HBO GO od danas dostupan u Hrvatskoj kao samostala

poruka: 64
|
čitano: 28.617
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HBO GO od danas dostupan u Hrvatskoj kao samostala".
15 godina
offline
Re: HBO GO od danas dostupan u Hrvatskoj kao samos
bubimir5 kaže...
Bitanga kaže...
bubimir5 kaže...
error_666 kaže...

Sto se kvalitete slike tice  stekao sam dojam da se stream automatski prilagođava brzini neta . Probao sam kod brata na PS4 na 5-6 Mbita  i doma na Smart Tv preko aplikacije na 80  i razlika u slici je drasticna , tako da i na to treba  obratit paznju .

HBO kaže da ti veza mora biti iznad 3 i to je to znači trebalo bi biti dovoljno. Netflix kaže 3 za 720p 5 za FHD i 25 za UHD (iako im je stream max 12  tako da je i tih 25 previše).

 

15Mbps je na netflixu 4k.

 Ima ma netflixu jedan video za testiranje zove se "test patterns" I kada ga pokreneš vidiš bitrate i rezoluciju kojom netflix radi. Točno vidiš kako počinje sa manjom rezom i kako diže. Meni do sada nije išao preko 12 a veza mi je 28 Mb.

 

Meni android tv aplikacija prikazuje na svakom videu bitrate. Na 4k videima ide do max 15Mbps (a imam optiku 230Mbps DL)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
online
Re: HBO GO od danas dostupan u Hrvatskoj kao samos
NEW_MAN kaže...
Moze se sherat s frendom? Npr. Netflix sheram s frendom i dojde me pedesetak kuna mjesecno. Netflix je u odnosu na HBO puno bolje napravljen i ako se HBO nemre sherat onda je fail.

 Može se sherat, samo imaju ograničenje od 4 uređaja na kojima hbo go može bit registriran istovremeno. Netflix ima to bolje riješeno, ograničenja su samo u broju ekrana na kojima se istovremeno gleda, ali broj različitih uređaja je neograničen.

 

Inače na LG smart TV-u (ne-Android) sve uredno radi, na kompu isto, ali android app je koma živa. Chromecast sa kompa ide ok, ali na andriodu je u potpunosti potrgan još od 6. mjeseca, a i prije nije baš najbolje radilo.

NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše.
10 godina
offline
Re: HBO GO od danas dostupan u Hrvatskoj kao samos
bubimir5 kaže...
Chronosus kaže...
4mal kaže...

imam hbo premium prek maxa i sve je u hd-u sto se tice tv i ps i pc-a slika je odlicna 

 

Ja se ne bih složio. Gledam prek SmartTVa i baš je razočaravajuća kvaliteta slike, toliko da sam razmišljao da se za neke top serije poput GoT-a vratim na torrente. Najviše se osjeti na mračnim scenama gdje se nagledaš kvadratića u 50 nijansi sive. Loš bitrate očito.

 Mislim da to ovisi od osobe do osobe. Znam ljude koji gledaju bez beda filmove i serije u SD preko onih besplatnih stranica i ne žale se. Isto tako imaš hrpu ljudi koje hvale YifY i prije aXXo i govore kako je zakon mali i "savršeni" file. Onda imaš sa druge strane ljude kojima je prosjačan film u 1080p 10 GB a 4k film najmanje 50GB a sve manje im je "bitstarved".

 

Haha ja sam jedan od tih. Uvijek tražim najmanji fajl i uvijek sam super zadovoljan viđenim jer gledam plazmu s nekih 6-7 metara udaljenosti:) Ali mora biti barem SD (to je nekih 480p?), znao sam preko Kodija naići na kvalitetu koja nije bila ni meni gledljiva.

11 godina
neaktivan
offline
Re: HBO GO od danas dostupan u Hrvatskoj kao samos
Yo Momma kaže...

Haha ja sam jedan od tih. Uvijek tražim najmanji fajl i uvijek sam super zadovoljan viđenim jer gledam plazmu s nekih 6-7 metara udaljenosti:) Ali mora biti barem SD (to je nekih 480p?), znao sam preko Kodija naići na kvalitetu koja nije bila ni meni gledljiva.

 Ne znam koje ti je veličine taj ekran ali nije ni čudo da ne vidiš probleme na toj udaljenosti makar i bio TV 65 inča, ni ja ne vidim razliku na takvoj udaljenosti samo šta ja nikad ne gledam ništa tako daleko... Ja imam 55 inča 4k kojeg gledam sa 2,8m i sve gledam načine kako da to približim na maksimalno 2,5m. 

Evo i vodič, za moju veličinu od 55 inča kaže maksimalno 2,44m šta je i istina jer sam probao 4k i približavanjem dobivam samo još više detalja i bolju sliku.

http://www.rtings.com/tv/reviews/by-size/size-to-distance-relationship

14 godina
offline
HBO GO od danas dostupan u Hrvatskoj kao samostala

Uzeo sam ovaj trial i pogledao jednu epizodu Westworld preko kompa. U pocetku dost "trzanja" slike zbog ucitavanja a i kasnije tokom epizode cijelo vrijeme sam imao taj osjecaj stekanja 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HBO GO od danas dostupan u Hrvatskoj kao samos
KASA kaže...

Uzeo sam ovaj trial i pogledao jednu epizodu Westworld preko kompa. U pocetku dost "trzanja" slike zbog ucitavanja a i kasnije tokom epizode cijelo vrijeme sam imao taj osjecaj stekanja 

 

Vidiš, ja sam si pustio jučer GOT i imao sam osjećaj da je framerate veći od 25 jer je sve izgledalo supersmooth.

6 godina
neaktivan
offline
HBO GO od danas dostupan u Hrvatskoj kao samostala

Na žalost , nemam osjećaj da radi dobro kao skinuti matrijal sa t***nta nego ima problema sa switch-anjem rezolucije i sa glatkim playback-om...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HBO GO od danas dostupan u Hrvatskoj kao samostala

Nakon skoro dva mjeseca koristenja i usporedbe sa Netflixom, meni vise i manje bitne zamjerke su:

- Cesti i iritatntni buffering (nije do veze)

- Android aplikacija redovito puca prilikom pokretanja, searcha ili pokretanja videa sa generickom unknown error porukom (mozda je do Android TV box-a, ali niti jedna druga aplikacija nema problema - npr Netflix)

- Svaki put trebam naknadno postaviti velicinu titla (iako je u globalnim settingsima podeseno)

- Neke epizode serija imaju, neke nemaju titlove (primjer Twin Peaks S1 i S2 koji nema HR titl na svakoj trecoj ili cetvrtoj epizodi)

- Poneki titlovi prilicno losi (prevodjeno po zvuku)

- Nemogcnost vise usera kao sto moze Netflix (ako nista, barem da supruga i ja paralelno mozemo gledat iste stvari u razlicito vrijeme ili slagat odvojene liste)

 

 

Netflix je siromasan s ponudom, ali ovo je ponekad frustrirajuce. Mislim da cu placat jos mjesec ili dva, da pogledamo stvari kojih nema na Netflixu i onda odustajem od ovog. Barem dok app ne srede.

Object reference not set to an instance of an object
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HBO GO od danas dostupan u Hrvatskoj kao samostala

Pomoć!

imam Sony android tv 2015 bravia

postoji li ijedan nacin osim chromecasta da gledam hbo preko tv-a

postoji li nacin da instaliram hrvatsku verziju hbogo apk

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
HBO GO od danas dostupan u Hrvatskoj kao samostala

koristim HBOGO 2 mjeseca, na racunalu preko Opera preglednika, na televizoru preko PS4 aplikacije i na mobitelu preko appa.

 

moje iskustvo je za sada odlicno, dobra ponuda serija, dokumentaraca, filmova, pogotovo starih koje sam i zaboravio da postoje :)

 

dosta brzo dodu nove stvari, npr. cijela sezona Britanice je odmah bila dostupna cim je izaslo, hrpa disney crtica za klince

 

kvaliteta slike je odlicna, nisam jos iskusio stutter ili buffering, ili rusenje aplikacija, titlove ne koristim, pa ne znam da li ima problema sa njima, budem probao

posebno bih pohvalio to sto vecina crtica ima hrvatski audio, sto je super za klince, ne moram im prevoditi 

 

Iako se ne moze istovremeno gledati na kompu i na ps4, moze se na mobitelu i jos jednom uredaju, pa kada zelimo simultano gledanje, onda spojim mobitel na tv ili monitor 

 

Svida mi se sto pamti svaku seriju ili film gdje si stao zadnji put, pa se moze nastaviti, isto tako kada gledam u komadu neku nekoliko epizoda za redom, automatski prebacuje na sljedecu epizodu, ali ne i na sljedecu sezonu kada se dode do kraja

 

inace koristim i KODI i IPTV i torrente, i HBOGO mi je za sada ugodno iznenadenje, jer "plug and play" i nemam apsolutno nikakvih problema sa radom bilo koje aplikacije na bilo kojem uredaju

 

inace imam 200/100 optiku, monitor je FHD, plazma je FHD, a mobitel M10 pro, ako netkome treba ovaj info

 

jedina zamjerka mi je sto nema, HBO special stand up komicara, to bi bilo vrhunski

 

nisam koristio netflix ili amazon pa ne mogu usporediti koliko je bolje/losije od istih

 

u usporedbi sa KODI i IPTV listama koje koristim, ovo je puno bolje, jednostavnije i prakticnije, naravno downside je ograniceni sadrzaj

 

ocjena solidna 4. sto se mene tice

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HBO GO od danas dostupan u Hrvatskoj kao samostala

Pozdrav svima, evo da bumpam malo temu vidim da dugo nije nitko ništa pisao.

Pa mali update i pitanje usput...

Izašla je aplikacija nakon cca 3-4 godine za WEBOS 2.0 to mogu potvrditi i radi, malo je spora al radi zadovoljavajuče (radi i sa standardnom pretplatom od 37kn, prošla je radila samo sa kodom od operatera).

A moje pitanje je dali je netko isprobao sa Google Play store-a aplikaciju (HBO GO Android TV) za Android TV OS vidim da je napokon izašla (24. listopada 2018.) ako se da uopće instalirati pošto vidim da nema ni jedan komentar pa mi malo sumnjivo ???

Mislim nabaviti Xiaomi Mi Box (3/S) pa me zanima iz tih razloga. 

Uglavnom nadam se da sam nekog obradovao za WEBOS i zahvaljujem se unaprijed za info o Android TV-u :)

LP :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: HBO GO od danas dostupan u Hrvatskoj kao samos

Što te sprečava da aplikaciju instaliraš na mobitel s Androidom pa isprobaš sâm je li sve u redu? Ako jest, radit će i na multimedijskom uređaju koji želiš kupiti.

idgaf i jagla sujem za peru kladarca
14 godina
offline
Re: HBO GO od danas dostupan u Hrvatskoj kao samos
asasi kaže...

Pozdrav svima, evo da bumpam malo temu vidim da dugo nije nitko ništa pisao.

Pa mali update i pitanje usput...

Izašla je aplikacija nakon cca 3-4 godine za WEBOS 2.0 to mogu potvrditi i radi, malo je spora al radi zadovoljavajuče (radi i sa standardnom pretplatom od 37kn, prošla je radila samo sa kodom od operatera).

A moje pitanje je dali je netko isprobao sa Google Play store-a aplikaciju (HBO GO Android TV) za Android TV OS vidim da je napokon izašla (24. listopada 2018.) ako se da uopće instalirati pošto vidim da nema ni jedan komentar pa mi malo sumnjivo ???

Mislim nabaviti Xiaomi Mi Box (3/S) pa me zanima iz tih razloga. 

Uglavnom nadam se da sam nekog obradovao za WEBOS i zahvaljujem se unaprijed za info o Android TV-u :)

LP :)

 

Mary Sue kaže...

Što te sprečava da aplikaciju instaliraš na mobitel s Androidom pa isprobaš sâm je li sve u redu? Ako jest, radit će i na multimedijskom uređaju koji želiš kupiti.

 Mary Sue 

 

Daj ne komentiraj ako ne znaš ništa o temi.

 

asasi 

Ako si možeš priuštiti Nvidia Shield TV, uzmi ga jer je Mi box.. nepouzdan. Nakon nadogradnje na Oreo nekima radi, nekima baš i ne. Većinom se ljudi žale da se ne budi iz stand-bya i da je Wi-Fi jako loš.

Ako želiš biti pokusni kunić, uzmi ga.

 

Što se tiče aplikacije za HBO GO, istina je da se pojavila na Play Store-u (https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.hbogo.androidtv.production), ali još nije dostupna za preuzimanje (vjerojanto je još testiraju).

15 godina
neaktivan
offline
HBO GO od danas dostupan u Hrvatskoj kao samostala

Hvala puno na informacijama!!! :)

 

Life suck's and then you die.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: HBO GO od danas dostupan u Hrvatskoj kao samos
Lisac1606 kaže...

 Daj ne komentiraj ako ne znaš ništa o temi.

 Zašto ne bi funkcioniralo ono što sam predložila? Teach me, master.

idgaf i jagla sujem za peru kladarca
7 godina
offline
Re: HBO GO od danas dostupan u Hrvatskoj kao samos

Zato jer taj Xiaomi Mi box ima Android TV sustav, pa ne može instalirati aplikacije s normalnog Play storea.

Ali se to lako da riješiti:

https://appuals.com/sideload-apps-android-tv/

 

A ovo da prvo isproba na nekom Android mobitelu je dobra ideja, očito kolega misli da nema smisla jer Mi box nema normalni play store.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2018 7:15 (fer-de-lance).
10 godina
online
Re: HBO GO od danas dostupan u Hrvatskoj kao samos
fer-de-lance kaže...

Zato jer taj Xiaomi Mi box ima Android TV sustav, pa ne može instalirati aplikacije s normalnog Play storea.

Ali se to lako da riješiti:

https://appuals.com/sideload-apps-android-tv/

 

A ovo da prvo isproba na nekom Android mobitelu je dobra ideja, očito kolega misli da nema smisla jer Mi box nema normalni play store.

 

 

Problem je šta pišu o Android TV aplikaciji. Na mobitel koliko mi je poznato TV appove moš instalirat priko Yalp Stora ili probat s leanback launcherom (nema garancije da će radit).

A i nezahvalno je streaming appove isprobavat na mobu zbog DRM, problema s audiom....

 

Šta se tiče Mi box-a problemi s wifiom su rješeni updateom 2415, a ka alternativu bi predložio Fire Stick 4k(često bude oko 35 £).

Shield je preskup, za te pare uzme se Xbox One S. Iako nisam ljubitelj Applea prije bi i ATV 4K uzea nego Shield...

14 godina
offline
Re: HBO GO od danas dostupan u Hrvatskoj kao samos
om-prat kaže...

Problem je šta pišu o Android TV aplikaciji. Na mobitel koliko mi je poznato TV appove moš instalirat priko Yalp Stora ili probat s leanback launcherom (nema garancije da će radit).

A i nezahvalno je streaming appove isprobavat na mobu zbog DRM, problema s audiom....

 

Šta se tiče Mi box-a problemi s wifiom su rješeni updateom 2415, a ka alternativu bi predložio Fire Stick 4k(često bude oko 35 £).

Shield je preskup, za te pare uzme se Xbox One S. Iako nisam ljubitelj Applea prije bi i ATV 4K uzea nego Shield...

 

Da vidiš zaboravio sam na Fire Stick. Jedino kaj na Amazonovom uređaju ima masu reklama..

 

Upravo je proradilo preuzimanje za HBO GO TV app, pa ako tko želi isprobati sad je prilika.

16 godina
offline
Re: HBO GO od danas dostupan u Hrvatskoj kao samos
Lisac1606 kaže...
Upravo je proradilo preuzimanje za HBO GO TV app, pa ako tko želi isprobati sad je prilika.

Na MXQ Pro TV boxu kaze - This app is incompatible with all of your devices.... 

Object reference not set to an instance of an object
10 godina
online
Re: HBO GO od danas dostupan u Hrvatskoj kao samos
Beno kaže...
Lisac1606 kaže...
Upravo je proradilo preuzimanje za HBO GO TV app, pa ako tko želi isprobati sad je prilika.

Na MXQ Pro TV boxu kaze - This app is incompatible with all of your devices.... 

 Morat ćeš stavit Android TV rom ili ić preko već spomenutog Yalp Stora..

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2018 12:30 (om-prat).
5 godina
offline
HBO GO od danas dostupan u Hrvatskoj kao samostala

Na Sony android tv uređajima,od danas preko Google Play Storea,dostupan app Hbo Go!

 
1 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
HBO GO od danas dostupan u Hrvatskoj kao samostala

Uglavnom hvala puno svima na odgovorima, nije me bilo par dana - ovo za mobilne appove sideload znam za to al mislio sam samo na out of the box app sa bas Android TV storea. Hvala na bumpu teme i informaciji da je izasla sluzbeno... ako neko moze neka nabaci neki feedback :) hvala svima!!! :) LP

Life suck's and then you die.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HBO GO od danas dostupan u Hrvatskoj kao samos

Instalirao sam, pustio par filmova/serija, ne radi loše. U rangu je Amazon Primea, ali i dalje lošije od Netflixa 

8 godina
protjeran
offline
Re: HBO GO od danas dostupan u Hrvatskoj kao samos
Lisac1606 kaže...

Instalirao sam, pustio par filmova/serija, ne radi loše. U rangu je Amazon Primea, ali i dalje lošije od Netflixa 

 Ja sam isto sad uzeo samostalno free HBO GO na mjesec dana a pošto je mjesečna pretplata 4.99 EUR oko 37kn to stvarno nije previše kad se uzme da je ovdje za razliku od Netflixa 100% sav sadržaj lokaliziran na hrvatski jezik ima dosta dobrih serija malo lošiji izbor filmova ali ne preloše i dodavaju stalno novije sadržaje.

Da kvaliteta je i dalje na strani Netflixa šta se tiče samog streaminga i kvalitete prikaza posebno u FullHD i 4K HDR sadržaja ali po meni nije ni ovo preloše meni se di sam god isprobavao i na Samsung HBO GO app-u i laptopu i tabletu to čini vrlo dobar HD neznam jeli FullHD jer nemrem nigdje to provjerit ko na Netflixu ali mislim da je HD kako mi izgleda i nije mi loše daj bože da u budučnosti uvedu i FullHD i 4K support  kao i dts 5.1 audio ali otom potom sad je ovako kako je.

I još sam primjetio kad preko safarija na Macbook-u odem na HBO GO svako malo gubim HR titlove pa ih moram ručno naštimavat.A u isto vrijeme na istom laptopu imam instaliran i Google Chrome i na njemu nemam nestanka povremenog hrvatskih titlova sve radi na Chromeu savršeno.

I na Samsung TV HBO GO app-u nemam tih problema još moram isprobat preko iPad-a na tabletu dali se tu gube titlovi.

Sve u svemu nije ovo loše a ni preskupo kao samostalna usluga 37kn je kao cijena skoro jedne kino ulazinice.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.12.2018 16:41 (Seki001).
10 godina
offline
Re: HBO GO od danas dostupan u Hrvatskoj kao samos
vickokill kaže...

Pomoć!

imam Sony android tv 2015 bravia

postoji li ijedan nacin osim chromecasta da gledam hbo preko tv-a

postoji li nacin da instaliram hrvatsku verziju hbogo apk

 I meni bi zanimalo, također sony bravia 2015, kad idem u aplikacije nema hbo go? za razliku od netflixa...

 

jedino da spojim ps 4 na taj tv u dnevnom, na ps 4 ima aplikacija? hvala 

14 godina
offline
HBO GO od danas dostupan u Hrvatskoj kao samostala

Ako netko želi podijelit troškove pretplate na HBO GO može me kontaktirat privatnom porukom. Ja imam otvoren račun pa ako je netko zainteresiran.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HBO GO od danas dostupan u Hrvatskoj kao samos
senderos kaže...
vickokill kaže...

Pomoć!

imam Sony android tv 2015 bravia

postoji li ijedan nacin osim chromecasta da gledam hbo preko tv-a

postoji li nacin da instaliram hrvatsku verziju hbogo apk

 I meni bi zanimalo, također sony bravia 2015, kad idem u aplikacije nema hbo go? za razliku od netflixa...

 

jedino da spojim ps 4 na taj tv u dnevnom, na ps 4 ima aplikacija? hvala 

 koliko znam  za sony treba VPN i americki IP da bi dobio HBOgo . Frend kaze tako , ako on laze mene i ja lazem vas :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 19:45 (error_666).
11 godina
offline
Re: HBO GO od danas dostupan u Hrvatskoj kao samos
KASA kaže...

Ako netko želi podijelit troškove pretplate na HBO GO može me kontaktirat privatnom porukom. Ja imam otvoren račun pa ako je netko zainteresiran.

 kolega, zar je stvarno 39kn mjesecno veliki trosak, pa nisi valjda u tako teskoj situaciji?

 

kako na HBOGO nemas prakticki ogranicenja na uredaje, (imam trenutno na 10 uredaja aktivno) pitaj nekoga od obitelji ili prijatelja, tko zeli gledati pa podijeli sa njima, radije nego tu na forumu 

8 godina
offline
Re: HBO GO od danas dostupan u Hrvatskoj kao samos
senderos kaže...
vickokill kaže...

Pomoć!

imam Sony android tv 2015 bravia

postoji li ijedan nacin osim chromecasta da gledam hbo preko tv-a

postoji li nacin da instaliram hrvatsku verziju hbogo apk

 I meni bi zanimalo, također sony bravia 2015, kad idem u aplikacije nema hbo go? za razliku od netflixa...

 

jedino da spojim ps 4 na taj tv u dnevnom, na ps 4 ima aplikacija? hvala 

 Ja imam Sony XE 9005 seriju .. HBO mi je dostupan na telki za instalirat 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
14 godina
neaktivan
offline
HBO GO od danas dostupan u Hrvatskoj kao samostala

https://helpcenter.hbogo.eu/sr/tehnicke-informacije/da-li-su-serije-i-filmovi-dostupni-u-hd-u

 

Kaže kvaliteta može dostići fullhd. još nisam vidio seriju u fullhd.

 

To je negledljivo na velikom tv-u. Istina da smo balkanci, no ipak sramota što nam ovdje uvaljuju.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice