Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 946.471
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ivan(4) kaže...
lmutak kaže...

... ako se cijepim, jesu li drugi 100% sigurni da ih neću zaraziti? NE. Pa koja je onda svrha ...

 Drago mi je da nije tvoj komentar. Bez šale i namere da se pravim pametan. Izdvojio sam ovaj deo ne zato što je jedini sporan, već zato što je to logička greška koju baš često viđam u ovim diskusijama i ne znam da li je ljudi prave namerno ili slučajno. Ispada da ako nešto nije baš 100% pouzdano, onda je svejedno koja će se opcija izabrati. Svi znamo da to nije istina. Da se treba kladiti na to da li će pri bacanju kockice izaći šestica ili ne, svako bi znao izabrati koja mu varijanta daje mnogo veće šanse. No da se ne udaljavamo od vakcina. Empirijski utvrđena procena je da, kada je oko 70% stanovništva imuno na neku bolest, ta bolest više nema mogućnost da se širi i izaziva pandemiju. Dakle, vakcina ne mora pružati 100% zaštitu da bi bila odlična, no potrebno je da postoji neka kolektivna svest. 

 

goran022 kaže...
Necu se cijepit ni da mi plate. Kolko ljudi umre od raka svaki dan pa se nitko zurno ne pokusava smislit lijek, il od siromastva pa nikog nije briga. Al bitno da svaki dan ujutro u 10 se zna koliki je broj novozarazenih, na respiratoru i umrlih. Ko kaze da se ne moze manipulirat tim brojevima. Od mog prijatelja mama radi u bolnici i imala je covid i nikakve simptome, a netko ima vece. Tko je tuj lud. Il npr. nogometasi igraju tekmu a ovi sa strane nose maske, rezerve. Znaci oni se ne mogu zarazit koji dolaze u kontakt a ovi koji sjede na tribinama hoce jer ih ima petero. Zdrav razum i intuicija mi govori da nesto ne valja. Al dobro ko hoce nek se cijepi. Ovo me sve podsjeca na pricu sa leg. Strasilo se ako ne legaliziras srusit ce ti se kuca i sl. akcije. Reko sam vec imunitet oslabi kad si zatvoren u kuci, treba pazit na prehranu, vjjezbanje, kretanje, ne gledat vijesti i nemorate se bojat 😊

 "Kolko ljudi umre od raka svaki dan pa se nitko zurno ne pokusava smislit lijek", da li si svestan koliko to nije istina?! "Od mog prijatelja mama radi u bolnici i imala je covid i nikakve simptome, a netko ima vece. Tko je tuj lud." Pretpostavljam da su ludi ovi što imaju veće simptome od istog virusa od kog neko ima blaže? Evo, meni je jutros umro prijatelj u 40-im, bez drugih faktora rizika. Razboleo se, kašljao, pa upala pluća, bolnica, kiseonička potpora, invazivni respirator, jedna reanimacija, druga i jutros umro od nečega što neki drugi ni ne osete. Verovatno totalno lud čovek?! Sportisti se stalno testiraju i prati im se zdravstveno stanje te je, kako bi im bilo prilično nezgodno trčati sa maskama, ocenjeno da je prihvatljiv rizik da ne nose maske dok su u igri. Ovi što sede pored - sede, i nema nikakvog razloga da se za njih pravi izuzetak. Moraju li se ovako banalne stvari crtati? Uostalom, i da ima poneka nelogična mera, a ima, to ne invalidira ceo koncept prevencije širenja epidemije. A ovo na kraju je... Sad ću ja citirati nešto što sam negde pročitao: "Boje se vakcina, boje se chemtrailsa, boje se 5G-a, boje se planske depopulacije i naseljavanja migranata... a kad treba primenjivati neku osnovnu preventivu: 'Odbijam da živim u strahu!'"

 

Ma taj vjerojatno ni ruke ne pere, jer te ni pranje ruku ne štiti 100% od ničega, pa umreš svejedno. Ni zube ne treba prati. Zašto živjeti u strahu od ispadanja zubi cijeli život ;-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2021 13:44 (Bitanga).
13 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Sasoon kaže...
Boixus Nois PS kaže...

 Evo gledaj to ovako.

Ako ima nekolko 10-taka tisuća starijih ljudi u domovima, i recimo da u prosjeku od tih ljudi umre 20-tak dnevno.

I sad procjepiš sve te ljude u domovima i slijedeći dan ih opet umre 20, ali sad je to velika priča, jer je tih 20 sad umrlo nakon cijepljenja...

a kad umre tih 20 koji nisu cijepljeni, onda su umrli od korone.. logika

 

kad stara i bolesna osoba umre, a pozitivna je na koronu, onda je korona, ali kad stara i bolesna osoba umre nakon cijepljenja, onda je zato jer je stara i bolesna

12 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Try and fail, but never fail to try.
 
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Fino bi eu trebala krenut s nekim tužbama prema farmaceutima jer ne ispunjavaju ono kaj su obećali.

I ona retardacija oko plaćanja 6. doze. Jedva čekam da jave da se može i sedma doza izvući pa nek se i to naplati. Kakav cirkus.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2021 15:04 (foofajter).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Mađari su se već dogovorili s Rusima za cjepivo, a i Njemačka je blizu.. toliko o EU i zajedništvu

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Prebolio sam Covid a imao sam samo lakše glavobolje.. (to tad nisam povezivao s covidom)

Slučajno su mi otkrili covid kada sam išao na redovni pregled gastroskopije pa prije pregleda treba PCr test...

 

Nikakvi drugi simptomi..

 

A svejedno bi se cjepio jer ni doktori ne znaju koliko traje moj imunitet nakon prebolelog virusa ...

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Nisam dijabetičar al se ipak bodem

Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Fino bi eu trebala krenut s nekim tužbama prema farmaceutima jer ne ispunjavaju ono kaj su obećali.


 Ne možeš ih tužiti ako nije sklopljen nikakav dobar ugovor..

sve se to svodi; jedna država napiše dopis.."nama milion doza, druga država pošalje dopis "nama u prvoj rundi 2 miliona doza", a ovi su rekli "zapisali smo, ako bude dostupno, isporučit ćemo"...

 

to tako ide, pretpostavljam.

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
"Planiramo primorati farmaceutske tvrtke da poštuju ugovore koje su potpisali, koristeći pravna sredstva koja su nam na raspolaganju", rekao je Michel za radiostanicu Europe 1.

Čelnik Europskog vijeća nije spominjao moguće sankcije, no naglasio je da će EU insistirati na transparentnosti oko razloga kašnjenja, prenosi Reuters.
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
lmutak kaže...

Nije moj komentar ali je zanimljiv!

 

 

U slučaju cijepljenja: Biti ću oslobođen nositi masku? NE. Restorani i lokali ponovo se otvaraju i normalno rade? NE. Stiče se imunost na kovid? Ne zna se! Prestajemo biti zarazni za druge? Ne zna se. Ako cijepimo svu djecu, počinje li škola normalno? NE. Zaustavlja se socijalno distanciranje? NE. Cijepimo li se i djeda i ja, možemo li se zagrliti? NE. Hoće li procjepljenje ponovo otvoriti kina, kazališta i stadione? NE. Hoće li se cijepljeni moći okupiti? NE. Koja je stvarna korist cijepljenja? Virus vas neće ubiti. Jeste li sigurni da me cjepivo neće ubiti ili osakatiti? NE. Sustav nadzora nuspojava funkcionira? NE. Obeštečenje u slučaju negativnih nuspojava snositi će proizvođač, dobavljač? NE. Statistički gledano, virus me ionako ne bi ubio … Zašto bih se trebao cijepiti? Za zaštitu drugih. Dakle, ako se cijepim, jesu li drugi 100% sigurni da ih neću zaraziti? NE. Pa koja je onda svrha cijelog ovog svjetskog cirkusa? Vi ste teoretičar zavjere!

 

 

 
E. Nemoj nosit gaće nego šupak namači gdje stigneš i zajebi antibiotike, higijena ti je jedna ogromna bjelosvjetska zavjera a može umret samo neki tamo bakutaner.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Izzy kaže...

Pogledajte ovo:

 

 

 Ovo se događa necijepljenima:

12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ministar kaže...

a kad umre tih 20 koji nisu cijepljeni, onda su umrli od korone.. logika

 

kad stara i bolesna osoba umre, a pozitivna je na koronu, onda je korona, ali kad stara i bolesna osoba umre nakon cijepljenja, onda je zato jer je stara i bolesna

 Ma jel?

Kad starja osoba umre onda jasno piše je li imala komorbiditete ili ne. Također i kad mlađa osoba umre. Također i kad dijete umre.

13 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
BlueMax kaže...
ministar kaže...

a kad umre tih 20 koji nisu cijepljeni, onda su umrli od korone.. logika

 

kad stara i bolesna osoba umre, a pozitivna je na koronu, onda je korona, ali kad stara i bolesna osoba umre nakon cijepljenja, onda je zato jer je stara i bolesna

 Ma jel?

Kad starja osoba umre onda jasno piše je li imala komorbiditete ili ne. Također i kad mlađa osoba umre. Također i kad dijete umre.

ne shvaćam što želiš reći.. da, piše da su imali komorbiditete, ali da su umrli od korone (i ide +1 za statistiku)

12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ministar kaže...

ne shvaćam što želiš reći.. da, piše da su imali komorbiditete, ali da su umrli od korone (i ide +1 za statistiku)

 Ne, piše umrla osoba zaražena koronom, što je i istina. Da si u stanju shvatiti što znači kad jedna država ima 10% veći broj umrlih nego inače a istovremeno 90% manji broj umrlih u prometu, shvatio bi i kolika je korona opasnost.

13 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
BlueMax kaže...
ministar kaže...

ne shvaćam što želiš reći.. da, piše da su imali komorbiditete, ali da su umrli od korone (i ide +1 za statistiku)

 Ne, piše umrla osoba zaražena koronom, što je i istina. Da si u stanju shvatiti što znači kad jedna država ima 10% veći broj umrlih nego inače a istovremeno 90% manji broj umrlih u prometu, shvatio bi i kolika je korona opasnost.

pa shvaćam kolika je opasnost.. toliko je opasna da je ubila i gripu i karcinom, za sada.. možda bude toga još

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
BlueMax kaže...

 Ne, piše umrla osoba zaražena koronom, što je i istina. Da si u stanju shvatiti što znači kad jedna država ima 10% veći broj umrlih nego inače a istovremeno 90% manji broj umrlih u prometu, shvatio bi i kolika je korona opasnost.

Može izvor?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Pozdrav ljudi, 
nisam bas u toku sa temom ali evo jedan link 
sa novim odlukama na nivou EU
Ne moramo vise razbijati glavu sa obaveza ili ne putovanje ili ne
Vakcina Da ili Ne vas izbor :)

https://pace.coe.int/en/files/29004/html 

Kada DIRTam ja ne BRIGAm!!:D
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Al Crane kaže...
lmutak kaže...

Nije moj komentar ali je zanimljiv!

 

 

U slučaju cijepljenja: Biti ću oslobođen nositi masku? NE. Restorani i lokali ponovo se otvaraju i normalno rade? NE. Stiče se imunost na kovid? Ne zna se! Prestajemo biti zarazni za druge? Ne zna se. Ako cijepimo svu djecu, počinje li škola normalno? NE. Zaustavlja se socijalno distanciranje? NE. Cijepimo li se i djeda i ja, možemo li se zagrliti? NE. Hoće li procjepljenje ponovo otvoriti kina, kazališta i stadione? NE. Hoće li se cijepljeni moći okupiti? NE. Koja je stvarna korist cijepljenja? Virus vas neće ubiti. Jeste li sigurni da me cjepivo neće ubiti ili osakatiti? NE. Sustav nadzora nuspojava funkcionira? NE. Obeštečenje u slučaju negativnih nuspojava snositi će proizvođač, dobavljač? NE. Statistički gledano, virus me ionako ne bi ubio … Zašto bih se trebao cijepiti? Za zaštitu drugih. Dakle, ako se cijepim, jesu li drugi 100% sigurni da ih neću zaraziti? NE. Pa koja je onda svrha cijelog ovog svjetskog cirkusa? Vi ste teoretičar zavjere!

 

 

 
E. Nemoj nosit gaće nego šupak namači gdje stigneš i zajebi antibiotike, higijena ti je jedna ogromna bjelosvjetska zavjera a može umret samo neki tamo bakutaner.

 Jesi li ti to upravo usporedio nužnost nošenja gaća s nošenjem maske? Cijela ova parada "misli na druge" bi se zapravo trebala zvati "misli na sebe". Imutak je apsolutno u pravu, samo ste vi ostali prezadojeni i prezasrani od smrtnog straha za sebe osobno da vidite o cemu se tu radi. I nemoj mi sad poceti s babama i đedovima, jer ja tebi mogu poceti s djecom i mladima koji ce zbog 5 godina ovog sranja postati trajno psihicki ostecena. Da, dobro si procitao, 5 godina ce ovo sranje najmanje trajati. A za dalje vec imaju razrađenu igru... samo se ceka neki novi...

16 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Sve je ništa dok se njima ne desi... U prethodnih mesec dana, umrle su dve osobe u četrdesetim koje sam poznavao. Za jednog od njih znam da je par meseci pre oboljevanja prošao sistematski pregled bez ikakvih uočenih problema. Čovek u ranim tridesetim je, na pregledu u COVID ambulanti, po prvi put u životu imao epi napad. Posle toga u bolnici još jedan. Upalu pluća je preživeo, neurološki pregledi mu tek predstoje. Od prethodnih stanja i faktora rizika, imao je nešto povišenu kilažu.

 

Nemam kristalnu kuglu da bih mogao da znam koliko će još ovo trajati. Ako potraje još 5 godina, ekipa koja odbija nositi maske i neće se vakcinisati i pri tom viče "Ju, kako ste se vi svi uplašili!" suštinski čini sve što je u njihovoj moći da zaista potraje što duže.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2021 16:10 (Ivan(4)).
Moj PC  
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ivan(4) kaže...

Sve je ništa dok se njima ne desi... U prethodnih mesec dana, umrle su dve osobe u četrdesetim koje sam poznavao. Za jednog od njih znam da je par meseci pre oboljevanja prošao sistematski pregled bez ikakvih uočenih problema. Čovek u ranim tridesetim je, na pregledu u COVID ambulanti, po prvi put u životu imao epi napad. Posle toga u bolnici još jedan. Upalu pluća je preživeo, neurološki pregledi mu tek predstoje. Od prethodnih stanja i faktora rizika, imao je nešto povišenu kilažu.

 

Nemam kristalnu kuglu da bih mogao da znam koliko će još ovo trajati. Ako potraje još 5 godina, ekipa koja odbija nositi maske i neće se vakcinisati i pri tom viče "Ju, kako ste se vi svi uplašili!" suštinski čini sve što je u njihovoj moći da zaista potraje što duže.

 potrajat ce onoliko koliko proizvodjaci cjepiva, mediji i politika odrede. Nema ti to vise veze nosio li ti masku ili ne. Davno smo tu granicu prešli. A cijepljenje kak se cini samo individualni imunitet poboljsava, a i to je postalo upitno jer se stalno ogradjuje neki racku proizvodjaci... sad kao stariji od 55 se ne bi trebali cjepiti... ajd mi reci da ti to sve skupa nije sumnjivo. postaje ocito da od cjepiva nece biti prevelika korist... 

15 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Sad sam na N1 gledao neku emisiju o vakcinama.. generalno lik je (doktor tih nekih nauka to sada nije ni bitno, medicinskih) na listi je i čeka da se ubode sa bilo kojom koja dođe u BiH jer za sada nema niti jedne.
Ona kaže da je "rizik od nuspojava vakcine 1000 puta manji nego rizik o bolesti koje Covid može izazvati".

Pa po treći put ide anketa ne sada da vidimo da li su se promjenila mišljenja nego da skužim da li i dalje želite na 100 stranica natezati na svoju stranu. Koja god da je.

Dakle:

15 Bodemo se.
19 Ne bodemo se.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

@Aldo Šta je kolektivni imunitet nego sadejstvo dovoljno velikog broja individualnih imuniteta?

 

AZ/Oxford vakcinu neke instance trenutno ne preporučuju starijima od 65 (i u nekim slučajevima 55) godina zato što nisu uključili dovoljno ispitanika iz te starosne kategorije. Jbg, testiranja su bila takva da nam neke informacije mogu pružiti, a neke druge, koje bi u idealnom slučaju trebalo da imamo, za sada ne. Pfizer je testiran na većem broju starijih od 75. Kinezi, blagosloveni nepostojanjem zapadnjačkih ograničenja, su svoju vakcinu izgleda davali i deci (dokumentacija predata WHO, čeka se da negde u martu daju mišljenje).

 

Imamo zaraznu bolest. Nebitno je da li je u pitanju šišmiš, pangolin/ljuskavac ili zavera Iluminata, epidemija postoji. Što se tiče njenog završetka, imamo više opcija: da mutira kao što to radi grip, i u tom slučaju će verovatno s nama biti ne 5 godina, nego zauvek; da dođemo do kolektivnog imuniteta vakcinama, da pokušamo "ugušiti" epidemiju restriktivnim merama (malo verovatno, al' ako bi svi radili kao Kina, možda bi i uspelo) ili da se, nakon nekog vremena, svi zarazimo. Svako može da izabere scenario za koji smatra da je optimalan i da da svoj doprinos.

 

Vezano za Envyjevo pitanje, mene su već iznabadali prvom dozom kineza (SinoPharm). Od promena, za sada, već treći dan samo jedem  i u frižideru sam uobičajenu ponudu zamenio bezalkoholnim radlerima, da mi se ne omakne.  Inače, sa ograničenim saznanjima koja imam, recimo da mi je Pfizer bio prva opcija, ali nema ga, tj ima ga jako malo i verovatno ti treba puno sreće ili debela veza da bi ga dobio. SinoPharm je ono čega smo imali u izobilju i mislim da je ok jer dobijaš ceo virus, što potencijalno znači malo veću pokrivenost protiv mutacija. Sad su nam stigli Rusi i to će se masovno deliti, a oni i AZ su mi nekako pri dnu lestvice. Vakcine sa adenovirusnim vektorom se do sada nisu sjajno pokazale, a Rusi k'o Rusi, umrli bi pre nego što bi javno objavili konkretne podatke o bilo čemu (osim o onih prvih stotinak ili manje ispitanika). Otprilike kao što je Drago pisao o njihovoj vojnoj tehnici, gde se na upite o preciznim specifikacijama najčešće dobiju uveravanja da su za njihov proizvod "točne specifikacije stroga tajna, ali bez premca je u svijetu". Ipak, mislim da su sve bolje nego ništa.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2021 17:29 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Envy kaže...

Sad sam na N1 gledao neku emisiju o vakcinama.. generalno lik je (doktor tih nekih nauka to sada nije ni bitno, medicinskih) na listi je i čeka da se ubode sa bilo kojom koja dođe u BiH jer za sada nema niti jedne.
Ona kaže da je "rizik od nuspojava vakcine 1000 puta manji nego rizik o bolesti koje Covid može izazvati".

Pa po treći put ide anketa ne sada da vidimo da li su se promjenila mišljenja nego da skužim da li i dalje želite na 100 stranica natezati na svoju stranu. Koja god da je.

Dakle:

 nedostaje ti i 3. odabir:

 

u jednu ruku da, u drugu ne

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

 

 

hm, znam da su to već poznata pitanja kod ovakve tematike, al' fakat kaj bu te napravili ako vas ugrize ker?

dal' bi preventivno htjeli primiti ono kontra bjesnoće i drugih stvari?

 

Što ako su vam nešto podvalili u to cijepivo?

 

Na strani sam cjepiva. 

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2021 22:46 (PzKpfw).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Neki dan na poslu potpisao da ću se cijepiti, nadam se da ima 5G mreža i neki čip u tom cijepivu.Da ne ispadne da je sve đaba bilo.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ja zeni za rodjendan uzmem novi samsung mobitel. 5g, naravno. Za 3 dana svi dobili koronu. Pametnome dosta...

Freak Show Inc.
 
15 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Friday kaže...

Ja zeni za rodjendan uzmem novi samsung mobitel. 5g, naravno. Za 3 dana svi dobili koronu. Pametnome dosta...

 Xiaomi je "corona free"...

 Skup ti je prestiz...

Truth in engineering.
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Friday kaže...

Ja zeni za rodjendan uzmem novi samsung mobitel. 5g, naravno. Za 3 dana svi dobili koronu. Pametnome dosta...

 Ja sam isto uzeo 5g mobitel ali sam bio pametan pa isključio 5g

16 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

T cell immunity to SARS-CoV-2 following natural infection and vaccination

 

TL;DR Ispitivane vakcine proizvođača Moderna, Pfizer, CanSino, Gamaleya i Novavax izazivaju pojavu T ćelija koje reaguju na SARS CoV 2. Trajanje je nepoznato, ali je koncentracija za barem neke od ovih vakcina (nisu sve zajedno ispitivane, pa nisu za sve dostupni isti podaci) bila višestruko veća nego nakon infekcije stvarnim virusom.

 

EDIT: Sve ove vakcine su bazirane ili na mRNA, ili na adenovirusnim vektorima. Za integralne vakcine od celog virusa (SinoPharm) ne bi trebalo da bude sporno da će nastati T ćelije specifične za sam virus.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2021 18:22 (Ivan(4)).
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
"Ne mogu vjerovati da bi rektor išao mimo reda i preko veze na cijepljenje. Ne znam kako je do toga došlo, pa ne mogu ocjenjivati, ali načelno sam protiv toga da se preko veze pokušavamo izboriti za nešto što nam možda ne pripada", rekao je Bačić, prenosi N1.

Reče jedan od najodvratnijih ljudi u državi i ode lagano već po drugu dozu.
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice