Hrvatska dobiva investicijski fond koji će ulagati

poruka: 11
|
čitano: 7.108
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska dobiva investicijski fond koji će ulagati".
11 godina
offline
Hrvatska dobiva investicijski fond koji će ulagati

Supać. Sad kad krene staking u Ethereum 2.0 stvarat će se sve više ovakih institucija koji će skupljat što više novaca, pretvarat ga u Eth2 stakat i ubirat passivni prihod.

Eth će biti najbolja investicija ovog desetljeća. 

Crypto nova poljoprivreda
 
0 2 hvala 0
4 godine
offline
Hrvatska dobiva investicijski fond koji će ulagati

Ne kuzim zasto bi nekao ulazio u takav investicijski fond kad moze sve sam. Pogotovo preko revoluta danas

Moj PC  
0 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: Hrvatska dobiva investicijski fond koji će ula
Zato jer ulaže u fond, a ne u bitcoine. Razlika je velika, gledano s pravne strane.
15 godina
offline
Re: Hrvatska dobiva investicijski fond koji će ula
Umbel kaže...
Zato jer ulaže u fond, a ne u bitcoine. Razlika je velika, gledano s pravne strane.

 Možeš li možda u kratkim crticama objasniti što bi to moglo značiti za nekog tko želi investirati u bitcoin?
Ja vidim da kod obje opcije cijena skroz ovisi o bitcoinu, ako ulažem u fond imam neke dodatne godišnje troškove i ne mogu tako jednostavno izići iz tržišta i ući, moguće da se drugačije računa porez kad hoću povući novce jer s pravne strane ulaganje u fondove je bolje regulirano. 

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
8 godina
offline
Re: Hrvatska dobiva investicijski fond koji će ula
Npr. firma može "uložiti" u coine bez da joj inspekcija bude na vratima iduci ponedjeljak.
4 godine
protjeran
offline
Re: Hrvatska dobiva investicijski fond koji će ula
slitinabakra kaže...

Ne kuzim zasto bi nekao ulazio u takav investicijski fond kad moze sve sam. Pogotovo preko revoluta danas

 Imaš puno ljudi koji nisu informatički pismeni i kojima je kupovina Bitcoina prepreka samo po sebi, a sigurna pohrana istog u nekakvom vlastitom walletu totalni SF. Upravo su takvi najčešće "čuvali" svoje Bitcoine tako što su ih poslali Mt.Goxu/Quadrigi/Cryptopiji i drugim propalim mjenjačnicama gdje su pokradeni. No, sad će moći ulagati u Bitcoin preko investicijskog fonda, što im je i jednostavnije i sigurnije.

15 godina
online
Re: Hrvatska dobiva investicijski fond koji će ula
slitinabakra kaže...

Ne kuzim zasto bi nekao ulazio u takav investicijski fond kad moze sve sam. Pogotovo preko revoluta danas

 zato jer je trgovanje full time posao ako se time misliš baviti a fond to odrađuje za tebe. Tko ima vremena pratiti skokove i padove po cijeli dan i reagirati na njih dok ima drugi posao?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska dobiva investicijski fond koji će ula
Ges kaže...

 zato jer je trgovanje full time posao ako se time misliš baviti a fond to odrađuje za tebe. Tko ima vremena pratiti skokove i padove po cijeli dan i reagirati na njih dok ima drugi posao?

Khm:

 

U slučaju značajnog pada vrijednosti bitcoina, Društvo neće nastojati aktivno smanjivati izloženost Fonda bitcoinu s ciljem umanjenja pada vrijednosti udjela Fonda, najavljeno je. Fond će težiti potpunoj investiranosti imovine u bitcoin (do 100% neto vrijednosti imovine u bitcoin), u skladu s tržišnim uvjetima, pri čemu će se u drugim oblicima imovine nastojati držati samo onaj dio sredstava potreban za održavanje likvidnosti nužne za ispunjavanje obveza Fonda.

 

Za ovakvu strategiju ti ne treba nikakakv fond, već samo dovoljno siguran wallet...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Hrvatska dobiva investicijski fond koji će ulagati

Uložiti pare u imaginarna gluposti koji nemaju pokriće u ničemu, nego ovise o lakovjernosti ljudi...

 

Cista piramida...

 

Prvi koji su uložili lovu još u zacecima bitcointa su se "obogatili" a sve ostalo je mlataranje prazne slame. 

 
1 5 hvala 0
8 godina
offline
Re: Hrvatska dobiva investicijski fond koji će ula
FP64_miner kaže...
slitinabakra kaže...

Ne kuzim zasto bi nekao ulazio u takav investicijski fond kad moze sve sam. Pogotovo preko revoluta danas

 Imaš puno ljudi koji nisu informatički pismeni i kojima je kupovina Bitcoina prepreka samo po sebi, a sigurna pohrana istog u nekakvom vlastitom walletu totalni SF. Upravo su takvi najčešće "čuvali" svoje Bitcoine tako što su ih poslali Mt.Goxu/Quadrigi/Cryptopiji i drugim propalim mjenjačnicama gdje su pokradeni. No, sad će moći ulagati u Bitcoin preko investicijskog fonda, što im je i jednostavnije i sigurnije.

 

Slažem se sa svime osim sa zadnjom riječi. Sigurnije - u odnosu na što? Nekakav Mt. Gox sigurno, ali u odnosu na gotovo bilo koji drugi fond - NE. Odnosno, da citiram iz članka: "Iz Hanfe naglašavaju i da će ovaj fond, zbog svoje strukture ulaganja, imati izrazito visoki rizik za ulagatelje."

Pozdravljam odluku, nek se ljudi klade, ovako je to bar s ulagačke strane transparentno i legalizirano. Samo da ne bude kao sa švicarcima, pa da država kasnije mora reagirati jer su neki bili pohlepni pa onda "nismo bili obavješteni na vrijeme". Pa da opet plaćamo za tuđe grijehe.

Inače, sad je otpočeo opet novi krug pump'n'dump strižanja ovaca; globalna recesija je otpočela i ovo neće dobro završiti za većinu "ulagača". Ni sumanuto tiskanje dolara, kamo li zamjena istog kriptovalutama, ne može biti zamjena za pravu ekonomiju (koja posustaje).
Ali stara bosanska kaže: "tko ne riskira, ne profitira" :D

15 godina
offline
Re: Hrvatska dobiva investicijski fond koji će ula
R36 kaže...

Uložiti pare u imaginarna gluposti koji nemaju pokriće u ničemu, nego ovise o lakovjernosti ljudi...

 

Cista piramida...

 

Prvi koji su uložili lovu još u zacecima bitcointa su se "obogatili" a sve ostalo je mlataranje prazne slame. 

 Fondovi nemaju veze s piramidom, čisto ekipa koja je plaćena da se brine o tom i preko koje možeš uložiti. A "imaginarne gluposti" pretpostavljam da misliš na bitcoin, onda su i dionice i sve imaginarno jer nemaju previše veze sa tim kako firma posluje, cjenu definiraju ljudi koji kupuju dionice, ali oni su nerjetko manipulirani sa vijestima, a te vjesti su većinom manipulirane od velikih igrača.

 

Zechina kaže...

Slažem se sa svime osim sa zadnjom riječi. Sigurnije - u odnosu na što? Nekakav Mt. Gox sigurno, ali u odnosu na gotovo bilo koji drugi fond - NE. Odnosno, da citiram iz članka: "Iz Hanfe naglašavaju i da će ovaj fond, zbog svoje strukture ulaganja, imati izrazito visoki rizik za ulagatelje."

Pozdravljam odluku, nek se ljudi klade, ovako je to bar s ulagačke strane transparentno i legalizirano. Samo da ne bude kao sa švicarcima, pa da država kasnije mora reagirati jer su neki bili pohlepni pa onda "nismo bili obavješteni na vrijeme". Pa da opet plaćamo za tuđe grijehe.

Inače, sad je otpočeo opet novi krug pump'n'dump strižanja ovaca; globalna recesija je otpočela i ovo neće dobro završiti za većinu "ulagača". Ni sumanuto tiskanje dolara, kamo li zamjena istog kriptovalutama, ne može biti zamjena za pravu ekonomiju (koja posustaje).
Ali stara bosanska kaže: "tko ne riskira, ne profitira" :D

 Ulaganje u kripto, dionice, fondove je isto kao i kupnja stana, sve je rizično. Ljudima koji su nedavno izgubili stanove u potresu država nastoji pomoći, ali nije im dužna ni država ni grad, uložili su u investiciju koja nije imala sretan kraj, što je surova realnost, ali ima tu i ljudi koji su nedavno zbog američkog goriva puno gore prošli.

Svakakvo ulaganje ima svoje rizike koji mogu biti veći i manji, generalno bitcoin je potencijalna investicija koja će menijalnce dignuti na noge da i oni imaju neku kupovnu moć, dugoročno se definitivno isplati uložiti barem nešto sitno, ali naravno nikad ne ulagati onaj dio koji vam služi za normalanu funkcionalnost života.

Ako se nećkate i bojite se oko ulaganja, moj savjet je kupite kad cijena padne tj. kad bude silazna, npr. kroz idućih pola godine. Razlog je što ako cjena toliko visoko skoči, vjerojatno ćete razmišljat što nisam kupio prije, i tek onda ćete kupiti kad hype bude toliko velik, a niste ni svjesni koliko je taj "finalni" hype manipuliran, jer je to klasična pump and dump strategija koju igraju veliki i opasna je i za tradere koji to hoće shortat.

 

Što se tiče ovog pump'n'dump, to si dobro rekao/la, malo sam istraživao, navodno odluka za printanje nije bila samo da se spasi ekonomija već ajmo reć tzv. "Trumpovi prijatelji", milijarderi, hoće u mirovinu.. pa ako pusti da prirodna korekcija odradi svoje, pitanje je koliko dugo bi čekali da povuku novce, tako da kad oni krenu povlačit novce, vjerojatno će sve ić lagano dolje. Da je bilo drugačije, situacija za mnoge bi bila nezgodna u nekom kraćem roku, zbog posla, vraćanja kredita i sl., ali bi generalno omogućina trenutnim generacijama da dugoročno imaju priliku živjeti u normalnim uvjetima a ne sa napuhanim cjenama gdje ne možeš si priuštit ni stan.

 

Pošto sam se malo raspisao, nadam se da sam nekog nešto i naučio. Te "imaginarne gluposti" su čista ekonomija, živimo u tome već dugo, tako svijet funkcionira, siromašni rade za novac da bi preživjeli, bogatima novac sam radi za sebe. Kad bi se to sve raspalo, jedini bogataši bi bili poljoprivrednici jer to nam jedino treba za opstanak.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice