Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 941.974
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže... 

 Ne vjerujem političarima a priori, ali broj do sada procijepljenih i otvaranje novih lokacija za cijepljenje govori da cjepiva za ugrožene grupe ima sigurno dovoljno.

Zašto se zovu ljudi preko reda ne znam, ali sklon sam to pripisati nesposobnosti onih koji organiziraju sustav. U svakom slučaju ako ljudi dobivaju mailove dva dana prije cijepljenja i kad bi mladi masovno odustali teško je vjerovati da bi se stigli na njihovo mjesto pozvati stariji u tom kratkom roku. Znači odbijanjem cijepljenja ne pomažeš puno ugroženima, a samim cijepljenjem ipak pomažeš, pa ga je bolje prihvatiti.

Tu ne pričam o tome da se mladi zovu preko reda, već da postoji čitav paralelni sustav cijepljenja kod kojeg nije ni bitno jesi li uopće prijavljen za cijepljenje i kad.

 

Visak kaže...

Sjećam sa da si ti svojedobno na ovakvu 'dilemu' napisao nešto u stilu: 'A oboje je nemoguće?'

No cilj je positgnut, okrenuo si na ad hominem i izbjegao meritum. Čestitam, toga se još nitko nije sjetio.

Ako je virus u optjecaju, a jest i jasno je da do sezone ne možemo postići procijepljenost, svaka starija ili kronično bolesna osoba koja nije cijepljena je ugrožena. Dakle, u konkretnom slučaju nije moguće istovremeno spašavati živote takvih osoba i smanjivati im dostupnost cjepiva. Možda će u budućnosti biti, ovisno o dostupnosti cjepiva i trajnosti imuniteta, ali sad nije.

 

Osim ako misliš da će te osobe biti više ugrožene indirektno zbog ekonomskih razloga ako ne bude turističke sezone (primjerice, zbog ekonomskog kolapsa zdravstvenog i/ili mirovinskog sustava) nego su ugrožene zbog necijepljenja.

 

Visak kaže...

Ne fantaziram, jer me ovdje cijelo vrijeme prozivaju da zašto se ne cijepim, kad to već propagiram. Znači što god napravim netko od skeptika će mi zamjeriti, jer se naprosto nešto mora prigovoriti ovima koji misle da je cijepljenje dobra stvar.

 

Ne znam odakle ti da se guram ispred nekoga? Dobio sam poziv i odazvao sam mu se i mislim da je to svačija dužnost, a dužnost organizatora je da naprave jasne prioritete i tako pozivaju. Kako nismo u nestašici, jer i danas se tisuće ljudi cijepilo, nisam nikome 'oteo' cjepivo. I sutra i prekosutra će ga biti, a to što netko nije još pozvan je sasvim druga priča. Evo, za deset dana vi ćete izabrati Keruma ili Vucu, ne znam stvarno čemu se onda čudimo. Mi bi imali Bandića još 50 godina da nije žene sa zlatnom picom.

To pitaj one koji te prozivaju. Ja te nisam prozivao, meni je sasvim logično i odgovorno da čekamo red i pustimo ugrožene skupine ispred sebe. Tu ponovno pokazuješ svoj, na ovoj temi učestali, problem da sve neistomišljenike trpaš u isti koš i smatraš da se oni međusobno slažu u svemu, pa što je jedan napisao, projiciraš drugima.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...

To pitaj one koji te prozivaju. Ja te nisam prozivao, meni je sasvim logično i odgovorno da čekamo red i pustimo ugrožene skupine ispred sebe. Tu ponovno pokazuješ svoj, na ovoj temi učestali, problem da sve neistomišljenike trpaš u isti koš i smatraš da se oni međusobno slažu u svemu, pa što je jedan napisao, projiciraš drugima.

 

 Ja ne razumijem o kojim se to skupinama radi i koga to trebamo puštat da se cijepi, kad jučer u Splitu 500 (slovima: pet stotina) ljudi NIJE došlo na poziv i nije se cijepilo. To znači da oni koje se zove ne dolaze, pa možemo ići i tražit cjepivo svi, tko god želi, jer prostori zjape prazni, a cjepivo stoji bezveze.

Live long and prosper.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Filox kaže...

 Ja ne razumijem o kojim se to skupinama radi i koga to trebamo puštat da se cijepi, kad jučer u Splitu 500 (slovima: pet stotina) ljudi NIJE došlo na poziv i nije se cijepilo. To znači da oni koje se zove ne dolaze, pa možemo ići i tražit cjepivo svi, tko god želi, jer prostori zjape prazni, a cjepivo stoji bezveze.

500 od koliko? Ostali su se cjepili, kao što će se cijepiti i velik broj onih koji su pozvani danas. Ti bi im skinuo prioritet jer je prije njih bilo 500 ljudi koji su se prijavili, a nisu se pojavili (čak i ako pretpostavimo da su svi dobili poziv, navodno je mnogima završio u spamu, što nije njihova greška)? To se ne rješava tako, već se zna koliki se odaziv očekuje i kolika varijacija odaziva može biti, pa se u skladu s tim pozove više ljudi.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...
Filox kaže...

 Ja ne razumijem o kojim se to skupinama radi i koga to trebamo puštat da se cijepi, kad jučer u Splitu 500 (slovima: pet stotina) ljudi NIJE došlo na poziv i nije se cijepilo. To znači da oni koje se zove ne dolaze, pa možemo ići i tražit cjepivo svi, tko god želi, jer prostori zjape prazni, a cjepivo stoji bezveze.

500 od koliko? Ostali su se cjepili, kao što će se cijepiti i velik broj onih koji su pozvani danas. Ti bi im skinuo prioritet jer je prije njih bilo 500 ljudi koji su se prijavili, a nisu se pojavili (čak i ako pretpostavimo da su svi dobili poziv, navodno je mnogima završio u spamu, što nije njihova greška)? To se ne rješava tako, već se zna koliki se odaziv očekuje i kolika varijacija odaziva može biti, pa se u skladu s tim pozove više ljudi.

 510 od 2400, malo više od 20%. I tako je svaki dan, znači uvijek ima dodatno mjesta, uvijek ima dodatno cjepiva, nije panika, bar ne u Splitu, ne znam za druge gradove.

Live long and prosper.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

I onda se lijepo pozove, tipa 15-18% više (ovisno koliko tih 20% varira), prema prioritetima, a ne cijepi odreda ili organizira paralelne linije za firme (koje opet ne dobijaju taj višak, već ide odvojena linija nabave).

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Kako će broj zaraza padati, tako će se ljudi htjeti manje cijepiti i time produžiti ovu agoniju. Kad dođe zima i rona opet podivlja, onda će se svi opet htjeti cijepiti, ali onda smo opet na početku, jer treba masu ljudi cijepiti. Pa za par mjeseci ista priča. Pa nove varijante i idemo ispočetka opet.

 

Ovo se jedino može pobijediti zajedničkom voljom, ali je svijet toliko polariziran od strane raznih struja da je to nemoguće napraviti. Tako da će nam trebati malo više od godinu dvije da zaboravimo ovo sranje.

Nadglednik dina
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry Point kaže...

Kako će broj zaraza padati, tako će se ljudi htjeti manje cijepiti i time produžiti ovu agoniju. Kad dođe zima i rona opet podivlja, onda će se svi opet htjeti cijepiti, ali onda smo opet na početku, jer treba masu ljudi cijepiti. Pa za par mjeseci ista priča. Pa nove varijante i idemo ispočetka opet.

 

Ovo se jedino može pobijediti zajedničkom voljom, ali je svijet toliko polariziran od strane raznih struja da je to nemoguće napraviti. Tako da će nam trebati malo više od godinu dvije da zaboravimo ovo sranje.

 Ovome neće biti kraja. Na jesen će se pojaviti još jači,brže šireći novi soj. I opet će biti ista agonija do proljeća slijedeće godine. Identični scenarij će se ponavljati. Nema ovo više veze sa procjepljivanjem i stvaranjem imuniteta. U početku je bio strah da će "pandemija" prerasti u nešto više. Ispalo je da ipak nije toliko opasna da kosi sve pred sobom. Ali s obzirom da su odluke donesene i da ta igra donosi ogromnu lovu bilo bi glupo, sramotno i kukavički ljudima reći da su pogriješili. Mediji ovdje igraju veliku ulogu i masinerija radi punom parom i generira veliku lovu. S obzirom da se kotač već pokrenuo nema smisla ga zaustavljati. Bez obzira koliko zvučalo kao teorija neke zavjere kad tad će i najvećim skepticima biti jasno.

14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

ako baš želiš pratiti tijek novca kao neki dokaz i farmaceute kao zavjerenike, uzmi u obzir da ostali u lancu gube daleko, daleko više nego ovi dobijaju.

misliš da bi svi oni to tek tako dopustili?


ili ipak smatraju da brojevi oko pandemije štimaju i da je nužan oprez?

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
all_or_nothing kaže...

ako baš želiš pratiti tijek novca kao neki dokaz i farmaceute kao zavjerenike, uzmi u obzir da ostali u lancu gube daleko, daleko više nego ovi dobijaju.

misliš da bi svi oni to tek tako dopustili?


ili ipak smatraju da brojevi oko pandemije štimaju i da je nužan oprez?

 Interesantno je kako postoje ljudi koji još uvijek misle da je sve kaj se događa dobro, divno, krasno, bajno,kako su svi dobročinitelji i kako su uložoli milijarde u istraživanja da bi pučanstvu bilo bolje. Ne, nego je sve pokretano lovom, tako je bilo i tako će biti. A kada ne bude love opet će biti drugih "valuta" trgovanja. Sve se vrti oko toga da netko ima više i koristi prilike da ima još više.

I ostali u lancu to već godinu dana dopuštaju jer naime ne rade i zatvoreni su.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.5.2021 9:15 (Han).
16 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Zapravo, argument koji je izneo all_or_nothing je da čak i kada se ostavi svaki altruizam po strani, ima previše uticajnih aktera kojima sve ovo uopšte ne ide na ruku. Mislim da je i on to napisao dovoljno jasno, ali eto, izgleda da je potrebno podvući.

 

Inače, kad krenu ovakve i slične diskusije, kako je ceo svet otišao u k*, setim se komentara mog davnašnjeg profesora sociologije na tu temu: "Ako se nalazite u debelom crevu sveta, naravno da vam se čini da se sve oko vas raspada."

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
8 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

https://bit.ly/2RAr7Gd

 

"To je činjenično i vrlo bitno da oni koji su cijepljeni mogu putovati, a oni koji se neće cijepiti, neće imati tu mogućnost. Covid-putovnice moći će se izrađivati u onom trenutku kada svi koji su zainteresirani mogu biti procijepljeni."

Ovaj debilčina mi je jedan od najdražih hrvatskih znalaca.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.5.2021 10:33 (foofajter).
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
https://bit.ly/2RAr7Gd

Ovaj debilčina mi je jedan od najdražih hrvatskih znalaca.

 Čovjek je pulmolog, radi u Dubravi i svaki dan je po cijeli dan s kovid bolesnicima. Ja mislim da ipak nešto zna o svemu ovome. Ako itko zna pravo stanje u bolnicama i što kovid čini ljudskom tijelu, onda je to upravo ova debilčina, kako si ga ti nazvao. Da li on govori istinu u novinama ili laže, to nemam pojma.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.5.2021 10:37 (Filox).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...

Ako je virus u optjecaju, a jest i jasno je da do sezone ne možemo postići procijepljenost, svaka starija ili kronično bolesna osoba koja nije cijepljena je ugrožena. Dakle, u konkretnom slučaju nije moguće istovremeno spašavati živote takvih osoba i smanjivati im dostupnost cjepiva. Možda će u budućnosti biti, ovisno o dostupnosti cjepiva i trajnosti imuniteta, ali sad nije.

 

Osim ako misliš da će te osobe biti više ugrožene indirektno zbog ekonomskih razloga ako ne bude turističke sezone (primjerice, zbog ekonomskog kolapsa zdravstvenog i/ili mirovinskog sustava) nego su ugrožene zbog necijepljenja.

 Po čemu je jasno da do sezone ne možemo postići procijepljenost i o kojem broju uopće pričamo?

 U Međimurskoj županiji vele svima da dođu nenajavljeni, znači ima za sve i nema problema.

 

Procjepljenost će najviše ovisiti o odazivu, jer u početku ima dovoljno zainteresiranih, a poslije broj pada. U Americi im se to već počelo događati. A za to su dijelom odgovorni i oni koji pišu bezvezarije po forumima.

 

MrBlc kaže...

To pitaj one koji te prozivaju. Ja te nisam prozivao, meni je sasvim logično i odgovorno da čekamo red i pustimo ugrožene skupine ispred sebe. Tu ponovno pokazuješ svoj, na ovoj temi učestali, problem da sve neistomišljenike trpaš u isti koš i smatraš da se oni međusobno slažu u svemu, pa što je jedan napisao, projiciraš drugima.

 

Nisam vidio da si ikada ušao u sukob s tima koji me prozivaju, a oni se u svemu slažu s tobom, pa je logično da vas se tretira u paketu.

 

Ja sam čekao u redu i kad sam došao na red cijepljen sam, nisam ja određivao kad sam na redu. Nije to fizički red da se možeš maknuti u stranu i propustiti nekoga.

 

Vlada dijeli cjepiva okolo, naravno BiH na prvom mjestu:

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/hrvatska-ce-donirati-50-000-doza-cjepiva-astrazenece-bih-crnoj-gori-i-kosovu-15071167

 

I sad ti pričaš kako je problem što mladi otimaju starijima.

 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Filox kaže...
foofajter kaže...
https://bit.ly/2RAr7Gd

Ovaj debilčina mi je jedan od najdražih hrvatskih znalaca.

 Čovjek je pulmolog, radi u Dubravi i svaki dan je po cijeli dan s kovid bolesnicima. Ja mislim da ipak nešto zna o svemu ovome. Ako itko zna pravo stanje u bolnicama i što kovid čini ljudskom tijelu, onda je to upravo ova debilčina, kako si ga ti nazvao. Da li on govori istinu u novinama ili laže, to nemam pojma.

 On je meni isti Kolarić, politički plaćenik. Dok ga vidim radije prebacim na ljubav je na selu

12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
MrBlc kaže...

Ako je virus u optjecaju, a jest i jasno je da do sezone ne možemo postići procijepljenost, svaka starija ili kronično bolesna osoba koja nije cijepljena je ugrožena. Dakle, u konkretnom slučaju nije moguće istovremeno spašavati živote takvih osoba i smanjivati im dostupnost cjepiva. Možda će u budućnosti biti, ovisno o dostupnosti cjepiva i trajnosti imuniteta, ali sad nije.

 

Osim ako misliš da će te osobe biti više ugrožene indirektno zbog ekonomskih razloga ako ne bude turističke sezone (primjerice, zbog ekonomskog kolapsa zdravstvenog i/ili mirovinskog sustava) nego su ugrožene zbog necijepljenja.

 Po čemu je jasno da do sezone ne možemo postići procijepljenost i o kojem broju uopće pričamo?

 U Međimurskoj županiji vele svima da dođu nenajavljeni, znači ima za sve i nema problema.

 

Procjepljenost će najviše ovisiti o odazivu, jer u početku ima dovoljno zainteresiranih, a poslije broj pada. U Americi im se to već počelo događati. A za to su dijelom odgovorni i oni koji pišu bezvezarije po forumima.

 


 

 AHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAH...... HAHAHAHAHAHAHAHAHHAH.... pa ti nisi normalan... Ovo boldano. ahahahahahaha....inače cijela Hrvatska je tu na Bug forumu i ovdje traži savjete da li se ili ne cijepiti. Pa ti si "izgorio" od ovog svega. Dođi ti čiki Han-u na vikendicu, dobru kotlovinu, gemišt ili pivu i zaboravi na sve ovo. Stiglo je proljeće a i izbori. Korona je pobjeđena!

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.5.2021 11:17 (Han).
12 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Capak: Treci val je zavrsen!

Isto capak ali drugi dan: Nisam rekao da je treci val zavrsen.

 

Try and fail, but never fail to try.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...
all_or_nothing kaže...

ako baš želiš pratiti tijek novca kao neki dokaz i farmaceute kao zavjerenike, uzmi u obzir da ostali u lancu gube daleko, daleko više nego ovi dobijaju.

misliš da bi svi oni to tek tako dopustili?


ili ipak smatraju da brojevi oko pandemije štimaju i da je nužan oprez?

 Interesantno je kako postoje ljudi koji još uvijek misle da je sve kaj se događa dobro, divno, krasno, bajno,kako su svi dobročinitelji i kako su uložoli milijarde u istraživanja da bi pučanstvu bilo bolje. Ne, nego je sve pokretano lovom, tako je bilo i tako će biti. A kada ne bude love opet će biti drugih "valuta" trgovanja. Sve se vrti oko toga da netko ima više i koristi prilike da ima još više.

I ostali u lancu to već godinu dana dopuštaju jer naime ne rade i zatvoreni su.

 Tako lažno i jadno predstavljaš situaciju da je to strašno.

Je li tako teško zamisliti da od 7-8 milijardi ljudi na zemlji ima milijun dobročinitelja? 

Ili da jedan od par najbogatijih ljudi je dobročinitelj? Kad imaš toliko milijardi novaca da ne znaš što ćeš s njima, zašto ne bi nekome pomogao? Zašto baš svi moraju biti skroz sebični?

 

Meni je interesantno kako ljudi kao ti još uvijek misle da je SVE KAJ SE DOGAĐA loše i krivo i pogubno.

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
kameni_zg kaže...

Capak: Treci val je zavrsen!

Isto capak ali drugi dan: Nisam rekao da je treci val zavrsen.

 

 Pitanje kako mediji prenose. Onis u krivi po meni za pola dezinformacija kad samo pokušavaju napraviti što jači naslov.

12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Mandor kaže...
Han kaže...
all_or_nothing kaže...

ako baš želiš pratiti tijek novca kao neki dokaz i farmaceute kao zavjerenike, uzmi u obzir da ostali u lancu gube daleko, daleko više nego ovi dobijaju.

misliš da bi svi oni to tek tako dopustili?


ili ipak smatraju da brojevi oko pandemije štimaju i da je nužan oprez?

 Interesantno je kako postoje ljudi koji još uvijek misle da je sve kaj se događa dobro, divno, krasno, bajno,kako su svi dobročinitelji i kako su uložoli milijarde u istraživanja da bi pučanstvu bilo bolje. Ne, nego je sve pokretano lovom, tako je bilo i tako će biti. A kada ne bude love opet će biti drugih "valuta" trgovanja. Sve se vrti oko toga da netko ima više i koristi prilike da ima još više.

I ostali u lancu to već godinu dana dopuštaju jer naime ne rade i zatvoreni su.

 Tako lažno i jadno predstavljaš situaciju da je to strašno.

Je li tako teško zamisliti da od 7-8 milijardi ljudi na zemlji ima milijun dobročinitelja? 

Ili da jedan od par najbogatijih ljudi je dobročinitelj? Kad imaš toliko milijardi novaca da ne znaš što ćeš s njima, zašto ne bi nekome pomogao? Zašto baš svi moraju biti skroz sebični?

 

Meni je interesantno kako ljudi kao ti još uvijek misle da je SVE KAJ SE DOGAĐA loše i krivo i pogubno.

A di sam rekao da je SVE što se događa loše, krivo i pogubno???? A drugo, sve pokreće novac, moć i utjecaj i to je ono što sam rekao.. Nema ništa na lijepe oči osim ako nisi uložio u plastiku pa to naplaćuješ, a i za to ti treba novac. A i ti tvoji dobročinitelji koji imaju nekoliko milijardi novca su taj novac stekli nečime, nije im pao s neba...Ali evo upravo si me uvjerio da farmaceutske tvrtke ne rade za profit nego su dobročinitelji. Upravo si meuvjerio da je HR dobila 700 + mil eura kredita od EU zbog dobročinitelja, upravo si me uvjerio da u HR vlada u koronakrizi kupuje novi vozni park kak bi dobročinitelji dobro izgledali, upravo si me uvjerio da je štab pun dobročinitelja i ne odgovaraju politici.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Mandor kaže...
kameni_zg kaže...

Capak: Treci val je zavrsen!

Isto capak ali drugi dan: Nisam rekao da je treci val zavrsen.

 

 Pitanje kako mediji prenose. Onis u krivi po meni za pola dezinformacija kad samo pokušavaju napraviti što jači naslov.

 Kad su neki ljudi u pitanju nije teško povjerovati da pričaju gluposti. Nisu baš za sve mediji krivi.

https://dnevnik.hr/vijesti/koronavirus/ravnatelj-hzjz-a-krunoslav-capak-negira-da-je-rekao-da-je-zavrsen-treci-val-epidemije---650817.html

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...

Nisam vidio da si ikada ušao u sukob s tima koji me prozivaju, a oni se u svemu slažu s tobom, pa je logično da vas se tretira u paketu.

Nekima sam neke stvari objašanjavao, neki su na ignore listi jer sam zaključio da im se neke stvari ne mogu objasniti. Uz ovakvo rezoniranje, jedino što te još drži u istoj kategoriji s prvima umjesto drugima je tvoja dosadašnja reputacija jer su ti zaključci, imputacije i vađenje iz konteksta u rangu s ovima drugima.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...

 AHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAH...... HAHAHAHAHAHAHAHAHHAH.... pa ti nisi normalan... Ovo boldano. ahahahahahaha....inače cijela Hrvatska je tu na Bug forumu i ovdje traži savjete da li se ili ne cijepiti. Pa ti si "izgorio" od ovog svega. Dođi ti čiki Han-u na vikendicu, dobru kotlovinu, gemišt ili pivu i zaboravi na sve ovo. Stiglo je proljeće a i izbori. Korona je pobjeđena!

 Nije Bug jedini forum. Naravno da na javno mišjlenje utječu razni forumi, blogovi, kao i društvene mreže, a najviše od svega famozni facebook. Pa najviše dezinformacija se i dijeli po tim tamo raznim facebook grupama.

 

Nemam facebook, ali znam za slučaj nedavno (nije korona) o onoj nekoj luđakinji koja promovira i prodaje izbjeljivač za liječit autizam, ali pod imenom CD protokol ili MMS - Miracle Mineral Solution. Uz sva upozorenja doktora i struke, uz sav napor Facebooka da ukloni takve grupe, ipak postoje i ljudi se tu informiraju, ne kod svojih liječnika. Zaista treba bit reatrdiran do boli da se pije nešto što se zove MIRACLE Mineral Solution.

Live long and prosper.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...

Nekima sam neke stvari objašanjavao, neki su na ignore listi jer sam zaključio da im se neke stvari ne mogu objasniti. Uz ovakvo rezoniranje, jedino što te još drži u istoj kategoriji s prvima umjesto drugima je tvoja dosadašnja reputacija jer su ti zaključci, imputacije i vađenje iz konteksta u rangu s ovima drugima.

 Dakle cjepiva ima, cjepivo se šalje u susjedne zemlje, ostao je samo problem sa skepticima, a to je nezgodna tema, pa si prekinuo diskusiju o tome i opet se bacio na stari provjereni ad hominem?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Filox kaže...
Han kaže...

 AHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAH...... HAHAHAHAHAHAHAHAHHAH.... pa ti nisi normalan... Ovo boldano. ahahahahahaha....inače cijela Hrvatska je tu na Bug forumu i ovdje traži savjete da li se ili ne cijepiti. Pa ti si "izgorio" od ovog svega. Dođi ti čiki Han-u na vikendicu, dobru kotlovinu, gemišt ili pivu i zaboravi na sve ovo. Stiglo je proljeće a i izbori. Korona je pobjeđena!

 Nije Bug jedini forum. Naravno da na javno mišjlenje utječu razni forumi, blogovi, kao i društvene mreže, a najviše od svega famozni facebook. Pa najviše dezinformacija se i dijeli po tim tamo raznim facebook grupama.

 

Nemam facebook, ali znam za slučaj nedavno (nije korona) o onoj nekoj luđakinji koja promovira i prodaje izbjeljivač za liječit autizam, ali pod imenom CD protokol ili MMS - Miracle Mineral Solution. Uz sva upozorenja doktora i struke, uz sav napor Facebooka da ukloni takve grupe, ipak postoje i ljudi se tu informiraju, ne kod svojih liječnika. Zaista treba bit reatrdiran do boli da se pije nešto što se zove MIRACLE Mineral Solution.

Facebook ne koristim od tam negdje 2011-te, instagram nikad nisam  ni imao, a da ne govorim za ostale socijalne mreže. Niti jedan od medija mi ne može promijeniti mišljenje, stav ili uvjerenje. Oni kojima mediji i socijalne mreže oblikuju stav, uvjerenje i razmišljanje ionako nisu bolje niti zaslužili. Oni su već dio stada. Sve u svemu u tome dijelu se slažemo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.5.2021 11:59 (Han).
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Mandor kaže...
kameni_zg kaže...

Capak: Treci val je zavrsen!

Isto capak ali drugi dan: Nisam rekao da je treci val zavrsen.

 

 Pitanje kako mediji prenose. Onis u krivi po meni za pola dezinformacija kad samo pokušavaju napraviti što jači naslov.

 

Ovo su prenjeli dobro, uostalom bio je video na 5 razlicitih dnevnika prenesen cim je to rekao, odma sam znao da ce iz toga nastat problem. Lik je fakat debil kakvog nema. Inace ne vrijedjam al on je u svakom smislu te rijeci - debil. I onda umjesto da bude fer i korektan i kaze, "da, pogrijesio sam", ili "krivo sam se izrazio", on ide negirat ko neko dijete u 2. osnovne... 

Try and fail, but never fail to try.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
MrBlc kaže...

To pitaj one koji te prozivaju. Ja te nisam prozivao, meni je sasvim logično i odgovorno da čekamo red i pustimo ugrožene skupine ispred sebe. Tu ponovno pokazuješ svoj, na ovoj temi učestali, problem da sve neistomišljenike trpaš u isti koš i smatraš da se oni međusobno slažu u svemu, pa što je jedan napisao, projiciraš drugima.

 

Ja sam čekao u redu i kad sam došao na red cijepljen sam, nisam ja određivao kad sam na redu. Nije to fizički red da se možeš maknuti u stranu i propustiti nekoga.

Vlada dijeli cjepiva okolo, naravno BiH na prvom mjestu:

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/hrvatska-ce-donirati-50-000-doza-cjepiva-astrazenece-bih-crnoj-gori-i-kosovu-15071167

I sad ti pričaš kako je problem što mladi otimaju starijima.

 

 

 Ljudi, to tko dolazi na red nije jasno od početka i krivca treba tražiti u javnom zdravstvu. Ja bih prvo prozvao ministra. Ako je ovo najvažnija stvar koju smo čekali da počnemo dobivati na kapljku koliko ono 9 mjeseci? Jel se u to vrijeme nije moglo organizirati pa i donijeti neki zakon ako je to potrebno.

 

Ljudi se prijavljuju na više mjesta. Cijepise, liječnici opće prakse, ne zna jel još neki kanal. Međimurje ima svoju posebnu online platformu. 

Neki liječnici cijepe na velesajmu, neki u svojim ordinacijama. Neki liječnici opće prakse gledaju cijepise neki pišu u bilježnice tko im se osobno javi.

Neki imaju više starijih, neki puno manje, a uopće o tome ne ovisi koliko i kakvog cjepiva imaju.

Neki liječnici cijepe astrazenecom, neki liječnici zovu ljude samo ako im se pošalje moderna ili pfizer. Ozbiljno!!!

Neki liječnici zovu svoje pacijente, neki zovu samo pacijente koji su zvali njih da se prijave.

 

I uišao netko od mojih po drugu dozu i ja rekao daj pitaj što se događa. I pitaju jel se prijavio, je... Zovu me nazad i jel možeš doći ODMAH?

I ja došao i dobio zadnji dok su odlazili svi koji su u biti bili po drugu dozu. I ostalo je im moderne i pfizera iza mene, pokazuje mi doktorica. I što to što je ostalo propada... To je onaj famozni višak cjepiva. Kako da zovu ljude dođi sad jer je cjepivo vani već sat i pol, a može biti dva sata. Zašto ljudi ne dođu za koje je cjepivo bilo pripremljeno pojma nemam, neshvatljivo mi je.

 

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
kameni_zg kaže...
Mandor kaže...
kameni_zg kaže...

Capak: Treci val je zavrsen!

Isto capak ali drugi dan: Nisam rekao da je treci val zavrsen.

 

 Pitanje kako mediji prenose. Onis u krivi po meni za pola dezinformacija kad samo pokušavaju napraviti što jači naslov.

 

Ovo su prenjeli dobro, uostalom bio je video na 5 razlicitih dnevnika prenesen cim je to rekao, odma sam znao da ce iz toga nastat problem. Lik je fakat debil kakvog nema. Inace ne vrijedjam al on je u svakom smislu te rijeci - debil. I onda umjesto da bude fer i korektan i kaze, "da, pogrijesio sam", ili "krivo sam se izrazio", on ide negirat ko neko dijete u 2. osnovne... 

 Ma kao što je našao shodno za sjesti na cjepivo.

Nije u suštini ništa loše, ali da nije imao toliko malo mozga da možda to nije najbolja ideja.

10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
kameni_zg kaže...

Capak: Treci val je zavrsen!

Isto capak ali drugi dan: Nisam rekao da je treci val zavrsen.

 

 Nije da ga branim, a bogami nisam ni fan, ali stvarno čovjek nije to rekao. Moraš uključit u priču da treš mediji tjeraju vodu na svojm mlin. Malo plaše, malo tješe, malo lažu, malo prepisuju. Sve za ekstra klik.

 

Štoviše naletio sam bezveze na dnevnik taj dan gdje je gost bio Capak i opet je govorio da to nije rekao. Ono što je rekao da smo prošli vrhunac vala i da smo u silaznoj putanji, ali i da ovisi o nama koliko će još to trajati. Eto to je čovjek rekao. 

 

 

Nadglednik dina
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Entry Point 
Rekao je rekao, imas gore Visak ti je postao link na jutarnji. Ja inace nisam to uzeo iz nikakvog clanka jer nase novine/news portale citam veoma rijetko, ali pogledao sam dnevnik i kad je rekao i kad je negirao. Nemam pametnijeg posla jbga.  Nije problem to sto je rekao (za onog ko razumije sto je htio reci) ali da je mogao to malo bolje srociti da ne nastane problem iz toga - mogao je! Da li je mogao reci - "krivo sam se izrazio"? Pa kada je vec sjebao - mogao je! Ali on se odlucio na good ol' "nisam ja to rekao".

Try and fail, but never fail to try.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry Point kaže...

 Nije da ga branim, a bogami nisam ni fan, ali stvarno čovjek nije to rekao. Moraš uključit u priču da treš mediji tjeraju vodu na svojm mlin. Malo plaše, malo tješe, malo lažu, malo prepisuju. Sve za ekstra klik.

 

Štoviše naletio sam bezveze na dnevnik taj dan gdje je gost bio Capak i opet je govorio da to nije rekao. Ono što je rekao da smo prošli vrhunac vala i da smo u silaznoj putanji, ali i da ovisi o nama koliko će još to trajati. Eto to je čovjek rekao.

 

 Kako ti znaš da nije rekao?

A stavio sam link na kojem se čuje kako to govori.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice