Hardverski ray tracing iz Nvidije

poruka: 17
|
čitano: 5.508
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hardverski ray tracing iz Nvidije".
14 godina
online
Hardverski ray tracing iz Nvidije

Gdje su oni lijepi dani kad si satima čekao da se slika renderira.

PSN - darklydexter
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Hardverski ray tracing iz Nvidije

Ahm.

 

Nvidija je na ovogodišnjem SIGGRAPH-u predstavila svoje nove grafičke procesore Quadro RTX 8000, Quadro RTX 6000 and Quadro RTX 5000

 
9 0 hvala 0
6 godina
offline
Hardverski ray tracing iz Nvidije

Jel se zna kad će predstavit novu seriju za obične smrtnike ?

Govorilo se o kraju 8 mjeseca ali sad je sve utihnilo.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hardverski ray tracing iz Nvidije
Zar nije amd predstavil taj ray tracing prije nekoliko godina il sam nes pobrkal?
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hardverski ray tracing iz Nvidije
20.8 ce predstavit 20xx seriju na gamescom-u.
13 godina
offline
Hardverski ray tracing iz Nvidije

Evo leakanih informacija cijeloj seriji: 

 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hardverski ray tracing iz Nvidije
Znači možemo očekivati još ljepše trailere za video igre 😝
 
6 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Hardverski ray tracing iz Nvidije

20.8 na gamescomu 100%, bruji se o tome na veliko samo sto mozda ne pratis 😉

7 godina
offline
Re: Hardverski ray tracing iz Nvidije
Sale_ds kaže...
Zar nije amd predstavil taj ray tracing prije nekoliko godina il sam nes pobrkal?

 https://www.tomshardware.com/news/amd-radeon-rays-raytracing-software,36702.html

https://www.anandtech.com/show/12552/amd-announces-real-time-ray-tracing-for-prorender-and-radeon-gpu-profiler-12
meni se cini da da je i to u 3 mjesec ove godine, samo ne zovu hardware ray tracing nego realtime. iako mozda i ne, cekaj nek se javi neko ko zna.

15 godina
offline
Re: Hardverski ray tracing iz Nvidije
Dex.pwn kaže...
Znači možemo očekivati još ljepše trailere za video igre 😝

 -ne (jednake) jer.. traileri se (pre)rendaju.. u suprotnom, tko bi vidio te ljepote :) .. tome služe 'demo' i sl. (sirovi) materijali koje poneki vlasnik može gledati dok drugi samo 'sline'.. :)) no tad je često kao za npr filmove, prerendan ipak kvalitetniji jer ga obave profići na odgovarajućoj opremi dok prosječan juzer samo 'klikne next' u softu kojim nešto konvertira/stvara.. kao za divx-mp4 i sl.

 

dabar_solta_V2 kaže...
Sale_ds kaže...
Zar nije amd predstavil taj ray tracing prije nekoliko godina il sam nes pobrkal?

 https://www.tomshardware.com/news/amd-radeon-rays-raytracing-software,36702.html

https://www.anandtech.com/show/12552/amd-announces-real-time-ray-tracing-for-prorender-and-radeon-gpu-profiler-12
meni se cini da da je i to u 3 mjesec ove godine, samo ne zovu hardware ray tracing nego realtime. iako mozda i ne, cekaj nek se javi neko ko zna.

- to su skoro pa sinonimi, tj kad je nešto HW podržano, tad se ('skoro') podrazumijeva upravo to da može u RTu odraditi posao kvalitetno.. no i dalje će ostati razlika quadro-gf u preciznosti, driverima za appse/acad i ostalim (manje/više umjetnim) razlikama koje 'opravdavaju' višu cijenu. Realno (ne kao RT :)) ), ovo je sporedan fičer za Quadro, ali biz koji se na njima radi trpi (zarađuje) visoku cijenu pa je to klasičan-očekivan put, top modeli pa onda generalpopulation.. (jer rendanje fotorealističnih scena nije ono što se u acadu radi dok se radi.. to je smao za naručitelja koji tad uživa u digitalnom krajobrazu naručenog objekta (obavlja se u pravilu na kraju posla i tad RT nije pretjerano bitna stvar, minuta vamo-tamo.. ne radi se to svaki čas, mada sad ta mogućnost postoji, dok se u npr videomontaži i takav efekat već zna.. dosadi gledati render svaki čas.. važno je kad se kreira finalni materijal da je kvalitetno bez bugova-iznenađenja, da se ne mora pregledavati/kontrolno-kvalitetno rezultat).

 

fičer koji je sporedan za 99,99999... % juzera, dok za gaming ipak više treba FPS (vs preciznost) + cijena, mada su to realno 'konjske snage ispod haube' i recimo da je samo pitnaje koliko/kako su podešeni driveri kvaliteta/kvantiteta. RayT je 'bio nešto' u prošlom stoljeću, nešto za SGI.. sad je nešto što može i običan mobač. Proizvođačima ponastaje novih mamaca/eyecandyja. ''što nakon RGB ledica?'' ledice s RT raytracingom, projektor koji obasjava sjenom/svjetlom kućište gamerskog PCja tako da i susjedi uživaju gledajući kroz prozor .. :)))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Hardverski ray tracing iz Nvidije

ok, shvatih. mogu načiniti grafičku (za najmanje 500.000 USD/kom) koja će se sama ugraditi, kititi bor, šetati psa, svijetliti u infracrvenom i ultraljubičastom spektru + gama-zračenje, u stvarnom vremenu renderirati filmove, kuhati kavu i kojivećq, ali još nisu dozreli tržišni uvjeti da se i to ponudi. čemu to uopće? i nevidiji i aemdeu izgleda da je jedino bitno nadjebavati se s konkurentom. korisnik (osobito prosječan, ne rudarski mlatimudani)? što je to? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hardverski ray tracing iz Nvidije
dabar_solta_V2 kaže...
Sale_ds kaže...
Zar nije amd predstavil taj ray tracing prije nekoliko godina il sam nes pobrkal?

 https://www.tomshardware.com/news/amd-radeon-rays-raytracing-software,36702.html

https://www.anandtech.com/show/12552/amd-announces-real-time-ray-tracing-for-prorender-and-radeon-gpu-profiler-12
meni se cini da da je i to u 3 mjesec ove godine, samo ne zovu hardware ray tracing nego realtime. iako mozda i ne, cekaj nek se javi neko ko zna.

 Na ovo sam mislil. To je bilo 2016..

Posto AMD daje sve open source da nije nevidija to maznula?! lol
Jel to uopce ista stvar?

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.8.2018 23:30 (Sale_ds).
7 godina
offline
Re: Hardverski ray tracing iz Nvidije
ray tracing mislim da nemože bit ničiji. napravili su ćip sa pripadajućim hardverom/instrukcijama baš za matematiku za ray tracing. jedino pitanje je jesu li dobro napravili.

nemaju zašto kopirat od amda samo imaju svoj pristup problemu.


sad su i async napravili na amd naćin, da radi u svakoj 1 jezgri u isto vrijeme a ne samo da djeli rad na 2 jezgre, al vjerujem da je hardver drukciji dosta.
12 godina
protjeran
offline
Hardverski ray tracing iz Nvidije

Decki iz CRo Team-a takoder koriste ray tracking, pogledajte samo tog odojka na 9:30?!

ps nekuzim kako staviti link da krece od odredene minute? kopiram s youtubea doticni no na bugu krece od pocetka?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.8.2018 2:53 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hardverski ray tracing iz Nvidije

Kolega, to je jagnje, a ne odojak 😉

 

 

Kruha i igala...
12 godina
protjeran
offline
Re: Hardverski ray tracing iz Nvidije
fer-de-lance kaže...

Kolega, to je jagnje, a ne odojak 😉

 

 

 nisam skuzio od refleksijalp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
protjeran
offline
Re: Hardverski ray tracing iz Nvidije
Ima hrpa ovih usporedbi, za upisat se..lol.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice