Hrvatski skladatelj se i dalje bori s izdavačima T

poruka: 26
|
čitano: 9.163
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatski skladatelj se i dalje bori s izdavačima T".
16 godina
offline
Hrvatski skladatelj se i dalje bori s izdavačima T

Sigurno se ne bi bunio da mu se pjesma pojavi na Epic Game Storeu.... 

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Hrvatski skladatelj se i dalje bori s izdavačima T

Igrica pa igrica. Igrica...pjesmica.

 
15 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hrvatski skladatelj se i dalje bori s izdavači
Ja i zaboravio na tu pjesmu. Umisto da suti i da Gerlalt odradi njegov dio,on ide sa copyright spikama. Pffff. Eto,sad sam pjesmu skinia s torrenta.
Moj PC  
3 6 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski skladatelj se i dalje bori s izdavači
A jebiga kad prilika za lovicom zamirisi, a ovi te odjebu
 
2 4 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hrvatski skladatelj se i dalje bori s izdavači
Umjesto da bude sretan on sere
Be Water My Friend
6 godina
protjeran
offline
Hrvatski skladatelj se i dalje bori s izdavačima T

Elvis serki jer može i smije.

baš ga briga, ubrat će lovu, kupiti djeci novi Mrcedes i fertig.

 

on zna da od jutubera ili nekoga tko skine s torrenta pjesmicu ne može uzeti novce no ovdje je počinjeno kazneno djelo od strane legalnog izdavača.

kad već zarađuju neka i plate.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
18 1 hvala 0
14 godina
offline
Hrvatski skladatelj se i dalje bori s izdavačima T

Jbg, ako su zaradili programeri, dizajneri, graficari i ostali, zasto kreator glazbe ne bi dobio svoj dio?

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
 
23 0 hvala 4
11 godina
protjeran
offline
Hrvatski skladatelj se i dalje bori s izdavačima T

Aj ne kenjajte.

Zamislite si da nešto napravite svojim rukama, netko dođe i uzme to, promijeni ime i stavi svoj potpis, i dobro debelo zaradi još k tome.

Da je samo ostavio ime originalnog autora, nebi bilo problema, besplatna reklama ... ovako nema ni toga.

Tuđim *urcem po plotu mlate.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
Moj PC  
19 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Hrvatski skladatelj se i dalje bori s izdavačima T

Za pocetak, Marcin je radio aranzman, dok je pjesma obrada i nalazi se na albumu

Percival (Schuttenbach) pod pravim imenom "Naranca", kao tradicionalna hrvatska pjesma.

I ne, tekst nije napisao Stanic, tako da on ne moze traziti naknadu za to.

Glazba je isto tradicionalna, a njegov aranzman u Putokazima i kod Percivala se razlikuje.

Dakle ni tu ne moze traziti lovu.

 

Inace, kog zanima zasto se Percival (Schuttenbach) kao band predstavlja u dva imena,

to je zato sto kad su samo Percival, onda sviraju samo akusticno, dok kad su Percival Schuttenbach,

onda su tu i elektricni instrumenti i zesci folk rock/metal.

 

https://www.discogs.com/Percival-Slava-Pie%C5%9Bni-S%C5%82owian-Po%C5%82udniowych/release/5437076

 

Problem je samo sto je Marcin na sluzbenom Soundtracku potpisao Mikolaia, a ne "Croatian Traditional",

sto je prvobitno i trebao uciniti, i nebi bilo nikakvih problema.

 

https://www.discogs.com/Marcin-Przyby%C5%82owicz-Mikolai-Stroinski-The-Witcher-3-Wild-Hunt-Official-Soundtrack-Special-Edition/release/8923587

 

Imam taj CD i tako stoji pod "Widow-maker" umjesto "Naranca", i cak je na tom albumu izvode clanovi Percivala,

no kako to nije njihova pjesma, Percival se nije podpisao, tako da su oni cisti i ne mogu biti tuzeni,

jer obrada je obrada, cak i tradicionalne pjesme.

 

Po meni treba samo preimenovati pjesmu u "Naranca" i podpisati ju sa "Tradicional Croatian" i rijesen problem.

A kako ce ona biti ilustrirana, aranzirana, to je glazbena sloboda, umjetnost radi umjetnosti.

 

Isto tako pjesma "Ljubav se ne trzi" koju izvodi Rundek te Vjestice, takodjer je tradicionalna hrvatska pjesma,

i nju svatko ima pravo izvesti kako zeli, i zbog toga ni Rundek ni Vjestice ne mogu traziti naknadu,

jer su i oni uzeli i odsvirali nesto sto nije izvorno njihovo.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2019 8:45 (Čitatelj).
Moj PC  
3 0 hvala 7
8 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski skladatelj se i dalje bori s izdavači
Čitatelj kaže...

Za pocetak, Marcin je radio aranzman, dok je pjesma obrada i nalazi se na albumu

Percival (Schuttenbach) pod pravim imenom "Naranca", kao tradicionalna hrvatska pjesma.

I ne, tekst nije napisao Stanic, tako da on ne moze traziti naknadu za to.

Glazba je isto tradicionalna, a njegov aranzman u Putokazima i kod Percivala se razlikuje.

Dakle ni tu ne moze traziti lovu.

 

Inace, kog zanima zasto se Percival (Schuttenbach) kao band predstavlja u dva imena,

to je zato sto kad su samo Percival, onda sviraju samo akusticno, dok kad su Percival Schuttenbach,

onda su tu i elektricni instrumenti i zesci folk rock/metal.

 

https://www.discogs.com/Percival-Slava-Pie%C5%9Bni-S%C5%82owian-Po%C5%82udniowych/release/5437076

 

Problem je samo sto je Marcin na sluzbenom Soundtracku potpisao Mikolaia, a ne "Croatian Traditional",

sto je prvobitno i trebao uciniti, i nebi bilo nikakvih problema.

 

https://www.discogs.com/Marcin-Przyby%C5%82owicz-Mikolai-Stroinski-The-Witcher-3-Wild-Hunt-Official-Soundtrack-Special-Edition/release/8923587

 

Imam taj CD i tako stoji pod "Widow-maker" umjesto "Naranca", i cak je na tom albumu izvode clanovi Percivala,

no kako to nije njihova pjesma, Percival se nije podpisao, tako da su oni cisti i ne mogu biti tuzeni,

jer obrada je obrada, cak i tradicionalne pjesme.

 

Po meni treba samo preimenovati pjesmu u "Naranca" i podpisati ju sa "Tradicional Croatian" i rijesen problem.

A kako ce ona biti ilustrirana, aranzirana, to je glazbena sloboda, umjetnost radi umjetnosti.

 

Isto tako pjesma "Ljubav se ne trzi" koju izvodi Rundek te Vjestice, takodjer je tradicionalna hrvatska pjesma,

i nju svatko ima pravo izvesti kako zeli, i zbog toga ni Rundek ni Vjestice ne mogu traziti naknadu,

jer su i oni uzeli i odsvirali nesto sto nije izvorno njihovo.

 

 

 

 

 

 Malo si fulao... odnsono mješaš lyricse i sam aranžman pjesme.

 

U ovom slučaju witchera lyricsi su traditional i oni nemogu biti copyrightani ali glazba kao takva, melodika ritmika je u potpunosti aranzirana od strane Elvisa Stanića i njegovo vlasništvo - ne tradicionalno.

 

Da su se isti lyricsi upotrebljavali sa potpuno drugim zvukom, melodikom i ritmikom vjerojatno nebi bilo problema.

 

Uostalom vjerujem da nebi išli u pravnu bitku sa ovakvim gaming divom da nemaju apsolutnu pravnu osnovu da to rade.

 

#YOLO
15 godina
neaktivan
offline
Hrvatski skladatelj se i dalje bori s izdavačima T

Ali mora se priznat, pjesma zvuci izvanredno u obradi Putokaza:

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Hrvatski skladatelj se i dalje bori s izdavačima T

A on je aranzman temeljio na tradicionalnoj glazbi i ritmu, dodao malo svojeg i rekao "e sad je to moje".

 

Tako da "Widow-maker" odnosno "Naranca" ne zvuci kao njegova - slicno je, zato sto je pozadina toga svega

tradicionalna pjesma.

 

Problem je sto su sad svi na Youtubeu ili obrisali bas tu pjesmu, ili ju preimenovali, jer se boje da ih tip ne strikea i da zbog

njega ne ostanu bez kanala.

 

 

https://www.dailymotion.com/video/x6u3hhz

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski skladatelj se i dalje bori s izdavači

Ovdje pjesma ako se ne varam nije u obradi Putokaza već je autor: Elvis Stanić isključivo za putokaze po narudžbi napravio aranžman i glazbu za Putokaze na temelju tradicionalnih Lyricsa.

#YOLO
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski skladatelj se i dalje bori s izdavači
AdR03 kaže...

Ovdje pjesma ako se ne varam nije u obradi Putokaza već je autor: Elvis Stanić isključivo za putokaze po narudžbi napravio aranžman i glazbu za Putokaze na temelju tradicionalnih Lyricsa.

 

obrada u smislu oni izvode. da, aranzman je Stanicev, ali je to jos uvijek hrvatska narodna glazba.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski skladatelj se i dalje bori s izdavači
Čitatelj kaže...

A on je aranzman temeljio na tradicionalnoj glazbi i ritmu, dodao malo svojeg i rekao "e sad je to moje".

 

Tako da "Widow-maker" odnosno "Naranca" ne zvuci kao njegova - slicno je, zato sto je pozadina toga svega

tradicionalna pjesma.

 

Problem je sto su sad svi na Youtubeu ili obrisali bas tu pjesmu, ili ju preimenovali, jer se boje da ih tip ne strikea i da zbog

njega ne ostanu bez kanala.

 

 

https://www.dailymotion.com/video/x6u3hhz

 

 

 

 

Varaš se, indirektno sam sam povezan i znam pozadinsku priču svega. To "tradicionalno" postoji samo kao dio teksta, ostatak je tekst nadopisan odnosno komponirean od strane Elvisa. Ritam kao note - melodika ne postoji već je apsolutno kreativno vlasništvo samog Elvisa.

 

Isti su pokrali Percival neznajući / ne brinući o tome kao i Witcher koji je onda to kupio od Percivala.

 

Ako uzmemo da je igrica jedna od najprodavanijih u svijetu i da originalni autor svega nije dobio ni lipe od toga.... budimo realni svatko od nas bi napravio isto.

#YOLO
15 godina
offline
Hrvatski skladatelj se i dalje bori s izdavačima T

To nam se valjda svete što smo im himnu maznuli :)

 

K
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Hrvatski skladatelj se i dalje bori s izdavačima T

Prvo Elvis mora platiti KUD-u zupanije/grada od koje je podrijetlo pjesme,

koliko me sjecanje sluzi, to je tradicionalna pjesma sa otoka Krka.


Jer ipak i on koristi tudje. Tako da, sve se to vrti u krug i siva je zona.

On ne moze biti vlasnik teksta i melodije, samo aranzmana.

A kako je melodija tradicionalna, moze ju se odsvirati samo na jedan nacin - isti.

 

Dakle, nema govora o kradji. Krivo je samo sto ne pise da je "Croatian Traditional" i ime pjesme "Naranca",

no to je vjerovatno da bi se vise priblizili zapadnoj publici (citaj U S and A) koji ne znaju sta je Europa,

ni na karti svjeta je ne znaju naci, a kamoli da bi procitali nesto kao "Naranca".

 

Korky kaže...

To nam se valjda svete što smo im himnu maznuli :)

 

 

 

Zapravo smo je maznuli od Slovaka, jer oni su je napisali kao himnu svih slavena.

 

https://hr.wikipedia.org/wiki/Mazurek_D%C4%85browskiego

https://hr.wikipedia.org/wiki/Samo_Tom%C3%A1%C5%A1ik

https://hr.wikipedia.org/wiki/Hej,_Slaveni

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2019 10:23 (Čitatelj).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Hrvatski skladatelj se i dalje bori s izdavačima T

https://www.zamp.hr/korisnici/faq/pregled

 

18. "Koristimo samo tradicijsku glazbu. Zašto moramo plaćati naknadu?"

 

Tradicionalna djela vrlo rijetko se izvode u svojem izvornom obliku, najčešće je riječ o prilagođenoj izvedbi na kojoj autorska prava pripadaju obrađivaču (npr. aranžeru i/ili koreografu). No, sukladno Zakonu o autorskom pravu i srodnim pravima, i za izvođenje tradicionalnih djela u isključivo izvornom obliku naplaćuje se naknada koja se preko zasebna Fonda za unaprjeđenje stvaralaštva usmjerava na aktivnosti kojima se čuva tradicijska glazbena baština (npr. godišnji HDS-ov natječaj Tradicional).

 
2 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski skladatelj se i dalje bori s izdavači
AdR03 kaže...
Čitatelj kaže...

...igrica...

 

 

ah, što mi može jedan veeliki osmijeh popraviti dan  (nadam se da Oleg ne čita ovo, njemu ne bi bilo zabavno, dapače, brinem za njegovo zdravlje)

 

Hvala!

 

 

Where else are you going to practice, other than at your actions, speech and thoughts?
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2019 16:18 (Zeljko B).
8 godina
offline
Hrvatski skladatelj se i dalje bori s izdavačima T

problem je sto originalni autor pjesme nigdje nije spomenut ,vodi se kao da je u pitanju originalni uradak benda Percival 

Evo jednog od brojnih primjera  ; https://www.musixmatch.com/lyrics/Percival/Naranca

 

Pjesma je prema tome ukradena i treba ih oglobiti !

waaagh
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Hrvatski skladatelj se i dalje bori s izdavačima T

prema sadržaju igre, mnijem da bi čmarko pederković šupson i đuka čajić bili primjereniji. ili čak ovo:

 

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Hrvatski skladatelj se i dalje bori s izdavačima T

 

Podržavam gosp. E.Stanića. To je pljačka što mu se dogodilo. Ljudi koji nisu nikada nešto stvorili svojim rukama ili sa glavom, to ionako ne mogu razumijeit.

Valjda je to na ovim prostorima, gdje je pljačka toliko rađirena i normalna pojava, da je to već postala narodni tradicionalni običaj.

A, onaj tko pošteno radi i stvar, jednostavo budala. 

 

Al' nema veze. Nema obećane zemlje, ali ima zato boljih zemalja od Hrvatistana.

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Hrvatski skladatelj se i dalje bori s izdavačima T

Jesi ti nekakav HDZ-ov ministar? Il imas prirodan talent da se svakoj osobi zaletavas glavom u dupe?

 

Gle, ako se slazes sa svima, i svima lizes dupe, onda nesto veoma krivo radis u zivotu.

Ako te svi vole, isto tako. Nemoj si to raditi bolan, nije ti to zdravo.

Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Hrvatski skladatelj se i dalje bori s izdavačima T

kada se piše o "tradicionalnoj" glazbi, znači da se radi o glazbi za koju se ne zna tekstopisac, glazbopisac, aranger, producent  itd....

 

Prijatelju Elvise ! izmuzi im svaki Euro jer si genijalni glazbenik. 

da si se takav rodio u USa sada bi već imao desetak gremija i sličnih gluposti, a novaca 20x više...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatski skladatelj se i dalje bori s izdavači
PzKpfw kaže...

 

 

Al' nema veze. Nema obećane zemlje, ali ima zato boljih zemalja od Hrvatistana.

 koja glupa rečenica...

 

ima boljih forumaša od tebe, boljih ljudi od tebe, pametnijih od tebe ali eto, priroda se pobrinula da ti živiš u "Hrvatistanu" jer za bolje nisi.

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski skladatelj se i dalje bori s izdavači

Problem autorskih i inih prava je gotovo uvijek bio kamen spoticanja ljudi iz "malih" zemalja... tamo netko treba da te "izmjeri" pa ako si "po mjeri" onda možda i pritužba bude razmotrena, ako ne - sjedi i čekaj. Već smo se nagledali problema sa plasmanom i prodajom Android app na službenim stranicama i dijeljena u stilu: "tko može, a tko ne", a činjenica je da iz tog probranog društva su bili i oni koji su pravili maliciozne app, ali to je u drugom planu.

Po meni, nebitno je da li je tekst pjesme potekao iz folklora, gosp. Elvis je obavio obradu, aranžman... dakle, njegova obrada, djelo. Ako već likovi iz spora nisu htjeli da mu plate tantijeme za to, moglu su bar iz pristojnosti navesti originalno podrijetlo, autora, "credits", što bi se reklo....

Da se to desilo nekom bh autoru, živo me zanima da li bi tamošnje agencije za zaštitu autorskih i inih prava AMUS i slični, u tom slučaju skočili na noge i obranili čast autora?

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2019 12:06 (Elvison).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice