HT-ova 5G mreža sada pokriva dva milijuna građana

poruka: 12
|
čitano: 7.067
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HT-ova 5G mreža sada pokriva dva milijuna građana ".
16 godina
offline
HT-ova 5G mreža sada pokriva dva milijuna građana

Kad već objavljujete vijest na IT portalu, onda ste se mogli potruditi staviti i neke tehničke detalje. Koja verzija 5G, na kojim frekvencijama, koliko je bila veća brzina korisnicima na 5G u odnosu na 4G? Itd.

 
8 0 hvala 1
9 godina
online
HT-ova 5G mreža sada pokriva dva milijuna građana

Trebali su ići putem A1 i pričekati prave 5g frekvencije, ovo nema nekog benefita u odnosu na 4g osim samopromocije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
HT-ova 5G mreža sada pokriva dva milijuna građana

ja se sam pokrijem, ak mi je zima po noći. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
HT-ova 5G mreža sada pokriva dva milijuna građana

Može li se, uz korištenje odgovarajućeg rutera, taj 5G koristiti i s Gigaboxom? Na njihovu sajtu piše da se koristi 4G mreža, spominju maksimalnu brzinu do 600 Mbit/s, ali to mi se na 4G čini nevjerojatno. Ni sa Samsungom Galaxy S10e nisam ulovio 600 Mbit/s nikad i nigdje. Bi li im zbog nečega bio problem kad bi se ruter s Gigabox-karticom spojio na 5G umjesto na 4G?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: HT-ova 5G mreža sada pokriva dva milijuna građ
Imam 5g mobitel i na HTu sam ali 5g ne radi a nalazim se na području pokrivenosti 5g signalom tako da njihova promocija kako pokrivaju toliko korisnika i područja je potpuno besmislena dok ne naprave da 5g funkcionira na svim 5g uređajima a ne samo na "kompatibilnim", u prijevodu kupljenim kod njih.
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: HT-ova 5G mreža sada pokriva dva milijuna građ
dd.inc kaže...

Kad već objavljujete vijest na IT portalu, onda ste se mogli potruditi staviti i neke tehničke detalje. Koja verzija 5G, na kojim frekvencijama, koliko je bila veća brzina korisnicima na 5G u odnosu na 4G? Itd.

 Još uvijek su to dijeljene frekvencije s 4G - DSS (Dynamic Spectrum Sharing).

 

Država je već raspisala dražbu za koncesije za 3 frekvencije, pa će to biti riješeno do jeseni: "HAKOM će tijekom lipnja raspisati javnu dražbu za dodjelu frekvencijskih pojaseva 700 MHz, 3.6 GHz i 26 GHz. " (Država očekuje oko 300 milijuna kuna prihoda od frekvencijskih naknada za 5G mrežu | ICT Business)

 

U međuvremenu, jedan od intervjua o 5G: Novac - A1 Hrvatska cilja već u kolovozu pokrenuti pravu 5G gigabitnu mobilnu mrežu (jutarnji.hr)

 

Još detaljnije o koncesijama i frekvencijama: HAKOM pokrenuo postupak javne dražbe 5G frekvencije | ICT Business

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2021 13:08 (zelenapaprika).
16 godina
offline
HT-ova 5G mreža sada pokriva dva milijuna građana

Dali je netko testirao ... dali ima kakvih podataka po gradovima i brzina...

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: HT-ova 5G mreža sada pokriva dva milijuna građ
krelos kaže...

Dali je netko testirao ... dali ima kakvih podataka po gradovima i brzina...

 Ne znam pokazuje li Hakometar plus 5G mreže? Ne vidim takve rezultate.

 

https://hakometarplus.hakom.hr/home

15 godina
offline
HT-ova 5G mreža sada pokriva dva milijuna građana

Koliko vidim ako hocu da mi  mobitel radi preko 5g mreze moram uzeti i jacu tarifu, govorim za T-mobile. Koliko vidim tek od L tarife dopustaju 5g signal? Ili je to trik?

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
HT-ova 5G mreža sada pokriva dva milijuna građana

Zašto se ne napravi članak koliko taj t com sa profitom koji godišnje ostvaruje plaća svoje tehničare? Isto vrijedi za a1 i ostale.  I koliko im tehničari imaju iskustva i slično... Daba im mreža kad padne nešto dođe ti golobradi lik koji se tu mjenja ko na traci svakih 5 6 mjeseci nova ekipa... 

Nigdje vise istraživačkog novinarstva samo se prepisuju PR pamfleti... 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.7.2021 13:57 (ZaliazniMacan).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: HT-ova 5G mreža sada pokriva dva milijuna građ
Frenkyca kaže...

Koliko vidim ako hocu da mi  mobitel radi preko 5g mreze moram uzeti i jacu tarifu, govorim za T-mobile. Koliko vidim tek od L tarife dopustaju 5g signal? Ili je to trik?

 Nazoveš besplatni broj 0800 9000 i pitaš.

 

I to nije prava 5G mreža.

 

Za pravu 5G mrežu je u tijeku javno nadmetanje za frekvencije: https://www.ictbusiness.info/telekomunikacije/zapocelo-je-provodenje-postupka-nadmetanja-za-izdavanje-dozvola-za-uporabu-rf-spektra-za-5g

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.7.2021 14:23 (zelenapaprika).
15 godina
offline
Re: HT-ova 5G mreža sada pokriva dva milijuna građ

Zvao jesam, kao da L i Flat su kak ti 5g a sad koliko zapravo to je i na koji način oni mogu kroz tarifu limitirati da ja ne koristim 5g mrežu

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice