HD televizijski signal bi trebao zaživjeti u Hrvat

poruka: 42
|
čitano: 12.642
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HD televizijski signal bi trebao zaživjeti u Hrvat".
16 godina
neaktivan
offline
HD televizijski signal bi trebao zaživjeti u Hrvat

DAB je DOA

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HD televizijski signal bi trebao zaživjeti u H
Filip100able kaže...

Ne treba ti HRT HD zbog lige prvaka jer pustaju SD upscale na HD...komedija..Ista slika na HRT 2 i ovom HD (satelit i iptv) a ako gledas sve ostalo je u HD..Hoce ustedjet pa nisu uzele prava za HD sliku

 Boze sacuvaj!

AUDIOFIL
7 godina
offline
Re: HD televizijski signal bi trebao zaživjeti u H
U Japanu prosle godine u 12. mjesecu krenulo sluzbeno 8K emitiranje. Olimpijske igre u Tokiju 2020. ce biti u potpunosti snimane u 8K rezoluciji (10 bit @ 60fps) i vec od Londona NHK (japanska nacionalna televizija) je snimao neke sportove i prenosio u 8K i odrzavao javna gledanja jer tada nije bilo komerciajalno dostupnih 8K televizora.

Znaci do olimpijskih igara cemo moci gledati downscaled emitiranje s 8K na 1080 ako budemo imali srece pa ne spuste na 720.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HD televizijski signal bi trebao zaživjeti u H
Filip100able kaže...

Ne treba ti HRT HD zbog lige prvaka jer pustaju SD upscale na HD...komedija..Ista slika na HRT 2 i ovom HD (satelit i iptv) a ako gledas sve ostalo je u HD..Hoce ustedjet pa nisu uzele prava za HD sliku

 

Tak znači...

 

Ne znam dal su, unatoč "testnim razdobljima" HD-a drugog, za SP, EP i Olimpijade radili isto, no slika na HRT 2 HD i SLO 2 HD za iste tekme/natjecanja jednostavno nije bila ista...

Teško je sad reći koja je bila bolja ali definitivno je izgledalo malo drugačije, vjerojatno samo boje ili?

Recimo hokej, po meni vrlo zahtjevan sport za prikaz, izgledal mi je dosta bolje na Sloveniji.

 

Slovenski progami izgledaju odlično, unatoč tome kaj su "samo" FHD.

Kad bi takvi bili i naši, eh, ko zna kad bude ta priča...

 

12 godina
offline
Re: HD televizijski signal bi trebao zaživjeti u H
Paolo Maldini kaže...

 Vidio sam, i to mi je potpuno nevjerovatna činjenica, pa i za hrvatske prilike. Zašto se odmah ne ide na 1080p?

 Da se ublaži šok.

7 godina
offline
Re: HD televizijski signal bi trebao zaživjeti u H
misli sam da je upscale s sd na fhd da se ublaži šok a ono upscale s sd na hd. svaka cast hrt-u, zamislite samo muke za oči da puste odma nativno 4k :O
16 godina
offline
HD televizijski signal bi trebao zaživjeti u Hrvat

Momentalno bi oslijepila trećina populacije, a trećina bi imala ozbiljne posljedice.

 

Preventivno zabraniti sve TV prijemnike, osim onih na kojima piše velikim slovima:

 

HD READY

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HD televizijski signal bi trebao zaživjeti u Hrvat

Dal se kome pojavil neki program u HD-u?

 

Ja još uvjek imam samo jedan "duga" TEST sa sljedećim opisom: HD 16:9 1080p MPEG

 

Zbilja misle 1080p pustiti?

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.6.2019 12:23 (Armor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HD televizijski signal bi trebao zaživjeti u H
Filip100able kaže...

Nebih ja dao FM za DAB novi...FM hvatam od svuda..a zvuk okej..nije najbolji ali je dobar..a DAB ima kompresiju neku opasnu 64 kbps..ili manje čak..ako ti se ne svida FM, pa preko interneta slusaj zvuk je bolji i od FM i DAB 

Sve ovisi o tome kakav se format koristi i kakav je bitrate. Nisam siguran, ali mislim da se kod nas u DAB+ koristi AAC s bitrate-om 128 kb/s što bi trebalo dati dosta dobar zvuk.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.6.2019 16:00 (Marko :D).
16 godina
neaktivan
offline
Re: HD televizijski signal bi trebao zaživjeti u H
Kod komercijalnog DABa (naš je eksperimentalni) se bitrate bira i plaća po izboru, pa svi cicijaše i u praksi imaš loš zvuk.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: HD televizijski signal bi trebao zaživjeti u H
Armor kaže...

Dal se kome pojavil neki program u HD-u?

 

Ja još uvjek imam samo jedan "duga" TEST sa sljedećim opisom: HD 16:9 1080p MPEG

 

Zbilja misle 1080p pustiti?

 u M1 (multiplex1) da. za M2 neznam

nemam za potpis
12 godina
offline
Re: HD televizijski signal bi trebao zaživjeti u H
HCMAA kaže...
Pustimo institucije da rade svoj posao...
720p=2020
1080p=2030
4K=2050
8K=2100

 Optimističan si ...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice