Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 947.678
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
SimeKZ kaže...

Strasno poremecen tijek razmisljanja i logike. Ne od tebe oggy, nego od ovog i ovih kojima odgovaras. Mozes ti bit u pravu koliko hoces, uvijek nadu neku pizdariju da izvade.

Egoizam postaje ogromni problem ovog svijeta.

Nažalost, te "mlađe" generacije postaju sve veći problem, "ja i samo ja" je postala mantra koja će vratiti razvoj unazad...

Zato jer im nista drugo ne ostaje. Gledajuci oko sebe, to su generacije kojima je osnovna skola problem. Kolicina kritickog razmisljanja je opala na mizerne razine od rasta populacije YT, FB, Tik Toka i ostalih pizdarija. Konfirmacija vlastitog misljenja je dosegla visok nivo i svatko misli da je u pravu bez sagledavanja nekih cinjenica. 

 

Dobili smo situaciju u kojoj se ''Village idiots'' skupljaju u jednu masu i jebu sve uokolo u zdrav mozak. Jer je danas najlakse nesto guglat, jos je algoritam tako nastrojen da ti baca samo konfirmacije jer to hrani dopaminom. A nista nije ljepse nego dobit konfirmaciju od jos 10 ljudi istog misljenja. Samo filanje dopaminom. 

 

Generacije odlaze polako u bananu, a to cemo tek osjetit kroz desetljece.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2021 23:14 (SimeKZ).
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...
Zechina kaže...

 

Zaključno s 25. srpnja 1.620.439 osoba cijepljeno je barem jednom dozom, što čini 39,9% ukupnog stanovništva, odnosno 48,0% odraslog stanovništva.

 

E pur si muove...
(ipak se okreće)


U protekla 24 sata 27 novozaraženih, preminule su dvije osobe, ukupno do danas 8.247 preminulih. 

 Jel to svi i oni koji su dobili placebo jer je cjepivo eksperimentalno ili samo oni s pravim cjepivom?

Mislim Britanci su priznali da daju i Placebo. 

https://www.bitchute.com/video/1o5Y6Hn4rtjb/

I da covid potvrde vrijede i za takve s placebom.(sam kraj filmica)

Ah opet ti teoreticari zavjere, bas sve sto kazu bude istina.

( Oni bez nuspojava su dobili Placebo)

Kao onaj crtic: Djeco Ivica se zovem kog nacrtam bude ziv....

 

Lik doslovno kaze TRIAL... naravno da bude placebo u TRIAL. 

 

Genijalno.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
SimeKZ kaže...
Old Iggy kaže...
SimeKZ kaže...

Strasno poremecen tijek razmisljanja i logike. Ne od tebe oggy, nego od ovog i ovih kojima odgovaras. Mozes ti bit u pravu koliko hoces, uvijek nadu neku pizdariju da izvade.

Egoizam postaje ogromni problem ovog svijeta.

Nažalost, te "mlađe" generacije postaju sve veći problem, "ja i samo ja" je postala mantra koja će vratiti razvoj unazad...

Zato jer im nista drugo ne ostaje. Gledajuci oko sebe, to su generacije kojima je osnovna skola problem. Kolicina kritickog razmisljanja je opala na mizerne razine od rasta populacije YT, FB, Tik Toka i ostalih pizdarija. Konfirmacija vlastitog misljenja je dosegla visok nivo i svatko misli da je u pravu bez sagledavanja nekih cinjenica. 

 

Dobili smo situaciju u kojoj se ''Village idiots'' skupljaju u jednu masu i jebu sve uokolo u zdrav mozak. Jer je danas najlakse nesto guglat, jos se algoritam tako nastrojen da ti baca samo konfirmacije jer to hrani dopaminom. A nista nije ljepse nego dobit konfirmaciju od jos 10 ljudi istog misljenja. Samo filanje dopaminom. 

 

Generacije odlaze polako u bananu, a to cemo tek osjetit kroz desetljece.

Yup. Nažalost, vidljivo je od škole do sad već i posla.

Što je najgore, tako ih tretiraju od rođenja.

8 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

ihush, oće'l više ta Matematika 7?

 

E'o da pomognem:

Vjerojatnost nekog događaja računa se kao omjer broja slučajnih (povoljnih) elementarnih događaja i ukupnog broja elementarnih događaja.

 

Ali ako se međusobni događaji ne isključuju (npr zaraza s dvije varijante virusa), onda moraš upotrijebiti i moženje vjerojatnosti ;)
Evo i dodatne napredne literature, stani se ispred Andije Štampara, štapić u ruku i testiraj:

OSNOVE TEORIJE VJEROJATNOSTI (pdf)

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
SimeKZ kaže...
Old Iggy kaže...
SimeKZ kaže...

Strasno poremecen tijek razmisljanja i logike. Ne od tebe oggy, nego od ovog i ovih kojima odgovaras. Mozes ti bit u pravu koliko hoces, uvijek nadu neku pizdariju da izvade.

Egoizam postaje ogromni problem ovog svijeta.

Nažalost, te "mlađe" generacije postaju sve veći problem, "ja i samo ja" je postala mantra koja će vratiti razvoj unazad...

Zato jer im nista drugo ne ostaje. Gledajuci oko sebe, to su generacije kojima je osnovna skola problem. Kolicina kritickog razmisljanja je opala na mizerne razine od rasta populacije YT, FB, Tik Toka i ostalih pizdarija. Konfirmacija vlastitog misljenja je dosegla visok nivo i svatko misli da je u pravu bez sagledavanja nekih cinjenica. 

 

Dobili smo situaciju u kojoj se ''Village idiots'' skupljaju u jednu masu i jebu sve uokolo u zdrav mozak. Jer je danas najlakse nesto guglat, jos je algoritam tako nastrojen da ti baca samo konfirmacije jer to hrani dopaminom. A nista nije ljepse nego dobit konfirmaciju od jos 10 ljudi istog misljenja. Samo filanje dopaminom. 

 

Generacije odlaze polako u bananu, a to cemo tek osjetit kroz desetljece.

 

Ima još gore: "klinci" vrlo brzo skuže bit interneta, odn. kolika je enormnost količine informacija na internetu, pa se ni ne trude apsolvirati nešto do kraja - "ionako tog ima previše"...

...već nekim površnim, ubrzanim multitaskingom aproksimiraju (cherry pickingom izabran) pregršt informacija koje su im izgledale "OK".
Dalje, dublje, bolje i više ih - ne dotikava. I onda grade na tome dalje...
Problem jest da se jednako tako ophode i prema drugima (zajednici): ljudi ima previše pa onda - daleko od očiju, daleko od srca, mozga...
A opet, efekt krda i pripadnosti je nužan (^ dopamin), pa se dešavaju globalna, virtualna mega-sela sebičnih "idiota".
Nedostatak empatije se percipira kao superiornost, nerijetko pak postaje takmičenje u okrutnosti.
"Ako sam već intelektualno hendikepiran (a ide me), zašto ne bi bio i emocionalno?" (naravno, karikiram but...)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...

Postojale su dvije pandemije gripe u povijesti (od toga je jedna bila "gora" od Covida, s tim da je imala specifične preduvjete), ali se u cjelini ne može nikako mjeriti s Covidom ni u jednom pogledu: zaraznosti, smrtnosti, komplikacijama, medicinskom (ne)odgovoru.

Za gripu svake godine imamo cjepivo gdje se cijepi dobar dio ljudi, imamo nešto sitno lijekova, itd. No, da se pojavi opet Španjolka dogodila bi se ista stvar kao s Covidom.

 

Siromašne ne ubijamo glađu, nikog ne stavljamo u zatvor, nijedna bolest nije zaboravljena.         

 

Tuberkuloza i ospice nisu opasne po djecu koliko je Covid općenito, plus što se ne cijepe samo za dječju dob, plus što imamo dosta lijekova i medicinskih postupaka općenito za te bolesti.

 

Kakvo ubijanje Rusa od njih samih, o čemu pričaš? Govorim o žrtvovanju pojedinca za dobrobit zajednice. Svaka država, svaka vojska šalje pojedince u rat radi dobrobiti zajednice. Mi plaćamo poreze za dobrobit zajednice. Dobrobit zajednica je uvijek ispred dobrobiti pojedinaca.

Atomska je bila logičan odgovor na vojne i političke zahtjeve u tom trenutku, baš zato da bi smanjio vlastite žrtve.

 

Jedna osoba spašena je dovoljna za opravdavanje mjera. Kakva baka i mali crnci?

 Uf pokušavam izaći iz ovog razgovora ali nije lagano uz ovakve mamce;

 

1) U hrvatskoj ima cca 1 200 000 umirovljenika, u ukupnoj populaciji se cijepi godisnje cca 200-300k dakle ne vidim tu "dobar dio ljudi"

2) Dakle uredno ignoriraš porast samoubojstva, gladi, dijagnostike i obrade drugih tipova bolesti osim glavne zvijezde covida, gubitak posla i prisilno zatvaranje ljudi u kućni pritvor što je oblik zatvorske kazne. Mjere su "besplatne" i nikom se ništa ne događa jer su svi u IT-u kao i ti, interesantno

 

3) Za ruse, obrazuj se. Ubijanje vlastitih trupa su pretpostavljam tebi opravdane metodologije, mislim da ti je bolje odustati od ovoga jer kinezi i rusi su zlatna ruda za ovakve primjere boljitka grupe

4) Atomska je jedini logičan odgovor po tvome viđenju stvari i po američkom.

5) "Jedna osoba spašena je dovoljna za opravdavanje mjera. Kakva baka i mali crnci?" Očito plitak pogled koji pokazuje razinu tvog razmatranja teme.

 

P.S.

S obzirom da osim praznih tvrdnji da je korona opasna za djecu ne uspijevaš prezentirati nešto bolje, evo ja ću se potruditi:

Children's extremely low risk confirmed by study

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2021 23:54 (josipva).
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
josipva kaže...
Old Iggy kaže...

Postojale su dvije pandemije gripe u povijesti (od toga je jedna bila "gora" od Covida, s tim da je imala specifične preduvjete), ali se u cjelini ne može nikako mjeriti s Covidom ni u jednom pogledu: zaraznosti, smrtnosti, komplikacijama, medicinskom (ne)odgovoru.

Za gripu svake godine imamo cjepivo gdje se cijepi dobar dio ljudi, imamo nešto sitno lijekova, itd. No, da se pojavi opet Španjolka dogodila bi se ista stvar kao s Covidom.

 

Siromašne ne ubijamo glađu, nikog ne stavljamo u zatvor, nijedna bolest nije zaboravljena.         

 

Tuberkuloza i ospice nisu opasne po djecu koliko je Covid općenito, plus što se ne cijepe samo za dječju dob, plus što imamo dosta lijekova i medicinskih postupaka općenito za te bolesti.

 

Kakvo ubijanje Rusa od njih samih, o čemu pričaš? Govorim o žrtvovanju pojedinca za dobrobit zajednice. Svaka država, svaka vojska šalje pojedince u rat radi dobrobiti zajednice. Mi plaćamo poreze za dobrobit zajednice. Dobrobit zajednica je uvijek ispred dobrobiti pojedinaca.

Atomska je bila logičan odgovor na vojne i političke zahtjeve u tom trenutku, baš zato da bi smanjio vlastite žrtve.

 

Jedna osoba spašena je dovoljna za opravdavanje mjera. Kakva baka i mali crnci?

 Uf pokušavam izaći iz ovog razgovora ali nije lagano uz ovakve mamce;

 

1) U hrvatskoj ima cca 1 200 000 umirovljenika, u ukupnoj populaciji se cijepi godisnje cca 200-300k dakle ne vidim tu "dobar dio ljudi"

2) Dakle uredno ignoriraš porast samoubojstva, gladi, dijagnostike i obrade drugih tipova bolesti osim glavne zvijezde covida, gubitak posla i prisilno zatvaranje ljudi u kućni pritvor što je oblik zatvorske kazne. Mjere su "besplatne" i nikom se ništa ne događa jer su svi u IT-u kao i ti, interesantno

 

3) Za ruse, obrazuj se. Ubijanje vlastitih trupa su pretpostavljam tebi opravdane metodologije, mislim da ti je bolje odustati od ovoga jer kinezi i rusi su zlatna ruda za ovakve primjere boljitka grupe

4) Atomska je jedini logičan odgovor po tvome viđenju stvari i po američkom.

5) "Jedna osoba spašena je dovoljna za opravdavanje mjera. Kakva baka i mali crnci?" Očito plitak pogled koji pokazuje razinu tvog razmatranja teme.

1. Da, par stotina tisuća ljudi je "jako dobar dio ljudi".

2. Kakva točno samoubojstva, glad, zatvaranja u kućne pritvore? Medicinski gledano svatko tko je tražio pomoć ju je dobio, par ekstremnih primjera su i dalje samo ekstremi. Dapače, imam niz primjera da se sad sve brže radi nego prije, valjda ljudi ne idu u bolnice bez veze.

Ekonomija? Ekonomija pati, što je i logično. Bitnije je da ekonomija pati nego da ljudi umiru. No ne radi samo IT dobro, rade i mnoge druge djelatnosti kad je pad ekonomije ovako "mali".

3. Shvaćaš li ti razliku borbe Rusa i Nijemaca i ubijanja Rusa (i ostalih naroda) od vlastite ruke? Treba ti sve crtati? 2x milijuna Rusa u ratu je poginulo od ruske ruke?

4. Atomska je bila apsolutno savršeni odgovor. Broj poginulih Amera - 0. Utjecaj na daljnje odnose sa SSSR nemjerljiv.

5. Da, jedna osoba je dovoljna. Nažalost, i s ovo malo slabih mjera koje imamo ih je na tisuće umrlo. Nego, baka i crnci?

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...
Zechina kaže...

 

Zaključno s 25. srpnja 1.620.439 osoba cijepljeno je barem jednom dozom, što čini 39,9% ukupnog stanovništva, odnosno 48,0% odraslog stanovništva.

 

E pur si muove...
(ipak se okreće)


U protekla 24 sata 27 novozaraženih, preminule su dvije osobe, ukupno do danas 8.247 preminulih. 

 Jel to svi i oni koji su dobili placebo jer je cjepivo eksperimentalno ili samo oni s pravim cjepivom?

Mislim Britanci su priznali da daju i Placebo. 

https://www.bitchute.com/video/1o5Y6Hn4rtjb/

I da covid potvrde vrijede i za takve s placebom.(sam kraj filmica)

Ah opet ti teoreticari zavjere, bas sve sto kazu bude istina.

( Oni bez nuspojava su dobili Placebo)

Kao onaj crtic: Djeco Ivica se zovem kog nacrtam bude ziv....

 

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Je li moguce da neki ne vide nista osim Covid-19 i onog sto se servira u medijima. 

Osobno znam samo jednog covjeka koji je umro od Coronavirusa.

Covjek je bio na nekoliko operacija,rak pluca itd. 

Ispricavam se sam sebi unaprijed i za ove postove postove u ovoj temi. 

Million ljudi Million cudi. Doslovno. 

Volite se raspravljati oko nicega. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...

1. Da, par stotina tisuća ljudi je "jako dobar dio ljudi".

2. Kakva točno samoubojstva, glad, zatvaranja u kućne pritvore? Medicinski gledano svatko tko je tražio pomoć ju je dobio, par ekstremnih primjera su i dalje samo ekstremi. Dapače, imam niz primjera da se sad sve brže radi nego prije, valjda ljudi ne idu u bolnice bez veze.

Ekonomija? Ekonomija pati, što je i logično. Bitnije je da ekonomija pati nego da ljudi umiru. No ne radi samo IT dobro, rade i mnoge druge djelatnosti kad je pad ekonomije ovako "mali".

3. Shvaćaš li ti razliku borbe Rusa i Nijemaca i ubijanja Rusa (i ostalih naroda) od vlastite ruke? Treba ti sve crtati? 2x milijuna Rusa u ratu je poginulo od ruske ruke?

4. Atomska je bila apsolutno savršeni odgovor. Broj poginulih Amera - 0. Utjecaj na daljnje odnose sa SSSR nemjerljiv.

5. Da, jedna osoba je dovoljna. Nažalost, i s ovo malo slabih mjera koje imamo ih je na tisuće umrlo. Nego, baka i crnci?

 Neznam odakle si se uhvatio 2x milijuna rusa?

 

Pokazuješ apsolutno neshvaćanje problematike mjera. Ljudi umiru i umirali su. Smisao medicine i politike bi trebao biti naći optimalno rješenje koje najviše pomaže. Nije smisao spasiti svaki život od covida da bi ga platio sa 10 drugih života.

 

- The number of people living in famine-like conditions has increased sixfold since the pandemic to more than 520,000.

- 11 people are likely dying every minute from acute hunger, now outpacing COVID-19 fatalities.(ilitiga babe / crnci) LINK

 

- In the United States, there was a 46.4% decline in the number of newly diagnosed cases of six of the most common cancer types LINK

- In Japan, more people died by suicide last month than from COVID in all of 2020 LINK

 

Jeli trebam nastaviti, jeli uviđaš plitkost svog spašavanja ljudi od pseudogripe?

 

16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Kolacic kaže...

Je li moguce da neki ne vide nista osim Covid-19 i onog sto se servira u medijima. 

Osobno znam samo jednog covjeka koji je umro od Coronavirusa.

Covjek je bio na nekoliko operacija,rak pluca itd. 

Ispricavam se sam sebi unaprijed i za ove postove postove u ovoj temi. 

Million ljudi Million cudi. Doslovno. 

Volite se raspravljati oko nicega. 

Naravno da vide,prilagode se situaciji i idu dalje.

Ja ih znam (koliko sam nabrojao do sada) 17. Od toga koliko znam 7 - 8 bez značajnih problema prije. Dva ozbiljno bolesna.

 

Do sada smo izgubili više ljudi nego vojnika u Domovinskom ratu, samo kao primjer omjera. Sad, je li to "ništa"...

16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
josipva kaže...

 Neznam odakle si se uhvatio 2x milijuna rusa?

 

Pokazuješ apsolutno neshvaćanje problematike mjera. Ljudi umiru i umirali su. Smisao medicine i politike bi trebao biti naći optimalno rješenje koje najviše pomaže.

 

Rusi su samo jedan primjer važnosti društva pred pojedincem. kao i naš rat, recimo.

 

Ono tko ne shvaća problematiku mjera si ti. Mjere su tu da bi smanjile broj mrtvih, teško bolesnih, spasilo zdravstvo i slično, ekonomija je tu sporedna. Zato se mjere i prilagođavaju optimalno, ne postoji idealno. Mi imamo jako "labave" mjere, neke druge države bitno striktnije.

Ljudi su umirali i umirat će. Pitanje je samo kad i zašto.

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
seas kaže...

..

A da se mene pita, ja bi to riješio ovako: država ti daje cjepivo besplatno, omogućuje ti preventivu i ako se ne želiš cjepiti moraš potpisati da ćeš svako lječenje, ako si zaražen Coronom, platiti sam, iz svog žepa, kompletno lječemje i boravak u bolnici. I ako ne želiš potpisati, a ako nisi na listi cijepljenih, ista stvar. Ljude možeš natjerati na nešto jedino ako ih opališ po đepu.

 

- da se tebe pita? -pita se zakon, struka.. dok svi imamo neka 'mišljenja'.

- ljude natjerati? opet, zakon? U čemu je problem, zakon ili u tebi? :)

 

Zechina kaže...
Theophilus Ruy kaže...
Cijepivo nije obvezno.

 Zemlja je okrugla.

 - ok, argumentirano.. :)

 

Bitanga kaže...
Theophilus Ruy kaže...
Cijepivo nije obvezno.

 

Nije ni tipkanje ovdje pa svejedno tipkaš.

 - ok..

 

Theophilus Ruy kaže...
Zemlja je nepravilno oblikovan elipsoid, molim lijepo.

- ok ..

Zechina kaže...
Theophilus Ruy kaže...
Zemlja je nepravilno oblikovan elipsoid, molim lijepo.

 

Čestitam na ustrajnosti.
Da, i (i)relevantno je za topic kao i iznošenje općepoznate činjenice da cjepivo (protiv Covida-19), za sad, nije obvezno.
No možda se stanje promijeni ako to krenemo ponavljati?


Fale ti vezni igrači, ajmooooo!

 - .. i? To je to?

 

Zechina kaže...

 

Zaključno s 25. srpnja 1.620.439 osoba cijepljeno je barem jednom dozom, što čini 39,9% ukupnog stanovništva, odnosno 48,0% odraslog stanovništva.

 

E pur si muove...
(ipak se okreće)


U protekla 24 sata 27 novozaraženih, preminule su dvije osobe, ukupno do danas 8.247 preminulih. 

 -ok..

 

Zechina kaže...

ihush, oće'l više ta Matematika 7?

 

E'o da pomognem:

Vjerojatnost nekog događaja računa se kao omjer broja slučajnih (povoljnih) elementarnih događaja i ukupnog broja elementarnih događaja.

 

Ali ako se međusobni događaji ne isključuju (npr zaraza s dvije varijante virusa), onda moraš upotrijebiti i moženje vjerojatnosti ;)
Evo i dodatne napredne literature, stani se ispred Andije Štampara, štapić u ruku i testiraj:

OSNOVE TEORIJE VJEROJATNOSTI (pdf)

 - ha? .. matematika? Slabo ti ide, ostavi se tog.. frendli savijet :)

ili nastavi s objašnjenjem kockica, 1:6 .. i nakon 6 bacanja, no čemu, ako možemo s pismo-glava i dva bacanja ili 50% brže doći do odgovora? .. možda školski primjer s 20 recimo jabuka? no kad izračunaš, javi.

- kad već pomažeš, čitaš li? razumiješ li što (sam u toj rečenici pišeš, točno)? .. ne? ok, pomoći ću. :)

-ta prva rečenica ti kaže, da ćeš u slućaju pismo-glava, statistički nakon dva pokušaja imati jedan točan pogodak, jedan od dva. Treba dalje? .. 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ihush, digresija, nakon dva bacanja nemaš statistički pogodak. :)
Dapače, vjerojatnost pogotka brojem bacanja teži jedinici, ali nikad je ne dostiže. ;)
 
2 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Jesi 100% siguran da su bili zdravi ko dren? Osobno me zanima necu koristiti kao argument. Moze i PM.

Moja gripa gdje sam skoro umro se dogodila dok sam imao upalu slijepog crijeva. Nista znacajno. Mlad 13-14 godina,trening,jos trcanja. Temperatura prek 40. U jednom sam trenutku zaplakao, sjecam se,od muke. Inace svaka zima sam bolestan prehlada obavezno bar dva puta. Nakon toga i dan danas nista ni blizu. Nebitno.

 

Napomena!Sala! Naravno da smo izgubili vise ljudi jer su se nasi dobro borili i imamo vise ratnih vojnih invalida nego sto ih je bilo u ratu. U bilokojem slucaju prije Hrvatska nego Rusija.

 

Na moje pitanje za masku bas od tebe sam dobio odgovor pa kaj se jos nisi navikao.(ne tocno tim rijecima)

Ako sam nesto naucio u zivotu sto je meni Velika Zalost da uceni,obrazovani ljudi nisu pametni niti ih se treba takvima smatrati. Tamo gdje nisam ocekivao da ce pisati u WC prije epidemije je pisalo "prati ruke". Itd. Opet svi smo ljudi jel da,svi imamo svoje,tezimo prema necemu svome. Nasj*baniji su ovi izmedu onih koji imaju moc i onih lako povodljivih, njih "nekoliko". Jedan od boljih primjera pokop Pijanog Bandica. 

 

Jel utjecu imalo na vas najava stize novi val,cim sezone zavrsi,cim jesen pokuca na prozor? Kao da se najavljuje utakmica. 

 

Ispricavam se sam sebi opet. 

Ja sam nekako za da je sve isto svima,osim zarade. Zaradom si legalno mozemo priustiti svasta tako da tu slobodu dok nije ilegalna ne diramo. Jel me moze netko imenovati?

 

Hocete reci da nije bilo dovoljno resursa i da se nije cijeli svijet mogao ujediniti i poboljsati? 

 

Ucjene (ne)cijepljenjem tuziti svim sudovima. Ono nije obavezno. Nisam se cijepio,nitko me ne zove,nitko me ne tjera niti savjetuje osim reklamama. Ako umrem od covid nemojte me zaliti nemojte me ismijavati jer se nisam cijepio. Usput ismijavati sve one koji su umrli dok nije bilo cjepiva. Osobno vidim previse stvari koje nisu kako trebaju biti,previse nejednakosti. 

Pricekati cu jos malo.

Ako cijepljeni mogu prenositi virus ZASTO SE NE TESTIRAJU I DALJE? Fkt mi nije jasno. 

Osobno brojke zelim,ne samo onih koji su zarazeni i onih koji su umrli. Brojke cijepljenih rizicnih grupa osoba. AJMOOO. 

 

Nista nikome osobno. Pojeo sam cijelu cokoladu s ljesnjacima dok sam napisao ovaj tekst koji na kraju krajeva nicemu ne sluzi. Mogu 

tako pojesti u 1:20 ujutro neki ne bez da...(navedi probleme). 

LP ispricavam se sebi jos jedanput.

 

13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
seas kaže...
all_or_nothing kaže...
seas kaže...

Ja sam pomorac na kruzerima Pricess Cruises-a već 15 godina. Posljednjih 10 godina cijepljenje protiv gripe je, za sve osobe koje su u kontaktu sa putnicima, OBAVEZNO. ....

 

 ma jasno. problem je što danas više ne postoji sloboda u doslovnom smislu pa su počeli do apsurda braniti sam pojam.

 

 Danas ima slobode više nego što je ikada bilo. Samo što ljudi sve više i više traže. Što ide do apsurda.

I BTW, Meni nikako nije jasno kako se ne bune ljudi kojima nije dozvoljeno voziti auto bez vozačke? Gdje je tu sloboda? Zašto bi neko morao položiti vozački da bi vozio auto? To je čisto iskazivanje nejednakosti. Šta je sa onima koji nemaju 8000 kuna a htjeli bi voziti auto na posao? Nego moraju BUSOM??? Koji je to fašizam??

 Pa neka uvedu onda obavezno cijepljenje, u čemu je problem? Reci svi se moraju cijepit i nema rasprave. Mogu ljudi gunđati, ali lupio si šakom o stol i riješio problem.

 

Ali ne kužim ljude koji propagiraju to da bi si necijepljeni sami trebali financirati liječenje. Zašto onda plaćaju zdravstveno, onda im ga ukini i nemoj im uzimati novac za uslugu koju im nećeš pružiti. Ili im povećaj cijenu dopunskog ili tako nešto. Ali tu onda dolazimo do pitanja treba li isto primijeniti na primjerice pretile ljude, alkoholičare, ljude koji su skrivili prometnu nezgodu, odnosno ljudima koji su svojim izborom ugrozili svoje zdravlje i doveli se do toga da im je potrebna medicinska pomoć.

 

 

13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
SimeKZ kaže...
Old Iggy kaže...
SimeKZ kaže...

Strasno poremecen tijek razmisljanja i logike. Ne od tebe oggy, nego od ovog i ovih kojima odgovaras. Mozes ti bit u pravu koliko hoces, uvijek nadu neku pizdariju da izvade.

Egoizam postaje ogromni problem ovog svijeta.

Nažalost, te "mlađe" generacije postaju sve veći problem, "ja i samo ja" je postala mantra koja će vratiti razvoj unazad...

Zato jer im nista drugo ne ostaje. Gledajuci oko sebe, to su generacije kojima je osnovna skola problem. Kolicina kritickog razmisljanja je opala na mizerne razine od rasta populacije YT, FB, Tik Toka i ostalih pizdarija. Konfirmacija vlastitog misljenja je dosegla visok nivo i svatko misli da je u pravu bez sagledavanja nekih cinjenica. 

 

Dobili smo situaciju u kojoj se ''Village idiots'' skupljaju u jednu masu i jebu sve uokolo u zdrav mozak. Jer je danas najlakse nesto guglat, jos je algoritam tako nastrojen da ti baca samo konfirmacije jer to hrani dopaminom. A nista nije ljepse nego dobit konfirmaciju od jos 10 ljudi istog misljenja. Samo filanje dopaminom. 

 

Generacije odlaze polako u bananu, a to cemo tek osjetit kroz desetljece.

 Istina, kad pogledaš ove mlađe generacije to je stvarno kao drogirano kad se radi o društvenim mrežama. Nisu svi takvi naravno, ali puno previše. Bio nedavno na dejtu s mlađom curom, 22 godine, to je bolesno, ja ne znam, nisam mislio za sebe da sam dosadan, možda jesam, ali njoj je teško bit bez mobitela 5 minuta, mora otvorit svako malo Instagram, tik tok, proscrollat, i to radi ko robot. Uopće nema tu nekog interesa za razgovor, bolje upoznavanje, stvarno sam pomislio da joj nisam zanimljiv i da tako daje do znanja da samo čeka da se to završi i da može otići doma, ali ne, htjela je na kraju i seks, to još valjda nije ispod razine tik toka i Instagram što se dopamin boosta tiče, i reći ćete da sam možda lud, ali nisam pristao.

 

Ali sad mi se tu postavlja pitanje jesu li djeca, odnosno samo djeca, kriva. Pa generacija prije njih je stvorila uvjete u kojima će odrastati, stvoren je svijet u kojem je jedino novac/profit bitan. Oke, i prije je bilo tako, ali mislim da ne u ovim granicama. Ljudi stvarno više nemaju empatije i suosjećanja, samo da se što više i što brže zaradi. Pa tako imamo (nevezano uz covid) farmaceutske kompanije koje guraju proizvod koji je skuplji iako postoji jeftinija alternativa, novine kojima je samo i jedino bitno da što prije objave neku vijest bez obzira koliko je provjerena njena istinitost i koliko tim možeš nekog oštetiti i povrijediti i na kraju te društvene mreže koje ciljaju direkt na ljudsku psihu s ciljem da se stvori ovisnost. I jbg djeca su djeca, ne možeš od njih očekivat nekakvo zrelo racionalno razmišljanje, a roditelji im od malih nogu daju pristup internetu i potpunu slobodu i onda bude to šta bude jbg. Isprike na poduljem postu

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2021 4:53 (Hazar).
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Jebo me pas ja nisam normalan, al vi svi ostali ste totalno prolupali od ove korone. Kroz večer i noć izrokate 3-4 stranice. Nije ni čudo da ste većina zagovornici mjera jer bi u suprotnom vjerojatno nekad morali izaći na zrak, a ovak ste fino zatvoreni i kenjate iz dana u dan.
 
6 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Jebo me pas ja nisam normalan, al vi svi ostali ste totalno prolupali od ove korone. Kroz večer i noć izrokate 3-4 stranice. Nije ni čudo da ste većina zagovornici mjera jer bi u suprotnom vjerojatno nekad morali izaći na zrak, a ovak ste fino zatvoreni i kenjate iz dana u dan.

Premda, bar nekaj...

Već dugo nisam vidio da pod aktivne teme u zadnja 72 sata na forumu ima samo 5 stranica.

Dio ljudi gušta na moru, a dio je razočaran u Nvidiu i Intel pa su se sad bacili na sljedeću temu u kojoj su eksperti: politika i epidemiologija 

Što se događa s našim društvom je još uvijek zaključana, pa i ova tema onda posluži...

 

Kruha i igala...
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
fer-de-lance kaže...
foofajter kaže...
Jebo me pas ja nisam normalan, al vi svi ostali ste totalno prolupali od ove korone. Kroz večer i noć izrokate 3-4 stranice. Nije ni čudo da ste većina zagovornici mjera jer bi u suprotnom vjerojatno nekad morali izaći na zrak, a ovak ste fino zatvoreni i kenjate iz dana u dan.

Premda, bar nekaj...

Već dugo nisam vidio da pod aktivne teme u zadnja 72 sata na forumu ima samo 5 stranica.

Dio ljudi gušta na moru, a dio je razočaran u Nvidiu i Intel pa su se sad bacili na sljedeću temu u kojoj su eksperti: politika i epidemiologija 

Što se događa s našim društvom je još uvijek zaključana, pa i ova tema onda posluži...

 

 Znas sto je najbolje u ovoj kombinaciji debilana koje si napisao? Ljudi koji su se cijepili su upravo oni koji ne tvrde da su doktorirali epidemiologiju vec koriste informacije koje dobiju od strane onih koji jesu na ovoj temi.

Antivaxx genijalci su oni koji se hvale fakultetskim obrazovanjem da bi dva posta kasnije priznali da se ne radi o medicini vec o sumarstvu ali nastavljaju tvrditi da to i dalje znaci da su pametni i da znaju da je korona jedna velika laz u rangu sa ravnom zemljom, ljudima-gušterima i postojanjem ženskog orgazma.

10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Cijepljenje ne smije biti obavezno.

 

Necijepljeni ne bi trebali plačati dodatno troškove liječenjenja ako obole.

 

To su ekstremi. Ono za što bi trebali biti odgovorni (bez obzira na vrstu bolesti) ako svjesno ugrožavaju ostale, npr. bolesni idu okolo i potencijalno dovode ljude u opasnost. Jer tvoja sloboda prestaje gdje drugom počinje. Štoviše to i jest već dugo zakon koji se nikad nije ni trebao provoditi jer nismo bili u takvoj situaciji, a neke endemske potencijalno opasne bolesti smo prihvatili kao zdravo za gotovo.

 

Bonus: Neki zaboravljaju, ili vrlo vjerojatno ne znaju, da hrpa zemalja na svijetu uvjetuje posjetiteljima cijepljenje protiv žute groznice, malarije i slično. Nema ulaska ako nisi cijepljen i imaš potvrdu. I to tako funkcionira desetljećima, i nitko nije prosvjedovao, nosio transparente, Lauc nije rekao da opasnost od žute groznice više ne postoji, Sladoljev nije primao bluetooth signal zbog toga...  

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2021 8:12 (Entry Point).
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Zechina  je vjerojatno završio filozofski faks, a takve je; jako, jako teško pobijediti u argumentiranoj raspravi... 

 

"filozofija je temelj svih znanosti"

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2021 8:31 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

počelo je ;

 

*Dr. Ivić: Mlađi ljudi ipak završavaju u bolnici; na respiratoru je muškarac bez komorbiditeta, atletske građe

'Do sada od ljudi koje smo primili u bolnicu nitko nije bio cijepljen, osim jednog imunokompromitiranog bolesnika koji praktički ima kroničnu covid-infekciju. Niti jedan drugi bolesnik, s kojim god komorbiditetom, ako je bio cijepljen, nije zbog Covida završio u bolnici', rekao je prim. dr. sc. Ivić.

 

 

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/dr-ivic-mladi-ljudi-ipak-zavrsavaju-u-bolnici-na-respiratoru-je-muskarac-bez-komorbiditeta-atletske-grade-20210726

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2021 8:30 (Zaporožac).
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry Point kaže...

Cijepljenje ne smije biti obavezno.

 

Necijepljeni ne bi trebali plačati dodatno troškove liječenjenja ako obole.

 

To su ekstremi. Ono za što bi trebali biti odgovorni (bez obzira na vrstu bolesti) ako svjesno ugrožavaju ostale, npr. bolesni idu okolo i potencijalno dovode ljude u opasnost. Jer tvoja sloboda prestaje gdje drugom počinje. Štoviše to i jest već dugo zakon koji se nikad nije ni trebao provoditi jer nismo bili u takvoj situaciji, a neke endemske potencijalno opasne bolesti smo prihvatili kao zdravo za gotovo.

 

Bonus: Neki zaboravljaju, ili vrlo vjerojatno ne znaju, da hrpa zemalja na svijetu uvjetuje posjetiteljima cijepljenje protiv žute groznice, malarije i slično. Nema ulaska ako nisi cijepljen i imaš potvrdu. I to tako funkcionira desetljećima, i nitko nije prosvjedovao, nosio transparente, Lauc nije rekao da opasnost od žute groznice više ne postoji, Sladoljev nije primao bluetooth signal zbog toga...  

 gledaj, imaš kakvu-takvu zaštitu, država ti je nudi besplatno, dakle zaštita koja ti direktno pomaže da ne zakrčiš bolnice, da budeš manje vremena infektivan ili se ne razboliš i ne budeš infektivan i tako pomogneš svima... a ti nećeš, jedino što bi bilo pametno napraviti je oduzeti ti zdravstvenu skrb po covidu i eventualnim komplikacijama jer je očigledno ne trebaš, ne želiš se preventivno cijepiti, znaš da imaš veću šansu razboliti se tako da završiš u bolnici... pa kad to sve znaš, odriješi džep za bolničko liječenje koje si mogao spriječiti a nisi... to čak i ne vidim kao kaznu već svjesno odustajanje od toga da ti se pomogne, jer da želiš pomoć cijepio bi se... ne želiš, nemoj niti ići u bolnicu ili ukoliko ipak želiš, plati

7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Jawoh mein Fuhrer! 

 

Što više čitam ovu temu, to više dobijem "urge" za raspravu. Ajmo se svi lijepo naći u kafani, par piva, tu i tamo razbijena glava, ali hej, ipak će biti učinkovitije 

I want to believe
2 godine
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ne idem na piće s necijepljenim bioteroristima. 

 
3 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Brki1994 kaže...

Jawoh mein Fuhrer! 

 

Što više čitam ovu temu, to više dobijem "urge" za raspravu. Ajmo se svi lijepo naći u kafani, par piva, tu i tamo razbijena glava, ali hej, ipak će biti učinkovitije 

što je firerovski u tome da platiš za uslugu koja bi bila nepotrebna ili manje izglednija da si prihvatio prevenciju?

nije da nemaš opcija, može jeftino a može i skupo

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2021 9:33 (Louis Pluto).
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Louis Pluto kaže...
Entry Point kaže...

Cijepljenje ne smije biti obavezno.

 

Necijepljeni ne bi trebali plačati dodatno troškove liječenjenja ako obole.

 

To su ekstremi. Ono za što bi trebali biti odgovorni (bez obzira na vrstu bolesti) ako svjesno ugrožavaju ostale, npr. bolesni idu okolo i potencijalno dovode ljude u opasnost. Jer tvoja sloboda prestaje gdje drugom počinje. Štoviše to i jest već dugo zakon koji se nikad nije ni trebao provoditi jer nismo bili u takvoj situaciji, a neke endemske potencijalno opasne bolesti smo prihvatili kao zdravo za gotovo.

 

Bonus: Neki zaboravljaju, ili vrlo vjerojatno ne znaju, da hrpa zemalja na svijetu uvjetuje posjetiteljima cijepljenje protiv žute groznice, malarije i slično. Nema ulaska ako nisi cijepljen i imaš potvrdu. I to tako funkcionira desetljećima, i nitko nije prosvjedovao, nosio transparente, Lauc nije rekao da opasnost od žute groznice više ne postoji, Sladoljev nije primao bluetooth signal zbog toga...  

 gledaj, imaš kakvu-takvu zaštitu, država ti je nudi besplatno, dakle zaštita koja ti direktno pomaže da ne zakrčiš bolnice, da budeš manje vremena infektivan ili se ne razboliš i ne budeš infektivan i tako pomogneš svima... a ti nećeš, jedino što bi bilo pametno napraviti je oduzeti ti zdravstvenu skrb po covidu i eventualnim komplikacijama jer je očigledno ne trebaš, ne želiš se preventivno cijepiti, znaš da imaš veću šansu razboliti se tako da završiš u bolnici... pa kad to sve znaš, odriješi džep za bolničko liječenje koje si mogao spriječiti a nisi... to čak i ne vidim kao kaznu već svjesno odustajanje od toga da ti se pomogne, jer da želiš pomoć cijepio bi se... ne želiš, nemoj niti ići u bolnicu ili ukoliko ipak želiš, plati

 u pravu si.

jednako tako sve naplatiti debeloj krmadi koja se zapuše dok produže korak na semaforu. jednako tako naplatiti pušačima, trave ili duhana, alkohol također. naplatiti onima koji su nesposobni istrčati 400m ispod 1:30, naplatiti onima koji imaju nezdrav bioritam, spavaju danju, budni noćima, naplatiti ekipi porez na ćevape, mcdonalds, fast food. iliti, 95% ovih onih koji na ovoj temi prozivaju druge, će se pronaći u navedenim opisima. ali, treba naplatiti koronu. ne treba naplatiti kada to kolom i ćevapima napucano krme debelo zauzme bolničke kapacitete, tad je to u redu. korona, naravno, nije.

kažem, dobro da se slažemo, pa nećemo biti licemjerni šupci, prozivat ljude za jedno, za drugo se pravit grbavim.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2021 9:03 (bruno1026).
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Envy kaže...


  

 @Envy

 

Hvala za sliku dedinog nožiča. Samo malo ga očisti, naoštri, naulji i biti će kao nov. Volim džepne čakijice za male dnevne zadatke.

Ti si moj čovjek.

 

Evo nešto moje...jedan od..... Nije dedin, nego je u suvremeno doba načinjen na starinski način. Tzv. tradition pocket knife.

Great Eastern Cultery, Northfield #86.

 

Ispričavam se svima na offtopičarnjeu, nije Envy kriv, nego je krivica moja.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
10 godina
protjeran
offline
 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice