HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

poruka: 339
|
čitano: 91.074
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće".
9 godina
neaktivan
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Da li meni rikava TV ili se znalo dogoditi jučer i danas na HRT2 HD da se desetak sekundi mijenja kontrast ili boja slike?

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
JozoBozo121 kaže...

Da li meni rikava TV ili se znalo dogoditi jučer i danas na HRT2 HD da se desetak sekundi mijenja kontrast ili boja slike?

Najvjerojatnije si u pravu, obzirom meni je slika u svim utakmicama bila sasvim u redu 

ATJ Lučko
14 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
JozoBozo121 kaže...

Da li meni rikava TV ili se znalo dogoditi jučer i danas na HRT2 HD da se desetak sekundi mijenja kontrast ili boja slike?

 Primijetio sam i ja, na mom novokupljenom TV na HRT HD se na 1-2 sekunde dogodi promjena boja. Ostali FHD sadržaji koje sam testirao rade bez problema. Googlajući našao sam slična iskustva da se ovo ljudima dešavalo i tokom SP 2014.. Prema tome očito je do HRTa, valjda je zbog ovakvih mušica program još eksperimentalni 

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
15 godina
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Meni bi sve ove dane po desetak puta smrzla slika, a zvuk bi nastavio ići normalno. Sve sam probao, od reseta stb-a na tvorničke do zamjene HDMI kabela, prebacivanja na 1080i, nije pomoglo. Jučer i danas prestalo samo od sebe. . Propusnost nije problem jer sam na optici, a i svi ostali HD programi su radili normalno. Cijelu zimu gledam Ligu prvaka na Arenasportu, nikad niti jedan problem sa slikom. Pa ti budi pametan!

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl

Kod mene, kad prebacim na HRT 2 HD, slika laga prve dvije sekunde. Sa slovenskim HD kanalima nemam takvih problema. Zadnji puta kad su pokrenuli HD kanal, sve je bilo u redu; sad nije.

14 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Marko :D kaže...

Kod mene, kad prebacim na HRT 2 HD, slika laga prve dvije sekunde. Sa slovenskim HD kanalima nemam takvih problema. Zadnji puta kad su pokrenuli HD kanal, sve je bilo u redu; sad nije.

 kod mene preko antene sve uredno radi

nemam za potpis
15 godina
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Jel kome krepa signal ako ima putem satelita na hrt 2 hd i hrt 1?

 

Svi ostali kanali ukljucujuci hrt3 i 4 mi rade.. ali ovdje stalno nema signala.. usred tekme...

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl

Koliko ja znam, Drugi u HD-u ne emitira se preko OiV-ova transpondera.

All work and no play makes Jack a dull boy.
12 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl

Nego preko cega? 😰😰

6 godina
protjeran
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl

Putem satelitskih pay-tv platformi.

All work and no play makes Jack a dull boy.
12 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl

eee mozes mi samo reci u vezi cccam-a znam da nije to tema al zanima me jel mogu gledati tv preko toga na kompu jer stvarno iptv je totalno nepouzdan za nase programe..od kvaliteta pa cak i mjesanja drugih kanala

5 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl

Pogledao sam na Hrt-ovoj frekv. E16, 10.721 H,emitira se u sd-u.Na Max tv frek. 11.595 H,Hrt2 HD,a na frek. 11.678 H je sd verzija.

14 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Mary Sue kaže...

Koliko ja znam, Drugi u HD-u ne emitira se preko OiV-ova transpondera.

 Za vrijeme svjetskog prvenstva u nogometu u Rusiji (dakle sada) emitira se preko OiV.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.6.2018 14:16 (dastefan).
6 godina
protjeran
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl

Ne na satelitu, a o tome je bilo riječi.

All work and no play makes Jack a dull boy.
5 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl

Naši ljudi koji žive inozemstvu,a platili su godišnju Hrt karticu,nisu dobili Hrt 2 HD.Šteta.

5 godina
neaktivan
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Pozdrav iz Novog sada...

 

Kao prvo zelim da cestitam nasim igracima na osvojenom drugom mestu i da se zahvalim HRT2HD sto nam je omogucila da gledamo sve utakmice i pratece emisije u HD formatu besplatno.

 

Signal je odlican:)

 

Koristim malu antenu sa pojacalom na krovu:

Strenght 100%

Quality 88%

 

Ivan Radic.

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Nije besplatno, mi to sve debelo placamo u Hrvatskoj...

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
k1klop kaže...

Nije besplatno, mi to sve debelo placamo u Hrvatskoj...

 Da, miljone po glavi stanovnika. Oh, wait...

All work and no play makes Jack a dull boy.
15 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Mary Sue kaže...
k1klop kaže...

Nije besplatno, mi to sve debelo placamo u Hrvatskoj...

 Da, miljone po glavi stanovnika. Oh, wait...

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/jutarnji-otkriva-najlosija-televizija-u-hrvatskoj-a-placamo-je-najvise-u-europi/912284/

 

1.143 milijarde kuna dobili od gradana...

6 godina
protjeran
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl

 Bla. Dovoljno je vidjeti naslov i jasno ti je koliko je članak ozbiljan. Podaci se mogu dvojako interpretirati.

All work and no play makes Jack a dull boy.
15 godina
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

A brzo li su ga ukinuli...opet zaronili u mutež! A t-sranje je moglo ostaviti bar onaj što je išao u HEVC-u.

Sinoć sam lega jutros...
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2018 23:20 (BlackMoon).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Prvenstvo u nogometu nije pošteno niti završilo a Htv2 već nema usluge.
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Mary Sue kaže...

 Bla. Dovoljno je vidjeti naslov i jasno ti je koliko je članak ozbiljan. Podaci se mogu dvojako interpretirati.

Pa onda odma reci, na ovaj ili onaj način radiš za državnu HRT kravu muzaru da se zna.To je poznati automatizam-sindrom, da braniš gnjezdo na kojem sjediš klasična priča.

 

Činjenice su odavno poznate, HRT godišnji harač(ko ga i plača) u eurima iznosi kao sličan porez kod Talijana.

 

Italija, držmo se samo televizije imaju hm trinaest nacionalnih TV programa, broj stanovnika okvirno 60milja

 

Hrvaška, kaj mi imamo dva TV kanala+HRT 3 i HRT4 reprize i info vijesti, broj stanovnika 4.3 milijunčeka i pomalo opada

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
13 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
rambox kaže...

Italija, držmo se samo televizije imaju hm trinaest nacionalnih TV programa, broj stanovnika okvirno 60milja

Nemojmo zanemariti činjenicu da je Rai svoje HD kanale pokrenuo još 2013. godine, te kanal Rai 4K (s HDR) 2016. godine. 4K kanal se može pratiti preko besplatne satelitske TV platforme tivùsat, te testno preko DVB-T2 u regiji Valle d'Aosta. 

16 godina
neaktivan
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

"početak prelaska usluga digitalne zemaljske televizije slobodnih za prijam u javnosti s DVB-T na DVB-T2 u Republici Hrvatskoj planira se u 2019. Prelazak na DVB-T2 stvoriti će tehničke mogućnosti za emitiranje svih programa u visokoj kakvoći (HD). Točni detalji prelaska znati će se nakon donošenja Strategije prelaska digitalne zemaljske televizije na sustav DVB-T2 i dodjele frekvencijskog pojasa od 700 Mhz koju donosi Vlada RH.

S poštovanjem,

HAKOM"

 

Dakle na vladi je da sve pokrene i da konacno imamo FHD ali bolje bi bilo da vec sad krenu sa 4k dok je aktualno....uvijek kasnimo .

Ja se nadam da ce to sto prije .. informacija(friških) fala bogu nema nigdje.

 

CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2018 19:37 (viper).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Ugasili su taj HD signal.........zanima me jedna stvar,posto sam totalni laik sto se tice toga:

-Ako su pustili HD signal,logicno je zakljuciti da posjeduju odgovarajuci hardware za HD signal,dakle to odbacijemo!

-Trosi li taj HD signal za emitiranje više struje,više zaposlenika,više čega....da bi oni imali razloga ugasiti taj HD?

-U cemu je kvaka?(osim one da ce se HDZ/SDP pobrinuti prije izbora da nam trajno puste signal)

Ne vjeruj ženi koja laže!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Milka30 kaže...

Ugasili su taj HD signal.........zanima me jedna stvar,posto sam totalni laik sto se tice toga:

-Ako su pustili HD signal,logicno je zakljuciti da posjeduju odgovarajuci hardware za HD signal,dakle to odbacijemo!

-Trosi li taj HD signal za emitiranje više struje,više zaposlenika,više čega....da bi oni imali razloga ugasiti taj HD?

-U cemu je kvaka?(osim one da ce se HDZ/SDP pobrinuti prije izbora da nam trajno puste signal)

 Koliko vidim HD signal još uvijek radi na hrti platformi. https://hrti.hrt.hr/linear/87

13 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Milka30 kaže...

Ugasili su taj HD signal.........zanima me jedna stvar,posto sam totalni laik sto se tice toga:

-Ako su pustili HD signal,logicno je zakljuciti da posjeduju odgovarajuci hardware za HD signal,dakle to odbacijemo!

-Trosi li taj HD signal za emitiranje više struje,više zaposlenika,više čega....da bi oni imali razloga ugasiti taj HD?

-U cemu je kvaka?(osim one da ce se HDZ/SDP pobrinuti prije izbora da nam trajno puste signal)

Stvar je u tome da trenutni standard koji koristimo (dakle, DVB-T MPEG2) nema više mjesta za emitiranje HD kanala. Odnosno, HD kanal se može pokrenuti, ali će kvaliteta slike na ostalim kanalima u multipleksu biti jako loša jer će im morati još dodatno smanjiti bitrate. Da smo odmah prešli na MPEG4, mogli bi bez problema imati bar dva HD kanala (Slovenija ima 3 HD kanala u jednom multipleksu, oni koriste MPEG4 vrstu kodiranja).

 

Što ih spriječava da emitiraju HD kanale preko satelita, IPTV-ja i HRTi-ja, stvarno ne znam. Ako BHT1 može emitirati HD kanal preko IPTV-ja, a u BiH je još uvijek analogna televizija, ne vidim razlog zašto jedan HRT ne bi mogao napraviti isto.

zagi55 kaže...

 Koliko vidim HD signal još uvijek radi na hrti platformi. https://hrti.hrt.hr/linear/87

Ja se nadam da će tako i ostati. Još kad bi pokrenuli i druge kanale u HD... 🙄

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2018 23:44 (Marko :D).
16 godina
neaktivan
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Trosi vise bandwitha zato su ga ugasili.

 

 

...

citam sad preporuke za buduci dvbt2 od strane hakoma ..ovo je interesantno

Uređaj treba ispunjavati zahtjeve za 50 Hz H.265/HEVC UHDTV (HDR+HFR) 10-bitne uređaje prema ETSI TS 101 154 v2.3.1[9]. Ova dodatna podrška za UHDTV treba biti označena od strane proizvođača kako bi se razlikovalo uređaje koji podržavaju UHDTV.

 

https://www.hakom.hr/UserDocsImages/2017/radiokomunikacije/Minimum_requirements_DVB-T2_Croatia_v1_0_HR.PDF

 

i konacno spominje se progresivini scan a ne interlaced. Dakle 1080p

CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2018 19:57 (viper).
Moj PC  
6 0 hvala 2
9 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl

HRT je već potvrdio da oni prelaze na 1080i50 ili 1080i/25 koja god ti je nomanklatura draža. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice