Google unaprijedio mape tako da realističnije prik

poruka: 25
|
čitano: 7.996
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google unaprijedio mape tako da realističnije prik".
15 godina
offline
Google unaprijedio mape tako da realističnije prik

makaršta. sva su nebeska tijela loptasta osim zemlje koja je, kao što znamo, pizza. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
17 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google unaprijedio mape tako da realističnije
Ajar kaže...

makaršta. sva su nebeska tijela loptasta osim zemlje koja je, kao što znamo, pizza. 

 I to Slavonska, sa ljutim feferonima na vrhu (i ljutim kulenom okolo). Kada gledaš klasične zemljopisne karte cijelog svijeta, Grenland je ooogroman, a u stvarnosti je puno manji. Zanima me koja projekcija od male Hrvatske može napraviti veliku?

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.8.2018 13:10 (učo).
8 godina
offline
Google unaprijedio mape tako da realističnije prik

To je općenito problem u kartografiji: ili vjerno prikazivati smjerove ili vjerno prikazivati površine. Jedina potpuno vjerna "geografska karta" je globus. Nadamo se da ćemo i do toga uskoro doći, naime da ćemo preko kompjutora mogli gledati Zemljinu kuglu u tri dimenzije. Za to bi nam trebale 3D naočale, ili nešto slično. 

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Google unaprijedio mape tako da realističnije
učo kaže...

Zanima me koja projekcija od male Hrvatske može napraviti veliku?

projekcija na salveti?

ravna zemlja i šupalj mjesec
Google unaprijedio mape tako da realističnije prik

Bezveze opet mazanje ociju ljudi.

 

Greenland je leden, iceland je zelen.

Mlijeko je homogenizirano i onda se cudimo sto sve vise mladih postaje homoseksualno.

Zemlja=earth=oranica. Jel oranica vaseg babota okrugla?? Mucnite glavom. Postavite ravnalo na pod. Jel ravnalo cijelom duzinom na podu? E ili je ravnalo zaobljeno ili je zemlja ravna. A ravnalo je dobilo ime kako?? Ljudi probudite se, zapadnjacki komunisticki gay lobi pretvorio vas je u ovce. 

Moj PC  
22 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Google unaprijedio mape tako da realističnije
Zemlja je ravna isto kao Sunce,Jupiter....
A Probudi se neradnici stoje u svakom parku i izmišljaju toplu vodu...
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google unaprijedio mape tako da realističnije
Louis Pluto kaže...
učo kaže...

Zanima me koja projekcija od male Hrvatske može napraviti veliku?

projekcija na salveti?

 Kako si se samo sjetio slavne salvete sa projekcijom velike Hrvatske?

dolazim odmah - Godot
14 godina
offline
Google unaprijedio mape tako da realističnije prik

Kažu da je prije oko 500 godina turski admiral Piri Reis nacrtao karte svijeta koje su prikazivale Zemlju u puno prirodnijem omjeru nego današnje karte, a kažu da je to mogao samo ako je imao satelitske slike Zemlje. I to prije 500 godina WTF?

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google unaprijedio mape tako da realističnije
učo kaže...

Kažu da je prije oko 500 godina turski admiral Piri Reis nacrtao karte svijeta koje su prikazivale Zemlju u puno prirodnijem omjeru nego današnje karte, a kažu da je to mogao samo ako je imao satelitske slike Zemlje. I to prije 500 godina WTF?

 Očito krivo kažu. Ne treba baš svačije mišljenje uzeti ozbiljno.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
offline
Re: Google unaprijedio mape tako da realističnije
učo kaže...

Kažu da je prije oko 500 godina turski admiral Piri Reis nacrtao karte svijeta koje su prikazivale Zemlju u puno prirodnijem omjeru nego današnje karte, a kažu da je to mogao samo ako je imao satelitske slike Zemlje. I to prije 500 godina WTF?

 imao je stare karte koje je precrtao u jednu novu mapu i to nije rekla kazala nego poznata cinjenica.

pitanje je cije su to stare karte bile i kako su ih nacrtali posto je Piri Rei jasno precrtao i dio antartike kakva izgleda bez trunke leda... stare su to karte morale biti :D

 

16 godina
offline
Re: Google unaprijedio mape tako da realističnije
učo kaže...

I to prije 500 godina WTF?

 

Ha cuj, i prije 500 godina je bilo pametnih ljudi. A karte su nesto sto je oduvijek bilo i uvijek ce biti na cijeni i ne vidim razlog da se nije ulagalo u mapiranje svijeta.

16 godina
offline
Re: Google unaprijedio mape tako da realističnije
dado kaže...

 

Ha cuj, i prije 500 godina je bilo pametnih ljudi. A karte su nesto sto je oduvijek bilo i uvijek ce biti na cijeni i ne vidim razlog da se nije ulagalo u mapiranje svijeta.

 

 

Kad smo kod pametnih ljudi i karti Zemlje, evo dvojice istaknutih na tu temu:

https://www.index.hr/magazin/clanak/thompson-pozirao-s-knjigom-o-ravnoj-zemlji/2015584.aspx

Meni je nevjerojatan mentalni sklop neke zdrave osobe koji je sposoban uvjeriti se u takve tvrdnje.

14 godina
offline
Re: Google unaprijedio mape tako da realističnije
LudaRajcica kaže...
učo kaže...

Kažu da je prije oko 500 godina turski admiral Piri Reis nacrtao karte svijeta koje su prikazivale Zemlju u puno prirodnijem omjeru nego današnje karte, a kažu da je to mogao samo ako je imao satelitske slike Zemlje. I to prije 500 godina WTF?

 imao je stare karte koje je precrtao u jednu novu mapu i to nije rekla kazala nego poznata cinjenica.

pitanje je cije su to stare karte bile i kako su ih nacrtali posto je Piri Rei jasno precrtao i dio antartike kakva izgleda bez trunke leda... stare su to karte morale biti :D

 

 Slažem se sa tvojim odgovorom, ali sada se postavlja pitanje tko je crtao TE stare karte, na kojima je Antarktika bez leda i odakle im podaci? Idealno za razno razne teorije zavjera i slično.

dolazim odmah - Godot
14 godina
offline
Re: Google unaprijedio mape tako da realističnije
učo kaže...
LudaRajcica kaže...
učo kaže...

Kažu da je prije oko 500 godina turski admiral Piri Reis nacrtao karte svijeta koje su prikazivale Zemlju u puno prirodnijem omjeru nego današnje karte, a kažu da je to mogao samo ako je imao satelitske slike Zemlje. I to prije 500 godina WTF?

 imao je stare karte koje je precrtao u jednu novu mapu i to nije rekla kazala nego poznata cinjenica.

pitanje je cije su to stare karte bile i kako su ih nacrtali posto je Piri Rei jasno precrtao i dio antartike kakva izgleda bez trunke leda... stare su to karte morale biti :D

 

 Slažem se sa tvojim odgovorom, ali sada se postavlja pitanje tko je crtao TE stare karte, na kojima je Antarktika bez leda i odakle im podaci? Idealno za razno razne teorije zavjera i slično.

 Zapravo je istina puno lakše prihvatljiva. Piri Reis nije nacrtao Antarktiku već je to dio Južne Amerike koju je nacrtao jako zakrivljenu tj. disproporcionalnu pa je lako pomisliti da je ucrtao Antarktiku. Ako se ne varam zaljev koji se vidi na "Antarktici" je zapravo Venecuelanski zaljev, a otoci oko njega Antili. Valjda za južnije još nije imao karte, jer su to dijelovi svijeta koji su prvi puta posjećeni od strane Europljana tek 10 (pa i manje) godina ranije. Ako se ne varam karta je iz 1513. Da je znao za Antarktiku sigurno bi znao i za Australiju a nje nema na njegovim kartama. 

11 godina
offline
Google unaprijedio mape tako da realističnije prik

Oduvjek je bilo pametnih i glupih ljudi. Jedina razlika je što znamo za stare pametne ljude (pisali su knjige, crali karte, slikali, ...), a za glupane ne znamo (oni nisu ništa ni pisali ni cratali).

 

Danas pak podjednako pišu i pametni i glupani pa se ćini kao da danas ima više glupana nego ranije. A nije, samo se više čuju.

42
 
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Google unaprijedio mape tako da realističnije
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Bezveze opet mazanje ociju ljudi.

 

Greenland je leden, iceland je zelen.

Mlijeko je homogenizirano i onda se cudimo sto sve vise mladih postaje homoseksualno.

Zemlja=earth=oranica. Jel oranica vaseg babota okrugla?? Mucnite glavom. Postavite ravnalo na pod. Jel ravnalo cijelom duzinom na podu? E ili je ravnalo zaobljeno ili je zemlja ravna. A ravnalo je dobilo ime kako?? Ljudi probudite se, zapadnjacki komunisticki gay lobi pretvorio vas je u ovce. 

 Iskreno sad ne znam dal trolaš, ali mi komentar djeluje da vjeruješ u iznesene argumente. Jedino mi zadnje navedeno govori da trolaš.
Sve jedno već duže želim ući u raspravu sa nekim ko vjeruje u tvrdnju da je zemlja ravna. Možda naućim nešto novo.
Koji bi odgovro dao na pitanje što je kružnica beskonaćnog radiusa?

9 godina
offline
Re: Google unaprijedio mape tako da realističnije
Angus_Young kaže...
...

 Iskreno sad ne znam dal trolaš, ali mi komentar djeluje da vjeruješ u iznesene argumente. Jedino mi zadnje navedeno govori da trolaš.
Sve jedno već duže želim ući u raspravu sa nekim ko vjeruje u tvrdnju da je zemlja ravna. Možda naućim nešto novo.
Koji bi odgovro dao na pitanje što je kružnica beskonaćnog radiusa?

Poprilično sam siguran da se sprda 


Nego, ako želiš "raspravu" odi na flatearthsociety forum, najpoznatiji sajt za ravnozemljaše, imaju razvijene teorije do najsitnijih detalja, kaj ih god pitaš imaju odgovor, žive u nekom svom svijetu..

 

Ako želiš raspravu s domaćim ljudima odi na facebook stranicu elvisa dupare i samo traži komentare ispod slika, jučer je ispod dusparine slike sa tompsonom jedan lik tvrdio da gravitacija ne postoji, dobiješ rak od tih komentara.

16 godina
offline
Re: Google unaprijedio mape tako da realističnije
Inovator kaže...
dado kaže...

 

Ha cuj, i prije 500 godina je bilo pametnih ljudi. A karte su nesto sto je oduvijek bilo i uvijek ce biti na cijeni i ne vidim razlog da se nije ulagalo u mapiranje svijeta.

 

 

Kad smo kod pametnih ljudi i karti Zemlje, evo dvojice istaknutih na tu temu:

https://www.index.hr/magazin/clanak/thompson-pozirao-s-knjigom-o-ravnoj-zemlji/2015584.aspx

Meni je nevjerojatan mentalni sklop neke zdrave osobe koji je sposoban uvjeriti se u takve tvrdnje.

 

Ako neka Marijana Nokti Novi Profil kaže da je loše cjepiti djecu, pa tko smo mi i/ili struka da joj protivimo? :D :D

6 godina
neaktivan
offline
Google unaprijedio mape tako da realističnije prik

Zemlja nije ravna, niti je sferična - jer ne postoji. Nalazimo se u holodeku kojeg je kreirala rasa Supreme Commandera po imenu Anunnaki tijekom interdimenzionalnog rata protiv Combinea, Reapera i velikosrpskih pobunjenika koji se i dalje odvija. Holodek je umjetno stvoreni prostor koji zauzima treću dimenziju i nad kojim autoritet vrši superinteligentno računalo zvano Shodan. U njemu su trenutno kompresirani umovi Anunnakija (Rothschild, Savoy, Krupp, Rockefeller, Frescobaldi itd.) i velikosrpskih pobunjenika (liberali i ljevica), dok smo svi mi ostali digitalni programi koji popunjavaju svijet, kako bi se obmanilo i zadržalo zarobljenike unutar umjetno stvorene stvarnosti, stvarajući iluziju i davajući im na taj način svrhu, dok im se fizička tijela neprestano recikliraju u četvrtoj dimenziji služeći tako Reaperima kao nepresušni izvor energije u obrambenom ratu protiv Combinea koji vladaju nultom, prvom, drugom i petom dimenzijom.

 
3 1 hvala 0
14 godina
offline
Google unaprijedio mape tako da realističnije prik
OK, liepo si ti to objasnio ali kako se tu mrči i tko koga?

jel mogu ja nekako završiti u odjelu s bandama nimfomanki da im pružam pasivni otpor?
Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Google unaprijedio mape tako da realističnije prik

na temu članka, meni je na Gugletovim kartama Grenland i dalje pogolem... ko Afrika

 

ISPRAVAK: na Operi mi ne prikazuje, ali  Chromeu mi odmah baci "globusovski" izgled

 

ali Opera je na bazi Chromiuma...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.8.2018 19:48 (Stric_Jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google unaprijedio mape tako da realističnije
E, pa nije točno što Festus tvrdi. Svima je poznata činjenica da je cijeli svemir san boga Šive, a ljudi su u dijelu sna poznatom kao Matrica, i naravno karte svijeta su samo u Šivinom snu, a on se vrti po krevetu i zbog toga dolazi do različitih izgleda svijeta i karata koje ga prikazuju.😉
dolazim odmah - Godot
14 godina
offline
Re: Google unaprijedio mape tako da realističnije
markoBT kaže...

Oduvjek je bilo pametnih i glupih ljudi. Jedina razlika je što znamo za stare pametne ljude (pisali su knjige, crali karte, slikali, ...), a za glupane ne znamo (oni nisu ništa ni pisali ni cratali).

 

Danas pak podjednako pišu i pametni i glupani pa se ćini kao da danas ima više glupana nego ranije. A nije, samo se više čuju.

 I na žalost, glupima se poklanja puno više pažnje nego pametnima pa tako stvarno izgleda da smo što se tiče inteligencije u k...u. Ali, bar su ti inteligentni ljudi radili pametne stvari, između ostalih smišljali razne projekcije karata, kako bi sve izgledalo što je moguće sličnije stvarnosti, počevši sa Talesom i Hiparhom, preko Mercatora i dalje.

dolazim odmah - Godot
14 godina
offline
Re: Google unaprijedio mape tako da realističnije
učo kaže...
markoBT kaže...

Oduvjek je bilo pametnih i glupih ljudi. Jedina razlika je što znamo za stare pametne ljude (pisali su knjige, crali karte, slikali, ...), a za glupane ne znamo (oni nisu ništa ni pisali ni cratali).

 

Danas pak podjednako pišu i pametni i glupani pa se ćini kao da danas ima više glupana nego ranije. A nije, samo se više čuju.

 I na žalost, glupima se poklanja puno više pažnje nego pametnima pa tako stvarno izgleda da smo što se tiče inteligencije u k...u. Ali, bar su ti inteligentni ljudi radili pametne stvari, između ostalih smišljali razne projekcije karata, kako bi sve izgledalo što je moguće sličnije stvarnosti, počevši sa Talesom i Hiparhom, preko Mercatora i dalje. A Murphyev zakon za glupe kaže otprilike ovako: glupe je teško pobijediti, oni su tako inventivni i nemoj nikada raspravljati sa budalom jer promatraču sa strane neće biti jasno tko je od vas dvoje budala.

 

dolazim odmah - Godot
11 godina
offline
Re: Google unaprijedio mape tako da realističnije
učo kaže...
učo kaže...
...

 

Točno. Ali postoji nada, i to vrlo opravdana, da za 500 godina, koliko je prošlo od Piri Reisovih karata, nitko neće, osim znanstvenika, čitat postove sa Facebooka, Istagrama, Twitera ili ostale pizdarijske napise po internetu, a čitat će se Hawkingove (i društva mu) knjige. I onda će ljudi govorit kako su stari ljudi bili pametni kad su prije 500 godina znali takve stvari, a ne se bavili pizdarijama kao ovi sadašnji (nama bugući).

42
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.8.2018 13:31 (markoBT).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice