Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 942.257
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Shvačanje slobode je dio odrastanja. Dok si mlad nadobudan si, kad shvatiš da nemaš nikakve slobode, postaneš odrastao čovjek 

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Sloboda je prihvaćanje prirodne nužnosti i društvenih normi. Zašto kriminalci mrze policiju? Zato što im oduzima slobodu kriminalnog djelovanja.  

 
4 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Vidi ovog koji se registrirao "samo radi mojeg posta" kako ostavlja plahte teksta kao da je imao account do dva ovdje 😂
Nadglednik dina
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...

Shvačanje slobode je dio odrastanja. Dok si mlad nadobudan si, kad shvatiš da nemaš nikakve slobode, postaneš odrastao čovjek 

 Pa baš, ne znam šta se glumi s ovim "apeliranjem" da se ljudi cijepe. Bez glumatanja, reci cjepivo je obavezno i mirna Bosna. Do tad, ne znam šta im je cilj, malo po malo ograničavati ljude i tako ih poticati na cijepljenje umjesto da odmah to tako riješe.

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...
forumaš kaže...

Shvačanje slobode je dio odrastanja. Dok si mlad nadobudan si, kad shvatiš da nemaš nikakve slobode, postaneš odrastao čovjek 

 Pa baš, ne znam šta se glumi s ovim "apeliranjem" da se ljudi cijepe. Bez glumatanja, reci cjepivo je obavezno i mirna Bosna. Do tad, ne znam šta im je cilj, malo po malo ograničavati ljude i tako ih poticati na cijepljenje umjesto da odmah to tako riješe.

 ako eksperiment s potpunim otvaranjem i ukidanjem mjera u engleskoj preživi test učinkovitosti naspram novih sojeva i opterećenosti zdravstvenog sustava možemo očekivati da će cjepljenje biti obvezno za sve. 

meni se čini da nisu baš sigurni koliko su učinkovita sadašnja cjepiva, barem kao trajno rješenje za zero covid.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
12 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
danen kaže...

Sloboda je prihvaćanje prirodne nužnosti i društvenih normi. Zašto kriminalci mrze policiju? Zato što im oduzima slobodu kriminalnog djelovanja.  

- žalosno, i dalje na 'površinu' izbijaju mali brčići, čvrsta ruka, kratki postupak .. nešto što civiliziran svijet odbacuje, barem fomlano.

- kriminal je zakonom opisan, kažnjiv, djelo.

- ne kažnjava se nevine, bez djela, dokaza, postupka.. osim čvrstom rukom, egoizmom, frustracijom.. što već motivira (polu)ljude na takva djela ili mentalni sklop.

- tebi nije problem kalašnjikov i par šanžera? fuj.

- oduzeti slobodu.. temeljem čega? potvrde? tužno.. kako ljudi mogu nisko pasti, no oće to, fizika na djelu, ostalo radi gravitacija-matematika..

- zakon. .. pozivanje na stvari suprotne zakonu ili ovakve konstrukcije rečenice gdje se izjendači kriminal i ljudi, sloboda-kazna-zakon.. je nešto što bi moderatori morali sankcionirati, no naravno, znamo, zna se.. neće.

- da je bilo tko drugi u bilo kojem drugom kontekstu napisao 'isto' (slično) to bi bila normalna reakcija.. no sad je novo-normalno, normalno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...
danen kaže...

Sloboda je prihvaćanje prirodne nužnosti i društvenih normi. Zašto kriminalci mrze policiju? Zato što im oduzima slobodu kriminalnog djelovanja.  

- žalosno, i dalje na 'površinu' izbijaju mali brčići, čvrsta ruka, kratki postupak .. nešto što civiliziran svijet odbacuje, barem fomlano.

- kriminal je zakonom opisan, kažnjiv, djelo.

- ne kažnjava se nevine, bez djela, dokaza, postupka.. osim čvrstom rukom, egoizmom, frustracijom.. što već motivira (polu)ljude na takva djela ili mentalni sklop.

- tebi nije problem kalašnjikov i par šanžera? fuj.

- oduzeti slobodu.. temeljem čega? potvrde? tužno.. kako ljudi mogu nisko pasti, no oće to, fizika na djelu, ostalo radi gravitacija-matematika..

- zakon. .. pozivanje na stvari suprotne zakonu ili ovakve konstrukcije rečenice gdje se izjendači kriminal i ljudi, sloboda-kazna-zakon.. je nešto što bi moderatori morali sankcionirati, no naravno, znamo, zna se.. neće.

- da je bilo tko drugi u bilo kojem drugom kontekstu napisao 'isto' (slično) to bi bila normalna reakcija.. no sad je novo-normalno, normalno.

 

ihush, gdje si ti usnio "pozivanje na stvari suprotne zakonu", "izjednačavanje kriminala i ljudi"?

LOL:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/velika-studija-korona-moze-uzrokovati-pad-inteligencije/2293791.aspx

Danen, respect.

Ove 3 rečenice su ne lakmus već Rorschach test, bolji od bilo kojeg antigenskog :D 

9 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Evo mene opet.

 

Idem googlat cijenu respiratora. Poslije googlam Mali onako bezveze,18M stanovnika,siromasna zemlja,56 respiratora,cirka 550+ umrlih od pocetka pandemija. Onda slucajno naidem na broj od 4.1M ljudi umrlo od/sa koronom. Dobre su mjere. Iznenadio me i broj cijepljenih u Europi. Ispada sto bogatija drzava vise umrlih.

 

Edit:@danen,ja nisam kriminalac pa ih opet ne volim jer prakticki nicem ne sluze,osim ako je neko teze sranja pa "privode". Nekako mi misli kruze da je najbolje da vodim odvjetnika gdje god da krenem. To nije zdravo. Ljudi svakakvi.

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
SimeKZ kaže...

 Ne moras crtat, samo napises. Makar je i pisanje jedan oblik umjetnosti, pa ajmo rec da ai nacrtal.

 

Ubije ta maska sunce joj ljubim. Japanci kulturoloski imaju u vrijeme gripe nositi maske, makar ih nitko ne sili na to. Zamisli jbt, moras masku nosit.

Zapadni svijet zivi u nekoj zabludi i sve ovo izgleda smijesno.

 

Kako ocekujes da mjere prestanu, ako je tebi prvome problem masku nosit? Represija i fasizam svugdje. 

 

Ili recimo kirurzi i ostalo medicinsko osoblje dok satima operiraju. Užasna je ta maska. Umiru svaki dan od manjka kisika. Gore im je nego onima koji toče gorivo na benzinskim crpkama. 

 

 Prejadna usporedba, ovo bi očekivao od puno ljudi u ovoj temi, ali od tebe ne. Medicinari nose maske samo kad operiraju, inače ne. I logično da nose jer vjerojatno nikom ne treba doktorova slina u raskomadanom tijelu.

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

https://www.jutarnji.hr/kultura/glazba/otkazuju-se-feste-i-festivali-u-sibeniku-dobili-dozvolu-za-rad-pa-je-izgubili-za-90-minuta-15091706

Ajmo dežurni mjeraši koronaši, podržite i ove zabrane onima koji se drže svih uputa, budite govna ko i političari i stožeraši jer to i jeste

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.7.2021 7:12 (foofajter).
 
1 1 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Engleska je prije 10 dana ukinula mjere. Što se dogodilo?

PROŠLO je već deset dana od otvaranja Engleske, a broj slučajeva covida-19 je za sada – još uvijek u padu. Znanstvenici ne znaju je li to je posljedica programa cijepljenja ili je razlog u nečemu drugome.

Pad broja slučajeva je bio brz. U usporedbi s prošlim tjednom, broj novih slučajeva pao je za 36%, navodi CNN.

"Nemam jednostavan odgovor, nitko od nas nema", rekao je McKee.

Index
...

A pitam se kad ćemo mi ukinuti mjere? kao nacija odrasti, preuzeti brigu o sebi.

Nacija je izliječila bolest od korona virusa, ali sad joj treba boost da se digne iz bolesničkog kreveta. Hoćemo li biti vječni bolesnici o kojima brine krizni stožer?
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.7.2021 7:42 (Theophilus Ruy).
 
2 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...
- čitaš li što pišeš? .. 1-2-3.. pa nastaviš .. za sad nije obavezna .. no ne zači da.. čitaš li?

- osim čitanja, idući korak je razumijevanje.. koje ti nekako ne ide? .. tj citiraš-post, žuto, .. i daješ ''ogdovor? ispravak? ili argument-protiv? razumiješ li išta od tog što piše, što pišeš?

- što je u tvom postu-odgovoru činjenica? .. cijepljenje covid19 je ili nije obavezno? .. hoće li biti?? možda a razumiješ li da sad nije?

 

 jooooj što si težaaaakkk.....

naveo sam primjere za cjepiva koja su obavezna i mogućnost da će i protiv Covida biti obavezno.

koji argument, pa 1,2,3 , ispravak, bla.bla

 

ich razumijem što pišem, ali ti ne razumiješ zašto je nešto napisano.

ne razumiješ metakognitivni aspekt čitanja..

 

sramota za ovakav forum.. 

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Australija šalje vojsku da prisili ljude na lockdown jer imaju 170 zaraženih po danu. Kakav bolestan i nakaradan svijet.

Jedini spas su mladi vođa i njegove nuklearke
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
all_or_nothing kaže...
Hazar kaže...
forumaš kaže...

Shvačanje slobode je dio odrastanja. Dok si mlad nadobudan si, kad shvatiš da nemaš nikakve slobode, postaneš odrastao čovjek 

 Pa baš, ne znam šta se glumi s ovim "apeliranjem" da se ljudi cijepe. Bez glumatanja, reci cjepivo je obavezno i mirna Bosna. Do tad, ne znam šta im je cilj, malo po malo ograničavati ljude i tako ih poticati na cijepljenje umjesto da odmah to tako riješe.

 ako eksperiment s potpunim otvaranjem i ukidanjem mjera u engleskoj preživi test učinkovitosti naspram novih sojeva i opterećenosti zdravstvenog sustava možemo očekivati da će cjepljenje biti obvezno za sve. 

meni se čini da nisu baš sigurni koliko su učinkovita sadašnja cjepiva, barem kao trajno rješenje za zero covid.

 Hm pa čemu onda toliko forsiranje da se ljudi cijepe ako nisi sigurni koliko su učinkovita cjepiva. Da dobiju što veći broj ljudi na temelju kojeg će moći analizirati?

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...

 

 Prejadna usporedba, ovo bi očekivao od puno ljudi u ovoj temi, ali od tebe ne. Medicinari nose maske samo kad operiraju, inače ne. I logično da nose jer vjerojatno nikom ne treba doktorova slina u raskomadanom tijelu.

 

Auuu, mora da sam te jako razočarao s ovom prejadnom usporedbom. Nadam se da ti nisam srušio vjeru u ljude.

 

A što misliš pravi dobri kirurzi, koji spašavaju hitno živote, koliko oni operiraju? 15min dnevno? I što misliš, jel ju oni stave preko nosa kad im malo dosadi i kad nema nikog pokraj njih, kao naši konobari?

Nije to usporedba, to je činjenica. I to rade cijeli radni vijek, a ne samo zadnjih godinu dana. A nama je, što, teško otić u trgovinu s maskom na licu? No, ne pizdi, ukinut će se sve za koji mjesec, a kirurzi će i dalje operirati s maskama, luzerčići. Nek se izbore.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...

 Hm pa čemu onda toliko forsiranje da se ljudi cijepe ako nisi sigurni koliko su učinkovita cjepiva. Da dobiju što veći broj ljudi na temelju kojeg će moći analizirati?

 Cijepiva su učinkovita, imaš 99,996% šanse da nećeš završiti u bolnici (pfizer). Englezi eksperimentiraju jer je i vrijeme da se to napravi. Gledaju dinamiku virusa u općoj populaciji koja je procjepljena u značajnom broju. Ako se bolnice neće drastično puniti, mogu nastaviti sa životom. U jednu ruku potreban eksperiment, u drugu vrlo opasan. Delta puni bolnice sa djecom mlađom od 11 godina u americi. Živi bili pa vidjeli.

Nadglednik dina
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...


Jedini spas su mladi vođa i njegove nuklearke

 kako je kod njih ?

koiko je zaraženih, izlječenih, kakve su mjere ?

8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
Engleska je prije 10 dana ukinula mjere. Što se dogodilo?

PROŠLO je već deset dana od otvaranja Engleske, a broj slučajeva covida-19 je za sada – još uvijek u padu. Znanstvenici ne znaju je li to je posljedica programa cijepljenja ili je razlog u nečemu drugome.

Pad broja slučajeva je bio brz. U usporedbi s prošlim tjednom, broj novih slučajeva pao je za 36%, navodi CNN.

"Nemam jednostavan odgovor, nitko od nas nema", rekao je McKee.

Index
...

A pitam se kad ćemo mi ukinuti mjere? kao nacija odrasti, preuzeti brigu o sebi.

Nacija je izliječila bolest od korona virusa, ali sad joj treba boost da se digne iz bolesničkog kreveta. Hoćemo li biti vječni bolesnici o kojima brine krizni stožer?

 ukinuli mjere kojih se privatno nitko uopće ne drži i sad je odjednom čudno kako se zapravo nije ništa dramatično desilo. baš me zanima kome je to uopće iznenađujuće, samo valjda stožerskim poslušnicima, makar se niti oni ničeg ne drže.

nekidan je spojen pelješki most. nabrojite koliko ste maski tamo vidjeli, a po službenom narativu i covid sektašima, čeka nas korona žarište u vladi, a vjetojatno i padanje preko mrtvih.

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...
all_or_nothing kaže...
Hazar kaže...
forumaš kaže...

Shvačanje slobode je dio odrastanja. Dok si mlad nadobudan si, kad shvatiš da nemaš nikakve slobode, postaneš odrastao čovjek 

 Pa baš, ne znam šta se glumi s ovim "apeliranjem" da se ljudi cijepe. Bez glumatanja, reci cjepivo je obavezno i mirna Bosna. Do tad, ne znam šta im je cilj, malo po malo ograničavati ljude i tako ih poticati na cijepljenje umjesto da odmah to tako riješe.

 ako eksperiment s potpunim otvaranjem i ukidanjem mjera u engleskoj preživi test učinkovitosti naspram novih sojeva i opterećenosti zdravstvenog sustava možemo očekivati da će cjepljenje biti obvezno za sve. 

meni se čini da nisu baš sigurni koliko su učinkovita sadašnja cjepiva, barem kao trajno rješenje za zero covid.

 Hm pa čemu onda toliko forsiranje da se ljudi cijepe ako nisi sigurni koliko su učinkovita cjepiva. Da dobiju što veći broj ljudi na temelju kojeg će moći analizirati?

 zato jer su učinkovita u sprječavanju teškog oblika bolesti a to nam kupuje vrijeme za pronalaženjem trajnog rješenja. 

meni je jasno da nešto s korona virusima nije u redu. od bezazlenih uzročnika prehlade su nam postali izuzetno opasni. sars, mers i covid u vrlo kratkom roku su nam postali ozbiljna prijetnja i vrlo su neugodni. 

sklon sam se prikloniti mišljenju da smo postali poželjan domaćin svim tim virusima koji su za domaćina imali životinje pred izumiranjem. ne znam postoje li dokazi da životni mehanizmi opstanka mogu ciljano mijenjati gensku matricu tako da iskoriste neki potencijal iz staništa, ali da ne izgleda baš kao evolucija kroz slučajnosti - ne izgleda. 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
bruno1026 kaže...

nekidan je spojen pelješki most. nabrojite koliko ste maski tamo vidjeli, a po službenom narativu i covid sektašima, čeka nas korona žarište u vladi, a vjetojatno i padanje preko mrtvih.

90% ljudi iz VladeRH i saborskih zastupnika je cijepljeno.

nema žarišta.

jedino je plenky prijavljen jer nije imao zaštitnu kacigu. 

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
foofajter kaže...

 

 Prejadna usporedba, ovo bi očekivao od puno ljudi u ovoj temi, ali od tebe ne. Medicinari nose maske samo kad operiraju, inače ne. I logično da nose jer vjerojatno nikom ne treba doktorova slina u raskomadanom tijelu.

 

Auuu, mora da sam te jako razočarao s ovom prejadnom usporedbom. Nadam se da ti nisam srušio vjeru u ljude.

 

A što misliš pravi dobri kirurzi, koji spašavaju hitno živote, koliko oni operiraju? 15min dnevno? I što misliš, jel ju oni stave preko nosa kad im malo dosadi i kad nema nikog pokraj njih, kao naši konobari?

Nije to usporedba, to je činjenica. I to rade cijeli radni vijek, a ne samo zadnjih godinu dana. A nama je, što, teško otić u trgovinu s maskom na licu? No, ne pizdi, ukinut će se sve za koji mjesec, a kirurzi će i dalje operirati s maskama, luzerčići. Nek se izbore.

 A jebem ti pleme 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zechina kaže...
MrBlc kaže...

- sama svrha takvog cijepljenja - sve da je rizik nuspojava 1:1 000 000 000, ako imaš visoku razinu antitijela, benefit je manji ili ga nemaš.

 

NE. Nije riječ samo o kvantitatvnom iznosu antitijela. Riječ je o kompletnom imunološkom odgovoru, širini, nisu sva antitijela identična, uniformna; niti jednako reagiraju.. TO npr i jest glavna razlika između Sputnika i AZ.

Naravno. Međutim, i dalje nemamo podatke o tome da li titar antitijela korelira s nuspojavama, a što je najgore, podatke koji bi to pokazali niti ne prikupljamo. Zašto?

 

S druge strane, imamo temu potvrda:

- Cijepljeni imaju različit odgovor, ne razviju svi imunitet, ali svi dobiju potvrdu

- PCR pozitivni ne moraju nužno imati simptomatsko oboljenje, određeni postotak niti ne razvije antitijela, ali svi dobiju potvrdu

- Seropozitivni imaju antitijela, da, možda netko među njima nema dovoljno širok odgovor za spriječiti infekciju, ali nitko ne dobije potvrdu

 

Ne vidiš nelogičnost tu?

 

Dalje, podaci iz Izraela (koji je inače jako puno testirao i očekuje se da ima mali tamni broj) pokazuju da je udio prethodno preboljelih među novooboljelima 1%. Kad se stavi u kontekst broja preboljelih i cijepljenih, 6,72 puta je manja vjerojatnost oboljenja kod preboljelih nego kod cijepljenih.

 

 

Tu još moramo napraviti jednu bitnu distinkciju:

1.) Utjecaj na širenje virusa

2.) Rizik od teškog oblika, hospitalizacije i smrti

 

 

1.) Utjecaj na širenje virusa

Prvo treba imati na umu da je svrha covid potvrde upravo spriječavanje širenja virusa.

 

Izraelci pokazuju da necijepljeni preboljeli imaju 6,72 puta manji rizik za ponovno oboljenje. Čak i ako pretpostavimo da cijepljeni imaju 50% manju šansu za širiti zarazu ako obole, a da preboljeli šire jednako kao i neimuni (što je neutemeljena pretpostavka, ali u nedostatku podataka uzimam najgori slučaj jer nije realno da će širiti više od neimunih), i dalje preboljeli predstavljaju manji rizik od cijepljenih.

 

Sad, znamo da među PCR pozitivnima imamo udio seronegativnih. Međutim, izgleda, prema Izraelskim podacima, da su i oni zaštićeni (što je i logično, jer ako su se prvi put riješili virusa bez antitijela, taj virus nije napustio njihovo tijelo po duhu svetom, već imaju neki drugi oblik zaštite). Međutim, za tvrditi da seropozitivni imaju veći rizik od PCR pozitivnih, morali bismo utvrditi da test detektira neka antitijela koja nisu vezana uz infekciju SARAS-CoV-2 virusom.

Jer statistička vjerojatnost da je Izrael (uz njihov režim testiranja) PCR testom uhvatio isključivo one koji će razviti dovoljno širok imunološki odgovor, a da su im u značajnoj mjeri promaknuli oni koji takav odgovor neće razviti je iznimno mala.

Dakle, sve dok ne primijetimo značajnije obolijevanje seropozitivnih, inzistiranje na cijepljenju istih po pitanju kolektivnog imuniteta je dvojbeno.

 

 

2.) Rizik od teškog oblika, hospitalizacije i smrti

 

Ovo je osobna odgovornost svakoga od nas i trebala bi biti osobna odluka. Međutim, dok teži oblik bolesti među preboljelima nije zabilježen u statistički značajnom broju, iz ovog aspekta nema smisla forsirati docjepljivanje.

 

Tu također argument kompletnog odgovora imunološkog sustava ide u dva smjera - antitijela nisu jedini oblik, drugi oblici imuniteta su trajniji i trenutno nemamo razloga smatrati da preboljele neće zaštititi od težeg oblika bolesti u slučaju reinfekcije, osim ako se radi o osobama ugroženog imuniteta.

 

Zechina kaže...

Osobno, ja sam namjerno pričekao s cijepljenjem 6 mjeseci nakon preboljevanja jer su mi tako ukazivali dostupni podaci, iskustvo i logika, a u međuvremenu je to postala i preporuka.

Naravno, samo zanemaruješ jedan sitan detalj - seropozitivnost se ne priznaje kao dokaz prebolijevanja. Dakle, ako, kao necijepljeni, imam visok titar antitijela i izgledno je da sam asimptomatski prebolio prije 2-3 mjeseca, za mene ta preporuka ne vrijedi, ja bih se trebao cijepiti odmah ili imam restrikcije, te bih se trebao cijepiti s dvije doze.

 

Zar će moj imunološki sustav različito reagirati ovisno o tome da li sam napravio PCR test ili ne!?

 

Zechina kaže...

Izmišljanje pak pseduočinjenica i "paralelne" logike kao  opravdanje je već rubno patološki.

BOP - burden of proof je, kad se radi o lijekovima i cjepivu, na proizvođačima. Isti su dužni dati podatke da je nešto sigurno ili razlog zbog kojeg nije potrebno ispitati.

 

Ponovno pitam, imamo li podatke o korelaciji nuspojava i titra antitijela prije cijepljenja, te ako nemamo, zašto nemamo.

 

Ja ne izmišljam pseudočinjenice i paralelne logike, već pitam imamo li dokaz ili argument zbog čega bi takav dokaz bio suvišan.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.7.2021 8:57 (MrBlc).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
danen kaže...

Što je to zdrav razum (common sense)? Obično lijep naziv za predrasude i neurotične racionalizacije. Znanost se ne temelji na "zdravom razumu" nego na dokazima, osvjedočenju, na činjenicama. 

Što neke opet nije spriječilo da mjere opravdavaju zdravim razumom...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zechina kaže...

Za sad smo u petlji "razumni rok":

IF (cjepljenih + preboljelih) 65-90% - cijepljenje nije i neće biti obavezno
ELSE - cijepljenje je obavezno

Zaboravio si na jednu varijablu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Necu se cjepit.zdrav sam,vjezbam,pazim na sebe,imam dobru prehranu,nepijem i nepusim  a vjerovatno sam i prebolio.tijelo ce se prilagodit,nisam neki kripl od 70 god koji ceka smrt da se mora cijepit.za doslovno nista mi netreba to beta faza cijepivo.

 

2 put sam isao van ove godine i radio porez na budale(pcr) i tojeto.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...

 A jebem ti pleme 

 

Prijavljen si za vrijeđanje obitelji.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Pen kaže...

 To si osobno dobio podatke koliko je saborskih zastupnika cijepljeno? I da je Plenković prijavljen jer nije imao kacigu? To su prvo tebi javili? Ili ti je urođeno "braniti" poteze vladajućih?

 čitaj 

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/jurican-prijavio-plenkovica-drzavnoj-inspekciji-nije-nosio-kacigu-sto-da-je-neki-element-pricepio-njegov-ego-tragedija---661251.html

 

o saborskim zastupnicima je isto već pisano...

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
all_or_nothing kaže...

 zato jer su učinkovita u sprječavanju teškog oblika bolesti a to nam kupuje vrijeme za pronalaženjem trajnog rješenja. 

meni je jasno da nešto s korona virusima nije u redu. od bezazlenih uzročnika prehlade su nam postali izuzetno opasni. sars, mers i covid u vrlo kratkom roku su nam postali ozbiljna prijetnja i vrlo su neugodni. 

Nisu postali ništa što nisu bili. Koronavirusi koji uzrokuju blage prehlade su i dalje takvi. Sad imamo nekoliko virusa koji su prešli sa životinja na nas, te su uzrok velikog poremećaja u balansu našeg suživota s virusima.

 

Postoje dva moguća trajna rješenja:

1.) Eliminacija 

Ovo rješenje je bilo uspješno s MESRS-om i SARS-om jer su bili agresivniji, te smo ih uspjeli detektirati i suzbiti prije nego su se uspjeli više raširiti. SARS-CoV-2 je, s druge strane, blaži od njih, ali se zato uspijeva podmuklije širiti, pa ga na taj način nismo uspjeli suzbiti

 

2.) Suživot

Kako SARS-CoV-2 nismo uspjeli suzbiti u startu, postalo je izgledno da nam je jedino trajno rješenje suživot. Uz procijepljenost rizičnih skupina, te relativno visok kolektivni imunitet, virus postaje endemski, koji će se javljati sezonski, te će se protiv njega eventualno morati sezonski cijepiti rizični, što ovisi o tome koliko će ih imunitet od cijepljenja i/ili prebolijevanja štititi od težih posljedica budućih reinfekcija. 

 

all_or_nothing kaže...

sklon sam se prikloniti mišljenju da smo postali poželjan domaćin svim tim virusima koji su za domaćina imali životinje pred izumiranjem. ne znam postoje li dokazi da životni mehanizmi opstanka mogu ciljano mijenjati gensku matricu tako da iskoriste neki potencijal iz staništa, ali da ne izgleda baš kao evolucija kroz slučajnosti - ne izgleda. 

Takvo mišljenje nije znanstveno utemeljeno.

 

S druge strane, alternativno objašnjenje je da smo se s jedne strane udaljili od prirode (u velikim gradovima dobar dio stanovnika, pogotovo siromašnijih, za života i ne iziđe izvan grada), što nam smanjuje kontakt s drugim vrstama i patogenima koje nose, a s druge strane je došlo do globalizacije, pa patogen, jednom kad, zahvaljujući slučajnoj mutaciji, pređe na čovjeka, ima lakši način širenja u dijelove svijeta gdje sličnih patogena nije bilo.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
GSP kaže...

Necu se cjepit.zdrav sam,vjezbam,pazim na sebe,imam dobru prehranu,nepijem i nepusim  a vjerovatno sam i prebolio.tijelo ce se prilagodit,nisam neki kripl od 70 god koji ceka smrt da se mora cijepit.za doslovno nista mi netreba to beta faza cijepivo.

 

2 put sam isao van ove godine i radio porez na budale(pcr) i tojeto.

ima bezbroj takvih koji misle da imaju cool imunološki sustav pa dobiju kancer u 25.oj godini života..

ne piju, ne puše, aktivni sportaši.. bla.bla

 

i cjepivo nije u beta fazi..

educiraj se.

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice