HRT 2 HD (opet) startao s radom - kako gledati nog

poruka: 105
|
čitano: 34.133
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HRT 2 HD (opet) startao s radom - kako gledati nog".
HRT 2 HD (opet) startao s radom - kako gledati nog

... ili, ili uzmeš VPN za 5 USD i na BBC iPlayeru gledaš svjetsko prvenstvo u 4K rezoluciji i HDRu. Bez Drage Ćosića, nekome na sreću nekome žalost.

 

Moj PC  
11 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: HRT 2 HD (opet) startao s radom - kako gledati
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

... ili, ili uzmeš VPN za 5 USD i na BBC iPlayeru gledaš svjetsko prvenstvo u 4K rezoluciji i HDRu. Bez Drage Ćosića, nekome na sreću nekome žalost.

 

 

Ja poznam jednog starijeg gospodina koji mutira tv kad dotični prenosi, majstor ladno gleda tekme bez zvuka zbog njega. 

12 godina
offline
HRT 2 HD (opet) startao s radom - kako gledati nog

Članak je za popišati se ...

Inače IskonTV je jučer uvrstio HRT2HD besplatno.

 

 
1 1 hvala 2
10 godina
offline
Re: HRT 2 HD (opet) startao s radom - kako gledati
Previše uhljeba tamo radi tako da niti stalni HD signal nije izgledan u bližoj budućnosti jer "požderu" i TV pretplatu i sve moguće reklame zajedno .. :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 13:33 (W2000).
 
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: HRT 2 HD (opet) startao s radom - kako gledati

Stvarno, koji je razlog da HRT stalno ne emitira u HD? Zašto samo kad je (jebo ih) nogomet u pitanju?

42
15 godina
neaktivan
offline
HRT 2 HD (opet) startao s radom - kako gledati nog

Ima jedna razlika u odnosu na prije 2 godine..

 

"Da, ali ovaj put je sve pripremljeno za HD emitiranje cjelokupnog programa, uključujući i novije filmove i serije."

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HRT 2 HD (opet) startao s radom - kako gledati nog

Heh ja mislio da testiraju 4k u HDR formatu.... a oni opet testiraju HD ahahhahahahah, al ajde, bar nije SD :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
HRT 2 HD (opet) startao s radom - kako gledati nog

iako mi je televizor već godinama eksperimentalno isključen i prekriven folijom u kojoj je i došao, duboko me dirnula ova topla ljudska priča o rvackoj katedrali duha s prisavlja. naime, očito je kako narodi i narodnosti u ovoj banani od nadritvorevine nisu željni ikakvih promjena pa ni onih u razlučivanju tv-programa od onoga što im se odašilje iz prije spomenute. odnosno jesu ali unatrag pa me ne bi čudilo ako se uskoro započne s pokusnim odašiljanjem c/b slike i mono-tona iako (kako govore svjedoci) u srednjem vijeku nije bilo baš neke televizije/dalekovidnice. na tom tragu (zatrti bilo kakav napredak/promjenu u bilo kojem smislu, u korijenu) je i stalan eksperiment nazvan "htv". nije da su i ostale televizije nešto bolje. tko se čudi - neprijatelj. spremaj, majko, krevetaaaaaa .... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 14:22 (Ajar).
Moj PC  
9 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
HRT 2 HD (opet) startao s radom - kako gledati nog

bolesno i nevjerovatno u 21. st da se ovakva vijest pojavljuje, još je bolesnije sto mi to plačamo 80 kn/mj

 
5 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: HRT 2 HD (opet) startao s radom - kako gledati
markoBT kaže...

Stvarno, koji je razlog da HRT stalno ne emitira u HD? Zašto samo kad je (jebo ih) nogomet u pitanju?

 Ne mogu oni to tek tako odlučiti i pretvoriti u djelo dok se ne sredi stanje s frekvencijama - o čemu vodi brigu HAKOM, a provode na terenu OiV.

 

Kompleksna je to priča u kojoj su isprepleteni interesi svih telekoma, komercijalnih televizija i države...

 

Sve bi se trebalo raspetljati iduće godine, a primjeniti 2020.g., ali ne bi bilo čudo da se još malo sve skupa rastegne i nakon tih, javno zacrtanih rokova.

 

Evo ti linkova na neke tekstove koji objašnjavaju sljedeće korake (da te baš ne uputim na istraživanje druge digitalne dividende):

https://www.bug.hr/komentari/hrvatska-prelazi-dvb-t2-kodiranje-hevc-om/151634.aspx

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/sto-nam-osim-troska-donosi-novi-standard-za-digitalnu-televiziju-20160329

 

...
11 godina
offline
Re: HRT 2 HD (opet) startao s radom - kako gledati

Ali zašto mogu kad je (******) nogomet u pitanju?

42
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 15:02 (markoBT).
12 godina
offline
Re: HRT 2 HD (opet) startao s radom - kako gledati
markoBT kaže...

Ali zašto mogu kad je (******) nogomet u pitanju?

 Kruha i Igara buraz, narod gladuje, narod se buni, pa daj im Igara u HD-u .

15 godina
offline
Re: HRT 2 HD (opet) startao s radom - kako gledati
markoBT kaže...

Ali zašto mogu kad je (******) nogomet u pitanju?

 jer je to pejotl za mase koje se, bar u tom razdoblju, neće obazirati na bitno u državi te će mnoga sranja proći ispod radara. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
moderator
offline
Re: HRT 2 HD (opet) startao s radom - kako gledati
markoBT kaže...

Ali zašto mogu kad je (******) nogomet u pitanju?

 Pa to je eksperimentalno emitiranje, vremenski ograničeno, što im je očito OiV mogao osigurati (prodati). A zašto se HRT odlučio "eksperimentirati" baš kada prenose nogomet je valjda jasno - tada imaju najbolji marketinši prihod, a istovremeno sadržaj koji je najgledaniji.

...
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 15:14 (Miro).
15 godina
offline
HRT 2 HD (opet) startao s radom - kako gledati nog

Informacija za Bnet korisnike, HRT2 HD će biti na mjestu Mozaik TV-a na poziciji 13.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
3 0 hvala 8
15 godina
offline
HRT 2 HD (opet) startao s radom - kako gledati nog

Dali će doći i na Max tv?

Battlelog: MUDO_HR
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: HRT 2 HD (opet) startao s radom - kako gledati
1080i25Hz.....to je 1080x540 samo mi nije jasno ovih 25Hz....to bi znacilo 25 poluslika u sekundi....znaci oni emitiraju 1080p/12.5Hz....zato se i zove eksperimentalni
Moj PC  
0 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: HRT 2 HD (opet) startao s radom - kako gledati
Zbilja nas shishaju na svakom uglu. Naravno, nas koji placamo poreze i ostale namete.
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: HRT 2 HD (opet) startao s radom - kako gledati
HCMAA kaže...
1080i25Hz.....to je 1080x540 samo mi nije jasno ovih 25Hz....to bi znacilo 25 poluslika u sekundi....znaci oni emitiraju 1080p/12.5Hz....zato se i zove eksperimentalni

 Pročitaj ovo.

All work and no play makes Jack a dull boy.
12 godina
offline
Re: HRT 2 HD (opet) startao s radom - kako gledati
HCMAA kaže...
1080i25Hz.....to je 1080x540 samo mi nije jasno ovih 25Hz....to bi znacilo 25 poluslika u sekundi....znaci oni emitiraju 1080p/12.5Hz....zato se i zove eksperimentalni

 25 slicica u sekundi. isto kao sto imas 1080p50 sa 50 slicica u sekundi.

http://www.youtube.com/radiopulsfm
8 godina
protjeran
offline
HRT 2 HD (opet) startao s radom - kako gledati nog

Bolje je to 25 sličica u sekundi nama hrvatima netreba ni 15 u sekundi jerbo veliki bi nas šok mogao uhvatit dok se na to priviknemo a kamo da bude 50 sličica u sekundi to bi već bilo preveć i zamantalo bi se većini naroda.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: HRT 2 HD (opet) startao s radom - kako gledati
Seki001 kaže...

Bolje je to 25 sličica u sekundi nama hrvatima netreba ni 15 u sekundi jerbo veliki bi nas šok mogao uhvatit dok se na to priviknemo a kamo da bude 50 sličica u sekundi to bi već bilo preveć i zamantalo bi se većini naroda.

 

Vladajući i opozicija strahuju od izbijanja epidemije epi napada i zbog radi toga se sve skup odgađa, a ja ih i razumijem, stavili su zdravlje građana ispred tehnologije. 

6 godina
protjeran
offline
HRT 2 HD (opet) startao s radom - kako gledati nog

Zbog ovog teksta mi se čini kao da sam u 2005., kada sam se prvi put susreo s digitalnom televizijom. Kakva sramota...

 

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HRT 2 HD (opet) startao s radom - kako gledati
Silent horror1992 kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

... ili, ili uzmeš VPN za 5 USD i na BBC iPlayeru gledaš svjetsko prvenstvo u 4K rezoluciji i HDRu. Bez Drage Ćosića, nekome na sreću nekome žalost.

 

 

Ja poznam jednog starijeg gospodina koji mutira tv kad dotični prenosi, majstor ladno gleda tekme bez zvuka zbog njega. 

 A ja slušam i gledam prijenose dotičnoga novinara s velikim guštom. Znam više njih izvan Hrvatske koji prate prijenose s HRT-a, a na s njihovih nacionalnih televizija upravo što Hrvati imaju kvalitetnih sportskih novinara.

 

Ergo, komentar o nekom starijem gospodinu koji ne voli određenoga novinara je prilično relativan podatak i ne osobito važna vijest za ovaj forum.

10 godina
offline
Re: HRT 2 HD (opet) startao s radom - kako gledati
Silent horror1992 kaže... 

 

Ja poznam jednog starijeg gospodina koji mutira tv kad dotični prenosi, majstor ladno gleda tekme bez zvuka zbog njega. 

 To i moj tata radi. A pas kad čuje Ćosića na početku utakmice zbriše iz kuće van jer zna da slijedi tatino pastimater i svi ostali opisni pridjevi. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
7 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 2 HD (opet) startao s radom - kako gledati
amater_2 kaže...

Dali će doći i na Max tv?

 

Amater_2,

 

Trebao bi biti dostupan od sutra iza ponoći (15.06.2018 u 00:01)! (i da, nećemo moći gledati otvorenje i prvu utakmicu u HD kvaliteti!)

Informacije od HT-a!

8 godina
protjeran
offline
Re: HRT 2 HD (opet) startao s radom - kako gledati
dadoz kaže...
amater_2 kaže...

Dali će doći i na Max tv?

 

Amater_2,

 

Trebao bi biti dostupan od sutra iza ponoći (15.06.2018 u 00:01)! (i da, nećemo moći gledati otvorenje i prvu utakmicu u HD kvaliteti!)

Informacije od HT-a!

 Aj nemoj lagat napaćeni narod 

Napad je najbolja obrana :)
7 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 2 HD (opet) startao s radom - kako gledati
Seki001 kaže...
dadoz kaže...
amater_2 kaže...

Dali će doći i na Max tv?

 

Amater_2,

 

Trebao bi biti dostupan od sutra iza ponoći (15.06.2018 u 00:01)! (i da, nećemo moći gledati otvorenje i prvu utakmicu u HD kvaliteti!)

Informacije od HT-a!

 Aj nemoj lagat napaćeni narod 

 ...ako laže HT (  ) lažem i ja!

16 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 2 HD (opet) startao s radom - kako gledati
Silent horror1992 kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

... ili, ili uzmeš VPN za 5 USD i na BBC iPlayeru gledaš svjetsko prvenstvo u 4K rezoluciji i HDRu. Bez Drage Ćosića, nekome na sreću nekome žalost.

 

 

Ja poznam jednog starijeg gospodina koji mutira tv kad dotični prenosi, majstor ladno gleda tekme bez zvuka zbog njega. 

 Ja ugasim ton kad dotična spodoba komentira. Upalim radijski prijenos i gledam TV. Ima čak i dodatna prednost. Radijski prijenos ide "uživo", a televizijski kasni 10tak sekundi.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
11 godina
offline
Re: HRT 2 HD (opet) startao s radom - kako gledati
Miro kaže...
markoBT kaže...

Stvarno, koji je razlog da HRT stalno ne emitira u HD? 

 Ne mogu oni to tek tako odlučiti i pretvoriti u djelo dok se ne sredi stanje s frekvencijama - o čemu vodi brigu HAKOM, a provode na terenu OiV.

kinezi bi to začas riješili, pokupit random po nekolicinu s najgornjeg kata sve tri firme i odvest ih na team building (slika dolje)

tri dana kasnije full hd na svim programima

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice