Hrvati beskontaktno plaćaju 90% više nego prošle g

poruka: 17
|
čitano: 4.718
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvati beskontaktno plaćaju 90% više nego prošle g".
16 godina
online
Hrvati beskontaktno plaćaju 90% više nego prošle g

Jedino ako je ukupan broj transakcija bio 36.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hrvati beskontaktno plaćaju 90% više nego proš
Jos da ove tete u dućanu znaju da to postoje umjesto da mi svaki put turaju karticu u onaj uređaj. Već sam dva puta morao karticu promjenit jer se jednostavno chip izlizao i uređaji ju više nisu mogli očitat.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Hrvati beskontaktno plaćaju 90% više nego prošle g

Nekontaktno.

All work and no play makes Jack a dull boy.
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Hrvati beskontaktno plaćaju 90% više nego prošle g

Svaka čast beskontaknom plaćanju, ali ja više volim kada upišem svoj pin.

Postoje 10 vrsta ljudi: Ljudi koji znaju binarni i oni koji neznaju!
Moj PC  
2 4 hvala 0
8 godina
offline
Re: Hrvati beskontaktno plaćaju 90% više nego proš
kovA kaže...

Svaka čast beskontaknom plaćanju, ali ja više volim kada upišem svoj pin.

 Bravo.

Vidi se da si probao, cim znas .

15 godina
offline
Hrvati beskontaktno plaćaju 90% više nego prošle g

kako kome. meni nisu platili neke poslove od lipnja. i izbjegavaju kontakt. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvati beskontaktno plaćaju 90% više nego proš
kovA kaže...

Svaka čast beskontaknom plaćanju, ali ja više volim kada upišem svoj pin.

To jedno s drugim nije nužno povezano, ali bilo bi bolje da se za svaku transakciju treba upisati pin.

 

Odnosno, Zagrebačka banka nudi mogućnost biranja broja beskontaktnih transakcija dnevno, nudi mogućnost postavljanja limita u transakcijama (sve preko mobilnoga bankarstva), pa bi bilo dobro da nudi i mogućnost izbora limita do kojega pin nije potreban, a ne da svojevoljno određuju da je to 100 kn. Onaj kome je 100 kn OK, ne bi ništa mijenjao, onaj kome nije taj bi si promijeno na, recimo, 0 kn i svi sretni i zadovoljni.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.9.2018 9:52 (BMT).
14 godina
offline
Hrvati beskontaktno plaćaju 90% više nego prošle g

Meni je baš prije nekoliko tjedana istekla stara kartica pa sam dobio novu beskontaktnu. Mislim da mi se samo jednom ili dva puta u 20-30 plaćanja karticom dogodilo da nisu koristili tu mogućnost. Tako da pretpostavljam da se to puno koristi, praktičnije je i brže.

PSN - darklydexter
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hrvati beskontaktno plaćaju 90% više nego prošle g

Da, bilo bi super da ti daju da sam postavis limit. Meni je u Irskoj 30e.

 

Ovdje apsolutno sve placam beskontaktno. Od taxija, frizera, ducana, kafica,... Stvarno se ne sijecam kad sam zadnji put koristio gotovinu.

Svratio sam za Uskrs u Rijeku, svaki dan sam morao na bankomat, na jako puno mjesta ne mozes ni platiti karticom. Tako da mi je drago cuti da se to polako mijenja. Puno je prakticnije pogotovo za strance a ipak smo turisticka zemlja.

http://www.rabbits-clan.com
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.9.2018 10:26 (Andeo).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hrvati beskontaktno plaćaju 90% više nego proš
Ajar kaže...

kako kome. meni nisu platili neke poslove od lipnja. i izbjegavaju kontakt. 

 

 Beskontaktno neplacanje. :)

12 godina
offline
Hrvati beskontaktno plaćaju 90% više nego prošle g

Ja imam prijatelja koji ode na bankomat dignuti 100kn da ode u Lidl kupiti hranu. Kad sam ga pitao zašto rekao je da se dobiva popust na gotovinu i jednostavnije mu je gotovinom platiti. Razlike između kartica ne postoje, svi računi (devizni, tekući, žiro) su na Maestru i tako :) 

http://www.youtube.com/radiopulsfm
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Hrvati beskontaktno plaćaju 90% više nego prošle g
Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Hrvati beskontaktno plaćaju 90% više nego proš
Ja koristim isključivo (kontaktno) solarno plaćanje....
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Hrvati beskontaktno plaćaju 90% više nego proš

 Nova vrsta kriminana. Moze ti skinuti sa kartice ali ne i sa mobitela posto isti moras probuditi da bi napravio transkaciju.

16 godina
online
Re: Hrvati beskontaktno plaćaju 90% više nego proš
energyman kaže...

Ja imam prijatelja koji ode na bankomat dignuti 100kn da ode u Lidl kupiti hranu. Kad sam ga pitao zašto rekao je da se dobiva popust na gotovinu i jednostavnije mu je gotovinom platiti. Razlike između kartica ne postoje, svi računi (devizni, tekući, žiro) su na Maestru i tako :) 

 Koji to Lidl daje popust na gotovinu?

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
12 godina
offline
Re: Hrvati beskontaktno plaćaju 90% više nego proš
To sam ga i ja pitao 😂😂😂😂
http://www.youtube.com/radiopulsfm
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvati beskontaktno plaćaju 90% više nego proš

Upravo to, s mobitelom si siguran. Osim otkljucavanja mozes ukljuciti/iskljuciti NFC kad god hoces.

 

Ovaj kriminal tesko da moze upaliti, jer ovaj uredaj mora biti povezan u sustav tako da bi brzo neki korisnik uvidio nepoznate racune i pozalio se banci. To bi bilo otkriveno relativno brzo a iznos koji bi netko zaradio jako mali. Ako je maksimum 30e bez pina covjek mora doci do 1000 ljudi da bi zaradio neki ozbiljniji novac a kad skines nekome 30e itekako ce brzo skuziti. Kako je uredaj u sustavu brzo bi nasli gdje su zavrsile transakcije itd.

 

Drugo je ako iza toga postoji cijeli hakerski napad na sustav koji bi prikrio tragove ali onda nema smisla ici okolo i krasti ovako novac...

http://www.rabbits-clan.com
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice