HT bilježi rast ključnih pokazatelja u prvom kvart

poruka: 6
|
čitano: 2.296
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HT bilježi rast ključnih pokazatelja u prvom kvart".
12 godina
neaktivan
offline
HT bilježi rast ključnih pokazatelja u prvom kvart

Bilježe oni rast, izvlace pare u njemackj, a place radnicima umjesto povecat i ovako bjedne jos srezat za 10% i uvest  fiksno 70%, 30% varijabilno spram ispunjnja cilja, a zmisli ko cilj zadaje, pa onaj ko te placa.

Logicno da ne ostvarivo iiii evo rasta profiti.

Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2018 19:18 (PC - stručnjak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
HT bilježi rast ključnih pokazatelja u prvom kvart

Kad su tako "ogromni" uspjesi tzv Hrvatskog telekoma , zašto se u Zagrebu na priključak čeka samo 16 GODINA .

Poslovni uspjeh tzv HT-a je jednostavan , iskoristiti kupljeno do maksimuma ,ulagati na kapaljku ,otpuštanjem radnika smanjiti rashode i njemcima prikazati "ogroman" uspjeh .

 

Čudo jedno , ma kako se toga nitko drugi sjetio nije 🤔🤔😂😂😂

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HT bilježi rast ključnih pokazatelja u prvom k
PC - stručnjak kaže...

Bilježe oni rast, izvlace pare u njemackj, a place radnicima umjesto povecat i ovako bjedne jos srezat za 10% i uvest  fiksno 70%, 30% varijabilno spram ispunjnja cilja, a zmisli ko cilj zadaje, pa onaj ko te placa.

Logicno da ne ostvarivo iiii evo rasta profiti.

Varijabilni dio place je najbolja moguca stvar i to bi trebalo sto prije uvesti (osobito za sve drzavne zaposlenike). Meni 15% place ovisi u uspjesnosti firme na godisnjoj razini i svaki put do sada sam dobio 100% bonusa. Osim toga ljudima na celnim pozicijama je omjer bonusa i fiksnog dijela jos ravnopravniji tako da je i njima u interesu postaviti realne ciljeve za sve.

15 godina
offline
HT bilježi rast ključnih pokazatelja u prvom kvart

das ist telekomisch. moraju biti visoko profitabilni, kad služe za pokrivanje gubitaka dt-a drugdje (i doma), koristeći zakon o slobodnom transferu kapitala/profita onkraj.  ups! to je poslovna tajna. niste ovo pročitali. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2018 19:55 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HT bilježi rast ključnih pokazatelja u prvom k
Dok god varijabilni dijo određuje poslodavac... Nikako ne moze biti dobro...
Palce trebaju ici gore, a ne cijepanje na fiksnk plus varijabilno.
Pogotovo kakvi normativi mogu postojat u varijabilnom poslu kao sto je odrzavanje.
Pa ne radimo svi na pilanama.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
offline
Re: HT bilježi rast ključnih pokazatelja u prvom k
PC - stručnjak kaže...
Dok god varijabilni dijo određuje poslodavac... Nikako ne moze biti dobro...
Palce trebaju ici gore, a ne cijepanje na fiksnk plus varijabilno.
Pogotovo kakvi normativi mogu postojat u varijabilnom poslu kao sto je odrzavanje.
Pa ne radimo svi na pilanama.

U mojoj firmi imas 2 opcije (i cak imas pravo na pocetku godine odluciti sto zelis neovisno o opisu posla):

a) ako si u prodaji - osobni ucinak (normativ je ovdje poprilicno jasan)

b) svi ostali zaposlenici - financijski rezultat firme na godisnjoj razini (primjenjuje se na sve zaposlene od obicnog programera do clanova odbora, jedina razlika je u omjeru bonusa koji ovisi o poziciji - niza pozicija ima veci fiksni dio, visa pozicija ima veci varijabilni dio)

 

Ako se stvari posloze inteligentno, ovo je vrlo dobar sistem. U okvirima HR, bi ako nista drugo, smanjilo stetu koji uhljebi cine raznim firmama.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice