Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 942.716
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...
Bitanga kaže...

Plaća je isto nagrada za poslušnost, a ne garancija da ćeš imat sve što poželiš... pa ipak većina normalno i pristojno živi.

 

 

 

Plaća nagrada za poslušnost. Vow, nikad dosad nisam čuo gluplju i netočniju definiciju plaće. Vrlo zanimljiv smjer u kojem si otišao. Laž je da većina normalno i pristojno živi. Većina je na siromašna ili na rubu siromaštva i nisu dovoljno plaćeni. Osim ako pod većinom smatraš uski krug ljudi u svojoj bližoj okolini/državi. 

Za kakvu točno poslušnost i poslušnost kome je plaća nagrada?

Ti živiš  u nekom robovlasničkom sustavu ili?

 

Kad ti šef nešto kaže, ti to napraviš (ako je legalno naravno), ergo dobiješ novce za poslušnost. Kada kupac želi nešto od tebe, ti mu to poslušno odradiš, jer on te plaća.

Sigurno ne radiš ono što ti poželiš kad poželiš. To možeš kad radiš sam na svom polju i šumi i živiš samo od svog rada i ničeg više. Možeš argumentima pokušat objasniti, ali argumenti često ne pale u poslovnom svijetu jer se posao mora odraditi makar ga ima triput previše. A one koji puno pametuju nitko ne voli jel :-)

 

Sve u životu je nagrada za poslušnost ako misliš živjeti s drugim ljudima. Netko te pozove na rođendan djeteta, ti se odazoveš iako ti se ne ide. Možeš izbjeći par puta, ali poslije vjerojatno više nećeš biti omiljen što ne dolaziš na izričite pozive.

Tako je putovnica nagrada što si uzoran građanin, viza nagrada što si nekažnjavan uzoran i poslušan građanin, a covid putovnica bude nagrada što si uzoran cijepljeni građanin.

 

Kao što rekoh, plaća nije garancija da ćeš pristojno živjeti, a opet svi radimo koliko možemo, jer je velika vjerojatnost da ako radiš da ćeš bolje živjeti. Isto tako ni covid putovnica nije garancija da si 100% imun, ali je velika vjerojatnost da jesi.

 

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 9:35 (Bitanga).
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

 Moras bit extremno glup pa sve unistio sve od gospodarstva i zdravstva do normalnih ljudskih vrijesnosti i sloboda jer smrtonsoni virus hara. Skoro pa je ko crna kuga. A ono sto je interesantno je i to brojanje mrtvih od covida. Da sam imao covid i umra u operaciji debelog crijeva sto bi pisalo na smrtovnici kao uzrok?

 Kao prvo moraš shvatiti da korona postoji i da je prošle godine umrlo 5000 ljudi više nego inače. Znači  posljedice koje trpimo su radi stvarne opasnosti. Da je potres srušio pola države isto bi kasnije došao na red, neke stvari se zovu viša sila. Shit happens.

 

A da su se ljudi odgovornije ponašali bilo bi manje oboljelih i manji pritisak na zdravstvo, pa bi i ti ranije došao na red. No ti si bio prvi protiv mjera koje su očito upravo tebi trebale spasiti život. Mislim, sve smo to objašnjavali kroz prošlu godinu, ali nije ti išlo u glavu tada, pa sumnjam da će i sada.

 

 

Tako je objasni ti ostalima kako trebaju shvaćati stvari. Pazi izjave 'moraš shvatiti'. Niti mora nešto 'shvatiti' niti mora misliti kao ti. Zato sam rekao kultisti i inkvizicija.

 

Postoje mnoge druge stvarne opasnosti. Možda ne znaš ali od tuberkuloze umire godišnje više ljudi nego od korone. Da ne spominjemo liječničke greške, puno više. 

Što je s dokazano otrovnim i štetnim sastojcima u hrani? Što je s nesnosnim kombinacijama šećera i masti u hrani? Zašto se to ne regulira ako je već uvedena kvazi znanstveno medicinska diktatura u navodnu svrhu zaštite života?

Koliko često ideš u bolnicu da se razbacuješ takvim izjavama o pritisku na zdravstvo. Zauzeće resursa u bolnicama nikad nije bilo manje otkada je korone.

 

 

 

16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...
Visak kaže...

 Ne biti u zatvoru je isto nagrada za poslušnost.

Moraš biti teški balkanac da bi pridržavanje reda smatrao poslušnošću.

 

Ne biti u zatvoru je nagrada za poslušnost?

Elaboriraj malo ovo, da vidimo gdje ideš s time. 

 

Nego hoće li itko odgovoriti koja je poanta covid putovnice?

Da, nagrada za poslušnost, poštuješ propise.

Poanta Covid putovnice? Potvrda da si manja opasnost za druge od onih koji nisu cijepljeni, testirani ili nedavno preboljeli Covid.

16 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Hehe, nije problem kolonoskopija... prazni apartmani su veći pejn in es. Korona je prehladica!

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
Maat kaže...
Visak kaže...

 Ne biti u zatvoru je isto nagrada za poslušnost.

Moraš biti teški balkanac da bi pridržavanje reda smatrao poslušnošću.

 

Ne biti u zatvoru je nagrada za poslušnost?

Elaboriraj malo ovo, da vidimo gdje ideš s time. 

 

Nego hoće li itko odgovoriti koja je poanta covid putovnice?

Da, nagrada za poslušnost, poštuješ propise.

Poanta Covid putovnice? Potvrda da si manja opasnost za druge od onih koji nisu cijepljeni, testirani ili nedavno preboljeli Covid.

 

Na koji način je protiv covida cijepljena osoba manje opasna za druge?

Postoji li ikakav dokaz da cijepljenje spriječava ili smanjuje transmisiju.

Molim da se to elaborira i potkrijepi dokazima.

 

Znači ok je da se svaka osoba smatra opasnošću po život drugih. Došli smo do presumpcije krivnje. Osim ako se cijepiš. Bioterorist, potencijalni ubojica.

Vow.

Ajmo primijenit iste kriterije na sve bolesti. Zapravo ajmo na sve.

Ajmo pri ulasku na neki javni događaj tražit potvrdu o nekažnjavanju. Ajmo tražiti potvrdu preko psihološkog vještačenja da je osoba dobar, uzoran i poslušan građanin koji neće nekog krivo pogledati, uvrjijediti, napasti, opljačkati, pustiti vjetar...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 9:41 (Maat).
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...
Old Iggy kaže...

Da, nagrada za poslušnost, poštuješ propise.

Poanta Covid putovnice? Potvrda da si manja opasnost za druge od onih koji nisu cijepljeni, testirani ili nedavno preboljeli Covid.

 

Na koji način je protiv covida cijepljena osoba manje opasna za druge?

Postoji li ikakav dokaz da cijepljenje spriječava ili smanjuje transmisiju.

Molim da se to elaborira i potkrijepi dokazima.

 

Znači ok je da se svaka osoba smatra opasnošću po život drugih. Došli smo do presumpcije krivnje. Osim ako se cijepiš. Bioterorist, potencijalni ubojica.

Vow.

Ajmo primijenit iste kriterije na sve bolesti. Zapravo ajmo na sve.

Ajmo pri ulasku na neki javni događaj tražit potvrdu o nekažnjavanju. Ajmo tražiti potvrdu preko psihološkog vještačenja da je osoba dobar, uzoran i poslušan građanin koji neće nekog krivo pogledati, uvrjijediti, napasti, opljačkati, pustiti vjetar...

 

 

Cijepljena (i ne samo cijepljena već i testirana ili preboljela) osoba se teže zarazi i teže prenosi bolest dalje.

Dokazi? Osim medicinskih, empirijski i UK, Izrael, SAD itd.

 

Da, svaka osoba se smatra po defaultu opasna za druge ako ne poštije propise. Na stranu što i neodgovornosšću može generirati troškove što odgovornima može predstavljati problem u nedostupnosti solidarno plaćanih usluga.

Javni događaj može tražiti potvrdu o nekažnjavanju ako je to kažnjavanje direktno ovisno o događaju. Npr. bilo bi zgodno uvesti sustav koji onima bez vozačke onemogućuje upaliti bilo koje vozilo. navijačima zabranu odlaska na utakmice (uuups, pa to već postoji). Psihološko vještačenje isto tako.

 

Moraš dati malo bolje "primjere".

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
Maat kaže...
Bitanga kaže...

Plaća je isto nagrada za poslušnost, a ne garancija da ćeš imat sve što poželiš... pa ipak većina normalno i pristojno živi.

 

 

 

Plaća nagrada za poslušnost. Vow, nikad dosad nisam čuo gluplju i netočniju definiciju plaće. Vrlo zanimljiv smjer u kojem si otišao. Laž je da većina normalno i pristojno živi. Većina je na siromašna ili na rubu siromaštva i nisu dovoljno plaćeni. Osim ako pod većinom smatraš uski krug ljudi u svojoj bližoj okolini/državi. 

Za kakvu točno poslušnost i poslušnost kome je plaća nagrada?

Ti živiš  u nekom robovlasničkom sustavu ili?

 

Kad ti šef nešto kaže, ti to napraviš (ako je legalno naravno), ergo dobiješ novce za poslušnost.

Sigurno ne radiš ono što ti poželiš kad poželiš. Možeš argumentima pokušat objasniti, ali argumenti često ne pale u poslovnom svijetu jer se posao mora odraditi makar ga ima triput previše. A one koji puno pametuju nitko ne voli jel :-)

 

Sve u životu je nagrada za poslušnost ako misliš živjeti s drugim ljudima. Netko te pozove na rođendan djeteta, ti se odazoveš iako ti se ne ide. Možeš izbjeći par puta, ali poslije vjerojatno više nećeš biti omiljen što ne dolaziš na izričite pozive.

Tako je putovnica nagrada što si uzoran građanin, viza nagrada što si nekažnjavan uzoran i poslušan građanin, a covid putovnica bude nagrada što si uzoran cijepljeni građanin.

 

Kao što rekoh, plaća nije garancija da ćeš pristojno živjeti, a opet svi radimo koliko možemo, jer je velika vjerojatnost da ako radiš da ćeš bolje živjeti. Isto tako ni covid putovnica nije garancija da si 100% imun, ali je velika vjerojatnost da jesi.

 

 

Tebi se posao svodi na slušanje šefa? to je glavna poanta?

Vow. Vidim blagu sličnost u razmišljanju sa nazi zločincima koji su na suđenju rekli kako su samo slušali naređenja.

 

Posao je puno više i bitnije od poslušnosti. Na poslu se stvara vrijednost i radi koristan rad. Za sebe, za društvo općenito. Poslodavac koji stvara prilike i okolnosti za takav rad također ima benefite od rada svojih djelatnika, pa i gle čuda zaradu. Zato plaća. Sustav je osmišljen radi općeg napretka i opće koristi. A ne kao nagrada za poslušnost.

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
Bitanga kaže...

Plaća je isto nagrada za poslušnost... budi jak, odupri se.

 Ne biti u zatvoru je isto nagrada za poslušnost.

Moraš biti teški balkanac da bi pridržavanje reda smatrao poslušnošću.

 -čemu nac-regionalno? .. što su za tebe balkanci niža vrsta? Ljudi? Ljudi su svi, i pametni i glupi, bijeli-crni itd..

-jednostavno ne možeš napisati rečenicu bez takvog etiketiranja. Mržnja ili što već... pokušaj bez takvih (nepotrebnih) ispada. Ako ne možeš to je nešto drugo..

-umjesto balkanac, stavi bilo što drugo, osim vjarnsko-rasno-nacionalno tj nešto što nije uvredljivo, diskriminacija i sl.  .... napiši npr glupan i slažem se.

 

Horatio_Hornblower kaže...

Covid 1/1

 + teži komorbiditet.

- Ili misliš da treba pisati nešto drugo? S ili OD .. jednako možeš umrijeti prirodnom smrću (pa i bolest je prirodna) tj u bilo kojem trenutku, kao što možeš umrijeti od nekog nesretnog slučaja, metka i sl. .. umrijet ćeš svakako, prije ili kasnije dok je razlika samo kad ili koliko kasnije.

 

Entry Point kaže...
..

 

Štoviše danas je vrlo jednostavno, dobiješ QR kod na 3 načina, preboljevanjem, testom ili cijepljenjem. Ti odaberi kako želiš dobiti tu famoznu putovnicu.

 

U ovom trenutku kad pandemija hara u punom zamahu, meni je itekako bitno da znam da su ljudi bez virusa u zatvorenim prostorima u kojima ću boraviti. Uvjerio sam se koliko su ljudi oko mene sebični, neodgovorni pa čak i glupi što se tiče tog virusa.

 

 - podcrtano, ostalo post iza.. kako biraš društvo, ljude oko sebe? Misliš da si bolji, nesebičan, odgovoran itd..? Postoji izreka-mudrosnica, s kim si takav si.. i vrlo je točna. Ne biraš familiju-rod, ali biraš prijatelje, društvo, pa čak i posao ili mjesto življenja, auto-stan.. biraš ženu, prijatelje, biraš sladoled (čokolada ili na štapiću..) .. kako biraš tako dobiješ, ili si ti savršen a svi drugi krivi za sva zla?

- npr osoba x je sad zaražena covidom, .. kriva je za što? ili je glupa-sebična zato jer se zarazila? Kako može biti kriv pojedinac u pandemiji kad nije izvor-uzrok zaraze tj prije te osobe x, postojala je osoba x-1 koja je prenjela virus osobi x i tako dalje lančano, pri čemu ako pretpotavljaš da je osoba bila neodgovorna, nepridržavala se mjera i sl. trebaš imati neki dokaz ne samo mišljenje-osudu. Da, ima onih koji ne nose masku, ne pridržavaju se mjera.. no te mjere ekšli nisu ništa, tj maskica službeno ne štiti, samo povećava-smanjuje postotak-šansu no jednako kao igranje lota i dobiti jackpot zanemarivo ili nemjerljivo. Tako npr radnici-trgovci po trgovinama nose maske no nose ih svakako, na bradi i sl.. pa opet, jesu li živi, oboljeli ili zarazni? Ako nisu, tad ni to što nose maskicu na bradi ne znači ništa tj nevažno jedino što će tebi oni i slični biti krivac, ako ti oboliš.. tj tvoja osobna sebičnost i stavljanje sebe u fokus, dok su svi ostali krivi neovisno što rade i kako se pridržavaju mjera, jer tako ti kažeš.. sebičan si. Prosjek društva. Ako nastaviš dalje s glupi, što recimo sugeriram visku post iznad, .. opet podsjetnik, s kim si takav si.. :)

 

Entry Point kaže...
guslac kaže...

Evo friško prebolio i nakon tog iskustva mogu samo reći da me protiv te bolesti nikada neće nitko cjepiti. U najgorem slučaju ići ću se namjerno opet zaraziti, pa da malo potrošim andola i to je to. Razumijem da ima ljudi koji će puno teže preboljeti koronu i nek se cijepe, no ja nisam taj i igla me neće vidjeti.

 

 To je tvoje pravo ako želiš igrat na Darwinovu kartu, samo nemoj nikog ugroziti i sve 5.

.. a sad važnije. Postoje tri načina za covid-propusnicu. Preboljeti, cijepiti ili imati negativan test (biti zdrav).

-osoba koja preboli, kao i cijepljena ima imunitet, kažu sad 180 dana tj govore jednako kao za cjepivo (a možda i trajnije, možda..). Imune osobe nisu širitelji tj virus da bi se širio mora se razmnožavati tj biti na oboljelom organizmu-domaćinu i tad se stvaraju milijarde virusa-spora koje tu zarazu šire. Sam fizički prijenost npr rukom je zanemariv.. no uvijek moguć a to kao mogućnost ne eliminira ništa od kriterija propusnice ili negativan test tj oosoba npr pere ruke ili ne pere, dira svaki krumpri na polici, sve na dohvatu.. ili ne dira. Kriterij tad treba biti ''dirač'' tj recimo zabraniti ''diranje'' (nepotrebno) no kako to napraviti sa smislom, provedivo? Kako ćeš kupiti kilu krumpira ili paradajza? Može se npr tako da nije samoposluživanje nego posluživanje djelatnika i tad više ne biraš pipanjem spomenutu hranu .. ali, već godinu i po je covid tu, za sad mjesta širenja nisu trgovine, više svadbe i sl. i to zapravo znači da je takvo ograničavanje samopolsuživanja nepotrebno.. itd.

-osoba koaj je preboljela ili cijepljena ili oboje, vjerojatno nije rizik idućih 180 dana, no ni zdrava osoba nije rizik, nikad nije ni bila, ni izvor.. dok svaka od njih može obaviti fizički prijenos od točke a do točke b. Što s osobom koja nema negativan test? Diskriminacija? Nije zarazan, nije oboljeli ali nema test.. i tad ta osoba ne smije što? putovati? .. ograničavanje slobode kretanja = zatrovr. Nevinih ljudi? Lako za one 'krive', glupe, sebične, balkance.. za koje 'svi znamo' da su krivi.. no kako ćemo ih raspoznavati, kazniti, odvojiti? .. prije pola stoljeća su tako neki ljudi nosili davidovu zvijezdu, ružno-loše tj nije ružno nešto nositi, ružno je kad se to nametne bez smisla, zloba, rasa-vjera-nacija.. ili trpanje svih u isti koš, samo sam ja dobar.. a što taj ja radi ako se npr zarazi pipanjem paradajza u trgovini (ako je to moguće)?... jesam li tad i ja glup? jesam li trebao odmah oprati ruke? .. jel za to kriv gupan prije mene koji je dirao taj paradajz ili sam kriv ja ako mislim da sam pametan? .. neovisno jesam li balkanac, francuz, danac, turčin, bugar, zagorec..

 

-jedina osoba, koja nije ni cjepljena ni preboljela, koja je svo vrijeme zdrava.. ako ima negativan test tad može, ako nema ne može? Kako to? Nevina osoba mora nešto nekome dokazivati? Kome? Što? ili će ta osoba dirati paradajz koji ću nakon tog ja dirati .. i tako možda (manje šanse nego loto) oboljeti?

-zdrava osoba ne širi virus, samo oboljela.

-testiranje zdravih je besmisleno i test tad pokazuje samo to, tj besmisleno trošenje resursa, vremena i odmicanje od onog što treba biti cilj, eliminirati virus-pandemiju, globalno.

-u izolaciju trebaju ići oboljeli, kao i potencijalno-rizični, tj smisao karantene. .. tj kad se već povijest ponavlja, kad je ponavljanje majka mudrosti.. tad treba ponavljati-povijest s razumijevanjem. Tako ako neku osobu staviš u karantenu, nakon čega jednostavno zaključiš da je zdrava.. koliko taj 'atest' vrijedi, tj koliko dugo vrijedi negativan test? Beskonačno, 72 sata ili se mora konstantno dokazivati? Ako je beskonačno, kao što je to u povijesti bilo (jer nisi osobu koja je prošla karantenu ponovo slao u karantenu) tad je to pogrešno, jer svaka osoba se može zaraziti, pa i cijepljena-imuna, nije nemoguće. U izolaciji moraju biti isključivo zaraženi jer jedino tad izolacija ima smisla-svrhe tj ako ne postoji lijek tad je izolacija jedini način brobe protiv virusa + suzbijanje. Karantena je samo ograničena vremenski izolacija, prolazna porta, nakon koje više ne može biti diskriminacije.

-držati zdrave osobe u izolaciji je besmisleno-pogrešno.. mada bi 'pragmatično' tako mogli riješiti sve u sekundi, tj ako sad sve ljude osim mene, stavimo u izolaciju-karantenu-zatvor, dovoljno dugo, tad ćemo eliminirati širenje virusa tj ja ću biti siguran. .. no daleko lakše je da taj ja ode u samoizolaciju i tad je jednako siguran tj tad mu neće neki sebičan balkanac prenjeti virus, pa ako si tako samosvjestan ili uplašen, možeš u samoizolaciju trajno, tvoj izbor, tvoje pravo no kad to nametneš ostalima to je diktatura-tiranija itd.

 

-što treba raditi? .. ako se želi suzbiti virus? .. pa ako nemamo lijek, cjepivo ili imunitet, tad je jedino što preostane izolacija odgovarajući period 14-28 dana.. dok je originalna karantena 40 dana.

-zašto se tad npr u slučaju kad neki učenik u razredu ima covid, čitav razred jednostavno pošalje u samoizolaciju i to je to... umjesto da se upravo tad čitav razred testira (prosječni razredi su sad 15-20-do 30 učenika, to je lako-brzo, nisu neki resursi). Jednostavno ne testiraju i time čak nema ni negativno-pozitivnog dokaza, ni statistike, besmisleno.. tj upravo tu grupu iz konkretnog opravdanog razloga treba testirati i svi negativni su 'slobodni' dok pozitivni idu u izolaciju, ne samoizolaciju koja je nešto kao karantena tj to je imalo smisla samo dok ne postoji test, .. što već više od godinu nije problem.

-zašto se to ne radi? zašto se ne testiraju svi u doticaju s pozitivnim-zaraženim nego je jednostavno razred tjedan u samoizolaciji i nakon toga opet po starom, bez da imaju pozitivan-negativan test i zapravo ostaju izvan znanstvenog radara-podataka-informacija koje bi možda pomogle u suzbijanju itd.

-testirati ima smisla kad želimo otkriti zaraženu osobu, tad je možemo izloirati-liječiti i tako se može pobijediti covid. Ako se tad ne testira, što to govori? .. nema to veze s balkancima, nego vlast, a nije moguće da se nitko ne može sjetiti nego eto samo ja tu na forumu.. pa zašto se taj razred učenika ne testira s jasnim rezultatom, pozitivan-negativan i posljedice, ako je pozitivan, nakon x-dana je preboljeli i time jednako kao cijepljen imun 180 dana tj tad u slučaju idućeg pozitivnog učenika u razredu nema razloga tu osob slati u izolaciju, jer je tad jednako 180 dana imun, preboljeli ili cijepljeni.. a test se ne radi mada upravo tu grupu osoba jedino ima smisla testirati tj nema smisla ići po ulici i random loviti ljude za test vs situacija kad već imaš jednu pozitivnu osobu u školskom rzalogu i osnovu zašto uopće taj razred tad ide u samoizolaciju. Umjesto samoizolacija trebaju na tad obvezni test, to bi jedino imalo smisla-logike, ako je cilj svega broba protiv pandemije..

-ako su negativni, nema razloga samoizolacije i gubljenja školskog gradiva-sati.. ako su pozitivni tome služe testovi, izolacija i to se tad zna, tj moralo bi se upravo tad te osobe testirati i tad postoji smisao testa, prevencija, zaštita svih-ostalih i izolacija.

-pazi paradoxa, školarac, zdrav, jedan od učenika pozitivan ideš u samoizolaciju, .. i to se ponavlja nekoliko puta u godini, pri čemu je školarac zdrav, negativan, no svaki put jednako mora u samoizolaciju, dok da je pozitivan-oboljeli nakon tog je miran 180 dana? Logika? Zdrava-neoboljela osoba u godini može biti više u samoizolaciji nego oboljeli a to je nonsens, smisao testa, smisao borbe protiv pandemije.

-no ne šalju tad na testiranje, samo ostaje pitanje zašto.. jer nije moguće da se nitko u zdravstvu, ne samo naše države-globalno ne sjeti ili ne razmišlja .. svi rade isto i svi preskaču upravo taj bitan dio, tj ako neku grupu ljudi po bilo kojem kriteriju staviš u samoizolaciju, npr turistički bus u kojem se pojavi oboljeli-kovidaš.. po logici ćeš testirati tad sve kontakte tj putnike busa tj izolacija-test i izlaz iz izolacije tek nakon negativnog testa, neovisno što imaju covid putovnicu, tj ako su imuni-preboljeli, ako su cjepljeni.. ako imaju negativan 72 sata test, to ne znači da nisu sad zaraženi-prijenosnici i tad je jedino izolacija+test logično za izlazak iz busa-izolacije .. no to se ne radi, čak ni ovim covid putovnicama tj može tako putovati osoba u busu gdje je netko zaražen, možda se zaraziti-inkubacija, postne prijenosnik.. no ima potvrdu kao cijepljen i time može 180 dana putovati busevima i širiti zarazu, dok zdrava osoba koja nema potvrdu ne može putovati ali je zdrava i time ne može širiti virus. Smisao? Besmisleno.. no ne vjerujem da sam jedino ja koji tako misli-vidi pa vjerojatno u nečemu griješim .. lakše je reći da su svi drugi krivi, sebični ili glupi, neovisno jesu li balkanci ili što već mada je po pravilima-zakonima svako nacionalno-vjersko-rasno itd diskriminiranje, diskriminacija .. no eto, na forumu visak može ponavlajti s balkancima i nema reakcije-upozorenja.. jer to je ok, jer to su balkanci, dok su tebi društvo-prijatelji sebični, jedino si ti dobar i negativan u smislu virusa.. kul.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
Maat kaže...
Old Iggy kaže...

Da, nagrada za poslušnost, poštuješ propise.

Poanta Covid putovnice? Potvrda da si manja opasnost za druge od onih koji nisu cijepljeni, testirani ili nedavno preboljeli Covid.

 

Na koji način je protiv covida cijepljena osoba manje opasna za druge?

Postoji li ikakav dokaz da cijepljenje spriječava ili smanjuje transmisiju.

Molim da se to elaborira i potkrijepi dokazima.

 

Znači ok je da se svaka osoba smatra opasnošću po život drugih. Došli smo do presumpcije krivnje. Osim ako se cijepiš. Bioterorist, potencijalni ubojica.

Vow.

Ajmo primijenit iste kriterije na sve bolesti. Zapravo ajmo na sve.

Ajmo pri ulasku na neki javni događaj tražit potvrdu o nekažnjavanju. Ajmo tražiti potvrdu preko psihološkog vještačenja da je osoba dobar, uzoran i poslušan građanin koji neće nekog krivo pogledati, uvrjijediti, napasti, opljačkati, pustiti vjetar...

 

 

Cijepljena (i ne samo cijepljena već i testirana ili preboljela) osoba se teže zarazi i teže prenosi bolest dalje.

Dokazi? Osim medicinskih, empirijski i UK, Izrael, SAD itd.

 

Da, svaka osoba se smatra po defaultu opasna za druge ako ne poštije propise. Na stranu što i neodgovornosšću može generirati troškove što odgovornima može predstavljati problem u nedostupnosti solidarno plaćanih usluga.

Javni događaj može tražiti potvrdu o nekažnjavanju ako je to kažnjavanje direktno ovisno o događaju. Npr. bilo bi zgodno uvesti sustav koji onima bez vozačke onemogućuje upaliti bilo koje vozilo. navijačima zabranu odlaska na utakmice (uuups, pa to već postoji). Psihološko vještačenje isto tako.

 

Moraš dati malo bolje "primjere".

 

Što se tiče zatvora i poštivanja propisa.

Opet presumpcija krivnje kod tebe - poštuješ propise pa si nagrađen time da ne ideš u zatvor. Krivo. Ako ne poštuješ propise i radiš zabranjene stvari ovisno u stupnju prekršaja i prijestupa se određuje kazna. Ostali, za koje nema indicija prijestupa se niti nagrađuju niti kažnjavaju. Postoji presumpcija nevinosti. Niti zahtijeva kaznu niti nagradu. Bolesno je misliti da treba biti drugačije i da su svi potencijalno krivi i kažnjavati i da moraju stalno dokazivati nevinost i dobrotu. Apsolutno bolesno i dovest će do potpunog urušavanja društva.

 

Molim dokaze i argumente za tvrdnju da se protiv covida cijepljena osoba teže zarazi i teže prenosi bolest dalje. Može bilo kakav argument?

 

Koliko znam do covida je postojala presumpcija nevinosti i nije svatko bilo gdje tretiran kao kriminalac i potencijalni ubojica.

Iako je i kriminala i bolesti i brojnih drugih uzroka smrti bilo i prije. 

Molim malo bolje primjere, ovim iznad su smiješni.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 10:00 (Maat).
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...

 

Tebi se posao svodi na slušanje šefa? to je glavna poanta?

Vow. Vidim blagu sličnost u razmišljanju sa nazi zločincima koji su na suđenju rekli kako su samo slušali naređenja.

 

Posao je puno više i bitnije od poslušnosti. Na poslu se stvara vrijednost i radi koristan rad. Za sebe, za društvo općenito. Poslodavac koji stvara prilike i okolnosti za takav rad također ima benefite od rada svojih djelatnika, pa i gle čuda zaradu. Zato plaća. Sustav je osmišljen radi općeg napretka i opće koristi. A ne kao nagrada za poslušnost.

 

Ne, posao mi je da šefu pomognem svojom stručnošću da kupcu zajedno isporučimo ono što kupac želi platiti. Za to dobijam novce. On od kupca, ja od šefa. Pa za to me zaposlio jebote.

Nisam vojnik pa ne ubijam po terenu, ali da mi je posao, da, to bih i radio. Preglupa ti je usporedba sa ratnim zločinima.

 

Opći napredak i opća korist je dodatni benefit u svemu tome, ali moja plaća je direktno proporcionalna mojoj spremnosti da radim (znači prihvaćanju posla iako nekad ne želim raditi to što moram nego bih radio nešto drugo što je zabavnije). Jer što je kvalitetno obavljanje posla ako ne poslušnost, prema kupcu (kupac određuje što mu treba - ti ga možeš savjetovati, ali on plaća i njegova je zadnja), prema državi (moraju se ispuniti sve zakonske obaveze) i u krajnjoj liniji prema šefu (ne želiš stvarati probleme (naravno možeš na njih ukazivati), nego rješenja - šefova je i dalje zadnja ili mogu dati otkaz - onda je moja zadnja, ali nema više plaćice).

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 10:06 (Bitanga).
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...
Old Iggy kaže...

Cijepljena (i ne samo cijepljena već i testirana ili preboljela) osoba se teže zarazi i teže prenosi bolest dalje.

Dokazi? Osim medicinskih, empirijski i UK, Izrael, SAD itd.

 

Da, svaka osoba se smatra po defaultu opasna za druge ako ne poštije propise. Na stranu što i neodgovornosšću može generirati troškove što odgovornima može predstavljati problem u nedostupnosti solidarno plaćanih usluga.

Javni događaj može tražiti potvrdu o nekažnjavanju ako je to kažnjavanje direktno ovisno o događaju. Npr. bilo bi zgodno uvesti sustav koji onima bez vozačke onemogućuje upaliti bilo koje vozilo. navijačima zabranu odlaska na utakmice (uuups, pa to već postoji). Psihološko vještačenje isto tako.

 

Moraš dati malo bolje "primjere".

 

Molim dokaze i argumente za tvrdnju da se protiv covida cijepljena osoba teže zarazi i teže prenosi bolest dalje. Može bilo kakav argument?

 

Koliko znam do covida je postojala presumpcija nevinosti i nije svatko bilo gdje tretiran kao kriminalac i potencijalni ubojica.

Iako je i kriminala i bolesti i brojnih drugih uzroka smrti bilo i prije. 

Molim malo bolje primjere, ovim iznad su smiješni.

 

Pitanje hje što ti smatraš dokazom.

https://www.sciencenews.org/article/coronavirus-covid-vaccine-moderna-pfizer-transmission-disease

https://www.nature.com/articles/d41586-021-00450-z

https://www.scientificamerican.com/article/vaccines-need-not-completely-stop-covid-transmission-to-curb-the-pandemic1/

https://www.bbc.com/news/uk-55913913

Što je točno smiješno u statistikama pojedinih država, ne bih znao.

 

Presumpcija nevinosti postoji kod neosuđenih osoba, ne osuđenih.

Niti sad ne postoji presumpcija da si bolestan, postoji potvrda da si zdrav.

12 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...
Old Iggy kaže...
Maat kaže...
Visak kaže...

 Ne biti u zatvoru je isto nagrada za poslušnost.

Moraš biti teški balkanac da bi pridržavanje reda smatrao poslušnošću.

 

Ne biti u zatvoru je nagrada za poslušnost?

Elaboriraj malo ovo, da vidimo gdje ideš s time. 

 

Nego hoće li itko odgovoriti koja je poanta covid putovnice?

Da, nagrada za poslušnost, poštuješ propise.

Poanta Covid putovnice? Potvrda da si manja opasnost za druge od onih koji nisu cijepljeni, testirani ili nedavno preboljeli Covid.

 

Na koji način je protiv covida cijepljena osoba manje opasna za druge?

Postoji li ikakav dokaz da cijepljenje spriječava ili smanjuje transmisiju.

Molim da se to elaborira i potkrijepi dokazima.

 

Znači ok je da se svaka osoba smatra opasnošću po život drugih. Došli smo do presumpcije krivnje. Osim ako se cijepiš. Bioterorist, potencijalni ubojica.

Vow.

Ajmo primijenit iste kriterije na sve bolesti. Zapravo ajmo na sve.

Ajmo pri ulasku na neki javni događaj tražit potvrdu o nekažnjavanju. Ajmo tražiti potvrdu preko psihološkog vještačenja da je osoba dobar, uzoran i poslušan građanin koji neće nekog krivo pogledati, uvrjijediti, napasti, opljačkati, pustiti vjetar...

 

 

 Sto se osjecamo posebno da se tebi osobno sve mora dokazat, da te zanima sam bi provjerio i vidio, no tu si samo da trolas i lazes. S time da je veoma tesko zakljucit, jeli vise trolas ili lazes.

Ubi bene, ibi patria.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
@bitanga, old iggy.

U pravu ste, nevidim problema kad rodijaci budu imali sve podatke o svim skupovima i sudionicima.


 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Et_Tu_Brute? kaže...

 Sto se osjecamo posebno da se tebi osobno sve mora dokazat, da te zanima sam bi provjerio i vidio, no tu si samo da trolas i lazes. S time da je veoma tesko zakljucit, jeli vise trolas ili lazes.

 

Što je posebno u traženju argumenata i dokaza za tvrdnje?

 

Ok, razumijem da kultovi i religije imaju svoje dogme i da članovima takve sitnice nisu potrebne.

Ali ljudima koji se oslanjaju na znanost to ne bi terbalo predstavljati problem. Znanost u osnovi ima stalno preispitivanje, dokazivanje i potvrđivanje. 

 

Možeš li argumentirati točno što to lažem? 

Tvoj post je čisti primjer trolanja, bez smisla bez značenja, bez argumenata. Samo osobni napad.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...

 

Ne biti u zatvoru je nagrada za poslušnost?

Elaboriraj malo ovo, da vidimo gdje ideš s time. 

 Imaš zakone, ako ih poslušno slijediš ne ideš u zatvor, ako nisi poslušan i kršiš ih - ideš u zatvor.

 

Postoje razni društveni dogovori, formalni i neformalni, i postoje sankcije, formalne i neformalne. Svaka sankcije je tu zbog nepoštivanja negog dogovora, znači zbog neposlušnosti. Stoga je izostanak sankcije nagrada za poslušnost. Samo si ti sada tu banalnu činjenicu išao verbalizirati kako bi ispalo nešto strašno baš u ovom slučaju.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...
Old Iggy kaže...
Maat kaže...
Old Iggy kaže...

Da, nagrada za poslušnost, poštuješ propise.

Poanta Covid putovnice? Potvrda da si manja opasnost za druge od onih koji nisu cijepljeni, testirani ili nedavno preboljeli Covid.

 

Na koji način je protiv covida cijepljena osoba manje opasna za druge?

Postoji li ikakav dokaz da cijepljenje spriječava ili smanjuje transmisiju.

Molim da se to elaborira i potkrijepi dokazima.

 

Znači ok je da se svaka osoba smatra opasnošću po život drugih. Došli smo do presumpcije krivnje. Osim ako se cijepiš. Bioterorist, potencijalni ubojica.

Vow.

Ajmo primijenit iste kriterije na sve bolesti. Zapravo ajmo na sve.

Ajmo pri ulasku na neki javni događaj tražit potvrdu o nekažnjavanju. Ajmo tražiti potvrdu preko psihološkog vještačenja da je osoba dobar, uzoran i poslušan građanin koji neće nekog krivo pogledati, uvrjijediti, napasti, opljačkati, pustiti vjetar...

 

 

Cijepljena (i ne samo cijepljena već i testirana ili preboljela) osoba se teže zarazi i teže prenosi bolest dalje.

Dokazi? Osim medicinskih, empirijski i UK, Izrael, SAD itd.

 

Da, svaka osoba se smatra po defaultu opasna za druge ako ne poštije propise. Na stranu što i neodgovornosšću može generirati troškove što odgovornima može predstavljati problem u nedostupnosti solidarno plaćanih usluga.

Javni događaj može tražiti potvrdu o nekažnjavanju ako je to kažnjavanje direktno ovisno o događaju. Npr. bilo bi zgodno uvesti sustav koji onima bez vozačke onemogućuje upaliti bilo koje vozilo. navijačima zabranu odlaska na utakmice (uuups, pa to već postoji). Psihološko vještačenje isto tako.

 

Moraš dati malo bolje "primjere".

 

Što se tiče zatvora i poštivanja propisa.

Opet presumpcija krivnje kod tebe - poštuješ propise pa si nagrađen time da ne ideš u zatvor. Krivo. Ako ne poštuješ propise i radiš zabranjene stvari ovisno u stupnju prekršaja i prijestupa se određuje kazna. Ostali, za koje nema indicija prijestupa se niti nagrađuju niti kažnjavaju. Postoji presumpcija nevinosti. Niti zahtijeva kaznu niti nagradu. Bolesno je misliti da treba biti drugačije i da su svi potencijalno krivi i kažnjavati i da moraju stalno dokazivati nevinost i dobrotu. Apsolutno bolesno i dovest će do potpunog urušavanja društva.

 

Molim dokaze i argumente za tvrdnju da se protiv covida cijepljena osoba teže zarazi i teže prenosi bolest dalje. Može bilo kakav argument?

 

Koliko znam do covida je postojala presumpcija nevinosti i nije svatko bilo gdje tretiran kao kriminalac i potencijalni ubojica.

Iako je i kriminala i bolesti i brojnih drugih uzroka smrti bilo i prije. 

Molim malo bolje primjere, ovim iznad su smiješni.

 

 

Ako već do sad nisi mogao guglati efikasnost cjepiva, evo ti par linkova:

 

 COVID-19 vaccine efficacy and effectiveness—the elephant (not) in the room - The Lancet Microbe

COVID-19 Vaccine Effectiveness Research | CDC

 

Tu imaš i linkove na istraživanja, da ne ispadne da ti se daje sve na pjatu.

 

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
Maat kaže...

 

Ne biti u zatvoru je nagrada za poslušnost?

Elaboriraj malo ovo, da vidimo gdje ideš s time. 

 Imaš zakone, ako ih poslušno slijediš ne ideš u zatvor, ako nisi poslušan i kršiš ih - ideš u zatvor.

 

Postoje razni društveni dogovori, formalni i neformalni, i postoje sankcije, formalne i neformalne. Svaka sankcije je tu zbog nepoštivanja negog dogovora, znači zbog neposlušnosti. Stoga je izostanak sankcije nagrada za poslušnost. Samo si ti sada tu banalnu činjenicu išao verbalizirati kako bi ispalo nešto strašno baš u ovom slučaju.

 -ostaje pitanje zašto za tvoje postove nema sankcija, po osnovi nacionalne diskriminacije, što je recimo društveno neprihvatljiva norma ponašanja.

-eto, slažem se.. izostanak sankcija.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ccc2002 kaže...
@bitanga, old iggy.

U pravu ste, nevidim problema kad rodijaci budu imali sve podatke o svim skupovima i sudionicima.

 Tko se boji i srami javno izrazit svoje mišljenje (sudjelovat na nekom skupu), onda najbolje da takva osoba ni ne ide na skupove i okupljanja. Tako te nikad neće povezati s nikim.

 

Koje nebuloze...

Live long and prosper.
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...

Pitanje hje što ti smatraš dokazom.

https://www.sciencenews.org/article/coronavirus-covid-vaccine-moderna-pfizer-transmission-disease

https://www.nature.com/articles/d41586-021-00450-z

https://www.scientificamerican.com/article/vaccines-need-not-completely-stop-covid-transmission-to-curb-the-pandemic1/

https://www.bbc.com/news/uk-55913913

Što je točno smiješno u statistikama pojedinih država, ne bih znao.

 

Presumpcija nevinosti postoji kod neosuđenih osoba, ne osuđenih.

Niti sad ne postoji presumpcija da si bolestan, postoji potvrda da si zdrav.

 

Ajmo redom secirati 'dokaze'

https://www.sciencenews.org/article/coronavirus-covid-vaccine-moderna-pfizer-transmission-disease

U naslovu već: "may block"

"moglo bi spriječiti"

To je dokaz? Moglo bi spriječiti? to je kao da baba Vanga kaže da ako popiješ krv mačke u ponoć pod mladim mjesecom da bi moglo spriječiti.

 

https://www.nature.com/articles/d41586-021-00450-z

"at least some vaccines are likely to have a transmission-blocking effect"

"barem neka od cjepiva vjerojatno imaju učinak spriječavanja prijenosa"

Snažan argument i dokaz. Nema što, u rangu prvog.

 

https://www.scientificamerican.com/article/vaccines-need-not-completely-stop-covid-transmission-to-curb-the-pandemic1/

"data cannot yet tell us if they hinder transmission of SARS-CoV-2, the virus that causes the disease"

"podaci na još ne mogu reći otežavaju li cjepiva prijenos SARS-coV2, virusa uzročnika bolesti"

Ovaj je pravo lijep argument. Volim kad se tvrdnje oslanjaju na podatke. Na mjerljivo i dokazivo. Zanimljivo. Znači jedan od tvojih dokaza kaže da za sada podacima ne možemo vidjeti ne samo spriječava li prijenos već uopće 'otežava' li ga cjepivo.

Vrhunski dokaz. Da za sada nema nikakvih dokaza da cjepivo spriječava prijenos.

 

I šećer na kraju. Izvor - BBC.

"The results of the study, which has not yet been formally published, suggest that the vaccine may have a "substantial" effect on transmission of the virus."

"Rezultati istraživanja, koja još nije službeno objavljena, predlažu da bi cjepivo moglo imati 'značajan' učinak na prijenos virusa"

Dokaz u rangu ostalih.

Kao horoskop. Vrhunski.

 

Može li ikakav dokaz i argument, ili da odustanem od pitanja?

 

Nije pitanje štoi ja smatram dokazom. Dokaz je dokaz a činjenica je činjenica. Nema tu moje istine i posebnih dokaza za mene. Može li išta snažnije od 'možda'?

 

16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...
Old Iggy kaže...

Pitanje hje što ti smatraš dokazom.

 

Ajmo redom secirati 'dokaze'

I mislio sam si da ništa ne smatraš dokazom. Zato sam ti ovo i poslao.

Isto tako, ako te nešto stvarno zanima, već bi odavno to našao.

No, ne zanima te, tu je problem.

5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...

 

Može li ikakav dokaz i argument, ili da odustanem od pitanja?

 

Nije pitanje štoi ja smatram dokazom. Dokaz je dokaz a činjenica je činjenica. Nema tu moje istine i posebnih dokaza za mene. Može li išta snažnije od 'možda'?

 

 Može, čim se provedu još razna ispitivanja i istraživanja, za koju godinu će bit sigurnih tvrdnji. Za sada je "možda" najbolje što se ima i svaki dan pristižu neke nove informacije i neka nova istraživanja. Preporučam da se prate najnovije vijesti, jer se svašta mijenja iz dana u dan. Ovo je znanost, a znanost je podložna mijenjanju mišljenja ovisno o novim dokazima koji pristižu svaki dan. Nije ovo religija pa da vjerujemo zauvijek u jednom izrečenu tvrdnju.

Live long and prosper.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ne, pa kažem nevidim problema,

Priznao sam pogrešku.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 10:31 (ccc2002).
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
Maat kaže...

 

Ne biti u zatvoru je nagrada za poslušnost?

Elaboriraj malo ovo, da vidimo gdje ideš s time. 

 Imaš zakone, ako ih poslušno slijediš ne ideš u zatvor, ako nisi poslušan i kršiš ih - ideš u zatvor.

 

Postoje razni društveni dogovori, formalni i neformalni, i postoje sankcije, formalne i neformalne. Svaka sankcije je tu zbog nepoštivanja negog dogovora, znači zbog neposlušnosti. Stoga je izostanak sankcije nagrada za poslušnost. Samo si ti sada tu banalnu činjenicu išao verbalizirati kako bi ispalo nešto strašno baš u ovom slučaju.

 

Smisao zakona u tom kontekstu nije nagrađivanje poslušnosti već da život svima bude uredniji i bolji i da se razarujuće i štetno ponašanje ne događa, zato kazne.

Nevjerojatno je na koji način shvaćaš stvari, koliko je to poremećeno i štetno.

Mnogi zločinci su slušali službena naređenja. Po tvom razmišljanju bi trebali biti nagrađeni a ne kažnjeni. Zlodjela mogu biti ozakonjena. Treba li to nagraditi?

Izostanak sankcije nije nagrada. Nagrada nije potrebna. Bolesno je misliti da je nekažnjavanje ako ne radiš nešto nezakonito - nagrada. Isto tako sankcija ne bi trebala biti čisto kažnjavanje poslušnosti, sankcija bi trebala biti kažnjavanje štetnog i po društvo opasnog ponašanja. Neposlušnost ili neslaganje s nečim je jedan od izraza slobode i pravo na različitost. Ovo što ti opisuješ je diktatura i totalitarizam. Zastrašujuće. Krajnje poremećeno, zlo i opasno.

Banalno i glupo je tvoje shvaćanje stvari. I opasno po društvo. 

10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...
Entry Point kaže...

Uvjerio sam se koliko su ljudi oko mene sebični, neodgovorni pa čak i glupi što se tiče tog virusa.

 

 

Ova tvoja rečenica pa i cijeli komentar je vrhunski dokaz za tvoje tvrdnje. Uvjerio si me u potpunosti koliko su ljudi oko mene sebični, neodgovorni pa čak i glupi što se tiče tog virusa.

 Čitaj s razumijevanjem. Sebe sam uvjerio. Tebe ne pokušavam uvjeriti u apsolutno ništa. 

Nadglednik dina
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Filox kaže...
ccc2002 kaže...
@bitanga, old iggy.

U pravu ste, nevidim problema kad rodijaci budu imali sve podatke o svim skupovima i sudionicima.

 Tko se boji i srami javno izrazit svoje mišljenje (sudjelovat na nekom skupu), onda najbolje da takva osoba ni ne ide na skupove i okupljanja. Tako te nikad neće povezati s nikim.

 

Koje nebuloze...

 i zašto se onda žestoko bore i protiv nošenja maski kad s njima možeš prosvjedovati anonimno? ne kužim. stvarno.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
2 godine
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Pozz. svima.

Meni je doktorica rekla da imam pravo na cijepljenje zbog dijabetesa 2 ali nema pravo jer sam prebolio coviid beš za novu godinu.

Pitao sam zašto ali mi nije htjela reći ?!

 

Znate li vi

 

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Drazen99 kaže...

Pozz. svima.

Meni je doktorica rekla da imam pravo na cijepljenje zbog dijabetesa 2 ali nema pravo jer sam prebolio coviid beš za novu godinu.

Pitao sam zašto ali mi nije htjela reći ?!

 

Znate li vi

 

 

 

 Treba proći 6 mjeseci od preboljevanja, jer bi trebao imati barem toliko antitijela.

Nadglednik dina
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Drazen99 kaže...

Pozz. svima.

Meni je doktorica rekla da imam pravo na cijepljenje zbog dijabetesa 2 ali nema pravo jer sam prebolio coviid beš za novu godinu.

Pitao sam zašto ali mi nije htjela reći ?!

 

Znate li vi

 

 

 

Mislim da bi se bez problema mogao cijepiti.

https://www.koronavirus.hr/preporuka-o-cijepljenju-protiv-covid-19-nakon-preboljenja-bolesti/888

 

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Filox kaže...
Maat kaže...

 

Može li ikakav dokaz i argument, ili da odustanem od pitanja?

 

Nije pitanje štoi ja smatram dokazom. Dokaz je dokaz a činjenica je činjenica. Nema tu moje istine i posebnih dokaza za mene. Može li išta snažnije od 'možda'?

 

 Može, čim se provedu još razna ispitivanja i istraživanja, za koju godinu će bit sigurnih tvrdnji. Za sada je "možda" najbolje što se ima i svaki dan pristižu neke nove informacije i neka nova istraživanja. Preporučam da se prate najnovije vijesti, jer se svašta mijenja iz dana u dan. Ovo je znanost, a znanost je podložna mijenjanju mišljenja ovisno o novim dokazima koji pristižu svaki dan. Nije ovo religija pa da vjerujemo zauvijek u jednom izrečenu tvrdnju.

 

Slažem se. 

Znači još je rano za tvrdnje da spriječava. Ne zna se, nema dovoljno podataka. To je u redu.

Bilo bi fer da se ljudima to tako prezentira pa odvagnu rizike i benefite sami. Ali da se svemu pristupi pošteno i da ne bude ucjena u vidu covid putovnica.

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
To je super stvar, cool.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 10:47 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice