Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 947.945
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
10 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
nixass kaže...
Boixus Nois PS kaže...

Zdrav zub se ne popravlja

ne, ne.

tocna analogija bi za tebe bila da ne peres zube, niti koristis konac.

ipak se ovdje radi o prevenciji, a ne lijecenju.

 Poznajem svoj organizam, ako su mi ukucani bili bolesni a i neki prijatelji, meni nista nije bilo , ocito nece na mene corona.

 

Tko voli nek izvoli, umirali su ljudi od gripe pa se opet nitko nije cijepio. 

 

A vi ste valjda culi ni da se pola doktora ne zeli cijepiti, jesu li oni teoreticari zavjera i antivakseri?

This time next year we'll be millionaires
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Boixus Nois PS kaže... 

A vi ste valjda culi ni da se pola doktora ne zeli cijepiti, jesu li oni teoreticari zavjera i antivakseri?

Facts and logic.

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 15:48 (nixass).
10 godina
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Dao sam ti fact, da se pola doktora ne zeli cijepiti... Akde me uvjeri da se cijepim, ipak su oni teoreticar zavjere

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Boixus Nois PS kaže...

Dao sam ti fact, da se pola doktora ne zeli cijepiti... Akde me uvjeri da se cijepim, ipak su oni teoreticar zavjere

 

Ako je fact nećeš imati ništa protiv poslati referencu na taj fact.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Nebi bilo loše zakljucit ovu raspravu jer ide u svim smjerovima.

Tko hoce neka se cijepi tko ne, ne mora. Ako se cjepivo pokaže efektivno, cjepit ce se svi i nece bit potrebe za silom. Ukoliko bude vršena sila, ocekujem da ce se sila vratit nazad. Ende

"Eee ee e eee e al al al uvijek ima onih koji se cak ni tad nece cjepit, ak sve ispadne ok!" - Da, i? I dalje ce bit manjina i preci cemo svetih 70% procjepljenosti, ili ce onda bit potrebno 99% jer ce rakun bit Patient Zero 2?

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
8 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

 

Čini se kao dosta ozbiljna anketa i rezultati. Jel ti to nas zajebavaš ili šta?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
10 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Pa sto hoces?
Potpisani izjavu svakog lijecnika?

Vjerujes drugim naslovima u novinama a ovom ne vjerujes?
This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Boixus Nois PS kaže...
Pa sto hoces?
Potpisani izjavu svakog lijecnika?

Vjerujes drugim naslovima u novinama a ovom ne vjerujes?

 

Ne ja uopće ne vjerujem naslovima u novinama, niti malo.

Ali ti si spominjao fact, pa sam se nadao da imaš nešto na raspolaganju što mi nemamo.

Ovako je to sve rekla kazala bez točnih podataka, i analize zašto se ljudi "žele" / "ne žele" cijepiti, a ne nekakav fact.

Više kao predbilježbe za PS5.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 17:41 (Bitanga).
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
Boixus Nois PS kaže...
Pa sto hoces?
Potpisani izjavu svakog lijecnika?

Vjerujes drugim naslovima u novinama a ovom ne vjerujes?

 

Ne ja uopće ne vjerujem naslovima u novinama, niti malo.

Ali ti si spominjao fact, pa sam se nadao da imaš nešto na raspolaganju što mi nemamo.

Ovako je to sve rekla kazala bez točnih podataka, i analize zašto se ljudi "žele" / "ne žele" cijepiti, a ne nekakav fact.

Više kao prebilježbe za PS5.

 

Jebeno je društvo koje uzma novinski članak kao činjenicu.

10 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
A zato vjerujes kad se napise da su ljudi umrli od corone, a dosada je bilo puno slucajeva gdje je obitelj demantirala lazne vijesti.

Kakvi licemjeri to je strasno.

Svatko nek vjeruje u sta hoce , ima slucajeva koji su razvili bellman ford sindrom nakon cijepljenja 0.02% sto je otprilike i smrtnost od corone za udrave ljude.

Dovidenja, zao sto sam ista pisao u ovoj zadrtoj temi .
This time next year we'll be millionaires
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Boixus Nois PS kaže...
A zato vjerujes kad se napise da su ljudi umrli od corone, a dosada je bilo puno slucajeva gdje je obitelj demantirala lazne vijesti.

Kakvi licemjeri to je strasno.

Svatko nek vjeruje u sta hoce , ima slucajeva koji su razvili bellman ford sindrom nakon cijepljenja 0.02% sto je otprilike i smrtnost od corone za udrave ljude.

Dovidenja, zao sto sam ista pisao u ovoj zadrtoj temi .

 

Već sam rekao da ne vjerujem novinama, moram li se ponavljati?
No isto tako imam svoj mozak pa znam razlučiti što su činjenice.


Puno slučajeva demantija? Koliko? 3? Očito obitelj zna bolje, mogli su sami napraviti obdukciju.

 

Bellman Ford sindrom, jesi ti to upravo izmislio nešto? Daj neki link na to što tvrdiš.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 17:50 (Bitanga).
15 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

ovve godine sigurno ne. tek nagodinu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Moja greska, nije bellman ford nego bellov sindrom.

https://www.facebook.com/marija.stoj.1/videos/147227890526610

 

https://www.businessinsider.com/what-we-know-link-between-bells-palsy-covid-19-vaccines-2020-12

 

Kad si tako zaokupljen brojem umrlih, pogledaj podatke i vidjeti ces da je ove godine umrlo ljudi otprilike koliko i proslih godina.

Googlaj  sve ces naci.

 

Seems legit

https://www.facebook.com/madalincristian.olteanu/posts/2107870056010947

This time next year we'll be millionaires
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 18:17 (Boixus Nois PS).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Boixus Nois PS kaže...

Moja greska, nije bellman ford nego bellov sindrom.

https://www.facebook.com/marija.stoj.1/videos/147227890526610

 

https://www.businessinsider.com/what-we-know-link-between-bells-palsy-covid-19-vaccines-2020-12

 

Kad si tako zaokupljen brojem umrlih, pogledaj podatke i vidjeti ces da je ove godine umrlo ljudi otprilike koliko i proslih godina.

Googlaj  sve ces naci.

 

Daj prestani, al stvarno. Jer morat ću ti reći da lažeš. Nitko normalan ne može tvrditi da je smrtnost ista kao i prošlih godina. Odi popričaj s ljudima koji rade u bolnicama, grobljima, mrtvačnicama, pogledaj statistike.

 

A uz to si upravo izjednačio nekakvu privremenu paralizu (tobožnju) sa smrću. Da, potpuno ista stvar. Čestitam.

Nisi li rekao da odlaziš?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
Boixus Nois PS kaže...
A zato vjerujes kad se napise da su ljudi umrli od corone, a dosada je bilo puno slucajeva gdje je obitelj demantirala lazne vijesti.

Kakvi licemjeri to je strasno.

Svatko nek vjeruje u sta hoce , ima slucajeva koji su razvili bellman ford sindrom nakon cijepljenja 0.02% sto je otprilike i smrtnost od corone za udrave ljude.

Dovidenja, zao sto sam ista pisao u ovoj zadrtoj temi .

 

Već sam rekao da ne vjerujem novinama, moram li se ponavljati?
No isto tako imam svoj mozak pa znam razlučiti što su činjenice.


Puno slučajeva demantija? Koliko? 3? Očito obitelj zna bolje, mogli su sami napraviti obdukciju.

 

Bellman Ford sindrom, jesi ti to upravo izmislio nešto? Daj neki link na to što tvrdiš.

 to dodje sa čipiranjem :)

 

NULL!=NULL
11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
VladRi kaže...
Bitanga kaže...
Boixus Nois PS kaže...
A zato vjerujes kad se napise da su ljudi umrli od corone, a dosada je bilo puno slucajeva gdje je obitelj demantirala lazne vijesti.

Kakvi licemjeri to je strasno.

Svatko nek vjeruje u sta hoce , ima slucajeva koji su razvili bellman ford sindrom nakon cijepljenja 0.02% sto je otprilike i smrtnost od corone za udrave ljude.

Dovidenja, zao sto sam ista pisao u ovoj zadrtoj temi .

 

Već sam rekao da ne vjerujem novinama, moram li se ponavljati?
No isto tako imam svoj mozak pa znam razlučiti što su činjenice.


Puno slučajeva demantija? Koliko? 3? Očito obitelj zna bolje, mogli su sami napraviti obdukciju.

 

Bellman Ford sindrom, jesi ti to upravo izmislio nešto? Daj neki link na to što tvrdiš.

 to dodje sa čipiranjem :)

 

 Jel to znači da ECDL odlazi u povijest? 🤔

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 19:32 (telefon 2).
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
telefon 2 kaže...
VladRi kaže...
Bitanga kaže...
Boixus Nois PS kaže...
A zato vjerujes kad se napise da su ljudi umrli od corone, a dosada je bilo puno slucajeva gdje je obitelj demantirala lazne vijesti.

Kakvi licemjeri to je strasno.

Svatko nek vjeruje u sta hoce , ima slucajeva koji su razvili bellman ford sindrom nakon cijepljenja 0.02% sto je otprilike i smrtnost od corone za udrave ljude.

Dovidenja, zao sto sam ista pisao u ovoj zadrtoj temi .

 

Već sam rekao da ne vjerujem novinama, moram li se ponavljati?
No isto tako imam svoj mozak pa znam razlučiti što su činjenice.


Puno slučajeva demantija? Koliko? 3? Očito obitelj zna bolje, mogli su sami napraviti obdukciju.

 

Bellman Ford sindrom, jesi ti to upravo izmislio nešto? Daj neki link na to što tvrdiš.

 to dodje sa čipiranjem :)

 

 Jel to znači da ECDL odlazi u povijest? 🤔

 još bolje, dolazi po defaultu... :)

NULL!=NULL
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
Boixus Nois PS kaže...

Moja greska, nije bellman ford nego bellov sindrom.

https://www.facebook.com/marija.stoj.1/videos/147227890526610

 

https://www.businessinsider.com/what-we-know-link-between-bells-palsy-covid-19-vaccines-2020-12

 

Kad si tako zaokupljen brojem umrlih, pogledaj podatke i vidjeti ces da je ove godine umrlo ljudi otprilike koliko i proslih godina.

Googlaj  sve ces naci.

 

Daj prestani, al stvarno. Jer morat ću ti reći da lažeš. Nitko normalan ne može tvrditi da je smrtnost ista kao i prošlih godina. Odi popričaj s ljudima koji rade u bolnicama, grobljima, mrtvačnicama, pogledaj statistike.

 

A uz to si upravo izjednačio nekakvu privremenu paralizu (tobožnju) sa smrću. Da, potpuno ista stvar. Čestitam.

Nisi li rekao da odlaziš?

 Uskoro ce se se objaviti statistike za ovu godinu. Ja sam spreman promijeniti svoje mišljenje ako statistika pokaže da je smrtnost bitno veća od prosjeka. Jesi li i ti spreman promijeniti svoje mišljenje ako brojevi pokažu suprotno? 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Mislim da su objavljeni preliminarni podaci za ovu godinu. Bar je tako na Novoj TV bilo.

Nigdje nisu pokazali brojke, već samo postotke. Naspram prošle godine.

 

Mislim da je broj veći za 2.6% 

Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 22:31 (Dex.pwn).
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Aldo kaže...

 Uskoro ce se se objaviti statistike za ovu godinu. Ja sam spreman promijeniti svoje mišljenje ako statistika pokaže da je smrtnost bitno veća od prosjeka. Jesi li i ti spreman promijeniti svoje mišljenje ako brojevi pokažu suprotno? 

 Definiraj bitno. 

15 godina
online
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

https://www.dzs.hr/Hrv/Covid-19/stanovnistvo-umrli.html

 

I objašnjenje, da se ne bi krivo tumačilo:

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/novi-podaci-zavoda-za-statistiku-od-pocetka-epidemije-do-kraja-studenog-6-vise-umrlih-nego-lani-15039956

 

Naravno, treba se zapitati i kakva bi bila da nije bilo nikakvih mjera, lockdowna, zabrana, zatvaranja i sl.

 

Također treba uzeti u obzir da u državi poput Hrvatske gdje broj stanovništa opada godinama, a velik broj se iseljava, porast broja smrti ili čak zadržavanje iste razine je svakako znak za zabrinutost.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 23:23 (Bitanga).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
BlueMax kaže...
Aldo kaže...

 Uskoro ce se se objaviti statistike za ovu godinu. Ja sam spreman promijeniti svoje mišljenje ako statistika pokaže da je smrtnost bitno veća od prosjeka. Jesi li i ti spreman promijeniti svoje mišljenje ako brojevi pokažu suprotno? 

 Definiraj bitno. 

 

Uzet odstupanja od prosijeka u zadnjih 10 godina i vidit da li je i 2020. u prosijeku?

Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
BlueMax kaže...
Aldo kaže...

 Uskoro ce se se objaviti statistike za ovu godinu. Ja sam spreman promijeniti svoje mišljenje ako statistika pokaže da je smrtnost bitno veća od prosjeka. Jesi li i ti spreman promijeniti svoje mišljenje ako brojevi pokažu suprotno? 

 Definiraj bitno. 

više od dvije standardne devijacije...

16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...

https://www.dzs.hr/Hrv/Covid-19/stanovnistvo-umrli.html

 

I objašnjenje, da se ne bi krivo tumačilo:

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/novi-podaci-zavoda-za-statistiku-od-pocetka-epidemije-do-kraja-studenog-6-vise-umrlih-nego-lani-15039956

 

Naravno, treba se zapitati i kakva bi bila da nije bilo nikakvih mjera, lockdowna, zabrana, zatvaranja i sl.

 

Također treba uzeti u obzir da u državi poput Hrvatske gdje broj stanovništa opada godinama, a velik broj se iseljava, porast broja smrti ili čak zadržavanje iste razine je svakako znak za zabrinutost.

 

 da... ti bi sad normalizirao podatke? A gdje je nestalo: "Nitko normalan ne može tvrditi da je smrtnost ista kao i prošlih godina. Odi popričaj s ljudima koji rade u bolnicama, grobljima, mrtvačnicama..." - tu si pretpostavljam mislio na apsolutne brojeve? Statistika je kurva, brojevi se mogu na 100 nacina tumaciti... moje uvjerenje se mijenja ako brojevi pokazu vece odstupanje od dvije standardne devijacije za 10-to godisnji prosjek. Gdje je tvoja granica?

15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Aldo kaže...

 da... ti bi sad normalizirao podatke? A gdje je nestalo: "Nitko normalan ne može tvrditi da je smrtnost ista kao i prošlih godina. Odi popričaj s ljudima koji rade u bolnicama, grobljima, mrtvačnicama..." - tu si pretpostavljam mislio na apsolutne brojeve? Statistika je kurva, brojevi se mogu na 100 nacina tumaciti... moje uvjerenje se mijenja ako brojevi pokazu vece odstupanje od dvije standardne devijacije za 10-to godisnji prosjek. Gdje je tvoja granica?

 

Nemam nikakvu granicu. Vidjet ćemo statistike. Naravno, "lažne" jer su se "oni" urotili protiv "nas".

 

Da, napisao sam što sam napisao, tvrditi da je smrtnost ista ili veća bez ikakvih podataka i analiza, čisto od oka je potpuna budalaština. Za sad stanje sa terena govori da je broj umrlih veći nego inače. 

Niti sam za to da je smrtnost veća niti manja. Ali vidjet ćemo brojke, kamoli sreće da nije veća, to bi samo značilo da trebamo medicinarima debelo čestitati na svom trudu u spašavanju života i da su mjere pomogle.

No, ako brojke budu veće od tvojih priznatih granica, sigurno ćeš se osjećati glupo jer su ljudi umirali godinu dana da bi ti shvatio nešto što ti stručnjaci govore cijelo vrijeme.

Ako brojke budu iste kao prije, ja se ne budem osjećao glupo niti poraženo, nego će to biti dobra stvar.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.1.2021 2:44 (Bitanga).
5 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Aldo kaže...

 

 da... ti bi sad normalizirao podatke? A gdje je nestalo: "Nitko normalan ne može tvrditi da je smrtnost ista kao i prošlih godina. Odi popričaj s ljudima koji rade u bolnicama, grobljima, mrtvačnicama..." - tu si pretpostavljam mislio na apsolutne brojeve? Statistika je kurva, brojevi se mogu na 100 nacina tumaciti... moje uvjerenje se mijenja ako brojevi pokazu vece odstupanje od dvije standardne devijacije za 10-to godisnji prosjek. Gdje je tvoja granica?

 Računanje utjecaja covida19 je značajno kompleksnije od "dvije standardne devijacije iznad desetogodišnjeg prosjeka". Statistika nije kurva, no ti se svakako trudiš takvom ju prikazati :P

Brojevi se mogu tumačiti kako hoćeš, no za precizno definiranje utjecaja obično postoji vrlo ograničen broj validnih statističkih postupaka i tumačenja. Za primjer, dvije standardne devijacije su uglavnom nužne kod generaliziranja s uzorka na populaciju - u slučaju kada imaš podatke za cijelu populaciju, veći broj je jednostavno veći. No, i to je nebitno jer za točan utjecaj covida bi trebali imati ovu istu godinu 2020 bez covida za usporedbu - to, naravno, nemamo.

 

Ono što imamo je broj umrlih od covida koji i dalje raste. Ja volim dobru "statističku" debatu, no ovo čime ti mlataraš je jednostavno blesavo, a i pomalo hladno. 

Tread softly because you tread on my dreams.
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 13:35 (ElektričnaOvca).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ElektričnaOvca kaže...

Ono što imamo je broj umrlih od covida

Koji ne bi umrli od Covida da Covida nije bilo. Mislim jelte, umrli bi od udara groma njih 4 milijuna, pa eto.

 

Kako ide ona naša rvatska stara:

 

Crčan* čovik živom neviruje.

 

(*Staro-ilirsko-dalmatinski - od crknuti, crći.)

 

Jebote koji abnormalan pogled - broj mrtvih je isti ko i prosle godine, pa nema brige. To sto su umrli od *NOVOG* uzroka smrti - eto, sitnica, desi se.

Ovo je kao da hvalimo 9/11 jer je nakon toga broj mrtvih u zrakopolovnim nesrecama bio drasticno manji.

 

Brojke nelažu, pametnom dosta, istina je negdje u sredini.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ElektričnaOvca kaže...
Aldo kaže...

 

 da... ti bi sad normalizirao podatke? A gdje je nestalo: "Nitko normalan ne može tvrditi da je smrtnost ista kao i prošlih godina. Odi popričaj s ljudima koji rade u bolnicama, grobljima, mrtvačnicama..." - tu si pretpostavljam mislio na apsolutne brojeve? Statistika je kurva, brojevi se mogu na 100 nacina tumaciti... moje uvjerenje se mijenja ako brojevi pokazu vece odstupanje od dvije standardne devijacije za 10-to godisnji prosjek. Gdje je tvoja granica?

 Računanje utjecaja covida19 je značajno kompleksnije od "dvije standardne devijacije iznad desetogodišnjeg prosjeka". Statistika nije kurva, no ti se svakako trudiš takvom ju prikazati :P

Brojevi se mogu tumačiti kako hoćeš, no za precizno definiranje utjecaja obično postoji vrlo ograničen broj validnih statističkih postupaka i tumačenja. Za primjer, dvije standardne devijacije su uglavnom nužne kod generaliziranja s uzorka na populaciju - u slučaju kada imaš podatke za cijelu populaciju, veći broj je jednostavno veći. No, i to je nebitno jer za točan utjecaj covida bi trebali imati ovu istu godinu 2020 bez covida za usporedbu - to, naravno, nemamo.

 

Ono što imamo je broj umrlih od covida koji i dalje raste. Ja volim dobru "statističku" debatu, no ovo čime ti mlataraš je jednostavno blesavo, a i pomalo hladno. 

 Valja opet podsjetiti da nije broj umrlih samo ono što se treba računati.

Potrebno je uzeti u obzir i broj osoba kojima je potrebna intenzivna njega te respirator. Pa nisu valjda svi anesteziolozi prvaci Hrvatskog narodnog kazališta?  Cijela bolnica Dubrava je izbačena iz normalnog funkcioniranja. Da nekim slučajem nitko ne umire zbog Covida, ovakvo hakiranje zdravstvenog sustava od strane jednog virusa nije šala.  

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice