Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 942.486
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry Point kaže...
Zamisli da svi lijekovi imaju nuspojave, od lakših do vrlo teških.

Ili da neke lijekove ne mogu koristiti ljudi koji imaju neke bolesti. Ili još gore da ni ne znaju.

To bi bilo strašno.

Ili još strašnije, zamislite da jedno od najvećih otkrića, penicilin nije prošao 4 zahtjevne faze testiranja diljem planeta, i još k tome da su ljudi alergični na njega. Nikad ne bi mogli spasiti stotine milijuna života njime. Kakav užas bi to tek bio.

 Tema je kovid cjepivo i njegove nuspojave a ne lijekovi i penicilin. Drzi se teme na koju se referiras. Niko te nije trazio povijest lijekova. I kad si se vec taknuo penicilina njegove nuspojave znaju, a nuspojave kovid cjepiva se tek istrazuju. 

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...
Mandor kaže...
MV player kaže...

to je prekršaj čl. 16 iz Zakona o prekršajima PROTIV JAVNOG REDA I MIRA.  

 

U današnjem kaznenom zakonu nema kaznenog djela širenja lažnih vijesti. U starom je bilo

Ma ko bi se time bavio pa svaki drugi laže izmišlja.

 

 

 Ja zapravo nisam ništa rekao o tome u kojem zakonu stoji, da li je to prekršaj ili kazneno djelo, niti koliko se tko bavi time.

Ali stručnjaci u izvrtanju činjenica i ničemu drugome si ne mogu pomoći.

 Pozivas na prijavu policiji. Pa prijavi sad. Budi karakter. Ili izvrces cinjenice sada i ne mozes si pomoci. 

 NISAM POZVAO NA PRIJAVU POLICIJI, NEPISMENI MAJMUNE.

Izvrćeš sve što se može izvrnuti. i tako cijelu ovu temu. Je li tako i život živiš?

6 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/u-klubove-restorane-na-koncerte-i-svadbe-od-1-lipnja-ali-samo-pod-jednim-uvjetom-15072932

 

E sad ispada da su opet teoreticari zavjere bili u pravu.

Ocigledno cjepivo stiti jer mozes svugdje.Tko hoce moze se cijepiti.

Zasto zdravi necjepljeni ne mogu nigdje? 

One cjepljene ocigledno ne mogu ugroziti,samo sebe , a na to imaju pravo i prebolit ce.

Dakle ponavljam pitanje, zasto nije isto kao s gripom?Cijepe se oni koji su ugrozeni

Ili oni koji se boje i svijet ide dalje. Jesmo li imali gripa putovnice?

 

 

Kako da prebolim, ako Idem okolo, druzim se i nista.Kao i cijelu zivot , nikad bolestan. Dakle nahebali su oni koji se bave sportom i imaju dobar imunitet, dakle zdravi.

Da se svaka dva dana testiram? Ili ugrozim svoj imunitet eksperimentalnim cjepivima za nista? Pa to nekom ociglednio je interes.Biti zdrav je postalo lose, opasno. Samo zdrav ako uzimas lijekove, cjepiva ili stogod. 

 

Ovo je pocetak gradjana drugog reda.

Kad se jednom predje granica, kontra svih zakona koji tvrde suprotno,

samo je pitanje vremena kad ces za svasta bit gradjanin drugog reda.

Je li jos teorija zavjere ili cinjenica? 

 

 
3 2 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Gle, ne sviđa se ni meni, ali di piše da zdravi ne cijepljeni ne mogu na neki događaj? Odeš se testirat i riješena stvar. Znam, test košta. E pa onda se odi cijepi i riješen problem. Isto nisam uspio dobit koronu, isto ne planiram plaćat testove pa sam se odlučio cijepit jer vakcina je free.

Jebala vas cjepiva više da vas jebala. Vjerojatno bi prije kurac primio u dupe nego cjepivo. Čega se bojiš?
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2021 8:04 (foofajter).
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Mandor kaže...
Han kaže...
Mandor kaže...
MV player kaže...

to je prekršaj čl. 16 iz Zakona o prekršajima PROTIV JAVNOG REDA I MIRA.  

 

U današnjem kaznenom zakonu nema kaznenog djela širenja lažnih vijesti. U starom je bilo

Ma ko bi se time bavio pa svaki drugi laže izmišlja.

 

 

 Ja zapravo nisam ništa rekao o tome u kojem zakonu stoji, da li je to prekršaj ili kazneno djelo, niti koliko se tko bavi time.

Ali stručnjaci u izvrtanju činjenica i ničemu drugome si ne mogu pomoći.

 Pozivas na prijavu policiji. Pa prijavi sad. Budi karakter. Ili izvrces cinjenice sada i ne mozes si pomoci. 

 NISAM POZVAO NA PRIJAVU POLICIJI, NEPISMENI MAJMUNE.

Izvrćeš sve što se može izvrnuti. i tako cijelu ovu temu. Je li tako i život živiš?

 Tko ti drma kavez?

A evo ti i screenshot tvog pozivanja.

Nisam niti mislio da imaš muda išta napraviti. Kao i svaki od vas mlatite i pametujete po internetima a kad treba nešto poduzeti onda ispadi psihičkog poremećaja. Neka, #ostani doma, ima nas normalnih koji ćemo vam omogućiti da i vi živite normalno. Još jednom, #ostani doma, misli na druge.

10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Gle, ne sviđa se ni meni, ali di piše da zdravi ne cijepljeni ne mogu na neki događaj? Odeš se testirat i riješena stvar. Znam, test košta. E pa onda se odi cijepi i riješen problem. Isto nisam uspio dobit koronu, isto ne planiram plaćat testove pa sam se odlučio cijepit jer vakcina je free.

Jebala vas cjepiva više da vas jebala. Vjerojatno bi prije kurac primio u dupe nego cjepivo. Čega se bojiš?

 

Nadglednik dina
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...

https://m.facebook.com/InternationalChemtrail/

 

Mozda nije tema,ali ovi se ozbiljno hvale kako nas truju iz aviona i cime? Nadrealno. Da nas ko vampire "zastite od sunca".Mislim valjda su svi dosad vidjeli te tragove koji stvaraju tanke oblake, ali otkad je ovo legalno? Pa mogu tako i virus bacati koji se npr ne siri preko covjeka razmnozavanjem nego iz aviona kao biolosko oruzje i kontrolirana zaraza.

 Chemtrails i to još facebook stranica...   

 

Ti si totalka u glavi, odi se liječi, s nekim jakim cjepivima.

Live long and prosper.
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...

 Tema je kovid cjepivo i njegove nuspojave a ne lijekovi i penicilin. Drzi se teme na koju se referiras. Niko te nije trazio povijest lijekova. I kad si se vec taknuo penicilina njegove nuspojave znaju, a nuspojave kovid cjepiva se tek istrazuju. 

 Ne laprdaj. Ne prihvaćam tvoj zavjeraški narativ koji pokušavaš tu progurati. Jednostavno guglanje od 15 sekundi ti može objasniti kako klinička testiranja funkcioniraju i što je 4 faza svakog lijeka.

 

Po tvojoj genijalnoj ideji, nitko se ne smije cijepiti jer eto neznaju se još sve nuspojave. Po toj tvojoj izvrnutoj zavjeraškoj logici niti jedan lijek se ne smije koristiti jer eto neznaju se nuspojave.

 

Ili znanstvenici imaju kristalnu kuglu pa znaju unaprijed za sve lijekove i cijepiva osim trenutnih.

 

Dobro je foofajter rekao.

Nadglednik dina
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Gogy7 kaže...
Pa upravo to sto si naveo. Idu zbog tih nuspojava jer nesmiju raditi s takvim simptomima. Decki su iz vojarne i svi su dobiti par dana slobodno dok im ne bude bolje. Nemam ja nista protiv cjepiva. Vec me cudi sto tako djeluje.
Pricao mi je lik da je prebolio koronu i da je bio potpuno zdrav. Sad nakon cjepiva ima jako povišenu temperaturu, sto ti kazes da je samo nuspojava.
Nisam to napisao da sirim neke teorije zavjere vec da vas upozorim da postoje nuspojave.

 Ako je prebolio koronu pitanje je kolioko jake simptome je imao i kakava je antitjela razvio. Cijepivo je očito uspješno jer ije potaknulo imonu sustav i ima reakciju.

Te nuspojave su mi smiješno sobzirom što sam proživljavao kada sam imao koronu, a ja sam lakši slučaj. Moji simtomi su smješni onima koji su imali teže simptome.

Tempretaura sedam dana, bolovi u mišićima, upala uha na koje nisam ćuo te konstantni težak kašalj kojiu me gušio i trajao je mjesec dana, te još mjesec-dva laganijeg kašlja. 

Tri puta sam išao na rendgen pluća, i nisam imao upalu. Popio sam kutiju Sumameda i još desetak dana sam bio jedan drugi antbiotik zbog uha. Na kraju jednino je pomoglo ispiranje uha.

Pio sam i par kutija tableta za smirivanje kašlja a sirupe ni ne računam. Mjesec dana sam bio na bolovanju.

Moje iskustvo sa koronom, a neli članovi obitelji i poznanici su na žalost prošli dalekoooo gore. Npr. moja žena je imala deset dana temperaturu i taj desti dan nije više mogla stajati na nogama,

bili smo sigurni da će završiti u bolnici ali nekom srećom nakon tog desetog dana krenulo je naglo na bolje.

12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry Point kaže...
Han kaže...

 Tema je kovid cjepivo i njegove nuspojave a ne lijekovi i penicilin. Drzi se teme na koju se referiras. Niko te nije trazio povijest lijekova. I kad si se vec taknuo penicilina njegove nuspojave znaju, a nuspojave kovid cjepiva se tek istrazuju. 

 Ne laprdaj. Ne prihvaćam tvoj zavjeraški narativ koji pokušavaš tu progurati. Jednostavno guglanje od 15 sekundi ti može objasniti kako klinička testiranja funkcioniraju i što je 4 faza svakog lijeka.

 

Po tvojoj genijalnoj ideji, nitko se ne smije cijepiti jer eto neznaju se još sve nuspojave. Po toj tvojoj izvrnutoj zavjeraškoj logici niti jedan lijek se ne smije koristiti jer eto neznaju se nuspojave.

 

Ili znanstvenici imaju kristalnu kuglu pa znaju unaprijed za sve lijekove i cijepiva osim trenutnih.

 

Dobro je foofajter rekao.

 Nigdje nisam rekao da se niti jedan lijek ne smije koristiti i u postu na koji mi odgovaraš sam napisao ovako: "I kad si se vec taknuo penicilina njegove nuspojave znaju, a nuspojave kovid cjepiva se tek istrazuju. " Da li ti je Hrvatski jezik materinji? Pitam jer očito ne znaš čitati, a pogotovo čitati sa razumijevanjem.

 

Ovo što si upravo izjavio: "Ili znanstvenici imaju kristalnu kuglu pa znaju unaprijed za sve lijekove i cijepiva osim trenutnih."

Jesu li ljudi koji bi se trebali cijepiti teoretičari zavjere ako ne žele odmah primiti cjepivo za koje ni oni koji su ga napravili ne znaju kakve će imati nuspojave. Po tvome razmišljanju očito da jer po tvojim izjavama od prije je vidljivo da si laskaš što si se cjepio, što ćeš dobiti kovid putovnicu i biti konačno prepoznat u tom svom životu.

 

Zanimljiv narativ koristiš: kada si mentalno i inteligencijom niže od prosjeka društva u kojem živiš, a pogotovo sugovornika kojemu se obraćaš onda posežeš za praznim riječima kao što su antivaxer, teoretičar zavjera itd. Dokazao si više puta da tko god baci sapun prvi se saginješ.

14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Zaboravi sam napisati psihološki faktor svega, sve ste zatvoreni u stanu/kući. Ne možete u ljekarnu po antbiotik, ne možete u dućan po kruh...nitko. Oni koji vam pomažu sve ma ostavljaju pred vartima i komunicirate kroz zatvoreni prozor.

Kad nazovete hitnu kažu vam da odete u Dubravu u kovid bolnicu. Tamo kad dođete na hitnu poput zombi apokalipse, mi lakši sjedimo u kutu i kašljemo ko blesavi...a svaki desetak minuta dolazi hitna sa osobom na ležaju.

Zabe vam kanilu, doktor vam zabija doatnu iglu arteriju da se vidi zasičenost kisika u krvi, šalju vas na rendgen, ljudi sjede u čekani sa maskama za kisik...

 

Da cijeplje je "užas" ha ha ha ha ha ha ha ha ha 

Moj PC  
6 1 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Eto Ameri idu na novu taktiku iako već imaju solidnu procijepljenost. Ko se cijepi, može manje više zaboravit maske.

Možda bi i EU mogla istim putem, vjerujem da bi potaknuli dio ljudi da se cijepe.

Mene samo zanima kakva će biti jesen, da li će to cjepivo stvarno usporiti koronu na minimalne brojke pa da se vratimo normalnom životu.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Eto Ameri idu na novu taktiku iako već imaju solidnu procijepljenost. Ko se cijepi, može manje više zaboravit maske.

Možda bi i EU mogla istim putem, vjerujem da bi potaknuli dio ljudi da se cijepe.

Mene samo zanima kakva će biti jesen, da li će to cjepivo stvarno usporiti koronu na minimalne brojke pa da se vratimo normalnom životu.

 Ovisi o procijepljenosti. S obzirom da oko 40% hrvata odbija cijepivo, a to je nekih cca 1.6 milijuna ljudi, ostaje lijep bazen za širenje korone, tako da bi brojke mogle biti iste pa čak i više nego što su bile prošlu jesen.

 

Edit: Upravo mrskim nam covid "putovnicama" žele potaknuti te ljude da se cijepe. Kad bi bila visoka procijepljenost, putovnice bi izgubile smisao i to bi im bio kraj.

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2021 9:05 (Entry Point).
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Došlo doba da se i mi oko nečeg složimo 😜
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Gle, ne sviđa se ni meni, ali di piše da zdravi ne cijepljeni ne mogu na neki događaj? Odeš se testirat i riješena stvar. Znam, test košta. E pa onda se odi cijepi i riješen problem. Isto nisam uspio dobit koronu, isto ne planiram plaćat testove pa sam se odlučio cijepit jer vakcina je free.

Jebala vas cjepiva više da vas jebala. Vjerojatno bi prije kurac primio u dupe nego cjepivo. Čega se bojiš?

 Vrh argumentirane rasprave potkrijepljene znanošću i činjenicama. 

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry Point kaže...
Han kaže...

 Tema je kovid cjepivo i njegove nuspojave a ne lijekovi i penicilin. Drzi se teme na koju se referiras. Niko te nije trazio povijest lijekova. I kad si se vec taknuo penicilina njegove nuspojave znaju, a nuspojave kovid cjepiva se tek istrazuju. 

 Ne laprdaj. Ne prihvaćam tvoj zavjeraški narativ koji pokušavaš tu progurati. Jednostavno guglanje od 15 sekundi ti može objasniti kako klinička testiranja funkcioniraju i što je 4 faza svakog lijeka.

 

Po tvojoj genijalnoj ideji, nitko se ne smije cijepiti jer eto neznaju se još sve nuspojave. Po toj tvojoj izvrnutoj zavjeraškoj logici niti jedan lijek se ne smije koristiti jer eto neznaju se nuspojave.

 

Ili znanstvenici imaju kristalnu kuglu pa znaju unaprijed za sve lijekove i cijepiva osim trenutnih.

 

Dobro je foofajter rekao.

 

Ovo je namjerno izvrtanje rečenog do apsurda u svrhu blaćenja, napada i omalovažavanja. Zanimljivo kako se pozivaš na google svako malo kao da je vrhovni autoritet, a teoretičari zavjera su po tebi obrazovani na YT koji je gle čuda u vlasništvu istog tog Googlea i sva cenzura i mjerila supresije informacija su u punom pogonu i tamo.

Cijeniš li ironiju situacije?

 

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Eto Ameri idu na novu taktiku iako već imaju solidnu procijepljenost. Ko se cijepi, može manje više zaboravit maske.

Možda bi i EU mogla istim putem, vjerujem da bi potaknuli dio ljudi da se cijepe.

Mene samo zanima kakva će biti jesen, da li će to cjepivo stvarno usporiti koronu na minimalne brojke pa da se vratimo normalnom životu.

 

Znači cijepljenima se omogućuje da na sve moguće načine šire koronu (druže se, izlaze, ne nose maske), čisto da se ljude potakne na cijepljenje. Tko se nije cijepio ima kugu i ubojica je.

Ahahahaha. Također cijenim ironiju situacije. I onda pričamo o usporavanju korone u tom kontekstu.

Srećom kako neki tvrde, sve cijepljene u najgorem slučaju očekuje lagana prehladica, ako i to.

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry Point kaže...
foofajter kaže...
Eto Ameri idu na novu taktiku iako već imaju solidnu procijepljenost. Ko se cijepi, može manje više zaboravit maske.

Možda bi i EU mogla istim putem, vjerujem da bi potaknuli dio ljudi da se cijepe.

Mene samo zanima kakva će biti jesen, da li će to cjepivo stvarno usporiti koronu na minimalne brojke pa da se vratimo normalnom životu.

 Ovisi o procijepljenosti. S obzirom da oko 40% hrvata odbija cijepivo, a to je nekih cca 1.6 milijuna ljudi, ostaje lijep bazen za širenje korone, tako da bi brojke mogle biti iste pa čak i više nego što su bile prošlu jesen.

 

Edit: Upravo mrskim nam covid "putovnicama" žele potaknuti te ljude da se cijepe. Kad bi bila visoka procijepljenost, putovnice bi izgubile smisao i to bi im bio kraj.

 

Tvrdiš li da cijepljeni ne šire i ne mogu širiti koronu?

Kako objašnjavaš da bi brojke mogle biti iste ili više nego prošle jeseni ako nitko nije bio cijepljen prošle jeseni i ako je toliko cijepljenih danas. Navodno nije ni zanemariv broj onih koji su preboljeli koronu s obzirom na broj slučajeva koji se svaki dan vrti po medijima. Pomaže li cjepivo u suzbijanju širenja korone ili ne? Mislio sam da je jako efikasno u suzbijanju prijenosa po tvojim svim izjavama do sada, ali sad si me bacio u neodumicu.

Čekaj malo, a sad priznaješ i a je smisao putovnica natjerati ljude na cijepljenje? Ako bi izgubile smisao kad se većina cijepi?

Što je s necijepljenima kad se većina cijepi, više nisu opasni?

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Eto Ameri idu na novu taktiku iako već imaju solidnu procijepljenost. Ko se cijepi, može manje više zaboravit maske.

Možda bi i EU mogla istim putem, vjerujem da bi potaknuli dio ljudi da se cijepe.

 Kako će kontrolirati tko se cijepio? Ako je svugdje dozvoljeno ići bez maske na svakih 10 metara bi trebao stajati zaštitar i tražiti dokaz o cijepljenju. Jer ti možeš ući negdje s maskom i poslije ju skinuti.

Možda uvesti žute trake oko ruke, to se pokazalo praktičnim.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
Kako će kontrolirati tko se cijepio? 

Vrlo jednostavno, kao i prije devedesetih. Dođu te cijepti na radno mjesto, školu...na popisu ostanu ne cijepljeni i njih se dodatno poziva i kontrolira dok se ne cijepe. Cijepljenje je bilo obavezno. Tko se nije cijepio u bolnici prilikom rođenja, vrtiču, školi cijepi se u vojsci.

Vojsku nitko nije mogao izbječi, jer bi se onda cijepio u zatvoru.

Jugoslavija je 1972. zbog velikih boginja procijepila 18 milijuna ljudi u nekoliko tjedana | 24sata

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...
Visak kaže...
Kako će kontrolirati tko se cijepio? 

Vrlo jednostavno, kao i prije devedesetih. Dođu te cijepti na radno mjesto, školu...na popisu ostanu ne cijepljeni i njih se dodatno poziva i kontrolira dok se ne cijepe. Cijepljenje je bilo obavezno. Tko se nije cijepio u bolnici prilikom rođenja, vrtiču, školi cijepi se u vojsci.

Vojsku nitko nije mogao izbječi, jer bi se onda cijepio u zatvoru.

Jugoslavija je 1972. zbog velikih boginja procijepila 18 milijuna ljudi u nekoliko tjedana | 24sata

 

 

 Ovo što pričaš je fantazija. Ja pitam ozbiljno kako misle razlikovati tko je stvarno cijepljen, pa smije skinuti masku i ponašati se kao prije.

 

Komedija se nastavlja

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/na-dan-izbora-ce-svi-hrvatski-drzavljani-moci-uci-u-zemlju-nitko-ih-nece-traziti-negativan-test-15072872

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...

 Ovo što pričaš je fantazija. Ja pitam ozbiljno kako misle razlikovati tko je stvarno cijepljen, pa smije skinuti masku i ponašati se kao prije.

 

Komedija se nastavlja

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/na-dan-izbora-ce-svi-hrvatski-drzavljani-moci-uci-u-zemlju-nitko-ih-nece-traziti-negativan-test-15072872

 

Ozbiljno pitam zašto cijepljena osoba smije skidati masku i ponašati se kao prije. 

Ako zdrava necijepljena osoba mora imati test kao dokaz da smije nešto slično, zašto cijepljena osoba ne mora napraviti isti taj test. Zašto necijepljena osoba s negativnim testom ne bi smjela skinuti masku?

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2021 10:05 (Maat).
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
forumaš kaže...
Visak kaže...
Kako će kontrolirati tko se cijepio? 

Vrlo jednostavno, kao i prije devedesetih. Dođu te cijepti na radno mjesto, školu...na popisu ostanu ne cijepljeni i njih se dodatno poziva i kontrolira dok se ne cijepe. Cijepljenje je bilo obavezno. Tko se nije cijepio u bolnici prilikom rođenja, vrtiču, školi cijepi se u vojsci.

Vojsku nitko nije mogao izbječi, jer bi se onda cijepio u zatvoru.

Jugoslavija je 1972. zbog velikih boginja procijepila 18 milijuna ljudi u nekoliko tjedana | 24sata

 

 

 Ovo što pričaš je fantazija. Ja pitam ozbiljno kako misle razlikovati tko je stvarno cijepljen, pa smije skinuti masku i ponašati se kao prije.

 

Komedija se nastavlja

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/na-dan-izbora-ce-svi-hrvatski-drzavljani-moci-uci-u-zemlju-nitko-ih-nece-traziti-negativan-test-15072872

 Nije nikakav fantazija jer sam prolazio kroz sve to sedamdeseti, osamdesetih i devedestih.

10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...

 

1. Tvrdiš li da cijepljeni ne šire i ne mogu širiti koronu?

 

2. Kako objašnjavaš da bi brojke mogle biti iste ili više nego prošle jeseni ako nitko nije bio cijepljen prošle jeseni i ako je toliko cijepljenih danas.

 

3. Navodno nije ni zanemariv broj onih koji su preboljeli koronu s obzirom na broj slučajeva koji se svaki dan vrti po medijima.

 

 

4. Pomaže li cjepivo u suzbijanju širenja korone ili ne? 

 

5. Mislio sam da je jako efikasno u suzbijanju prijenosa po tvojim svim izjavama do sada, ali sad si me bacio u neodumicu.

 

6. Čekaj malo, a sad priznaješ i a je smisao putovnica natjerati ljude na cijepljenje? Ako bi izgubile smisao kad se većina cijepi?

Što je s necijepljenima kad se većina cijepi, više nisu opasni?

 

Sad kad si nadrobio toliko pitanja iz 2 moje rečenice, pa eto:

 

1) Nisam ništa takvog napisao.

2) Napisao sam kako objašnjavam. Bazen je velik, mjere će se opustiti do kraja zbog sezone, ista priča će se ponoviti, ako će 40+% stanovništva i dalje odbijati cijepivo.

3) Preboljeti koronu ne znači da si zauvijek imun. 

4) Da pomaže. Brojke to dokazuju na primjerima više zemalja.

5) Da efikasno je

6) Nisam na ispitivanju da nešto priznajem. Ako se većina cijepi, recimo 80% onda necijepljeni nisu više toliki problem jer ih štiti imunitet krda. Osnove biologije.

Nadglednik dina
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...

 Nije nikakav fantazija jer sam prolazio kroz sve to sedamdeseti, osamdesetih i devedestih.

 Nisi primjetio da više ne živimo u sedamdesetima? U današnjoj situaciji je to neizvedivo.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...
Visak kaže...

 Ovo što pričaš je fantazija. Ja pitam ozbiljno kako misle razlikovati tko je stvarno cijepljen, pa smije skinuti masku i ponašati se kao prije.

 

Komedija se nastavlja

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/na-dan-izbora-ce-svi-hrvatski-drzavljani-moci-uci-u-zemlju-nitko-ih-nece-traziti-negativan-test-15072872

 

Ozbiljno pitam zašto cijepljena osoba smije skidati masku i ponašati se kao prije. 

Ako zdrava necijepljena osoba mora imati test kao dokaz da smije nešto slično, zašto cijepljena osoba ne mora napraviti isti taj test. Zašto necijepljena osoba s negativnim testom ne bi smjela skinuti masku?

 zato jer smo mi cjepljeni čipirani i red je da imamo neke privilegije kao sluge pokorne. eto zašto.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
forumaš kaže...

 Nije nikakav fantazija jer sam prolazio kroz sve to sedamdeseti, osamdesetih i devedestih.

 Nisi primjetio da više ne živimo u sedamdesetima? U današnjoj situaciji je to neizvedivo.

 U tome i je problem, jer očito postoji efikasan način koji se može provesti. Npr. ja bi uveo stroge novčane kazne nakon pojave cjepiva. Ne bi plaćao bolovanja, naplaćivo bi medicinske troškove i obeštetio onih 1% koji su imali posljedice od cijepiva.

Sve se može. Pa sad ako mora biti izbor u moderna vremena neka bude, a ne da se ima moderni izbor i nitko nije moderno odgovran za ništa.

12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...
Visak kaže...
forumaš kaže...

 Nije nikakav fantazija jer sam prolazio kroz sve to sedamdeseti, osamdesetih i devedestih.

 Nisi primjetio da više ne živimo u sedamdesetima? U današnjoj situaciji je to neizvedivo.

 U tome i je problem, jer očito postoji efikasan način koji se može provesti. Npr. ja bi uveo stroge novčane kazne nakon pojave cjepiva. Ne bi plaćao bolovanja, naplaćivo bi medicinske troškove i obeštetio onih 1% koji su imali posljedice od cijepiva.

Sve se može. Pa sad ako mora biti izbor u moderna vremena neka bude, a ne da se ima moderni izbor i nitko nije moderno odgovran za ništa.

 Slažem se sa ovime boldanim. Svi su progresivni, napredni, moderni i novonormalni a nitko ne želi nikakvu odgovornost. Na kraju će opet "stara" garda podnijeti sve na svojim leđima. Izmišljanje tople vode koja se sve više favorizira u zadnje vrijeme ne donosi nikakvu korist.

5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...

 

Ozbiljno pitam zašto cijepljena osoba smije skidati masku i ponašati se kao prije. 

Ako zdrava necijepljena osoba mora imati test kao dokaz da smije nešto slično, zašto cijepljena osoba ne mora napraviti isti taj test. Zašto necijepljena osoba s negativnim testom ne bi smjela skinuti masku?

 Mislim da bi bilo bolje da do daljnjega svi drže maske u zatvorenim prostorima.

 

Necijepljena osoba s negativnim testom treba nosit masku da sebe ne ugrožava, odnosno da smanji mogućnost zaraze. Ne drugih, nego sebe. 

Live long and prosper.
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry Point kaže...
Maat kaže...

 

1. Tvrdiš li da cijepljeni ne šire i ne mogu širiti koronu?

 

2. Kako objašnjavaš da bi brojke mogle biti iste ili više nego prošle jeseni ako nitko nije bio cijepljen prošle jeseni i ako je toliko cijepljenih danas.

 

3. Navodno nije ni zanemariv broj onih koji su preboljeli koronu s obzirom na broj slučajeva koji se svaki dan vrti po medijima.

 

 

4. Pomaže li cjepivo u suzbijanju širenja korone ili ne? 

 

5. Mislio sam da je jako efikasno u suzbijanju prijenosa po tvojim svim izjavama do sada, ali sad si me bacio u neodumicu.

 

6. Čekaj malo, a sad priznaješ i a je smisao putovnica natjerati ljude na cijepljenje? Ako bi izgubile smisao kad se većina cijepi?

Što je s necijepljenima kad se većina cijepi, više nisu opasni?

 

Sad kad si nadrobio toliko pitanja iz 2 moje rečenice, pa eto:

 

1) Nisam ništa takvog napisao.

2) Napisao sam kako objašnjavam. Bazen je velik, mjere će se opustiti do kraja zbog sezone, ista priča će se ponoviti, ako će 40+% stanovništva i dalje odbijati cijepivo.

3) Preboljeti koronu ne znači da si zauvijek imun. 

4) Da pomaže. Brojke to dokazuju na primjerima više zemalja.

5) Da efikasno je

6) Nisam na ispitivanju da nešto priznajem. Ako se većina cijepi, recimo 80% onda necijepljeni nisu više toliki problem jer ih štiti imunitet krda. Osnove biologije.

1.Pa jasno si naveo necijepljene kao pool za širenje korone, time si jasno implicirao da cijepljene isključuješ iz tog poola, inače bi pool za širenje korone sadržavao i cijepljene.

2.Nemoguće je ako cjepivo ima ikakvu pa i minimalnu efikasnost i ako se preboljavanje covida stječe ikakav imunitet da bude jednako ili više zaraženih. Osnove biologije.

3.Trajanje imuniteta preboljavanjem još ne znamo, nema dovoljno podataka, isto kao i za cjepivo. Možemo nagađati o tome.

4. OK, kako onda objašnjavaš svoju tvrdnju pod 1. u direktnom je sukobu sa ovom.

5. Ok, kako onda objašnjavaš svoju tvrdnju pod 1. u direktnom je sukobu sa ovom.

6. Imunitet krda je dokazan kod prirodnog imuniteta, donedavno se špekuliralo i tvrdilo da se isto postiže cijepljenjem, dosadašnje znanstvene studije (po onome što sam uspio pronaći) to nisu uspjele potvrditi ali ne tvrdim da je nemoguće. Želim reći da je koncept imuniteta krda o kojem smo učili u školi bio koncept prirodnog urođenog imuniteta. Moguće je da nisam dobro informiran i da postoji neka novija znanstvena studija kojoj je uspjelo dokazati stvaranje imuniteta krda putem cjepiva. Ako postoji molio bih tko zna za istu da ovdje postavi link bit ću zahvalan, ozbiljno. Mislim da je neozbiljno reći da su osnove biologije da se imunitet krda postiže cijepljenjem, to se voli tako prezentoirati i pričati. Evo vezano uz covid cjepivo ajmo zamislit imunitet krda - kako je moguće postići imunitet krda dok cjepivo ne garantira da ne možete ni dobiti niti širiti istu bolest? Već garantira slabije simptome, najviše do lagane prehladice kako je netko rekao. Ne mogu povezati imunitet krda s ovime.

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice