GoPro HERO7 Black, Silver i White - Sedmica za sre

poruka: 7
|
čitano: 3.895
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "GoPro HERO7 Black, Silver i White - Sedmica za sre".
9 godina
neaktivan
offline
GoPro HERO7 Black, Silver i White - Sedmica za sre

U članku piše:
"Pomoću softvera Quick na video mogu se nalijepiti informacije izvučene iz podataka od GPS-a i drugih senzora –šteta samo što se taj “overlay” s “mjernim instrumentima” ne može eksportirati kao zasebni video s prozirnom pozadinom, kako bi ga korisnik iskoristio u programu kojem on želi."
Pomoću besplatnog programa DashWare je moguće exportirati overlay prikaza senzora (telemetrije) kao PNG sa transparentnom pozadinom.
To se poslije može ubaciti u neki NLE softver iznad layera sa videom.
DashWare izvuče iz Hero 7 Black/Silver snimke telemetrijske podatke i spremi ih kao ".csv" file.
Momentalno DashWare nije kadar pročitati te podatke iz inačice 7 GoPro kamera osim ako se upotrebi slijedeći trik.
Iz GoPro softvera Quick treba kopirati file "Hero7BlackGPMF.xml" ili "Hero7SilverGPMF.xml" (ovisno koju kameru imate) koji se nalazi u "C:\Program Files\GoProBLACK7\GoPro Desktop App\telemetrydata\DataProfiles" u DashWare-ov instalacijski direktorij u folder "C:\Program Files\DashWare\DataTool\DataProfiles".

Ovdje je problem ogromna količina PNG-ova gdje svaki od njih u biti predstavlja jedan frejm videa.
Npr. kod 1080p60fps formata videa za jednu minutu videa imate 60x60=3600 PNG frejmova
To može biti problem kod importiranja u NLE softver tipa Premiere ili Edius i umetanja na timeline.

Druga fora bi bila kreirati sa NLE softverom koji koristite video identične duljine i frameratea, ali samo sa npr. plavom pozadinom ("color matte" predložak).
Takav "plavi" video ubacite u DashWare umjesto GoPro originala, ali ostavite mu vezu na prethodno izvučene telemetrijske podatke spremljene u ".csv" fileu. 
DashWare sa originalnim GoPro videom (slika1) i "plavim" videom (slika2), ali u oba slučaja ostaje isti ".csv" file sa telemetrijskim podacima pomoću kojih se iscrtava overlay.
Zadate DashWareu da kreira "plavi" video sa iscrtanim prikazom telemetrijskih podataka.
Takav "plavi" video ubacite u NLE softver koji koristite u layer iznad originalnog GoPro videa te na njega primjenite chromakey filter u kojemu definirate plavu boju kao prozirnu.
Time imate zasebni layer sa originalnim GoPro video i dodatni layer sa samo grafikom telemetrijskih podataka.
DashWare je zaista moćan programčić jer možete konfigurirate apsolutno sve detalje prikaza telemetrijskih podataka.

I am the Bad Guy?
 
2 0 hvala 2
16 godina
moderator
offline
Re: GoPro HERO7 Black, Silver i White - Sedmica za

Nisam ni bio svjestan postojanja tog programa. Hvala na preporuci. Isprobat ću ga kad uhvatim vremena.

13 godina
offline
GoPro HERO7 Black, Silver i White - Sedmica za sre

Uočavam da ovdje ima preko dvije radnje, pa ako bi mogao jedan kratak tutorijal, slika po sliku za neki filmić od recimo dvije minute?! 

Ovo me zanima zbog recimo dana kada sam u ribičiji preko osam sati na jednom mjestu, pa nakon što se vratim želio bih sve sumirati u nekih zanimljivih desetak minuta do pola sata, ili kada planinarim, a niti jedno planinarenje ne traje kraće od makar pet sati! 

Zanima me isto tako, može li se kako nasnimavati glasovni komentar, valjda sam se dobro odrazio, gdje bih mogao pričati uvod u snimku tako i zaključak po završetku filma?!?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: GoPro HERO7 Black, Silver i White - Sedmica za
mbaksa kaže...

Nisam ni bio svjestan postojanja tog programa. Hvala na preporuci. Isprobat ću ga kad uhvatim vremena.

 Frend mi ukazao na ovaj članak, pa mi bila misao vodilja da ako Quick može pristupiti telemetrijskim podacima nema razloga da neka druga alatka može također.
Quck kao Quick je po meni dosta loš program  osim za neko osnovno editiranje, pa je šteta ne iskoristiti sve Hero7 opcije negdje drugdje.

I am the Bad Guy?
16 godina
moderator
offline
Re: GoPro HERO7 Black, Silver i White - Sedmica za
will kaže...
Frend mi ukazao na ovaj članak, pa mi bila misao vodilja da ako Quick može pristupiti telemetrijskim podacima nema razloga da neka druga alatka može također.

Quck kao Quick je po meni dosta loš program  osim za neko osnovno editiranje, pa je šteta ne iskoristiti sve Hero7 opcije negdje drugdje.

Najgore je što kod ovog drugog programa piše Copyright GoPro - vjerojatno su jednostavno kupili tuđi program, no nisu ga nastavili razvijati.

 

Naišao inače na GoProovom forumu negdje komentar zaposlenika GoProa da razmišljaju ili rade na tome da se overlay s instrumentima može i iz Quicka eksportirati, a sad kad će to biti napravljeno... Ostaje za vidjeti.

9 godina
neaktivan
offline
Re: GoPro HERO7 Black, Silver i White - Sedmica za
ATJLučko kaže...

Uočavam da ovdje ima preko dvije radnje, pa ako bi mogao jedan kratak tutorijal, slika po sliku za neki filmić od recimo dvije minute?! 

Ovo me zanima zbog recimo dana kada sam u ribičiji preko osam sati na jednom mjestu, pa nakon što se vratim želio bih sve sumirati u nekih zanimljivih desetak minuta do pola sata, ili kada planinarim, a niti jedno planinarenje ne traje kraće od makar pet sati! 

Zanima me isto tako, može li se kako nasnimavati glasovni komentar, valjda sam se dobro odrazio, gdje bih mogao pričati uvod u snimku tako i zaključak po završetku filma?!?! 

Prva stvar bi ti bila da imaš obavezno uključeni GPS u Hero kamerici.
Ako snimaš na odvojenim lokacijama onda po meni najbolja obrada je snimku po snimku što znači da sa DashWare-om "utisnuti" telemetriju u video.
Poslije te zasebne snimke možeš spojiti u jednu kontinuiranu + dodati glasovni komentar u nekom softveru za video montažu.
Tu sam složio par jednostavnih koraka kako u GoPro snimku "utisnuti" telemetrijske podatke sa DashWare programom.
DashWare ima masu opcija i svu telemetrijsku grafiku možeš konfigurirati kako ti se sviđa, ali to je više tema za samostalno istraživanje.
Ovo je samo jedna najjednostavnija osnova.

I am the Bad Guy?
9 godina
neaktivan
offline
Re: GoPro HERO7 Black, Silver i White - Sedmica za
mbaksa kaže...
will kaže...
Frend mi ukazao na ovaj članak, pa mi bila misao vodilja da ako Quick može pristupiti telemetrijskim podacima nema razloga da neka druga alatka može također.

Quck kao Quick je po meni dosta loš program  osim za neko osnovno editiranje, pa je šteta ne iskoristiti sve Hero7 opcije negdje drugdje.

Najgore je što kod ovog drugog programa piše Copyright GoPro - vjerojatno su jednostavno kupili tuđi program, no nisu ga nastavili razvijati.

 

Naišao inače na GoProovom forumu negdje komentar zaposlenika GoProa da razmišljaju ili rade na tome da se overlay s instrumentima može i iz Quicka eksportirati, a sad kad će to biti napravljeno... Ostaje za vidjeti.

S obzirom da DashWare ima potpuno konfigurabilnu grafiku telemetrijskog prikaza ja bi npr. prvo te podatke izvukao iz videa, a sami GoPro video editirao u smislu boja/kontrast/oština i sl. u NLE programu koji inače koristim, ali sa time da ostavim istu duljinu i frejmrate.
Takav editirani video se može podmetnuti DashWare-u umjesto originala, a pošto on očitava telemetrijske podatke iz CSV filea onda mu je nebaitan sam video kao video...a pošto se u biti radi o istom videu telemetrija će biti usklađena sa radnjom.
Ovo mi je zgodan primjer takve manipulacije:



I am the Bad Guy?
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2019 16:31 (will).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice