Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 941.893
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Voltaren20 kaže...
BlueMax kaže...

...Problem nastaje kad se prema djetetu počneš ponašati kao prema svom vlasništvu. Kad si jedan konobar, vodoinstalater ili informatičar uzme za pravo određivati što je u medicinskom pogledu dobro za njegovo dijete a što nije.

 

Ako nije moje vlasnistvo  cije je, mozda drzavno.Tko odgovara ako prije 18te napravi neko sranje, ja ili drzava.Kada dijete oboli od cijepljenja odgovaram ja jer sam morao potpisati papir da nitko ne snosi odgovornosti za posljedice osim mene.

 

Kila mozga i dalje 2 njemacke marke, hrk pljuc.

 

 

P.S. Cije si ti vlasnistvo?

 

Bune te malo pojmovi vlasništva i odgovornosti.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

U donošenju odluka nije samo pitanje tko snosi odgovornost nego koliko je netko kompetentan da ih donosi. Sijanje straha i panike, širenje neprovjerenih informacija, neprikladnih primjera i sl. sigurno ne pridonose racionalnom izboru. No kada se sve sagleda u pogledu Fizerovog cjepiva može se reći sljedeće:

 

1. Iako se temelji na novom načinu djelovanja, cjepivo ne sadržava ništa što se već ne nalazi u stanici. Ono naime u stanicu unosi mRNA za sintezu specifičnog virusnog proteina. Takve se molekule, molekule mRNA, stalno sintetiziraju u stanici noseći naredbe za sitenzu svih proteina što se nalaze u stanici. Njihov život nije dug, tek desetak minuta, jer ih enzimi za to zaduženi brzo razgrade. Od izvornog cjepiva ne ostane ni traga. 

2. Protein koji se sintetizira prema ubačenoj mRNA je protein iz virusa. Prednost ovog načina cijepljenja je da je taj protein 100% čist, bez primjesa drugih proteina koji mogu izazvati alergijske reakcije. Poznate su alergijeske reakcije na prva cjepiva koja su potjecala od proteina iz jaja, budući da su se virusi uzgajali na pilećim embrijima. Stoga je ukazivanje na nuspojave nekakva cjepiva prije ne znam koliko deseteljeća sasvim bez veze. Iako je riječ o "cjepivima", ta cjepiva ne djeluju na isti način.

3. Iako je cjepivo brzo razvijeno, sama tehnologija nije došla preko noći. Fizer naime već dugo radi s tom tehnologijom, no za druge svrhe. 

4. Nije istina da cjepivo nije tesirano. Testirano je na oko 20 000 ispitanika i samo su se kod 5 % pojavile nuspojave i to vrlo blage naravi.

5. Nuspojave kod lijekova ovise o načinu na koji lijek funkcionira, na njegovoj farmakodinamici i farmakokinetici. Drugim riječima prema onome kako se lijek ponaša u organizmu. Imamo lijekove koji opterećuju jetru i bubrege, koji se dugo razgrađuju i pri njihovoj razgradnji nastaju nepoznati produkti nepoznatog djelovanja. Ili  se pojavlju u dvije enantiomerne forme, pa svaka djeluje drugačije (slučaj Talidomid). No kod Fizerovog cjepiva tako nešto nije ni teoretski  moguće. Njegovo se djelovanje temelji na najjednostavnijem i najosnovnijem staničnom mehanizmu.  

 

Demokracija, a posebice sloboda pojedinca u donošenju odluka glede njegova zdravlja i zdravlja njegove djece polazi od pretpostavke da je taj pojedinac kompetentan u donošenju odluka. Tako bi i trebalo biti ako je pojedinac obrazovan, pa može shvatiti o čemu se radi. Ovako se demokracija svodi na brbljanje, na tračanje, na ogovaranje i blebetanje, a čovjeku ostaje na kraju da vjeruje ovome ili onome. Ne treba vjerovati nikome nego donijeti racionalnu odluku na temelju znanja i dostupnih infromacija. Nažalost, ljudi idu u školu, a da ništa ne nauče. Misle da im znanje biologije i kemije ne treba - a sad bi im i te kako dobro došlo. 

Ukratko, neću se cijepiti zato što tako kaže HDZ i Plenković, nego zbog pet gore iznesenih argumenata. Uz najveći trud nisam mogao naći argument koji bi ih osporio. Imam 70 godina, teško dišem zbog astme, pa mi zbilja upala pluća ne treba. 

 
29 3 hvala 24
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Naravno cim stigne
SAMSUNG NOTE 10+
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
@bluemax Znači ako sam dobro shvatio, ne bi vraćao dosadašnje uplate za zdravstveno ali bi ih u potpunosti isključio iz buduće participacije budući da im uskraćuješ uslugu koju plaćaju. Nisi valjda toliko nemoralan da da im dva puta naplaćuješ istu stvar?

Što se tiče učinkovitosti cjepiva, i cjepivo za gripu je učinkovito i sigurno pa se cijepim skoro svake godine. Ne znam na čemu temeljiš mjsao da će ovaj virus cijepivom u potpunosti izaći iz cirkulacije?

Također, svjestan sam da ja mogu biti jedan od onih koji će sutra možda pokupiti tezi oblik bilesti, možda čak i s smrtnim ishodom, na kraju krajeva jedina sigurna stvar u životu je smrt. Ali ne prihvaćam ovu medijsku histeriju i ukidanje ljudskih prava kao izliku zaštite od zaraznih bolesti.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2020 7:28 (Volos).
4 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
DarthMarkus kaže...
bloodborne kaže...

Neću se cijepiti, niti će me itko natjerati.

 Đabe ti je to. Relevantni stručnjaci poput Dr.Alis Marić su potvrdili da ćip ide i ako se ne cijepiš. Dakle, ti se ne cijepiš ja "ovca" da - dođem ti u tramvaj i uvalim ti čip preko patike.

 

I onda si pod Gejcovom čizmom. Samo ti upiše u prompt - cd "određena bolest" i Bloodborne ode na bolovanje.

 Moja sugestija za "umirovljenog dr." gatesa je da cijepi

 svoj windows jer nema bolesti od koje taj ne boluje. 

11 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Zbog dobrobiti drugih ocu iako najrade ne bi.  

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
don4ld kaže...
Bilo bi fora da cjepiva ne djeluju pa da vidimo dal će i cijelu iduću godinu vrtit mjere i gluposti jer je očito da je taj virus nezaustavljiv i da se moramo pomirit s tim i prihvatit ga ko gripu.

Cjepiva se najavljuju ko da će uništiti virus i spasit čovječanstvo, a svako normalan zna da neće, ali to korona fanatici ne kuže, tipa dnovinari.

 Bitno da ti sve kužiš i da nisi ovca. 

Nadglednik dina
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
don4ld kaže...
Bilo bi fora da cjepiva ne djeluju pa da vidimo dal će i cijelu iduću godinu vrtit mjere i gluposti jer je očito da je taj virus nezaustavljiv i da se moramo pomirit s tim i prihvatit ga ko gripu.

Cjepiva se najavljuju ko da će uništiti virus i spasit čovječanstvo, a svako normalan zna da neće, ali to korona fanatici ne kuže, tipa dnovinari.

Molim za sve novinare koji će smanjenjem žrtava i zaraženih ostat bez posla jer neće imat o čemu pisat 🙏🙏🙏

Ako se SVI cijepe zašto bi bio nezaustavljiv? Čak i da na 5-10% populacije cijepivo ne uspije virus nema šanse za neko imalo bitno spomena širenje.

Pa zaustavili smo cijepljenjem hrpu zaraznih bolesti, treba li ih nabrajati. Čak i da virus Korone krene stalno mutirati pa da se kao za gripu treba cijepiti svake godine, opet nije problem ako se svi cijepe.

 

Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
@danen
Hvala Danen, to su validni argumenti za cijepljenje, između ostalih. No budući da nisam rizična skupina, a prema statističkim pokazateljima rizik za razvoj teže kliničke slike ili smrtnog ishoda je vrlo mali, ja ću svejedno preskočiti prvi val cijepljenja.
- brzina razvoja mi ne ulijeva sigurnost;
- konkurencija je jaka, prevelika lova u pitanju da budeš drugi ili treći u utrci, a znamo da investitori nisu baš blagonakloni za poražene,
- do sada nikad cijepivo za koronavirus nije bilo razvijeno;
- ne želim biti među prvima, a obzirom na mali rizik mogu si dozvoliti oprez.

Kad mi kao glavni argument za cijepljenje navode zaštitu mojih baba i roditelja, naježim se. Signalizatori vrlina odjebite od mene. Ja cu se brinuti za svoje roditelje a vi se brinite za svoje. Ne tražim ni od koga ništa.
Budući da moji roditelji zbog dobi spadaju donekle u rizičnu skupinu ja ću im preporuciti da se cijepe, a na njima je da donesu odluku za sebe.
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Volos kaže...
@danen
Hvala Danen, to su validni argumenti za cijepljenje, između ostalih. No budući da nisam rizična skupina, a prema statističkim pokazateljima rizik za razvoj teže kliničke slike ili smrtnog ishoda je vrlo mali, ja ću svejedno preskočiti prvi val cijepljenja.
- brzina razvoja mi ne ulijeva sigurnost;
- konkurencija je jaka, prevelika lova u pitanju da budeš drugi ili treći u utrci, a znamo da investitori nisu baš blagonakloni za poražene,
- do sada nikad cijepivo za koronavirus nije bilo razvijeno;
- ne želim biti među prvima, a obzirom na mali rizik mogu si dozvoliti oprez.

Kad mi kao glavni argument za cijepljenje navode zaštitu mojih baba i roditelja, naježim se. Signalizatori vrlina odjebite od mene. Ja cu se brinuti za svoje roditelje a vi se brinite za svoje. Ne tražim ni od koga ništa.
Budući da moji roditelji zbog dobi spadaju donekle u rizičnu skupinu ja ću im preporuciti da se cijepe, a na njima je da donesu odluku za sebe.

 Odlično rečeno 

+ ja se još naježim kad god negdje spomenu da će cijepljenje bit "besplatno"

16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
@Vol
Da
Najgore je kada netko trazi da nesto uradis radi drugih a ne radi sebe samoga.
Sram ih bilo to traziti od tebe... jedno drustvo u koje smo se organizirali radi zajednickih interesa i medjusobne podrske. Odgovornost pojedinca prema drugim clanovima drustva ciji je clan! Hah! Bas glup koncept.
“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

oni koji su protv cijepljenja, jer kao njima to ne treba, očito ne razumiju da iako smo već financiski u slomu da možemo pasti i dublje, postoji dvostruko, trostruko dno.

pa ako želimo produžiti ovo stanje, samo naprijed. propast će mo svi zajedno, ne samo oni koji su trebali cijepivo i oni koji nisu.

Moj PC  
2 2 hvala 0
15 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Kako se bojite tih par kapi cjepiva, a gajbu piva ćete bez problema istresti u sebe iako je alkohol dokazano štetan? Znam puno ljudi koji su umrli od alkohola, a nikoga da je umro od cjepiva.

Moj PC  
13 3 hvala 1
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
dejo6 kaže...

Kako se bojite tih par kapi cjepiva, a gajbu piva ćete bez problema istresti u sebe iako je alkohol dokazano štetan? Znam puno ljudi koji su umrli od alkohola, a nikoga da je umro od cjepiva.

 To je većinom strah od nepoznatog i igle.

 

Ali da, trpat će u sebe alkohol, pušiti mirisne soli za kupanje, duhan, papati bombone na partijima, droge koje su smućkali tupsoni u garažama.. Ali problem je moderno cijepivo, rezultat ogromnog truda i rada ljudi koji su se školovali za to temeljeno na tisuću godina znanosti. 

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2020 10:31 (Entry Point).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
danen kaže...

U donošenju odluka nije samo pitanje tko snosi odgovornost nego koliko je netko kompetentan da ih donosi. Sijanje straha i panike, širenje neprovjerenih informacija, neprikladnih primjera i sl. sigurno ne pridonose racionalnom izboru. No kada se sve sagleda u pogledu Fizerovog cjepiva može se reći sljedeće:

 

1. Iako se temelji na novom načinu djelovanja, cjepivo ne sadržava ništa što se već ne nalazi u stanici. Ono naime u stanicu unosi mRNA za sintezu specifičnog virusnog proteina. Takve se molekule, molekule mRNA, stalno sintetiziraju u stanici noseći naredbe za sitenzu svih proteina što se nalaze u stanici. Njihov život nije dug, tek desetak minuta, jer ih enzimi za to zaduženi brzo razgrade. Od izvornog cjepiva ne ostane ni traga. 

2. Protein koji se sintetizira prema ubačenoj mRNA je protein iz virusa. Prednost ovog načina cijepljenja je da je taj protein 100% čist, bez primjesa drugih proteina koji mogu izazvati alergijske reakcije. Poznate su alergijeske reakcije na prva cjepiva koja su potjecala od proteina iz jaja, budući da su se virusi uzgajali na pilećim embrijima. Stoga je ukazivanje na nuspojave nekakva cjepiva prije ne znam koliko deseteljeća sasvim bez veze. Iako je riječ o "cjepivima", ta cjepiva ne djeluju na isti način.

3. Iako je cjepivo brzo razvijeno, sama tehnologija nije došla preko noći. Fizer naime već dugo radi s tom tehnologijom, no za druge svrhe. 

4. Nije istina da cjepivo nije tesirano. Testirano je na oko 20 000 ispitanika i samo su se kod 5 % pojavile nuspojave i to vrlo blage naravi.

5. Nuspojave kod lijekova ovise o načinu na koji lijek funkcionira, na njegovoj farmakodinamici i farmakokinetici. Drugim riječima prema onome kako se lijek ponaša u organizmu. Imamo lijekove koji opterećuju jetru i bubrege, koji se dugo razgrađuju i pri njihovoj razgradnji nastaju nepoznati produkti nepoznatog djelovanja. Ili  se pojavlju u dvije enantiomerne forme, pa svaka djeluje drugačije (slučaj Talidomid). No kod Fizerovog cjepiva tako nešto nije ni teoretski  moguće. Njegovo se djelovanje temelji na najjednostavnijem i najosnovnijem staničnom mehanizmu.  

 

Demokracija, a posebice sloboda pojedinca u donošenju odluka glede njegova zdravlja i zdravlja njegove djece polazi od pretpostavke da je taj pojedinac kompetentan u donošenju odluka. Tako bi i trebalo biti ako je pojedinac obrazovan, pa može shvatiti o čemu se radi. Ovako se demokracija svodi na brbljanje, na tračanje, na ogovaranje i blebetanje, a čovjeku ostaje na kraju da vjeruje ovome ili onome. Ne treba vjerovati nikome nego donijeti racionalnu odluku na temelju znanja i dostupnih infromacija. Nažalost, ljudi idu u školu, a da ništa ne nauče. Misle da im znanje biologije i kemije ne treba - a sad bi im i te kako dobro došlo. 

Ukratko, neću se cijepiti zato što tako kaže HDZ i Plenković, nego zbog pet gore iznesenih argumenata. Uz najveći trud nisam mogao naći argument koji bi ih osporio. Imam 70 godina, teško dišem zbog astme, pa mi zbilja upala pluća ne treba. 

 Necu se cijepiti. 

Uz cjepivo za Covid-19 uzeti ces i za gripu? 

 

12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Volos kaže...
@bluemax Znači ako sam dobro shvatio, ne bi vraćao dosadašnje uplate za zdravstveno ali bi ih u potpunosti isključio iz buduće participacije budući da im uskraćuješ uslugu koju plaćaju. Nisi valjda toliko nemoralan da da im dva puta naplaćuješ istu stvar?

Što se tiče učinkovitosti cjepiva, i cjepivo za gripu je učinkovito i sigurno pa se cijepim skoro svake godine. Ne znam na čemu temeljiš mjsao da će ovaj virus cijepivom u potpunosti izaći iz cirkulacije?

Također, svjestan sam da ja mogu biti jedan od onih koji će sutra možda pokupiti tezi oblik bilesti, možda čak i s smrtnim ishodom, na kraju krajeva jedina sigurna stvar u životu je smrt. Ali ne prihvaćam ovu medijsku histeriju i ukidanje ljudskih prava kao izliku zaštite od zaraznih bolesti.

 Ne, i dalje bi im naplaćivao. Nešto ko HTV. 

 

Ne mislim da je cijepljenjem prića s koronom gotova. Gotova je epidemija ovakvih razmjera s ovakvim ishodima. Hoće se virus biti sezonski, pojavljivati se u nekim drugim ciklusima ili nestati to ne znam ja ni puno educiraniji o ovoj temi od mene. Ono što nam iskustvo govori je da će kroz dulji period prisustva virusa on oslabiti a ljudski organizam se prilagoditi.

 

Ljudska prava su vrlo kompleksna tema. Pošto sam u jednoj drugoj temi, o slobodi govora, potrošio dosta vremena na prepirku s ljudima koji misle da sloboda govora nema granice, neću sad ovdje sve ponavljati. Ljudska prava su točno onolika kolika se ne kose s drugim pravima drugih ljudi. Pošto je ovo rat ja sam svjestan da postoje oni koji će stati na prvu crtu i oni koji će se sakriti u mišju rupu. Uvijek je bilo tako. Samo nek taj iz mišje rupe ne misli kako je njegovo ljudsko pravo upaliti svjetlo tijekom zamračenja.

 

Da se odmah ogradim da ovdje nigdje ne mislim na tebe. Činiš se sasvim normalan i ok lik.

12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Voltaren20 kaže...
BlueMax kaže...

...Problem nastaje kad se prema djetetu počneš ponašati kao prema svom vlasništvu. Kad si jedan konobar, vodoinstalater ili informatičar uzme za pravo određivati što je u medicinskom pogledu dobro za njegovo dijete a što nije.

 

Ako nije moje vlasnistvo  cije je, mozda drzavno.Tko odgovara ako prije 18te napravi neko sranje, ja ili drzava.Kada dijete oboli od cijepljenja odgovaram ja jer sam morao potpisati papir da nitko ne snosi odgovornosti za posljedice osim mene.

 

Kila mozga i dalje 2 njemacke marke, hrk pljuc.

 

 

P.S. Cije si ti vlasnistvo?

 Odgovornost je jedno vlasništvo drugo. Iz ostatka posta vidim da imaš manjak sposobnosti razumijevanja pa ću ti ovako objasniti. Kupiš npr. mobitel i on je tvoje vlasništvo. Možeš ga baciti u smeće (predviđeno za elektronički otpad) i nitko ti nema što prigovoriti.

Imaš bicikl i možeš ga prodati ili pokloniti nekome.

Možeš li dijete pokloniti, prodati ili baciti u smeće?

 

Za roditeljstvo bi trebalo polagati nekakav ispit, kao vozački. Ti i ovih 7 ispod koji ti daju za pravo ga definitivno ne bi prošli. 

11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Volos kaže...
@danen
Hvala Danen, to su validni argumenti za cijepljenje, između ostalih. No budući da nisam rizična skupina, a prema statističkim pokazateljima rizik za razvoj teže kliničke slike ili smrtnog ishoda je vrlo mali, ja ću svejedno preskočiti prvi val cijepljenja.
- brzina razvoja mi ne ulijeva sigurnost;
- konkurencija je jaka, prevelika lova u pitanju da budeš drugi ili treći u utrci, a znamo da investitori nisu baš blagonakloni za poražene,
- do sada nikad cijepivo za koronavirus nije bilo razvijeno;
- ne želim biti među prvima, a obzirom na mali rizik mogu si dozvoliti oprez.

Kad mi kao glavni argument za cijepljenje navode zaštitu mojih baba i roditelja, naježim se. Signalizatori vrlina odjebite od mene. Ja cu se brinuti za svoje roditelje a vi se brinite za svoje. Ne tražim ni od koga ništa.
Budući da moji roditelji zbog dobi spadaju donekle u rizičnu skupinu ja ću im preporuciti da se cijepe, a na njima je da donesu odluku za sebe.

 Evo jedan opširan i informativan članak o cjepivima protiv covida: https://www.novilist.hr/novosti/hrvatska/procijepljenost-veca-od-50-posto-dovest-ce-do-smirivanja-epidemije-i-njezine-kontrole-do-jeseni-iduce-godine/?meta_refresh=true

7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
don4ld kaže...
Bilo bi fora da cjepiva ne djeluju pa da vidimo dal će i cijelu iduću godinu vrtit mjere i gluposti jer je očito da je taj virus nezaustavljiv i da se moramo pomirit s tim i prihvatit ga ko gripu.

Cjepiva se najavljuju ko da će uništiti virus i spasit čovječanstvo, a svako normalan zna da neće, ali to korona fanatici ne kuže, tipa dnovinari.

Molim za sve novinare koji će smanjenjem žrtava i zaraženih ostat bez posla jer neće imat o čemu pisat 🙏🙏🙏

 kada bi se cijepila velika većina populacije, virus bi nestao ali neće jer antivaxeri

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Louis Pluto kaže...

 kada bi se cijepila velika većina populacije, virus bi nestao ali neće jer antivaxeri

 Ne bi nestao ni da se cijepi 100% populacije jer dokazano prelazi na druge vrste. Teško da ćeš cijepiti sve životinje na planeti. Kad tad će se ponovo pojaviti ko i druge bolesti koje smo pobijedili cijepljenjem. Ovaj virus se smatra novim no nitko ne tvrdi kako već nije bio među populacijom a sad se vratio oblik koji je mutirao među drugim vrstama. Cilj je zaustavljanje epidemije.

 

Nisam još nigdje pročitao kako taj virus djeluje među šišmišima. Ako netko ima kakav link bio bi zahvalan.

 

9 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Jalova rasprava. Treba otvoriti pdf po dobnim skupinama. Kako da ja sa svojih 57 g. o cjepljenju razgovaram sa nekim puno mlađim od sebe/ne generaliziram/. Sin mi ima simptome nedostatka okusa i mirisa. On je u izolaciji, a mi ostali u samoizolaciji. Jedini problemi su mu bili kada smo ostali bez interneta i što mama sada kuha sve ono što on voli, a ne osjeti. I tako je uglavnom sa mlađima. A, vidite, stariji putuju. Osobno, živo mi se jebe za mene, ali moj prioritet je da ne ostavim family na cjedilu. Financijski i duhovno. Sinovi mi trebaju oca još barem par godina, tako da ne drži vodu niti ono o mogućim nuspojavama kroz nekoliko godina, kad postoji mogućnost da pod ploču odem za dva tjedna.

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ja se nisam planirao cijepiti. Ali sam se ipak predomislio i ucinit cu to cim se bude moglo sto je sigurno sigurno je.

 
2 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Naravno da ne. Nisam ugrožena skupina i ne bih imao ništa protiv da širim zarazu po okolini da istoj vratim što mi biraju bandića i hdz 30 godina.

Ustvari, da osjetim simptome, umjesto na testiranje išao bi po crkvama i boljim restoranima, 12 majmuna na hrvatski način

 
2 2 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
s obzirom da spadam u onih 0,5% pravih vjernika a ne onih 85% licemjera u Hrvatskoj

život u grijehu je uzrok bolesti...međutim bolest može biti i nagrada...jerbo to znači ubrzano putovanje u nebesko kraljevstvo
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
6 6 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
HCMAA kaže...
s obzirom da spadam u onih 0,5% pravih vjernika a ne onih 85% licemjera u Hrvatskoj

život u grijehu je uzrok bolesti...međutim bolest može biti i nagrada...jerbo to znači ubrzano putovanje u nebesko kraljevstvo

 Spadas...

15 godina
online
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Jedna je velika razlika između gripe i covida. S gripom se velika većina nas nije niti susrela osim pokoji put u životu, pogotovo u manjim sredinama. Ja se ne sjećam da sam ju ikad imao. Pošto je gripa aktivna par mjeseci u godini niti se ne stigne toliko proširiti, a zimi ljudi jedva čekaju malo na bolovanje pa ostaju kod kuće.

 

SARS-CoV-2 nije baš sezonski virus, i aktivan je više manje cijelo vrijeme samo se nije testiralo dovoljno (i sad se testira sa 3-4-5 dana zakašnjenja, ako ima mjesta). Pokupio sam ga još prije 3 mjeseca. Imao sam temperaturu 10 dana, neobična bockanja i osjetljivost kože, gubitak njuha i okusa, glavobolju (živčani sustav), a kašljucanje minimalno. Pio sam hladna pića i jeo sladoled što kod obične prehlade ne bih ni u ludilu radio. Čak mi se činilo i bolje od prehlade jer mi nije curio nos, nije bilo grlobolje i svih ostalih neugodnih slinavih stvari koje s prehladom dolaze. Uglavnom, neobična bolest i tko god oboli će to reći, da nije kao ništa što su iskusili do sad. Izgubio sam 3-4 kile što je dobro, ali i to govori kako je naporno đubre. Njuh mi se još nije kompletno vratio ni nakon 3 mjeseca. Mogu reći da sam osim temperature imao vrlo blage simptome, no svejedno je temperatura bila 10 dana. To je 2 tjedna bolovanja (iako radim takav posao da mi nije trebalo). Ali znam i ljude koji su završili u krevetu i nisu mogli podić glavu, sportaši/maratonci, fit vojnici i instuktori fitnessa i sl. 

 

Nisam na sreću nikog dalje zarazio. Iako je bilo još ljeto nisam hodao okolo s temperaturom kao neki debili. Smijao sam se epidemiologu kad mi je rekao da ne hodam okolo s temperaturom, na što mi je rekao da ima ljudi koji to rade. Ljudi odu na posao iako sumnjaju na Covid-19, pošalju djecu u vrtić i školu i zajebu desetke drugih obitelji.

 

Većina ljudi ima još blaže simptome od mene, temperatura 1-2 dana max. No, što je više zaraženih, veća je i vjerojatnost za teže kliničke slike, bolnice padaju na koljena, utječe se na poslovanja firmi i sl.

 

Što hoću reći, u zadnje vrijeme sve više i više ljudi u mom malom gradiću obolijeva, u zadnjih par mjeseci je gotovo 50% mojih prijatelja i obitelji prebolilo ili došlo u doticaj s tim virusom, što za gripu gotovo nikad nisam mogao reći. Taman i da imaš male ili nikave simptome zašto bi bio bolestan? Nitko ne želi biti bolestan. I zašto bi zarazio druge ljude i njima nanio probleme u životu. Niti prehladu ne želim dobiti, a kamoli ovo. :-) Uvijek sam znao pizditi na kolege koji dođu prehlađeni na posao i još se hvale kako im nije ništa i kako puno rade pa zaraze pola firme.

 

Generalno uspoređivati gripu i SARS-CoV-2 je poprilično glupo. Možemo uspoređivati po težini simptoma, smrtnosti, broju oboljelih, zaraznosti, ali SARS-CoV-2 je dugoročno puno veći teret za društvo od sezonske gripe. Možda se smiri i bez cjepiva jednom kad svi prebole ili umru (što će ovim tempom biti vrlo skoro) u ovisnosti koliko bude imunitet trajao, no ne znam jel možemo to čekati.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2020 12:07 (Bitanga).
Moj PC  
12 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
@bitanga

"Taman i da imaš male ili nikave simptome zašto bi bio bolestan? Nitko ne želi biti bolestan. I zašto bi zarazio druge ljude i njima nanio probleme u životu. "

Jednostavno i direktno receno.
Svaka cast.
“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Radije bum bil beta tester cijepiva nego virusa. 

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
evo vijest na radiju...64 posto rvatina se ne želi cijepiti
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice