to drugi proizvod (OS) nameće.

Ako bi se ove Googleove blef-prijetnje ostvarile kupac ne bi platio višu cijenu uređaja nego bi birao drugi uređaj. Ako bi ista pravila uveli Kinezima, Korejancima i sl. sve više bi bilo onih koji bi pri izboru uređaja odabrali neki koji s Googleom nema veze.

Upravo je "besplatnost" popularizirala Googleove proizvode i dovela ih u financijsko stanje u kojem jesu. Kada bi oni prestali biti besplatni našao bi se netko ko bi svojom "besplatnošću" postao novi Google.

6 godina
protjeran
offline
Re: Google će proizvođačima mobitela u EU početi n
BlueMax kaže...

 Ovo je otprilike kao da VW odluči da njihovi automobili imaju 20% više snage ako koristiš VW gorivo. Automatski se svi prodavači goriva na svijetu stavljaju u nepovoljan položaj. I to VW nema ni približan udio kao Android.

 Nisam čuo gluplju usporedbu, jel neka aplikacija od Microsofta i Googla radi brže i bolje od drugih? Odnosno, da li ta dva proizvođača namjerno usporavaju third party aplikacije?? Naravno da ne, tako da ne znam o čemu pričaš.

 

BlueMax kaže...
Ono što se sprječava ovakvim zakonima je uništavanje konkurencije putem svog povoljnog položaja na tržištu. Da se Microsoftu po principu "sa svojim proizvodom mogu raditi što hoću" dozvolilo da se tako ponašaju danas ne bi bilo Chromea, Firefoxa, Thunderbirda...

 Al ga lupetaš, itekako bi bilo i chroma i firefoxa i opere... zato što su to jednostavno bolji browseri od Explorera ili kako se već zove današnja inačica.

Ako su Microsoft i Google napravili odličan sustav, to ne znači da znaju napraviti svaki softver najbolje.

Dakle, ostali se trebaju nametnuti svojom kvalitetom, a to i rade. Proizvođač OS-a bi trebao imati svako pravo da u svoj OS stavi što želi, a defaultni programi su tu kako bi ti uopće mogao koristiti dotični PC/laptop.

Koja je logika instalirati "prazan" OS bez browsera? Samo zbunjuješ ljude koji se slabo znaju koristiti računalom, daj mu defaultni program, a on nek si kasnije bira alternativu.

 

BlueMax kaže...
I ne samo to, Microsoft bi u bilo kojem trenutku po principu "Windowsi su moja prćija" mogli onemogućiti izvođenje drugih aplikacija pa tako sutra Microsoft izda alat za obradu fotogragije a onemogući Photoshop, prekosutra izda alat za 3D modeliranje i onemogući AutoCAD ili 3DS i tako redom dok ne postane jedini proizvođač kompletnog softwarea na planeti a svi drugi propadnu. a onda bi godišnju pretplatu za windowse plaćao 1000$, za MS-ov alat za 3D modeliranje 10 000$...

 :facepalm:

Da li je Microsoft IKADA blokirao nečiji softver?? Zašto pišeš gluposti i nekakve teorije zavjere?

I normalno da Microsoft nikada neće razvijati ništa slično Photoshop ili AutoCADu niti im može biti bilo kakva konkurencija što se toga tiče, to su specijalizirani softveri koji koštaju kao 500 Windowsa.

Pa Microsoft je čak sam izbacio Office iz OS-a i traži da ga kupuješ posebno, a kamoli da će ti davati bilo šta besplatno, ono što oni daju besplatno ionako nije vrijedno spomena.

 

BlueMax kaže...

Osim očuvanja konkurencije ti zakoni su tu i da štite potrošača tj. tebe, koliko god ti to smatrao debilnim, ne mogao shvatiti o čemu se tu radi i što bi se dogodilo da jedna tvrtka preuzme apsolutni monopol na tržištu softwarea.

 Apsolutno me na ovaj način ne štite ni malo, korisnik uvijek ima izbor što će instalirati kao što sam već rekao.

Nekakvi laici koji se slabo znaju koristiti PC-em trebaju imati odmah dostupne osnovne aplikacije za korištenje, znači browser, nekakav program za pisanje, multimediju itd. i ne treba nikome zabranjivati da im to ponudi odmah u startu nakon instalacije OSa.

A ostali useri koji su malo stručniji će sebi naći alternativu za sve i deinstalirati ono što im ne paše.

 

Te bajke da će jedan Microsoft ili Google blokirati sve druge proizvođače i preuzeti cijeli svemir piši onda kad se to počne događati, tada će i ovi EU zakoni imati smisla, sada nemaju i gotovo.

http://dukedantalion.weebly.com/
6 godina
protjeran
offline
Re: Google će proizvođačima mobitela u EU početi n
BlueMax kaže...
 Potpuno je nebitno postoji li alternativa Youtubeu, bitno je da joj se, ako se pojavi, osigura ista startna pozicija kao i Googleovoj.

 ??? Itekako imaju dobru startnu poziciju, Google im je ponudio platformu Play Store na kojoj svi mogu nuditi i prodavati svoj softver.

 

BlueMax kaže...

 Nitko Googleu ne brani da im je jedan proizvod toliko dobar da uzme 100% tržišta. Brani im se da dobrim položajem jednog proizvoda guraju drugi. Ako je Youtube toliko dobra aplikacija svi će je instalirati i imati će svojih 100%. Ali to treba biti korisnikov izbor a ne da ti to drugi proizvod (OS) nameće.

 Ma pazi ti tu filozofiju, "super ste napravili taj svoj OS i sad kad ste popularni ne smijete u njega stavljati svoje aplikacije".

Shvati više da korisnik IMA IZBOR, može sve instalirati i sve deinstalirati, OS nije zaključan i nijedan app nije blokiran.

Ne znam šta stalno pričaš o nekakvom nametanju nečega kad imaš potpunu slobodu.

http://dukedantalion.weebly.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 7:53 (zalman1).
10 godina
online
Re: Google će proizvođačima mobitela u EU početi n
BlueMax kaže...

Blef. Google je itekako svjestan da bi u tom slučaju upravo oni bili u najvećem minusu te da bi takva poslovna politika potaknula stvaranje konkurencije. Uglobalnim razmjerima udio europskih proizvođača je smiješno mal i samo će ih natjerati da se okrenu FOSS-u a onda se iz toga možda rodi i prava alternativa Androidu.

 

 Koliko vidim iz članka to se ne odnosi na proizvođače iz EU nego na sve uređaje koji se prodaju unutar EEA. 

odnosit će se na sve mobitele i tablete s Androidom prodane unutar Europskog gospodarskog prostora (EEA), koji osim EU uključuje i Island, Norvešku i Lihtenštajn (dok Hrvatska ima tek status pridruženog člana).

 

Nekako kontam da će teško stavljat forkove ili razvijat OS samo za EU. Prije da ćeš dobit ili skuplji mob ili ćeš ga dobit bez ovih aplikacija. Ako budu išli na drugu varijantu bit će 'veselo', prosječni korisnik bez instalirane Trgovine....

 

7 godina
offline
Google će proizvođačima mobitela u EU početi napla

Vojković je nedavno napisao odličan članak na ovu temu

 

EU - diktatura birokrata

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 8:39 (CrniPero).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Google će proizvođačima mobitela u EU početi n
zalman1 kaže...

 

Pa i nije baš istina da možeš baš sve Googleove aplikacije izbrisati... Neke eventualno možeš zaustaviti, a pritom dobiješ masu upozorenja da sustav neće raditi kako treba.
Jesi li pokušao onemogućiti Googleovu Play Trgovinu?

Nemam ja ništa protiv Googleovih aplikacija, niti sam siguran baš 100% šta se ovdje događa i tko je u pravu. Ali da stoji sve što si rekao i nije baš.

A što se tiče izbora, neukosti nekih korisnika i besplatnosti... Moj bi prijedlog bio da na primjer Google pri prvom pokretanju Android uređaja ponudi korisniku opciju želi li i točno koje googleove aplikacije želi da se downloadiraju i instaliraju nakon prvog paljenja. A da pritom ne onesposobljava čitav operativni sustav (ili djelomično) ako korisnik ne želi koristiti neke Googleove aplikacije.

Imaš primjere sa nekim starijim modelima mobitela koji bi i danas mogli korektno raditi , ali google forsirajući svoje aplikacije konstantne njihove update dovede uređaj do doslvne neupotrebljivosti.
Primjerice, neki mobitel od 1-1,5 gb Ram i npr 8 gb memorije bi trebao raditi korektno za nekog nezahtjevnog korisnika. Ako želi imati samo Whatsapp i Viber za komunikaciju i eventualno pročitati koju vijest.. Ali Google forsira non stop neke nepotrebne update na starijim uređaima tako da postanu praktički neupotrebljivi.
E sad, koliko je sve to po zakonina i koliko sve ovo ide na korist ili štetu korisnika ne bih znao..

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 8:49 (Neuk).
6 godina
protjeran
offline
Re: Google će proizvođačima mobitela u EU početi n
zalman1 kaže...

 

BlueMax kaže...

 Nitko Googleu ne brani da im je jedan proizvod toliko dobar da uzme 100% tržišta. Brani im se da dobrim položajem jednog proizvoda guraju drugi. Ako je Youtube toliko dobra aplikacija svi će je instalirati i imati će svojih 100%. Ali to treba biti korisnikov izbor a ne da ti to drugi proizvod (OS) nameće.

 Ma pazi ti tu filozofiju, "super ste napravili taj svoj OS i sad kad ste popularni ne smijete u njega stavljati svoje aplikacije".

Shvati više da korisnik IMA IZBOR, može sve instalirati i sve deinstalirati, OS nije zaključan i nijedan app nije blokiran.

Ne znam šta stalno pričaš o nekakvom nametanju nečega kad imaš potpunu slobodu.

 Da, ali ako si programer moraš raditi po njihovom kodu, ako si korisnik moraš instalirati aplikacije koje Android prihvaća, koje su prošle njihovu provjeru.

Smijem li ja napisati aplikaciju koja je prilagođena Androidu, naplaćivati je a nije dobila njihov certifikat ?

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
11 godina
neaktivan
offline
Re: Google će proizvođačima mobitela u EU početi n
om-prat kaže...

 

 Koliko vidim iz članka to se ne odnosi na proizvođače iz EU nego na sve uređaje koji se prodaju unutar EEA. 

odnosit će se na sve mobitele i tablete s Androidom prodane unutar Europskog gospodarskog prostora (EEA), koji osim EU uključuje i Island, Norvešku i Lihtenštajn (dok Hrvatska ima tek status pridruženog člana).

 Ulaskom u EU, Hrvatska je automatski postala član EEA, dakle od 2013. Dakako, osim ako čitaš zastarjele tekstove u wikipediji.

10 godina
online
Re: Google će proizvođačima mobitela u EU početi n
Tino_TA kaže...

 Ulaskom u EU, Hrvatska je automatski postala član EEA, dakle od 2013. Dakako, osim ako čitaš zastarjele tekstove u wikipediji.

 To je citat iz članka, a i nije u tom poanta mog posta....

10 godina
online
Re: Google će proizvođačima mobitela u EU početi n
Anđeo bez falinge kaže...

 Da, ali ako si programer moraš raditi po njihovom kodu, ako si korisnik moraš instalirati aplikacije koje Android prihvaća, koje su prošle njihovu provjeru.

Smijem li ja napisati aplikaciju koja je prilagođena Androidu, naplaćivati je a nije dobila njihov certifikat ?

 

 Ko ti smeta prodavat apk van trgovine?

15 godina
offline
Re: Google će proizvođačima mobitela u EU početi n
zalman1 kaže...

 Al ga lupetaš, itekako bi bilo i chroma i firefoxa i opere... zato što su to jednostavno bolji browseri od Explorera ili kako se već zove današnja inačica.

Ako Microsoft na WindowsOS onemoguci instalaciju third party softwarea (Kao sto je Google onemogucio razvoj Google aplikacija za Windows Phone) na sto ces instalirati Chrome? Samsungov hladnjak?

 

zalman1 kaže...
Da li je Microsoft IKADA blokirao nečiji softver?? Zašto pišeš gluposti i nekakve teorije zavjere?

Nije, jer je prije nego sto se rodila danasnja generacija korisnika moblinih OS-a Microsoft bio kaznjen sa nekoliko milijardi dolara kazne bas zato sto je njihov preglednik bio u povlastenom polozaju.

 

 

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
10 godina
online
Re: Google će proizvođačima mobitela u EU početi n
wyks kaže...

Ako Microsoft na WindowsOS onemoguci instalaciju third party softwarea (Kao sto je Google onemogucio razvoj Google aplikacija za Windows Phone) na sto ces instalirati Chrome? Samsungov hladnjak?

 

Nije, jer je prije nego sto se rodila danasnja generacija korisnika moblinih OS-a Microsoft bio kaznjen sa nekoliko milijardi dolara kazne bas zato sto je njihov preglednik bio u povlastenom polozaju.

 

 

 

 

 Ne znam kako je to isto, zašto bi Google razvija nešto za mrtvu platformu i kako je to usporedivo sa onemogućavanjem 3rd party aplikacija.

 

Kazna je išla ako se ne varam 2009 i nije bila u milijardama definitivno. BrowserChoice.eu(a i tu ih je bilo 'samo' 12) je umra davno, a win opet dolazi s browserom samo sad imaš i trgovinu koju tribaš gasit u Group Policy, ali eto problem je ovde jer izlete dva prozora kod onemogućavanja Play Store.

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Google će proizvođačima mobitela u EU početi n
om-prat kaže...

  Ko ti smeta prodavat apk van trgovine?

 Pitam jer mi nije jasno kako oni dozvole install apk koju nisu odobrili.

Loše napravljen apk može narušiti stabilnost Androida pa bi tu trebao biti nekakav red...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
10 godina
online
Re: Google će proizvođačima mobitela u EU početi n
Anđeo bez falinge kaže...
om-prat kaže...

  Ko ti smeta prodavat apk van trgovine?

 Pitam jer mi nije jasno kako oni dozvole install apk koju nisu odobrili.

Loše napravljen apk može narušiti stabilnost Androida pa bi tu trebao biti nekakav red...

Pa kako bi recimo testira aplikaciju da to naprave, u startu je onemogućeno i kad pališ odma ti izleti disclaimer.

Upravo zato i smatram da je ovo samo zajeb većini korisnika, bez službene trgovine i dat prosječnom korisniku da traži apk datoteke(u slučaju da odluče ne platit licencu).

I di je uopće granica toga šta je dio OS, a šta aplikacija koju se gura uz OS?

16 godina
offline
Re: Google će proizvođačima mobitela u EU početi n
zuper kaže...
A što je tu dobro za korisnika? Što će platiti višu cijenu uređaja? Što će morati posebno instalirati aplikacije koje bi ionako koristio? Koja je konkurencija npr. Youtube aplikaciji, da ona ne bi trebala biti predinstalirana?

 

To je i ideja.

 

EU se napikirala na Google i sad ce Google pravnici malo pokazati zube i j*ebat EU birokrate.

12 godina
offline
Re: Google će proizvođačima mobitela u EU početi n
dado kaže...
zuper kaže...
A što je tu dobro za korisnika? Što će platiti višu cijenu uređaja? Što će morati posebno instalirati aplikacije koje bi ionako koristio? Koja je konkurencija npr. Youtube aplikaciji, da ona ne bi trebala biti predinstalirana?

 

To je i ideja.

 

EU se napikirala na Google i sad ce Google pravnici malo pokazati zube i j*ebat EU birokrate.

 Ma da, baš će EU birokrati pustiti suzu zbog nešto više cijene mobitela. Viša cijena, viši porez. Ovo je prepirka trgovca (Google) i vlasnika tržnice (EU) i sam zaključi ko će tu koga hebati.

6 godina
protjeran
offline
Re: Google će proizvođačima mobitela u EU početi n
memulica kaže...

Ako počnu nuditi čisti Android OS uz manju cijenu, onda će se Google nać u škakljivoj situaciji.

Pa to već imaš. Lineage OS i ne moraš instalirati ništa od Googleovih aplikacija ako ne želiš. Ja stavim Open gapps varijantu pico koja ima samo google play i to mi je dovoljno.

16 godina
offline
Re: Google će proizvođačima mobitela u EU početi n
CrniPero kaže...

Vojković je nedavno napisao odličan članak na ovu temu

 

EU - diktatura birokrata

 

 

Imbex i odlični članci!? Pokazni primjer OKSIMORONA.

 

On i Petar 'Taliban' Stošić su 'velikani' HR novinarstva i predmet sprdačine po birtijama.

 

 

Usput...

 

Svi bi htjeli uletiti na tržište od pola milijarde kupaca i pokupiti vrhnje, ali pod svojim pravilima.

 

 

Ima jedna mudra izreka:

 

Kad si u Rimu, budi Rimljanin

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 18:56 (memulica).
7 godina
offline
Re: Google će proizvođačima mobitela u EU početi n
memulica kaže...
CrniPero kaže...

Vojković je nedavno napisao odličan članak na ovu temu

 

EU - diktatura birokrata

 

 

Imbex i odlični članci!? Pokazni primjer OKSIMORONA.

 

On i Petar 'Taliban' Stošić su 'velikani' HR novinarstva i predmet sprdačine po birtijama.

 

 

Usput...

 

Svi bi htjeli uletiti na tržište od pola milijarde kupaca i pokupiti vrhnje, ali pod svojim pravilima.

 

 

Ima jedna mudra izreka:

 

Kad si u Rimu, budi Rimljanin

 

 

 

 

Vjerujem da doktora društvenih znanosti, polje pravnih znanosti, znanstvena grana pomorsko i općeprometno pravo jako brine šta se po birtijama priča 

14 godina
offline
Re: Google će proizvođačima mobitela u EU početi n
Neuk kaže... 


Pa i nije baš istina da možeš baš sve Googleove aplikacije izbrisati... Neke eventualno možeš zaustaviti, a pritom dobiješ masu upozorenja da sustav neće raditi kako treba.
Jesi li pokušao onemogućiti Googleovu Play Trgovinu?

Nemam ja ništa protiv Googleovih aplikacija, niti sam siguran baš 100% šta se ovdje događa i tko je u pravu. Ali da stoji sve što si rekao i nije baš.

A što se tiče izbora, neukosti nekih korisnika i besplatnosti... Moj bi prijedlog bio da na primjer Google pri prvom pokretanju Android uređaja ponudi korisniku opciju želi li i točno koje googleove aplikacije želi da se downloadiraju i instaliraju nakon prvog paljenja. A da pritom ne onesposobljava čitav operativni sustav (ili djelomično) ako korisnik ne želi koristiti neke Googleove aplikacije.

Imaš primjere sa nekim starijim modelima mobitela koji bi i danas mogli korektno raditi , ali google forsirajući svoje aplikacije konstantne njihove update dovede uređaj do doslvne neupotrebljivosti.
Primjerice, neki mobitel od 1-1,5 gb Ram i npr 8 gb memorije bi trebao raditi korektno za nekog nezahtjevnog korisnika. Ako želi imati samo Whatsapp i Viber za komunikaciju i eventualno pročitati koju vijest.. Ali Google forsira non stop neke nepotrebne update na starijim uređaima tako da postanu praktički neupotrebljivi.
E sad, koliko je sve to po zakonina i koliko sve ovo ide na korist ili štetu korisnika ne bih znao..

 

 U sridu  , ovo je prava srž problema. Sve guglove aplikacije moraju biti opcionalne ( osim "google play services" i eventualno prodavnice) i ako već dođu predinstalirane trebaju imati aktivnu kvačicu za deinstal - i svi srećni i zadovoljni.

16 godina
offline
Re: Google će proizvođačima mobitela u EU početi n
CrniPero kaže...

 

 

 

 

Vjerujem da doktora društvenih znanosti, polje pravnih znanosti, znanstvena grana pomorsko i općeprometno pravo jako brine šta se po birtijama priča 

 

Doktora ne doživljavaju ni u birtijama, a kamolio na kakvim ozbiljnijim mjestima.

 

BTW

Prouči malo što znači Argumentum ad verecundiam/ Argumentum ad autocritate.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 19:22 (memulica).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice