Hawking – više od fizičara i znanstvenika

poruka: 44
|
čitano: 14.004
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hawking – više od fizičara i znanstvenika".
16 godina
offline
Re: Hawking – više od fizičara i znanstvenika
Veliki Brat kaže...
dado kaže...

Ništa nije besplatno. Socijalnu politiku netko mora platiti. A to su obicno ljudi koji neki kurac rade u zivotu i sve manje placaju porez u RH.

Ne ništa, nego su samo najbolje stvari u životu besplatne :)

BTW, prelako si sve zagovornike socijalne politike strpao u neradnike, kao što prelako sve kapitaliste trpaš u radnike. Tipično, ali i dalje prelako.

 U naciji kretena koju Index kritizira gotovo stalno, ironicno je sto su glavni i odgovorni sto ostatak nacije pretvaraju i odgajaju takoder u kretene upravo oni, samo na drugaciji nacin.

 

Fascinantno mi je kako takvi koji procitaju 3 clanka na Indexu misle da su pobrali svu pamet svijeta, te osim sto skupljaju misljenja tih jednodimenzionalnih autora, takoder od njih kupe i stil pisanja, tj. nevjerojatno su arogantni u vlastitom ne znanju i odbacuju svaku mogucnost toga da nisu u pravu.

 

Vidljivo je to i u ovoj temi. Naravno da se ne napadaju pojedinacni argumenti vec se napada autor opcenito, njegov opci svjetonazor, sto je naravno proizvod njihovog ne znanja i ne mogucnosti.

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 14:59 (Psiho246).
16 godina
offline
Re: Hawking – više od fizičara i znanstvenika
Kobe24 kaže...

 

Pametnjakoviću, pročitati točno možeš samo ono što piše, a ne što si ti zamislio. Svjetonazor nije izvučen, već je novinar doslovno pola članka posvetio svojoj ljevičarskoj ideologiji. Članak je o Stephenu Hawkingu, a ne o neomarxismu.

 

Znam da se vi ljevičari napalite kad vam netko dotakne svetog vam Tita i besplatno sve što vam plati drugi, ali smiri se malo.

 

Ti si pročitao tekst i iz njega shvatio da je u pitanju posveta ljevičarskoj ideologiji.

 

Ja sam pročitao tekst i u njemu vidio posvetu jednom itekako važnom tipu, znanstveniku čiji bi rad bio impresivan i da je najzdraviji i fizički najsposobniji na ovom svijetu. No uz to se radi se o čovjeku koji je s vanjskim svijetom mogao komunicirati ISKLJUČIVO očima zadnjih par desetaka godina. Očima, jebote! I svejedno je napravio impresivnu znanstvenu karijeru.

 

Naravno da to ne bi mogao ostvariti da mu nije omogućena sjajna zdravstvena skrb. On sam ju je (očito) itekako cijenio i uvidio je korist takvog sustava - pa ga je i svesrdno promovirao. E sad, ako je spominjanje toga dijela njegovog života povrijedilo tvoj svjetonazor, ako spominjanje društvene solidarnosti u bilo kojem pozitivnom kontekstu tebe podsjeća na Tita i Marxa - onda imaš jebeni problem, budi siguran u to.

 

Pročitaj si još jednom tekst, probaj barem na tren zaboravit na svoju mržnju prema bilo čemu što te podsjeća na "neomarxisam" (?!?) i sagledaj veličinu čovjeka o kojem je tekst napisan.

 

Ili nemoj, BMK! Slobodno se vrati na komentiranje Index članaka. Ionako sam previše vremena potrošio na tebe objašnjavajući ono što bi i malo dijete trebalo vidjeti...

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 15:36 (Miro S.).
16 godina
offline
Re: Hawking – više od fizičara i znanstvenika
Veliki Brat kaže...
dado kaže...

Ništa nije besplatno. Socijalnu politiku netko mora platiti. A to su obicno ljudi koji neki kurac rade u zivotu i sve manje placaju porez u RH.

Ne ništa, nego su samo najbolje stvari u životu besplatne :)

BTW, prelako si sve zagovornike socijalne politike strpao u neradnike, kao što prelako sve kapitaliste trpaš u radnike. Tipično, ali i dalje prelako.

 

Nisam ja nigdje nikoga klasificirao :)

 

Ako npr. doktori trebaju primiti plaću a oprema+lijekovi koštaju novac - netko to treba platiti :) A to kroz porez, prirez i razne parafiskalne namete plaćaju samo oni koji privređuju. 

 

Ili kako nesposobni SDPHDZ-ovci to riješe - javnim zaduživanjem pa nek to plaćaju neke druge generacije :D

 

 

Mi smo trulo društvo neradnika i naš (ex-yu i ostatak balkana) mentalitet ne dozvoljava nekakve sjevernoeuropske modele poput Norveške ili Švedske. Tamo ljudi rade (ili rade i još imaju nafte/plina).

 

 

EDIT;

P.S. skoro sam zaboravio recept za downvotanje random klinaca i studenata FFZG-a u 35oj ;) -- Tito je govno. Marx je proljev. Živio Friedman!

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 16:56 (dado).
9 godina
offline
Hawking – više od fizičara i znanstvenika

Čovjek je umro a pogledajte se kako vodite raspravu, sramite se. Koga briga šta je Drago napisao, držite se prvenstveno naslova teme, a ne gurajte nos gdje mu nije mjesto.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Hawking – više od fizičara i znanstvenika

Internet smo, eto, dobili besplatno. Evo, i kolega vortac je dobio prostor za još jedno proširenje definicije ''dno dna'' putem izuma koji je, skoro pa marksistički, poklonjen ljudima.

 

Eh internete, *ebem li te.

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hawking – više od fizičara i znanstvenika
dado kaže...

Nisam ja nigdje nikoga klasificirao :)

Naravno da jesi i još se sad sramiš priznat  :D

Urnebesno (i opet tipično)!

 

BTW, uvijek i svugdje ti "oni koji privređuju" plaćaju "sve to", kako Hawkingu u GB, tako su drugima i u SFRJ, tako i danas u RH.

Ako misliš da GB i USA i ostale kapitalističke utvrde nemaju javnog duga...

Ako misliš da je zaduženje RH danas manje nego SFRH u trenutku raspada SFRJ...

A niš' zapravo, misli što hoćeš. Valjda bi i svim britancima bilo bolje bez Hawkinga i svega što je napravio. 

Gledam te!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hawking – više od fizičara i znanstvenika
Dakle nije problem u sjevernoevropskom socijalnom modelu, nego u lijenom narodu? Zašto onda pljuješ po modelu umjesto po narodu? Ispada da su mrzitelji marksizma zapravo mrzitelji Hrvata.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Hawking – više od fizičara i znanstvenika

sve ste pobrkali...marko je los coek, ne marks...

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hawking – više od fizičara i znanstvenika
ElektričnaOvca kaže...

Internet smo, eto, dobili besplatno. Evo, i kolega vortac je dobio prostor za još jedno proširenje definicije ''dno dna'' putem izuma koji je, skoro pa marksistički, poklonjen ljudima.

 

Eh internete, *ebem li te.

 Što ja plaćam 200 kn mjesečno onda.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Hawking – više od fizičara i znanstvenika

Naprotiv, meni je ovo super. Recimo, svaki put kad ti napišeš "znam da", ja čitam: neam pojma, al ću pretpostaviti najgore jer mi iz ove pećine svi izgledaju kao budale.

Iako, ima i ta pećina silver lining, barem ti društvo pravi kolega Kobe koji svaki mjesec šalje 200kn na adresu Sir Tim Berners-Leea. To je jako lijepo od njega.

Tread softly because you tread on my dreams.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 20:27 (ElektričnaOvca).
Moj PC  
8 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Hawking – više od fizičara i znanstvenika

Ako se Drago zalaze za mukte zdravstvo, podrzavam jer je to hvalevrijedna stvar...ne dao bog da bilo kome zatreba i da si ne moze priustiti...ili npr svom djetetu....nekako mi se americki pristup molbi drugih ljudi za financijsku pomoc u takvim slucajevima ne svidja....u ispravno uredjenom drustvu nitko ne bi smio biti ni gladan, ni gol, ni bolestan, ili bar ne bez njege...a to je ujedno i jedan od ciljeva za koje se hawking borio, za sto zasluzuje respekt. No bojim se da ce shupchine prevladati, dobrih ljudi ima daleko manje od zlocestih...

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hawking – više od fizičara i znanstvenika
Gorstak79 kaže...

... No bojim se da ce shupchine prevladati, dobrih ljudi ima daleko manje od zlocestih...

Nije točno! Dobrih ljudi ima daleko više nego zločestih. Samo manje galame (ne galamiti je jedna od vrlina dobrih ljudi), za razliku od ovih drugih.

 

A riječ dobije onaj koji najviše galami. Ali to je samo privremeno, dobri na kraju uvjek pobjede.

 

Zato ljudi još uvjek nastanjuju ovaj planet. 

6 godina
protjeran
offline
Hawking – više od fizičara i znanstvenika

Ne znam sto bih ti rekao. Tamo negdje pocetkom novog milenija sam sluzio vojni rok i njih petorica mi je napravila sranje, dok je soba od njih 15 deckiju sutila i pravila se da spava...

 

Nisam ja dobio shizu bez razloga...

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.3.2018 1:38 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Hawking – više od fizičara i znanstvenika
Gorstak79 kaže...

Ne znam sto bih ti rekao. Tamo negdje pocetkom novog milenija sam sluzio vojni rok i njih petorica mi je napravila sranje, dok je soba od njih 15 deckiju sutila i pravila se da spava...

To je efekt gomile. Što je više ljudi na istom mjestu manja je šansa da će netko reagirati.

Ja rekoh
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice