Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektronički

poruka: 109
|
čitano: 14.796
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektronički".
14 godina
offline
Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektronički

Da ne širim ovu diskusiju dalje u otvoreno more. Ovo je posljednje što ću reć na tu temu u kontekstu slobode govora.

 

Meni je jadan svijet u kojem ti YT, FB i twiter mogu pomoću AI strojeva maksimizirat polarizaciju društva. Pun mi je K videa u kojem se pumpaju brojevi naslovima "X destroys Y" pa desnima forsaju desne filmiće, lijevima lijeve.. Ogavno mi je što sa 10.000€ možeš postat EU parlamentarac zato što je netko tamo u nekakvoj privatnoj firmi u americi shvatio kako da napali ljude na ovo ili ono. Kako smo došli do toga da stroj odlučuje o ishodu referenduma?

 

Peterson mi služi upravo za to. Simbol jednog truleža i čemera političke opcije prema kojoj gajim određene simpatije. Kada bilo kome kreneš na najjadniji način lijepit etikete i "varat" da bi ostvario političku korist, pa u kojem trenutku da malo stanem i priupitam "ček ček, ajmo malo stat na loptu".

 

Svrha politike nije da se ljevica utabori u svoja 4 zida i da ignorira sve koji po njihovom vlastitom nahođenju ne spadaju u tu "elitu", a još manje da okolo urliču "neonaci" ili "rasizam" na svaku kretenariju šta netko izvali. U vremenu kada su "mašine" postale ključni faktor u prekidu diskusije, pa netko treba popit "metak" i reći, ajmo srušit bar 1 od ta 4 zida i bit ti koji će povratit diskurs između opcija. Biden jednim dijelom jest, ali je činjenica da je za Trumpa glasalo 70M amera. Meni to nije porazno, već zabrinjavajuće.

 

Imaš anegdote gdje se ljudima "upržio" FOX news logo na televizorima jer ne gledaju ni jedan drugi kanal. Youtjub živi od toga da jedne fila videima jedne opcije, druge pumpa videima druge opcije. Gdje je tu diskusija? Petersona nije iznjedrila desnica već ljevica. Sad (odnosno ne sad već prije) kad su shvatili da su mu malo previše dali prostora da se razmaše, e jebiga, sad ne možeš vratiti vrijeme i izbrisat činjenicu da ga se prozivalo neonacistom daleko prije nego što je išta rekao na youtubeu. I šta sad? A ništa, sad se jebi sa 10 milijuna napaljenih desničara koji će da stanu u obranu svog intelektualnog vođe.

 

Možemo sve desničare prozvat neonacijima i rasistima i? I ništa, imaš pola populacije neonacija i rasista. Kad je Peterson desničarima postao "stupid man's smart person", najlakše lupit "rasizam" tipku i reć da je on glup rasist. Jer tako ćemo svima pokazati koliko inteligencije ima na ljevici i koliko su bolji od desničara rasista. Kako god uglazbio ove stihove, pjesma je i dalje sranje.

 

Ima ona sportska, gubitnici se bave drugima, pobjednici sami sobom. Da ću ja gubit vrijeme na raspravu o Krišto ili Bujancu - nikakve koristi od toga nema i samo se još više uvlačim u svinjac. Svatko sa dva zrna soli u glavi zna sve o tim spodobama šta treba znat.

 

Paradoksalno je da imamo temu o slobodi govora u situaciji gdje diskusije zapravo nema. Ljudi vrište jedni na druge dok mašine odlučuju koji će ti sljedeći video preporučit kako bi prodali još 4 oglasa.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 14:52 (ivan dragi).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektron
ivan dragi kaže...

Meni je jadan svijet u kojem ti YT, FB i twiter mogu pomoću AI strojeva maksimizirat polarizaciju društva. Pun mi je K videa u kojem se pumpaju brojevi naslovima "X destroys Y" pa desnima forsaju desne filmiće, lijevima lijeve..

 

Ovdje si malo kontradiktoran sebi iz prijasnjeg posta - jer Peterson upravo i zaradjuje milijune na cirkusu kojeg sam hrani. Ali eto i dokaz tog "algoritma" - pa ako su Tviter i FB, kao i stotine neovisnih studija referala i preporucenih kanala zakljucili da su Ben Shapiro i peterson (kao i Rubin, ali i Rogan koji nakon dvije pametne ugosti Jonesa) super preporuke - zasto lajes na moj znak jednakosti?

 

ivan dragi kaže...
 

Svrha politike nije da se ljevica utabori u svoja 4 zida i da ignorira sve koji po njihovom vlastitom nahođenju ne spadaju u tu "elitu", a još manje da okolo urliču "neonaci" ili "rasizam" na svaku kretenariju šta netko izvali. U vremenu kada su "mašine" postale ključni faktor u prekidu diskusije, pa netko treba popit "metak" i reći, ajmo srušit bar 1 od ta 4 zida i bit ti koji će povratit diskurs između opcija. Biden jednim dijelom jest, ali je činjenica da je za Trumpa glasalo 70M amera. Meni to nije porazno, već zabrinjavajuće.

Da li postoji korealcija izmedju slijedecih drustvenih pojava:

- Gulfstream

- Tucker Carlson

- Peterson

- Orban

- Jansa

 

Koja je to ljevica u 4 zida? Ovu koju spominju Jansa, Orban, Televangelisti, Trump i Shapiro? ili imaginarna ljevica na kojoj je Peterson zaradio milijuna?

 

Hmm, nisu li marksiste koji "oskvrnjuju tradicionalne vrijednosti" o kojima, gle cuda seru i Shapiro i Peterson, optuzivali i čru nacisti?

https://en.wikipedia.org/wiki/Cultural_Marxism_conspiracy_theory

 

Aha, nisu marksisti, nego post-moderni neomarksisti.

 

ivan dragi kaže...

Paradoksalno je da imamo temu o slobodi govora u situaciji gdje diskusije zapravo nema. Ljudi vrište jedni na druge dok mašine odlučuju koji će ti sljedeći video preporučit kako bi prodali još 4 oglasa.

 

Nije nista paradoksalno.

 

Ja sam rekao da je Peterson kreten ko i Shapiro, ja se slazem, struka se slaze, Ben Burgis kojeg citas se slaze (gledaj njegov YT kanal, ne trosi vrijeme na Petersona), Tviter se slaze, FB se slaze, al ti si odlucio da nije bas u redu da sam ga ja nazvao kretenom i izjednacio sa Shapirom.

 

Ovaj tvoj post je direknta poslejdica bad-faith actora (Shapiro, Rubin, Blaze Media, Fox, Koch Braca i - Peterson) a ti si shvatio pocetak i kraj al ti iz nekog razloga fali sredina. To nije moj problem, vec je neke osobne naravi.

Prozivas neku ljevicu koje ni nema, a ne shvacas da napadas ljude za koje su ti bas oni koji zaradjuju milijune rekli da je elitisticka ljevica ucinila _________________. (umetni Petersonovo sranje)

 

Da, imas Demokrate kojima iz vlastith financijskih razloga odgovara staus quo. Ali od FDR-a imas napad na ikakve socijalne programe i radnicke organizacije pa naslov "Pinkertoni spijuniraju radnicke sindikate" nije naslov sa pocetka 20st. vec naslov od proslog tjedna.

 

Znaci.

 

S jedne strane imas Trumpa, pola senata (i ono dvoje senatora koji su prodali dionice prije krize a sada o njima ovisi vecina), Barra, DOJ, Trumpovu familiju, Blaze mediju, Murdocha, Koch bracu, najjacu lobisticku grupu koja je progurala i Reagana i rat u Iraku, i Trumpa i 27 bad faith actora, a sa druge strane imas "post-moderne neomarksiste i elitne ljevicare u 4 zida".

 

Koja je grupa imaginarna? I koja ima moc?

I kako to da je FB algoritam bas zakljucio da se iz referala Shapira prema Petersonu zaradi novac, a ne od AOC prema Burgisu?

 

Daj mi nabroji imena 5 ljudi koji su "elitna ljevica u 4 zida". Ja?

(BTW. na mom fakultetu smo imali raspravu o gej pravima pa je student rekao da je to kao da damo prava ljudima koji jebu pse. E sad.

Kako to da moja doktorica filozofije nije peterson, a ja koji sam isto bio TA student nisam ona aktivistica za slobodu govora?

I zasto sam 100% siguran da ovaj koji spominje pse bas voli Petersona?)

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
offline
Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektronički

Taj definitivno ima nekakav problem sa seksualnošću ili je mučki provokator :)

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektronički

Amerikaaaa

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektronički

Nadrobili ste svasta. Eto ti sloboda govora. 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektron
wyks kaže...
Hmm, nisu li marksiste koji "oskvrnjuju tradicionalne vrijednosti" o kojima, gle cuda seru i Shapiro i Peterson, optuzivali i čru nacisti?

https://en.wikipedia.org/wiki/Cultural_Marxism_conspiracy_theory

 

Aha, nisu marksisti, nego post-moderni neomarksisti.

 Ups koji lapsus freudo-calami-manus. [sic]

 

Ja mislio da Kulturalni boljsevizam, jebiga kad ti NACIJI stalno nesto kulturjevaju

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Cultural_Bolshevism

 

Ko je taj pokemon?

Cultural Bolshevism -> Cultural Marxism -> Post-modern-neo-marxist

Moras skupit sve.

 

Od toliko kulturalnih marksista kako smo uopce zivi!

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektron
wyks kaže...
Prozivas neku ljevicu koje ni nema, a ne shvacas da napadas ljude za koje su ti bas oni koji zaradjuju milijune rekli da je elitisticka ljevica ucinila

na mom fakultetu smo imali raspravu o gej pravima pa je student rekao da je to kao da damo prava ljudima koji jebu pse. E sad.

Kako to da moja doktorica filozofije nije peterson, a ja koji sam isto bio TA student nisam ona aktivistica za slobodu govora?

I zasto sam 100% siguran da ovaj koji spominje pse bas voli Petersona?

I što ste napravili s momkom? Jeste trčali za njim po hodnicima i vikali mu je da je homofob/neonaci? Jeste ga digli na yutjub pa se išprdavali s njim? Jeste ga bacili pred Acu Stankovića da ga "čudno gleda"? Je li vas profesorica naučila kako i šta napraviti sa takvim ljudima ili se i ona sprdala s njim? Nadam se da ga niste strijeljali.

____________________

 

Al nije to moje mišljenje:

 

 This much should be obvious from even a cursory reading of him: If Jordan Peterson is the most influential intellectual in the Western world, the Western world has lost its damn mind. And since Jordan Peterson does indeed have a good claim to being the most influential intellectual in the Western world, we need to think seriously about what has gone wrong. What have we done to end up with this man? His success is our failure, and while it’s easy to scoff at him, it’s more important to inquire into how we got to this point. He is a symptom. He shows a culture bereft of ideas, a politics without inspiration or principle. Jordan Peterson may not be the intellectual we want. But he is probably the intellectual we deserve.

 

The Intellectual We Deserve ❧ Current Affairs

 

 

Nije svrha lijeve akademije da sa druge strane dobivamo razjarenu slabo školovanu masu s kojom nećeš moć nikad više sjest za isti stol. A s kojom ćeš htio ne htio morat sjest za isti stol. I kad sjedneš za taj stol, s kim bi ti diskutirao?

 

Al dobro si detektirao, ljevica koje nema. Ima je, samo ne zna šta bi. Ne desi im se svaki dan da im netko takav šamar opali. Tu mislim na ovo gore što je citirano.

 

Po meni je poštenije reći, gle sjebali smo to i to, možda bolje ne dolijevat vatru baš svaki put, možda ne moramo baš na glas vikat da su desničari neškolovani kozojebi.. Ili ajmo istom taktikom, rasist, ksenofob, balavci neka viču neonaci, pozvat 5 gender studies studenata u studio da pljuju po svima dok se tapšu oko pay gapa i osobnih zamjenica sve dok se ne posvađaju dal' ih je 36 ili 78, dat ih na milost i nemilost trikova Cathy N., možda ih ovaj put predribla i možda ovaj put od nje neće napravit budalu.. možda to ovaj put neće dovest do toga da se proda još 10 milijardi knjiga, 20.000 dvorana, možda će opet bit kriva desnica i rasist Šapiro.

 

Ili da ga netko shvati ozbiljno i tako s njim i postupa - a ne s trikovima s kojima samo dodatno onemogućuješ ikakvu (intelektualnu) raspravu "s glupim neškolovanim desničarima koji po prirodi glasaju za Trumpa", a opet ponavljam, šta misliš da će se s njima (desničarima) morat nego raspravljat?? Sam Žižek ti kaže - svi sa lijeva ignoriraju, a sad me kritiziraju.

 

Kao što su Trumpa prvi put shvatili ozbiljno pa sad imaju problem reda veličine 70M s kojim se moraju bakčat, a kojeg GOP neće sigurno rješavat, a nije da možeš govno s jednog kraja bazena šutnut na drugi pa se pravit da je voda oko tebe čista. A sjećam se i J. Olivera kada se smijao "do it", kada smo se svi skupa hihotali, smijali, išprdavali, tapšali se - ma Trump?! Ma kakva Krišto?! Ma štatije, budi ozbiljan. 

 

Tako da ne, nisu isti. Peterson je produkt svih loših taktika koje je ljevica igrala i sad s njim moraš raspravljat. Da se nije pojavio Peterson, to ne bi značilo da ne postoje problemi u društvu koje on simbolizira. Vikanjem da je rasist ignoriraš problem i ništa pametno ne donosiš za stol.

 

U mom srcu, pokraj šaha, Šebalja i Linusa, ima mjesta samo za gitaru.. Nisam znao ni da ima kćer iskreno. Al imam veći problem, nestala mi je platforma.

(https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/nestala-inina-plinska-platforma-ivana-d---631150.html?itm_source=HomeTopRow&itm_medium=Dnevnik&itm_campaign=Naslovnica)

 

15 godina
offline
Re: Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektron
ivan dragi kaže...
Peterson je produkt svih loših taktika koje je ljevica igrala i sad s njim moraš raspravljat.

Koji glupavi bulšit.*****

 

Jel žena kriva što su je silovali?

Koja to ljevica? Pitao sam te da imenujes 5 ljudi koji su "taktizirali" pa imenuj i te taktike. Nancy Pelosi, Bernardic pa cak ni Trudeau nisu ljevicari. To je neki moderate centar (kojeg teoreticari fasizma bas nazivaju najboljim drzacem ljestvi fasistickim pokretima)

 

Evo ja cu neonacističke i neofasisticke taktike - ispravno po svim definicijama fasizma, rasizma i nacizma:

1. Redlining

2. Suburbia

3. Southern Strategy

4. Proud Boysi

5. COINTELPRO

6. Manafort i Stone - savjetnici Reagana, Busha starijeg, Busha mladjeg - ratni zlocinci za 2 zaljevska rata i savjetnici Trumpa

7. Pinkertoni

 

Reklo bi se imaju "taktiku" - al za to je krivo (check list)  - LJEVICA.

 

Ja s njime ne moram nista, jer se osobu lako moze ignorirati, ali tebe i takove koji namecu Petersona iz imbecilnih razloga se ocito ne moze, jelda, inace ne bi raspravljali zasto sarlatan koji raspacava neonacisticke ideje (ili pored Culturalnog marxisma ne stoji da je to neonacisticka teorija zavjere koju je zadnje u javnost sirio Peterson) i koji raspacava opasne po zivot teorije svoje kcerke.

 

Ili, po kojem ti to autoritetu imas pravo odstraniti Petersonu agency - tj. da djeluje u sasvim slobodnom i sasvim vlastitom naumu i namjeri?

Ili je za svaki postupak kriva neka ljevica?

Da, lose mjere izvuku atmosferu u kojoj se radja fasizam i kojekakve sarlatanske ideje, ali oduzimati neciju namjernu odgovornost je svrha kojem cilju?

 

Biden nije rjesenje, Bidenova politika ce najvjerojatnije dovesti do "ekonomske nesigurnosti" pred kraj mandata koja ce pametnijim Republikancima biti dovoljan arsenal da dovuku nekog mudrijeg od Trumpa na vlast.

(Za svaki put kad republikanac u Senatu kaze deficit ili fiskalna odgovornost popij jednu ljutu. Neces prezivjeti prvi Bidenov mandat. Al se zato ima za trilijun vojnog budgeta. Koja to sila mora biti da smjeni takvu moc?)

 

**** Ako te vrijedja ovo glupavi bulsit, uzmi plan taktike na nogometnom terenu, pa poredaj s jedne strane propagatore teze da neka ljevicarska agenda unistava zapadnu civilizaciju pa u zagrade napisi njihove pozicije i novcanu vrijednost.

A onda isto napravi sa "ljevicom" koju tek trebas definirati ozbiljnije od Petersonovih post-modernih-neo-marksista.

 

Usporedi, pa javi sto dobijes.

(HINT - s jedne strane imas milijardere i nuklerani arsenal i Trumpa, a s druge strane imas bogeca koji zeli nositi haljine i poljubiti muza. Reklo bi se isto jelda.)

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektron
wyks kaže...
ivan dragi kaže...
Peterson je produkt svih loših taktika koje je ljevica igrala i sad s njim moraš raspravljat.

Koji glupavi bulšit.***** 

 

Jel žena kriva što su je silovali?

Koja to ljevica? Pitao sam te da imenujes 5 ljudi koji su "taktizirali" pa imenuj i te taktike. Nancy Pelosi, Bernardic pa cak ni Trudeau nisu ljevicari. To je neki moderate centar (kojeg teoreticari fasizma bas nazivaju najboljim drzacem ljestvi fasistickim pokretima)

Naravno da žrtva zločina ne može bit kriva za zločin. (uvijek je zgodno za naglasit jer na ovom forumu nikad ne znaš tko sve čita od djece i maloljetnika, čak i budala).

 

Ozbiljno?

Tebi je problem što sam pod LJEVICA mislio na kolokvijalni umbrella naziv za čitav panteon "non-desne" politike u duopolnim sustavima kao što je RH, SAD itd. Svi meinstream mediji koriste taj naziv (Kosor: Birači ljevice se otišli na more, oni su puno ljenji od birača desnice | N1 HR (n1info.com), (Slobodna Dalmacija - Gdje je nestala ljevica? Jedina prava bitka vodi se na desnici, a ugledni profesor objašnjava: Lijevi birači su kao žena koja je prevarena i ne želi oprostiti), jer se kod nas ne koristi izraz libertarijanac, rijetko naprednjak, progresivac itd. Na wikipedijama pišu da nisu desni, na njihovim stranicama pišu da nisu desni, sami sebe ne zovu desnima.. šta su? I prilično je jasno iz konteksta da kad pričam o Trumpu (odnosno GOPu) kao desnici u americi u kojoj postoje dvije ozbiljne stranke - tko je onda ljevica. I nikad nisam na ovom forumu za njih koristio ni jedan drugi naziv i tek sad to spominješ kao problem.

 

Bernardić je pokazao da je moguće biti ljevičar i vjernik - Večernji.hr (vecernji.hr)

Bernardić šokira članstvo jer pripada generaciji ljevičara koja je odrasla u društvu ispunjenom crkvom i religijom - Večernji.hr (vecernji.hr)

Jutarnji list - LJEVIČARI KOJI ŽELE RUŠITI SDP Hoće li Hrvatska uoči izbora dobiti novi lijevi pokret?

BERNARDIĆ MOŽE RAČUNATI NA LJEVIČARE? Tomašević: ‘Mogli bismo podržati manjinsku Vladu na čelu sa SDP-om, ali…’– Net.hr

Slobodna Dalmacija - Mirando Mrsić: Svi lijevi bi se na izborima trebali udružiti da u Hrvatsku ne dođe crna desnica, na čelu sa Škorinim ustašama

Na tren se činilo da demokrati, u panici od Trumpa, skreću prema radikalnoj ljevici. Sad znamo da to nije istina (telegram.hr)

 

 

"In the US, people often use left as a shorthand for the Democratic Party and right as a shorthand for the Republican Party"

 

Kad taj naziv Burgis iskoristi kao naslov knjige, e onda je ok-Give Them An Argument: Logic For The Left

 

Ali da, po tvojoj definiciji onda ljevice "ni nema" (pod navodnicima) pa ne može biti za ništa ni kriva. A ovi koji ajd, nisu PRAVA ljevica, (onda javi Bernardiću jer on je još uvijek uvjeren da je ljevičar) al sebe smatraju ljevicom, i ljudi ih smatraju ljevicom, i u self promociji se slobodno služe tim izrazom - na kraju ne da su krivi (jer ja sam im krivnju predbacivao iz neke druge perspektive, u smislu političke odgovornosti i nečinjenja i odabira krivih taktika za pridobivanje ljudi na svoju stranu (odnosno, umjesto da koriste med - Lincoln šta bi rekao.)) već drže ljestve fašistima. Sjajno. I o tome sam pisao u "što se događa" u vezi izbora, i mislim da sam baš tebi odgovarao da je za poraz ljevice u RH kriva sama ljevica, al sad nemam vremena tražit po arhivi.

 

Pod krive taktike ne spominjem cilj, već krive taktike. Između ostalog, demoniziranje, viktimizacija, stigmatizacija, jednačenje slučajne ili nenamjerne nečije pogreške sa rasizmom/homofobijom itd..

Ja s njime ne moram nista, jer se osobu lako moze ignorirati, ali tebe i takove koji namecu Petersona iz imbecilnih razloga se ocito ne moze, jelda, inace ne bi raspravljali zasto sarlatan koji raspacava neonacisticke ideje (ili pored Culturalnog marxisma ne stoji da je to neonacisticka teorija zavjere koju je zadnje u javnost sirio Peterson) i koji raspacava opasne po zivot teorije svoje kcerke.

A ja ga namećem da. Kad proda još 2 milijuna knjiga onda ću ga isto ja nametat. Lijepo sam ti rekao prije, mediji ga tako prozivaju (Times, Guardian..).. Ja sam "školski primjerak seoskog rasista" pa ne mogu imat neki ozbiljan doseg, kamoli nešto nametat. Budemo kroz par mjeseci vidjeli dal će ga moć ignorirat. Ta taktika do sada nije bila bogzna kako uspješna. Ja smatram da je bolje otvorit dijalog (pa makar i s njim) i vidjet što ti ljudi žele i zašto su postali problem. Ne pričamo o "30 Paraginih postrojenih na placu". To što ćemo se međusobno tapšat da 2 milijuna knjiga i tisuće debata uopće nije ozbiljan problem.. jok nije. Ajmo čekat još malo. I prozivat ga rasistom, jer to se pokazalo veoma uspješnim do sada.

 

Ne stignem zbog izvanredne situacije o ovom ostalom sad pisat, nekom drugom prilikom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 10:23 (ivan dragi).
16 godina
moderator
offline
Re: Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektron

Ne da mi se raspravljat, ali šta ima veze kako mediji u Americi navodno tituliraju demokrate? Prvo - ne zovu ih sviljevicom, ali i da ih zovu, oni to nisu. Justice democrats ne zovu mainstream democrats (corporate democrats) ljevicom, a ni sebe, već kažu da su lijevo od njih, a uglavnom se nazivaju progresivcima, što jest točno, jer su progresivniji od statusa quo koji zagovaraju mainstream democrats. ("If I win, nothing would fundamentally change" - Joe Biden).

 

Malo govoriš o "ljevici", pa se onda pravdaš da je to samo zato jer netko nekoga tako zove. Može Bernardić reći za sebe da je papa, pa ako znamo da stvarno postoji papa, hoćemo li ga zvati papom? Bio je onaj neki odmetnuti pop u Americi, nedavno je umro, koji se proglasio papom, pa ga drugi nisu zvali papom.

 

Ili riječi i pojmovi imaju neko značenje iza sebe ili možemo kao bebe govorit blja-blja, bra-bra, va-va i pretvarati se da iza toga stoji neko značenje.

 

Ako su demokrati "ljevica", šta su socijalisti, komunisti, anarhisti, anarho-socijalisti, anarho-komunisti, lijevi liberatarijanci, staljinisti...? Ekstremana ljevica, ekstremna-ekstremna ljevica, ekstremna ekstremna-ekstremna ljevica i tako u nedogled? Demokrait i komunisti su jednako "ljevica"?

 

Svedeš čitav politički spektar na raspon od krajnje desnice do centra (kojeg nazoveš "ljevicom") i onda barataš tim pojmovima kao imaju stvarno značenje, a kad ti se kaže da je to besmisleno, onda se pravdaš da je tako rekao ovaj ili onaj. Šta se to nas tiče što je tko rekao, ako znamo o čemu pričamo i ne ponavljamo papagajski ono s čime se ne slažemo. Plus šta su ti postovi predugački i destimulirajući za raspravu jer si uporan, a osnovni pojmovi ti nisu jasni ili barem izgleda kao da nisu.

 

 

This space for rent!
15 godina
offline
Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektronički

Ajmo sve definirati.

 

Mjesa se institucija i gradjanski ili politicki pokret. Kao sto je i Drago gore rekao o instituciji slobode govora - nasuprot carsijskom shvacanju, te o tome sto je prvotna definicija cenzure.

 

Kada Peterson laze o C-16 - to je osobni napad na manjine (nota bene - i vjernici su zasticena grupa, pa bi nekakvo ubojstvo ili vrijednaje imalo tezu kaznu ako je povod vjera, a kako te definicije u zakonu nije bilo o transrodnim osobama, to se sluzbeno moralo uvesti), no kada nastupa ex-cathedra to se moze uzeti kao napad institucije i fakultet ima svako pravo dati mu otkaz. Sud opcenito ima standard amicus curiae ili brief - to su prijedlozi ili kritike osoba koje bi svojim prijedlozima mogle pomoci radu suda, drugacije je regulirano u USA i Kanadi. Kako Peterson nije odvjetnik nije mogao sluzbeno biti amicus curiae u Kanadi - ali moze i mogao je savjetovati kao strucnjak iz domene koje se tice zakon.

 

Kolika ljiga moras biti da u bjelodano jasnom zakonu izmislis neonacisticku teoriju zavjere i pokusas pogaziti pravno nacelo koji postoji od pamtivjeka - krscani su bili prognani od Rimskih Careva pa ih se zastitilo.

(BTW, ona TA studentica Shepherd je nakon sto je osnovala klub "Unpopular Opinions" kao prvu govornicu dovela zenu koju je i Rebel media (desnicarski portal) najurio jer je radila na podcastima Daily Stormera, pa sto je to nego precizna definicija neo-nacista? Ja sam bio Predsjednik Student Governmenta i zaduzen za klubove - da sam dopustio odrzavanje neonacisticke tribine, ne bi bio ni student vise. U USA je to malo drugacije jer je svasta dopusteno, ali ne vidim tu altrnative tocnoj klasifikaciji toga svega kao nacizmom.)

 

Kada Trump - kao institucija koja nema pravnog (jer USA ne podlijeze medjunarodnom sudu), moralnog pandana kao i pandana po moci koju uziva - koristi istu retoriku koju koristi Peterson, kao sto mu je i neofasist Bannon bio savjetnik, onda se takva retorika institucionalizira.

A institucionalizirana opresija je po svim rjecnicima i enciklopedijama - fasizam.

Ako nekoga smeta sto zovem Banona neofasistom - kako klasificirati njegove izjave da bi Faucija trebalo obezglaviti i nabiti mu kolac ispred Bijele Kuce?

 

Fasizam je i Trumpov pokusaj opstrukcije rada ili totalnog unistenja US Poste prije izbora. Takav pandan ni u najsirem mogucem shvacanju ikakve suprotne politike - ne postoji. Postoje pojedini slucajevi idiota koji su glasali dva puta, ali po kojoj se to logici moze izjednaciti neki seljo koji bi giljotinirao "bogate i desnicare" koji eto volontira za Hilary, i predsjednik USA?

 

Uzmi u obzir da sam ja jos precizniji od mnogih povijesnicara, jer kod mnogih povijesnih uzurpacija moci - stoji opaska da je nesto bilo de facto, ali ne nuzno i de iure. Čileanci su tek ove godine srušili diktatorski Ustav, koji je de iure bio demokratski.

(Pa su desnicarski punditi tih dana šerali fotografije helikoptera, guglajte sami zasto)

 

Sad bi trebalo biti jasnije zasto Cathy Newman - novinarka i "ljevicarske taktike" nisu istoznacnica Trumpizmu i Petersonu?

 

(Povijesnicari, kao i u slucaju Kulturalnog Boljesvizma i imaju termine za suucesnike terora vlasti, pa netko ne mora nuzno biti dio vlasti da bi bio dio fasistickog pokreta - jer moze ocrnjivati u medijima, lagati, vrsiti propagandu, huskati mase.

Osoba koja je netom prije Peterosna spomenula kako "kulturalni marksizam unistava zapadne vrijednosti" bio je Breviik. Rekli bi tviterasi i WOKE SJW - bad optics dude.

Jucer je policija NZ-a objavila izvjesce o Christchurch masakru i pocinitelj je bio duboko investiran u radikalno desne YT kanale te je donirao i Stephana Molyneauxa i Lauren Southern - oboje propagatori neonacisticke teorije zavjere o "Velikoj Zamjeni" i "Kulturnom Marksizmu". Napadac iz Quebeca je najcesce pratio Bena Shapiroa.)

 

Znaci:

1. Imamo fasisticke i nacisticke propagatore, ali imamo i "bad-faith" actore koji jasu na valu kojeg su pokrenuli neonacisti i time mute vodu diskursa. Ta propaganda ima direktne nasilne posljedice u drustvu jer je radikalno desni terorizam u porastu.

2. Kada netko iz vlasti (bilo izvrsne, zakonodavne ili sudbene) nastupa sa pozicije takve ideologije, onda se ista institucionalizira i na drugacijem je nivou od gradjanskog ili politickog aktivizma.

 

Ove taktike koje sam gore naveo (Redlinig) su bile direktne akcije vlasti prema manjini - a to je fasizam, ma kako god to izbjegavali jasno reci mainstream americki povjesnicari. Takve akcije nemaju pandana u mainstream ljevicarskoj politici i zato je opasno biti idiot i "horseshoe" teorijom izjednacavati desnu i lijevu (centar) politiku. 

 

U tom kontekstu, nenadmasivo je ljigavo i anti-humano kada Shapiro lamentira kako danas crnci imaju najbolje uvjete ikad, jer smo izborili i slavimo "Civil Rights movement" - sa opaskom da nikada ne spomene da su vodje tog pokreta smaknuti.

 

Tu je i razlika shvacanja - pa su desnicari u USA odmah BLM proglasili separatistima te su Trump i Barr trazili da se primjeni najjaca sila prema njima. Tko bi normalan u Europi francuske prosvjede zutih prsluka nazivao separatistickom? Dapace - ovdje je sentiment na njihovoj strani, pa se bilo kakva policijska brutalnost osudjuje. Matt Gaetz, republikanski kongresnik je, nakon sto je Trump nelegitimno prozvao Antifu teroristima na Tviteru trazio da ih se pokolje kao i teroriste sa Bliskog Istoka - a to je ne samo fasizam, nego i imperijalisticki fasizam.

Samim time ne moze se ni Senat gledati iz perspektive nase politike, jer su nasi principi pobacaja, zdravstva, skolovanja i oruzja u USA "radikalna ljevica".

 

Burgisova ljevica i Trumpova desnica nisu termini na istoj razini.

 

Inace svi podaci pokazuju da su u USA uspjeli bas kandidati progresivci - koji se iz nuznih razloga natjecu na Demokratskom tiketu, (ni Bernie ni Ilhan Omar nisu čru demokrati) kao i oni clanovi Demokrata koji su jasno istaknuli M4A ili education kao ciljeve. Vecina "moderate" demokrata ili onih koji su po njihovoj klasifikaciji vise republican leaning demokrati su mjesta izgubili ili su utrku za prvo mjesto izgubili sa vecom razlikom.

 

U biti, veicna progresivaca i progresivnih medija upravo i zamjera Bidenu i Demokratima pomirljiv ton i u tome vidi uzrok gubitka nekoliko fotelja u Kongresu i izazove u Senatu. AOC vec tjedina razvlaci vodtsvo stranke po medijima jer ne zele dati podrsku progresivnim aktivistima koji su im i donijeli pobjede u Georgiji i Michiganu.

Kao sto i na najjaca zvona hejtaju imbecilni pokusaj suradnje sa Lincoln projekt, kojima su "enlightened centristi" i republikanski lobiji dali desetke milijuna dolara.

 

Fasizam se mora pobjediti, a ovih 70 milijuna ljudi ce promjeniti misljenje prirodnim procesom, ako im se omoguci bolje zdravstvo ili besplatno skolovanje, ili ako se podigne minimalna placa i naravno zakonom zabrani KKK, proud Boysi i slicne neonacisticke grupe.

Po definiciji desna politika je sve vise reaktivna, pa je i pokret jak ali utemeljen na bijesnom otporu, ali takvi impulsi jenjavaju ukoliko se rjese problemi koji utjecu na inteniztet bijesa.

Zato je Obama (koji je sam rekao da je blizi nekom Republikanskom centru iz 80ih) i prouzrocio stetu jer NIJE rjesio dio tih problema. Pa se nakon W. Busha vidi masovno skretanje umjerene desnice prema ekstremnom kraju spektra.

Obama i carlson su nedavno skupa bili na lobistickoj veceri, dobili po 400 000 za govore.

 

*****************************************************************************

 

A sad, za zabavnu domacu zadacu, dva pitanja:

1. Kakve veze imaju eggs and bacon, banana republic i Freud?

2. Imenujte jednu civilizacijsku vrlinu koja je posljedica poduhvata desne politike (spojeni vikendi i porodiljni su zasluga "radical left").

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektron
Drago kaže...
 lijevi liberatarijanci

 Totalno nebitno za raspravu, ali Sam Seder sa Majority FMa (koji je prvotno dobio pedalu sa NBCa jer ga je Trumpo pajdo Cernovich lazno optuzio da je pedofil, isti onaj Cernovich koji je izmislio Pizzagate skandal) ima segmente kada se raspravlja sa desnim libertarijancima.

 

Vecina padne na dva pitanja:

1. Kako dokazati i zadrzati privatno vlasnistvo.

2. Kako sprijeciti imigraciju (ovo je rak rana desnih libertarijanaca).

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektronički

Treci post, pa da stanem i zavrsim raspravu.

 

Kad "radical left" bude u poziciji moci, onda cemo definirati left. Do tada je nebitno.

Vidimo se 21. sijecnja, ako prezivimo gejcove vekcine.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektronički

Zas ne odete u USA zivjeti. Naslova teme pocinje s "Hrvatska..."

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektron
Kolacic kaže...

Zas ne odete u USA zivjeti. Naslova teme pocinje s "Hrvatska..."

 Pa ja zivim i glasam vec xyz godina...libertarijanac po prirodi, glasao protiv Trumpa ove godine.......i wyks je uglavnom u pravu i onda opet kontradiktoran sebi.

 

Medutim niti Bernie nije socijalist/komunist, niti je Trump desni radikalist...kako se medusobno prikazuju.

 

Bernie trazi free zdravstvo, free community (2 god) college i pojedine free state college (tipa UC gdje je tuition tako i tako sica), novi porezni bracket i pracenje U-7 unemployment ratea koji je prava stopa nezaposlenosti, a ne ono sto Trump se.re po Twitteru...

 

Ako je to danas komunizam/socijalizam onda ne znam...

 

S jedne strane imas lobby za zelenu energiju, s druge strane imas NRA i oruzane snage i investicija u vojsku (od koje profitira velika kolicina konglomerata te kongresmena) i u budzetu se jedno kosi s drugim.

 

A sto se tice ekonomije, Biden i Janet Yellen ce to sigurno bolje hendlat...vrijeme je da bubble malo pukne i stabilnost zamjeni volatilnost.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 16:30 (Mitch).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektron

Znam za tebe. 

Nervira sto nitko ne moze neutralen biti.

15 godina
offline
Re: Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektron
Mitch kaže...
wyks je uglavnom u pravu i onda opet kontradiktoran sebi.

 Ukazi i usmjeri onda :D.

 

(Trump nije deklarirani ni definirani desnicar, ali je takodjer indikativno da se uz njega priljepio cijeli spektar desnice, od najgorih radikala do umjerenih koji su uz njega bili dok je bilo potrebno. Kako je danas mnogo lakse dobiti glasnu sljedbu, tako je i prema sljedbenicima lako odrediti cije interese netko u datom trenutku stiti, iako nuzno nema tocno takvu retoriku.)

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektronički

Upute za kvalitetno diskutiranje s Dragom.

 

Disclaimer: Pod "Dragom" ne mislim ni na jednu stvarnu osobu, a što bi se moglo pogrešno shvatiti, već na osobu ženskog spola koja živi sa svima nama oženjenima (pravno ili nepravno), a koja nakon "ne da mi se raspravljati" održi 45 minutno predavanje na temu "sretna žena, sretan brak".

 

Za lakše snalaženje zamislite to kao logički dijagram.

 

KADA JE:

 

||    IVAN    ||    DRAGA    ||    Rezultat diskusije

________________________________________________

    U KRIVU,   A   U PRAVU    -      DRAGA JE U PRAVU

    U PRAVU,   A   U PRAVU    -      DRAGA JE U PRAVU

    U PRAVU,   A   U KRIVU    -      DRAGA JE U PRAVU

    U KRIVU,   A    U KRIVU    -      IVAN JE U KRIVU

 

Konstruktivni dio kritike mogu uvijek prihvatiti, nisam od jučer na ovom forumu i smatram da je više manje jasno da ne zagovaram desne ideologije, još manje Shapira ili Trumpa (po kojem serem od kad je pobijedio.. ima ušto se događa dosta toga.). Kritike koje idu u ime i na račun mojih ideologija stoga odbacujem jer nemaju veze sa realnošću. Nikad nisam promicao "desne teorije", ni privatno ni na forumima i budući da se ne skrivam iza "random nick generator" imena sigurno mi ne pada napamet prihvaćat ili ignorirat nečije tvrdnje takvog tipa, makar bio i uporan. Bar su mi 30 epiteta okačili ovi s desne strane na ovom forumu i ne mislim se odricat tih "skalpova" zato što netko misli da sam se jutros probudio kao fanboy shapira.

 

Apropo izraza; Kada završi "izvanredna situacija", naručit ću vam svima u redakciji dostavom bureke za marendu iz 15 različitih pekara. Obavijesti me koliko ćete dobiti pita od sira, a koliko bureka. 

 

U osnovi ove i sličnih tema ne slažem se sa javnim pristupom koji je postao mainstream zadnjih godina. Ne živim u iluzijama da su svi u stanju razumjet politiku i smatram da je korisnije iznaći alternativne pristupe "problemu desnice".

 

Vikanjem za nekim da je rasist samo smo dobili još više rasista. Istina, krivi jesu isključivo desničari i to nitko normalan ne spori. Ali neće doći desničari i reći "e, znate, pogriješili smo, ajmo naći rješenje kako da budemo manje rasisti". A ako mislimo te probleme rješavat dijalogom, ja ne vidim ni jedno drugo rješenje nego da se "oporba" dogovori oko najefikasnije taktike. A na Poljskoj, Mađarskoj itd vidimo da nije sve u minimalcu, besplatnom zdravstvu itd. Oni se i dalje hvale sa "ZERO muslims". Što će bit u USA, s obzirom na covid je teško prognozirati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektronički

Ovo je vjerojatno najbliza tema za raspraviti o slijedecem videu.

 

 

Znaci:

 

1. Imamo Predsjednika drzave koji je izgubio izbore, ali pokusava pravnim putem osporiti te iste izbore

2. To samo po sebi nije problem (iako je abnormalan problem i uvijek je skakljivo kada vlast pokusava osporiti nesto al ok, ne smijem jos skakati) ali je problem kada se ti pravni akti temelje na nedokazanim izjavama

3. Ali Trump (vlast) nije stao na tome, vec svim silama vrsi pritisak i na sudstvo i na zakonodavnu vlast nekih drzava

4. Na temelju svih tih nedokazanih tvrdnji i druge sav. drzave u kojima je na vlasti stranka Predjsednika takodjer sudskim putem vrse pritisak na autonomna prava drugih drzava

5. I to bi sve bilo ok, da iza takvih radnji vlasti ne stoje i nekoliko iznimno utjecajnih medija, pa su tako Fox, Newsmax i OANN mjesecima sipali cirkularne teorije, nedokazane tvrdnje i apsolutne budalastine koje je ili sam Trump izmislio ili su medjusobno izmisljali pa šeranjem učetverostručili širenje pizdarija

 

I šta sad? Jel to fašizam - tj po definiciji - sprega izvršne i zakonodavne vlasi koja zajedno sa medijima i pristasama vrsi pritisak na demokratske institucije kako bi zadrzale moc koju su legitimno izgubili na demokratskim izborima?

Ajde dajte mi da bar to prozovem diktaturom ili pokusajem.

 

E. Al bilo bi divno da svi navedeni nisu bjelodane picke.

 

Jer, eto. Smartmatic je zaprijetio tuzbom i gle cuda:

 

- Svi navedeni novinari koji su mjesecima sirili teorije zavjere ovih dana vrte isti press kit Smartmatica, kako svi kreteni voditelji iz Foxa, tako i onaj kreten iz Newsmaxa.

Sad Trumpu ostaje jos samo OANN, kao fasisticko glasilo faststicke vlasti.

 

Al jelda, Trump nije izbrijao brcice i nije svoju kosicu oblikaovao u fascis, fascis, m - pa nije fašist.

 

Al eto, ako vas i živcira moje etiketiranje svega kao fašizma, jer sam tako radikalan post-moderni-neo-marksist uživajte bar u komentaru voditelja kada genijalno kažu da se primjeti očiti press bulšit:

- kako su pitali - a bili su primorani

- kako su kruzile tvrdnje - a oni su ih sami izmislili

- kako ce dati dogovore - a odgovri su im dani da ih mooraju procitati do zadnjeg slova bez editiranja.

- EDIT1- posebno mi je drag dio kada Newsmaxov kreten mora naglasiti "Newsmax HAS NO EVIDENCE that Smartmatic has any connections to Soros, Clinton, Chavez or Venezuelan government"

 

Fasisticke picke.

Mi smo se to malo zajebavali, znate, eto tako, sad cemo rec da je sve to bila jedna sala, vic.

 

EDIT2 - ako je vikanje "vatra" u kinu dovoljno za neku kaznu - kako kazniti pokusaj otimanja vlasti u drzavi?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2020 18:12 (wyks).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice