Hrvatska zadovoljila uvjete za ulazak u CERN

poruka: 24
|
čitano: 6.220
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska zadovoljila uvjete za ulazak u CERN".
15 godina
offline
Hrvatska zadovoljila uvjete za ulazak u CERN

moguće je da neki u rvackoj imaju dovoljno znanja i stručnosti da sudjeluju u ovom programu no već bi tad tamo radili (ako već i ne rade). rvacka kao država?! dajteme najteme. možemo ih samo opskrbiti zaštitarima i čistačima. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 8 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Hrvatska zadovoljila uvjete za ulazak u CERN

Ima kvalitetnih ljudi u hrvatskoj, zasto bezveze podcjenjujes? Mislim da je ovo odlican korak i bas mi je drago da idemo u ovakvom smijeru, da se mene pita ja bi nas prijavio/ukljucio u svaki moguci znanstveni program europske unije.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
5 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Hrvatska zadovoljila uvjete za ulazak u CERN

Da ponovim post od prije točno godinu dana:


Tipično horvatsko dnevnopolitičko državno preseravanje uhljeba. Kao jedna od nasljednica propale SFRJ koja je bila jedan od osnivača CERNa (Wikipedia FTW), Republika Hrvatska je za bagatelu mogla biti u CERNu već odavno. Uz preferirani status otvarale bi se prilike za raznorazna poduzeća da imaju priliku sudjelovati u isporuci roba i usluga za CERNove projekte, a o prednostima za akademsku zajednicu da ne govorimo. Ofkors, uz argumentaciju da nemamo, dali smo lovu uokolo naše vukojebine podobnima, a ne za tu nebitnu gikovsku zajebanciju pa pušimo lagano milijune i opake znanstvene specijalizacije najmanje do 2019 ako je stvarno našim moronskim političarima došlo iz dupeta u drugo dupe iliti tintaru. I ne, to nije cinizam nego bolna istina koju vjerojatno znaju i oni s kojima nas nekoliko nije radilo tamo unazad petnaestak godina. Raspitajte se koliko je koštao samo zadnji remont LHCa. Sapienti sat.

 

Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatska zadovoljila uvjete za ulazak u CERN
Jonja kaže...

Ima kvalitetnih ljudi u hrvatskoj, zasto bezveze podcjenjujes? Mislim da je ovo odlican korak i bas mi je drago da idemo u ovakvom smijeru, da se mene pita ja bi nas prijavio/ukljucio u svaki moguci znanstveni program europske unije.

 pročitaj prvu rečenicu mojeg posta s razumijevanjem. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Hrvatska zadovoljila uvjete za ulazak u CERN

1961 - Yugoslavia quits

On 29 September 1961, the Federal Republic of Yugoslavia gave formal notice to CERN of its intention to withdraw from the organization at the end of the year, after Yugoslavia struggled to pay its yearly contributions. This formal notice confirmed an informal advance notice given on 19 May, by a letter that was circulated to the CERN council.

...toliko o članstvu Jugoslavije.

 

Ima više istraživačkih grupa u Hrvatskoj koje rade u sklopu znanstvenih kolaboracija koje djeluju na CERN-u, ali to ne čini Hrvatsku automatski članicom CERN-a. CERN je ugrubo zadužen za financiranje, razvoj i održavanje sve infrastrukture koja ne spada pod same eksperimente (npr. LHC je dio CERN-ove infrastrukture, dok su CMS i ATLAS detektori znanstvenih kolaboracija koji se i financiraju zasebno). Vidi ovdje za više.

 

Inače, rasprava da li da Hrvatska bude članica CERN-a ili ne uvijek se svodila na pitanje financija, a to je u pravilu značilo da bi se odvojilo za članstvo u CERN-u nekom drugom se moralo uzeti, a to lokalni znanstveni projekti nevezani za CERN nisu baš pozdravljali. Uz to, trošak članstva trebao se načelno opravdati i nekakvom koristi za hrvatsko gospodarstvo. Što se promijenilo u zadnjih par godina u toj raspravi vjerojatno znaju upućeni koji su vodili pregovore...

 

Ono što je možda najbitnije za cijelu priču oko članstva buduće su aktivnosti koje se planiraju na CERN-u: HL-LHC, FCC, CLIC, ...

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
 
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska zadovoljila uvjete za ulazak u CERN
Ajar kaže...

moguće je da neki u rvackoj imaju dovoljno znanja i stručnosti da sudjeluju u ovom programu no već bi tad tamo radili (ako već i ne rade). rvacka kao država?! dajteme najteme. možemo ih samo opskrbiti zaštitarima i čistačima. 

Nije tako. Ne bavim se fizikom ali se ne slažem da smo sposobni biti samo zaštitari i čistači. Kada bismo imali pravu strategiju razvoja, onda bi u nekoliko desetljeća došli do nekog cilja. Ovako bi razni ministri i -ice željeli sve postići preko noći dok su još u fotelji, a poslije njih - potop. Tako se ne radi.

6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska zadovoljila uvjete za ulazak u CERN
Jonja kaže...

Ima kvalitetnih ljudi u hrvatskoj, zasto bezveze podcjenjujes? Mislim da je ovo odlican korak i bas mi je drago da idemo u ovakvom smijeru, da se mene pita ja bi nas prijavio/ukljucio u svaki moguci znanstveni program europske unije.

 Ovo zadnje je moguće, samo nešto moraš raditi u međuvremenu da bi živio. Postoji hrpa programa i projekata ali zahtijevaju znatan trud i vrijeme. Plus, tu je i hrpa firmi savjetnika koje žele ubrati svoj dio kolača.

6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska zadovoljila uvjete za ulazak u CERN
mnostvo kaže...

Da ponovim post od prije točno godinu dana:


Tipično horvatsko dnevnopolitičko državno preseravanje uhljeba. Kao jedna od nasljednica propale SFRJ koja je bila jedan od osnivača CERNa (Wikipedia FTW), Republika Hrvatska je za bagatelu mogla biti u CERNu već odavno. Uz preferirani status otvarale bi se prilike za raznorazna poduzeća da imaju priliku sudjelovati u isporuci roba i usluga za CERNove projekte, a o prednostima za akademsku zajednicu da ne govorimo. Ofkors, uz argumentaciju da nemamo, dali smo lovu uokolo naše vukojebine podobnima, a ne za tu nebitnu gikovsku zajebanciju pa pušimo lagano milijune i opake znanstvene specijalizacije najmanje do 2019 ako je stvarno našim moronskim političarima došlo iz dupeta u drugo dupe iliti tintaru. I ne, to nije cinizam nego bolna istina koju vjerojatno znaju i oni s kojima nas nekoliko nije radilo tamo unazad petnaestak godina. Raspitajte se koliko je koštao samo zadnji remont LHCa. Sapienti sat.

 

 Dobar komentar, ali na podebljano sam se nasmijao. Koja i kakva poduzeća?

6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska zadovoljila uvjete za ulazak u CERN
Ajar kaže...
Jonja kaže...

Ima kvalitetnih ljudi u hrvatskoj, zasto bezveze podcjenjujes? Mislim da je ovo odlican korak i bas mi je drago da idemo u ovakvom smijeru, da se mene pita ja bi nas prijavio/ukljucio u svaki moguci znanstveni program europske unije.

 pročitaj prvu rečenicu mojeg posta s razumijevanjem. 

Ne da je moguće, nego imamo kvalitetnih ljudi. Samo je nekvalitetni kadar promaknut, a pametni su maknuti u stranu da ne smetaju.

14 godina
offline
Hrvatska zadovoljila uvjete za ulazak u CERN

nisam ni znao da treba "zadovoljiti uvjete". Koji su to uvjeti? Zašto je tek nakon 26 godina od osamostaljenja pokrenut postupak pridruživanja i koji je benefit od članstva? Bio sam siguran da su naši znanstvenici i institucije i do sad sudjelovali u CERN-ovim projektima i radu. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska zadovoljila uvjete za ulazak u CERN
jozef kaže...

nisam ni znao da treba "zadovoljiti uvjete". Koji su to uvjeti? Zašto je tek nakon 26 godina od osamostaljenja pokrenut postupak pridruživanja i koji je benefit od članstva? Bio sam siguran da su naši znanstvenici i institucije i do sad sudjelovali u CERN-ovim projektima i radu. 

 Sudjelovali su ili još uvijek sudjeluju. Eto, Puljaka prozivaju da ima preko 500 znanstvenih radova (zapravo ih ima gotovo 800) upravo na temelju suradnje na takvim projektima na kojima zna biti više desetaka do više stotina sudionika. Pa zapis o njegovom (jednom) radu izgleda ovako:
     
14. Abeysekara, A.U.; Archambault, S.; Archer, A.; Benbow, W.; Bird, R.; Buchovecky, M.; Buckley, J.H.; Bugaev, V.; Cardenzana, J.V; Cerruti, M.; Chen, X.; Ciupik, L.; Connolly, M.P.; Cui, W.; Eisch, J.D.; Falcone, A.; Feng, Q.; Finley, J.P.; Fleischhack, H.; Flinders, A.; Fortson, L.; Furniss, A.; Griffin, S.; Håkansson, M.H.N.; Hanna, D.; Hervet, O.; Holder, J.; Humensky, T.B.; Kaaret, P.; Kar, P.; Kertzman, M.; Kieda, D.; Krause, M.; Kumar, S.; Lang, M.J.; Maier, G.; McArthur, S.; McCann, A.; Meagher, K.; Moriarty, P.; Mukherjee, R.; Nieto, D.; Ong, S.O.R.A.; Otte, A.N.; Park, N.; Pelassa, V.; Pohl, M.; Popkow, A.; Pueschel, E.; Ragan, K.; Reynolds, P.T.; Richards, G.T.; Roache, E.; Sadeh, I.; Santander, M.; Sembroski, G.H.; Shahinyan, K.; Staszak, D.; Telezhinsky, I.; Tucci, J.V.; Tyler, J.; Wakely, S.P.; Weinstein, A.; Wilhelm, A.; Williams, D.A.; Ahnen, M.L.; Ansoldi, S.; Antonelli, L.A.; Antoranz, P.; Arcaro, C.; Babić, Ana; Banerjee, B.; Bangale, P.; Almeida, Barres de U.; Barrio, J.A.; González, J. Becerra; Bednarek, W.; Bernardini, E.; Berti, A.; Biasuzzi, B.; Biland, A.; Blanch, O.; Bonnefoy, S.; Bonnoli, G.; Borracci, F.; Bretz, T.; Carosi, R.; Carosi, A.; Chatterjee, A.; Colin, P.; Colombo, E.; Contreras, J. L.; Cortina, J.; Covino, S.; Cumani, P.; Da Vela, P.; Dazzi, F.; De Angelis, A.; De Lotto, B.; de Oña Wilhelmi, E.; Di Pierro, F.; Doert, M.; Domínguez, A.; Dominis Prester, Dijana; Dorner, D.; Doro, M.; Einecke, S.; Glawion, D. Eisenacher; Elsaesser, D.; Engelkemeier, M.; Ramazani, V. Fallah; Fernández-Barral, A.; Fidalgo, D.; Fonseca, M. V.; Font, L.; Fruck, C.; Galindo, D.; López, García R.J.; Garczarczyk, M.; Gaug, M.; Giammaria, P.; Godinović, Nikola; Gora, D.; Guberman, D.; Hadasch, D.; Hahn, A.; Hassan, T.; Hayashida, M.; Herrera, J.; Hose, J.; Hrupec, Dario; Hughes, G.; Idec, W.; Kodani, K.; Konno, Y.; Kubo, H.; Kushida, J.; Lelas, Damir; Lindfors, E.; Lombardi, S.; Longo, F.; López, M.; López-Coto, R.; Majumdar, P.; Makariev, M.; Mallot, K.; Maneva, G.; Manganaro, M.; Mannheim, K.; Maraschi, L.; Marcote, B.; Mariotti, M.; Martínez, M.; Mazin, D.; Menzel, U.; Mirzoyan, R.; Moralejo, A.; Moretti, E.; Nakajima, D.; Neustroev, V.; Niedzwiecki, A.; Rosillo, M. Nievas; Nilsson, K.; Nishijima, K.; Noda, K.; Nogués, L.; Nöthe, M.; Paiano, S.; Palacio, J.; Palatiello, M.; Paneque, D.; Paoletti, R.; Paredes, J.M.; Paredes-Fortuny, X.; Pedaletti, G.; Peresano, M.; Perri, L.; Peršić, M.; Poutanen, J.; Moroni, Prada P.G.; Prandini, E.; Puljak, Ivica; Garcia, J.R.; Reichardt, I.; Rhode, W.; Ribó, M.; Rico, J.; Saito, T.; Satalecka, K.; Schroeder, S.; Schweizer, T.; Shore, S. N.; Sillanpää, A.; Sitarek, J.; Šnidarić, Iva; Sobczynska, D.; Stamerra, A.; Strzys, M.; Surić, Tihomir; Takalo, L.; Tavecchio, F.; Temnikov, P.; Terzić, Tomislav; Tescaro, D.; Teshima, M.; Torres, D.F.; Torres-Albà, N.; Toyama, T.; Treves, A.; Vanzo, G.; Acosta, M. Vazquez; Vovk, I.; Ward, J.E.; Will, M.; Wu, M.H.; Zanin, R.; Hovatta, T.; de la Calle Perez, I.; Smith, P.S.; Racero, E.; Baloković, M.; undefined, undefined; undefined, undefined.
A search for spectral hysteresis and energy-dependent time lags from X-ray and TeV gamma-ray observations of Mrk 421. // The Astrophysical journal. 834 (2017) , 1; 2-1-2-45 (članak, znanstveni).

15 godina
offline
Hrvatska zadovoljila uvjete za ulazak u CERN

sve je to divnokrasno no, primjerice, Đikiću nisu bili potrebni nikakvi sporazumi i "uvjeti" na razini države. jednako s fizičarima: ako su dobri u onome čime se Cern bavi, pozvat će ih sami jer već znaju za njih, neovisno o ministarstvima i inoj parazitskoj birokraciji. znam što sam napisao i stojim iza toga. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska zadovoljila uvjete za ulazak u CERN
Ajar kaže...

sve je to divnokrasno no, primjerice, Đikiću nisu bili potrebni nikakvi sporazumi i "uvjeti" na razini države. jednako s fizičarima: ako su dobri u onome čime se Cern bavi, pozvat će ih sami jer već znaju za njih, neovisno o ministarstvima i inoj parazitskoj birokraciji. znam što sam napisao i stojim iza toga. 

 Kako će biti dobri tj . kako će se razviti ako nemaju opremu? I Ruđerovci u sve većoj mjeri ovise o EU novcu. Pa slave kada dobiju novac iz tog izvora kao da im je drugi rođendan. Super razvikana EU sveučilišta još više ovise o tom istom novcu. Engleska sveučilišta koja su na vrhu svjetskih top lista boje se Brexita jer će ostati na suhom i neće biti "kompetitivna". Pameti imamo, novca nemamo. Negdje drugdje je malo drugačije (nije obratno, jer i drugdje ima itekako pametnih ljudi). Nadam se da za CERN nećemo morati plaćati neku zvjersku članarinu jer će taj novac morati biti namaknut odnekud.

16 godina
online
Re: Hrvatska zadovoljila uvjete za ulazak u CERN
ridealong kaže...

.. Nadam se da za CERN nećemo morati plaćati neku zvjersku članarinu jer će taj novac morati biti namaknut odnekud.

 

Piše u tekstu kolika je članarina.

Svemir.
6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska zadovoljila uvjete za ulazak u CERN
PaleRider kaže...
ridealong kaže...

.. Nadam se da za CERN nećemo morati plaćati neku zvjersku članarinu jer će taj novac morati biti namaknut odnekud.

 

Piše u tekstu kolika je članarina.

 Sad vidim: "godišnja članarina iznosi oko milijun švicarskih franaka". Blago nama. A za tablete s kamerama za škole nije bilo novca. Ili veće plaće učiteljima.

15 godina
offline
Re: Hrvatska zadovoljila uvjete za ulazak u CERN
ridealong kaže...

 Sad vidim: "godišnja članarina iznosi oko milijun švicarskih franaka". Blago nama. A za tablete s kamerama za škole nije bilo novca. Ili veće plaće učiteljima.

 zaboravio si umetnuti važne velike riječi poput "stručnjaci", "sinergija", "brendiranje", "kooperacija", "kurikulum", "IoT" i floskulu "nemjerljiva korist za znanost u rvata i snažan gospodarski rast u svim sferama". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 13:11 (Ajar).
6 godina
protjeran
offline
Hrvatska zadovoljila uvjete za ulazak u CERN

...

http://dukedantalion.weebly.com/
 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Hrvatska zadovoljila uvjete za ulazak u CERN

zar nisu mogli tih 6 milijuna kuna dati hrvatskim fakultetima, fizike, elektrotehnike i tehnike, nego moraju debeloj guski mazat vrat

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hrvatska zadovoljila uvjete za ulazak u CERN
Ovo je veliki korak u zemlji u kojoj ministar zdravstva (koji je kolega ministrici znanosti)...kaže da....jelte da ne ponavljamo....u zemlji u kojoj vjeronauk ima skoro veću satnicu i važnost nego FKB predmeti....u zemlji u kojoj popovi na ovaj ili onaj način dobijaju MILIJARDU KUNA
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 12:24 (HCMAA).
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Hrvatska zadovoljila uvjete za ulazak u CERN

Sad još samo da pošaljemo ekipu koja će pofarbat tunel

www.eurekamoment.eu, www.plecko.com.hr, www.it-experts.hr, plecko.com.hr, recepti.plecko.com.hr, www.facebook.com/ParkiramKaoIdiot
Moj PC  
4 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska zadovoljila uvjete za ulazak u CERN
Koje rasipništvo, a mogli su od tih novaca povećati HVO mirovine.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Hrvatska zadovoljila uvjete za ulazak u CERN

Sad kad smo otkrili neutralić svi se trgaju za nas.

 
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska zadovoljila uvjete za ulazak u CERN
Ajar kaže...
ridealong kaže...

 Sad vidim: "godišnja članarina iznosi oko milijun švicarskih franaka". Blago nama. A za tablete s kamerama za škole nije bilo novca. Ili veće plaće učiteljima.

 zaboravio si umetnuti važne velike riječi poput "stručnjaci", "sinergija", "brendiranje", "kooperacija", "kurikulum", "IoT" i floskulu "nemjerljiva korist za znanost u rvata i snažan gospodarski rast u svim sferama". 

 Evo ti na: digitalna transformacija, četvrta industrijska revolucija, event, start-up, influenceri, prevladavanje nepovezanosti na putu prema digitalnoj transformaciji, strateški menadžment

6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska zadovoljila uvjete za ulazak u CERN
miller1985 kaže...

zar nisu mogli tih 6 milijuna kuna dati hrvatskim fakultetima, fizike, elektrotehnike i tehnike, nego moraju debeloj guski mazat vrat

 Tako se ne dobiva još jedan mandat...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice