Google Wallet - digitalni novčanik za mobilno plać

poruka: 12
|
čitano: 8.077
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google Wallet - digitalni novčanik za mobilno plać".
13 godina
offline
Google Wallet - digitalni novčanik za mobilno plać

Nevjerojatno koliko se Google potpuno pogubio. Mijenjaju servise i aplikacije novima bez ikakvog razloga umjesto da nadograđuju postojeći, često je to žešči downgrade (Google Play Music i YT Music padaju na pamet). Nisu uspjeli u više od 10 godina dovest u red Android tablete, a sad uništavaju i Android Auto.

Moj PC  
2 1 hvala 0
21 mjesec
protjeran
offline
Re: Google Wallet - digitalni novčanik za mobilno

Pređeš na Apple.

8 godina
offline
Re: Google Wallet - digitalni novčanik za mobilno
Android Auto je, iako ga dnevno koristim, smijeh od softvera. Neće prikazati temperaturu zraka nego samo u Fahrenheitima, neć raditi bežično (BT ili WiFi) nego sam preko USB žice, ali čak ni to preko bilo koje.
Ipak, koristan je pa na žalost moram pristati i na ove gluposti.
Najčešće na njemu koristim Waze (isto Googleov, ima opet svoje mušice) i Spotify koji nije Googleov, ali je nevjerojatno bezobrazan prema korisnicima.
I sve to stoički trpim. Pa dobro, koji mi je vrag?
Life is jazz. Play it cool.
15 godina
offline
Google Wallet - digitalni novčanik za mobilno plać

Moje iskustvo s Google Walletom i apgdejdom te PBZ karticama (VISA electron i VISA Preva... khmm Premium):

 

Reganje i autorizacija u Google Pay bila je originalno putem PBZ #Withkeya (zato sam i odabrao PBT kao banku) ili na neki slični uglavno način gdje se ne mora zvati ove vucibatine u PBZ i potvrđivati svoj identitet te vjerojatno diktiranje #Withkeya preko telefona ?!?!???!!?! Neznam koja je procedura (#lazy), ali za obe kartice da bi se regale (prethodno su uredno korištene na Google Pay) kaže "nazovi banku". Nisam čitao uvjete, razloge, #lazy. Treba mi biti jednostavno. Point being - zakomplicirali su i sad im (zbog moje lijenosti) neidu više moje provizije jer sam doslovno sve kupovao preko Vise electron sa telefona ili sata - nego automatski topupam Revolut Visu sa iste te PBZ kartice.

 

Revolut Visa Metal debitica se dakako dala registrirati bez zvanja na TELEFON i prebiranja kroz brojčane menije. ZAŠTO TO  UOPĆE POSTOJI. Sve što je bilo potrebno bilo je kliknuti OK u Revolut aplikaciji sa biometrijskim pristupom. (Kako uostalom ima i PBZ aplikacija za neke druge stvari i inicijalnu autorizaciju Google walleta).

 

Rant over :D

 

Nemam se ja tu što boriti protiv vjetrenjača vjerojatno ću ih prije ili kasnije nazvati. Ali kad ćemo već pričati ću otkazati i Visu Premium - da mi mozao ostane u karmičkom ekvilibriju :-)

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google Wallet - digitalni novčanik za mobilno

@patrik - kod mene ista situacija, jednostavno vise ne koristim PBZ karticu za nista, tako da lijepo rade protiv sebe.

Gledam te!
13 godina
offline
Re: Google Wallet - digitalni novčanik za mobilno
patrik kaže...

Moje iskustvo s Google Walletom i apgdejdom te PBZ karticama (VISA electron i VISA Preva... khmm Premium):

 

Reganje i autorizacija u Google Pay bila je originalno putem PBZ #Withkeya (zato sam i odabrao PBT kao banku) ili na neki slični uglavno način gdje se ne mora zvati ove vucibatine u PBZ i potvrđivati svoj identitet te vjerojatno diktiranje #Withkeya preko telefona ?!?!???!!?! Neznam koja je procedura (#lazy), ali za obe kartice da bi se regale (prethodno su uredno korištene na Google Pay) kaže "nazovi banku". Nisam čitao uvjete, razloge, #lazy. Treba mi biti jednostavno. Point being - zakomplicirali su i sad im (zbog moje lijenosti) neidu više moje provizije jer sam doslovno sve kupovao preko Vise electron sa telefona ili sata - nego automatski topupam Revolut Visu sa iste te PBZ kartice.

 

Revolut Visa Metal debitica se dakako dala registrirati bez zvanja na TELEFON i prebiranja kroz brojčane menije. ZAŠTO TO  UOPĆE POSTOJI. Sve što je bilo potrebno bilo je kliknuti OK u Revolut aplikaciji sa biometrijskim pristupom. (Kako uostalom ima i PBZ aplikacija za neke druge stvari i inicijalnu autorizaciju Google walleta).

 

Rant over :D

 

Nemam se ja tu što boriti protiv vjetrenjača vjerojatno ću ih prije ili kasnije nazvati. Ali kad ćemo već pričati ću otkazati i Visu Premium - da mi mozao ostane u karmičkom ekvilibriju :-)

 Erm, ja sam prije par tjedana instalirao Wallet i mislim da ništa nisam morao ni importati, sve mi se prebacilo, uključujući PBZ karticu iz Paya.

 

Ali ako želiš muku pređi u Zabu. Stari ima spojenu karticu tekućeg na Keks, svako malo mora nanovo autorizirati karticu što mu praktički čini app beskoristan jer ne zna to sam napravit.

11 godina
offline
Google Wallet - digitalni novčanik za mobilno plać

Iz Paya mi povuklo u Wallet sve. PBZ banka. Nisam trebao nikoga zvat.

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Google Wallet - digitalni novčanik za mobilno
Ja sam upravo zbog tog poziva odustao od Google novčanika jer sam mijenjao telefon. Sad sam prešao na iPhone i reko idem probati Apple novčanik kad ono isto sranje.
Nudi dodavanje iz PBZ mobilne aplikacije gdje sam prošao kroz identifikaciju ali naravno javlja internal error, tako da sam odustao i od toga.
Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.8.2022 11:32 (Entry Point).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google Wallet - digitalni novčanik za mobilno
Meni je koincidirala forsana zamjena paya u wallet sa zamjenom telefona tako da se nisam okoristio ovim jako korisnim fičerom nažalost.
15 godina
offline
Re: Google Wallet - digitalni novčanik za mobilno

Evo da malo nadopunim temu - karticu VISA electron, ne više karticE (Visu Premium sam u međuvremenu otkazao) je bilo potrebno ponovno autorizirati telefonski za Google Wallet na Android Wear satu - sat (Samsungov) je uparen sa telefonom na kojem je dotična kartica autorizirana u walletu (telefonski i radi). I opet 20 minuta čekanja na javljanje operatera...

Revolut je odradio automatski. No eto riješeno i radi.

 

Pretpostavljam da su dulja čekanja uzrokovana perfect stormom Google Walleta i telefonske autorizacije (promjena u uvjetima ili procesu?) u isto vrijeme i smanjenog kapaciteta call centra...

13 godina
offline
Google Wallet - digitalni novčanik za mobilno plać

Kako dodajete kartice vjernosti u wallet? Htio sam dodati pevex ali nema ih na popisu, na staroj aplikaciji si mogao bilo kakvu karticu dodat cak i ako nije na popisu, samo slikas bar kod i nazoves je kako hoces 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Google Wallet - digitalni novčanik za mobilno
Čini se da je PBZ fixao problem sa verifikacijom. Dodao sam karticu u apple wallet i nije me tražilo da zovem banku. Čudo.
Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice