Hrvatska podružnica Microsofta daje najviše prosje

poruka: 14
|
čitano: 7.630
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska podružnica Microsofta daje najviše prosje".
12 godina
offline
Hrvatska podružnica Microsofta daje najviše prosje

Meni ovi brojevi izgledaju nadrealno. Ili su direktorske place brutalno velike ili zbilja ima tvrtki koje placaju zaposlenike prema EU placama.

Moj PC  
9 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hrvatska podružnica Microsofta daje najviše pr
kerum kaže...

Meni ovi brojevi izgledaju nadrealno. Ili su direktorske place brutalno velike ili zbilja ima tvrtki koje placaju zaposlenike prema EU placama.

Nema šta bit nerealno, dosta toga je IT branša

Trust nobody, become the best !
11 godina
neaktivan
offline
Hrvatska podružnica Microsofta daje najviše prosje

Microsoft HR ima samo 50-tak zaposlenig.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Hrvatska podružnica Microsofta daje najviše prosje
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatska podružnica Microsofta daje najviše pr
Koje su ovo plate, ja u godinu zaradim toliko, moram obavezno promjeniti struku 😑😀
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Hrvatska podružnica Microsofta daje najviše prosje

I onda nazoveš 0800 300 300 i imaju tako loše headsete da ti krči u slušalici da uši bole :) Ups, to je bugarski broj

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.12.2017 22:51 (hrvooje).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Hrvatska podružnica Microsofta daje najviše prosje
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatska podružnica Microsofta daje najviše pr
dado kaže...

Nisam siguran da su ovo tocne informacije...

Rvat katolik!
13 godina
offline
Re: Hrvatska podružnica Microsofta daje najviše pr
Ni ja. Gledam za firmu u kojoj radim i sigurno nije tako visoka prosjecna placa kako ova aplikacija prikazuje.
16 godina
offline
Re: Hrvatska podružnica Microsofta daje najviše pr
5220 kaže...
Ni ja. Gledam za firmu u kojoj radim i sigurno nije tako visoka prosjecna placa kako ova aplikacija prikazuje.

 

A to je problem statistike :)

Ja imam 30.000 kn, ti 3.000 kn - u prosjeku imamo svaki po 16.500 :)

 

Tako i tajnica u Microsoftu HR sigurno nema 50.000 kn neto kako je "linearno" navedeno. To je vjerojatno isto tako da GM ima barem 15.000 eura, pa onda ostali prema funkciji od 4.000 do 8.000 eur.

15 godina
offline
Re: Hrvatska podružnica Microsofta daje najviše pr
5220 kaže...
Ni ja. Gledam za firmu u kojoj radim i sigurno nije tako visoka prosjecna placa kako ova aplikacija prikazuje.

Ja zapravo mislim da su im place nesto i vece.

Rvat katolik!
15 godina
offline
Hrvatska podružnica Microsofta daje najviše prosje

mene bi baš zanimalo čime (i kako odn. za što/zašto) su zaslužili tolike plaće (i još neto!). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hrvatska podružnica Microsofta daje najviše pr
dado kaže...
5220 kaže...
Ni ja. Gledam za firmu u kojoj radim i sigurno nije tako visoka prosjecna placa kako ova aplikacija prikazuje.

 

A to je problem statistike :)

Ja imam 30.000 kn, ti 3.000 kn - u prosjeku imamo svaki po 16.500 :)

 

Tako i tajnica u Microsoftu HR sigurno nema 50.000 kn neto kako je "linearno" navedeno. To je vjerojatno isto tako da GM ima barem 15.000 eura, pa onda ostali prema funkciji od 4.000 do 8.000 eur.

 Stvar je u tome što ja znam kolike su svima plaće u firmi kojoj radim, također menadžerovu pa kad izračunam ispadne dosta manje nego ova stranica prikazuje.

8 godina
neaktivan
offline
Hrvatska podružnica Microsofta daje najviše prosje

Ljudi moji ovo je takav jad i čemer da je to za plakati.

 

Top 100 navedenih tvrtki hrvatske ekonomije po isplaćenim neto plaćama, predumjevamo sa nekom poveznicom na ICT

 

Ukupno zapošljavaju 1596 radnika cca 0,136% od ukupno zaposlenih u pravnim osobama u HR.

Prosječna neto plaća u TOP 100 tvrtki je 15740kn neto, cca 2100EUR

 

Bilo bi lijepo za mnoge od tih tvrtki vidjeti što im je "core business", tj, što im čini jezgu poslovanja. Nisam u toku, ali čini se da manji broj njih ima nekakve veze sa proizvodnjom, a većinom su tek prodajne regionalne ispostave.

Neka me netko prosvijetli, što uopće radi Microsoft Hrvatska? Možda prevode "help" i trude se zadržati ugovore sa tvrtkama koja koriste Microsoftova poslovna rješenja? 

Dakle kad maknete takva prodajna predstavništva koliko zapravo u Hrvatskoj zarađuje talent koji ima nekakvo šljakersko ICT znanje.

 

Nijeli lik Friday sa ovoga foruma zgiljal u Irsku jer su mu za njegov šljakerski rad plaćali kikiriki u HR? Neka je, ja ga bum podržal 100%, jer u mojoj glavi, domovina nije tamo gdje ste se rodili, nego gdje možete pošteno i ugodno živjeti od svoga rada.

 

Ako mene pitate, ovi rezultati TOP 100 u HR su žalosni, a čini se da gledamo i malo netočno prezentirano stvarno stanje stvari kada pričamo o vrijednosti znanja ICTa u HR. Zato sam zapravo i napisao post jer sam u ovome tekstu našao rečenicu: "Ipak ova lista TOP 100 tvrtki s najvišim prosječnim plaćama, ali i s najvećim brojem zaposlenika pokazuje koliko vrijedi znanje u IT-u. " Gdje se implicira da je ovo zapravo dosta dobro. Ne nije dobro za TOP 100, loše je, jako loše, a za to smo svi skupa krivi jer kao društvo još uvjek smo u nekavom limbu 45te i 91ve.

 

Ja bi bio sretan da HR TOP 100 nije ispod 3500EUR neto, mi to svakako možemo, ali nešto nas koči. Uvjeren sam da su to čimbenici od životne važnosti kao npr neprimjerena imena ulica po gradovima i selima pa onda neuspijevamo naći put za uključenje u redovne finacijsko poslovne tokove unutar EU i šire. 

 

U svakom pogledu, meni je ovo prilično loše - male plaće, zabrinjavajuće i jadno, kakavi kao zemlja u ekonomsko poslovnom pogledu i jesmo.

 

 
5 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice