HT za blagdane korisnicima daje 50 GB za surfanje

poruka: 23
|
čitano: 18.035
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HT za blagdane korisnicima daje 50 GB za surfanje ".
HT za blagdane korisnicima daje 50 GB za surfanje

HT je upravo moju majku prevario, zvala ju služba, bla bla, čestitamo gospođo vama TCom kao vjernom korisniku daruje poseban paket od samo 110 kn mjesečno u koji imate uključenih 6000 jedinica koje možete iskoristiti za pozive, smsove i internet (SMS ne zna poslati, interneta se plaši i ne želi niti blizu). Pristala onako naivno ... pitam ja nju koliko mjesečno potroši na bonove ... veli ona 100kn bon joj traje oko 3 mjeseca ... je*em li ti t comovce da ti je*em.

 

Da ne spominem da su njene informacije dali trećim stranama, pa sad redovito svakih 7 dana dobija marketinške poruke od Lesnine. Koje se ne može blokirati jer je uvijek drugi broj. A na telefonu se T-com služba pravi blesava i kao da oni o tome ne znaju ništa (kao gospodine, pa kakve veze T-com ima s Lesninom?? Vi ste to nešto krivo shvatili, pobrkali ste. Mi nemamo nikakve informacije o tome). A broj telefona je doslovce samo njima poznat. Nije nikome davala broj, nije ništa potpisivala. Hej čak niti ne zna svoj broj telefona napamet, kako bi onda mogla drugome ga dati ...

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HT za blagdane korisnicima daje 50 GB za surfa

Pa kako to može biti prevara ako su joj ponudili nešto, rekli šta sve dobije s tim, ona je svjesno, voljno i slobodno pristala i na kraju su joj isporučili tu uslugu? Kad su joj rekli da je cijena 110 kn/mj ona nije mogla razmislit da sad plaća toliko na tri mjeseca i odbit? Da su joj tako ponudili tarifu za 1000 kn/mj i to bi prihvatila i ti bi rekao da je prevarena?

 

A ovo za lesninu: ne pravi se služba blesava jer ti koji rade u službi to vjerojatno ni ne znaju, oni su tu samo da se javljaju i prate upute s kompjutera kako da odgovaraju korisnicima. Moguće je da je ona zvala lesninu pa im je ostao broj ili t-com stavlja te brojeve u neku bazu kojoj onda lesnina ima pristup, ali i da je to istina opet služba za korisnike nema nikakve veze s tim.

12 godina
online
Re: HT za blagdane korisnicima daje 50 GB za surfa
dje-CAk kaže...

Pa kako to može biti prevara ako su joj ponudili nešto, rekli šta sve dobije s tim, ona je svjesno, voljno i slobodno pristala i na kraju su joj isporučili tu uslugu? Kad su joj rekli da je cijena 110 kn/mj ona nije mogla razmislit da sad plaća toliko na tri mjeseca i odbit? Da su joj tako ponudili tarifu za 1000 kn/mj i to bi prihvatila i ti bi rekao da je prevarena?

 

A ovo za lesninu: ne pravi se služba blesava jer ti koji rade u službi to vjerojatno ni ne znaju, oni su tu samo da se javljaju i prate upute s kompjutera kako da odgovaraju korisnicima. Moguće je da je ona zvala lesninu pa im je ostao broj ili t-com stavlja te brojeve u neku bazu kojoj onda lesnina ima pristup, ali i da je to istina opet služba za korisnike nema nikakve veze s tim.

A ti si očito jedan od njih kad ih toliko braniš, jbg šta stariji ljudi znaju. Ovi kad su se nasrali da je to poklon za vjernost žena je vjerojatno odmah pomislila da je to nešto super. 

Opće je poznata stvar da takva sranja najviše uvaljuju starijim osobama jer se ovi ne snađu u svemu tome.

 

Zato sam ja svojoj staroj rekao da odbije bilo kakve ponude, bez obzira kako dobro zvučale.

11 godina
offline
Re: HT za blagdane korisnicima daje 50 GB za surfa
darkborg kaže...

Opće je poznata stvar da takva sranja najviše uvaljuju starijim osobama jer se ovi ne snađu u svemu tome.

 

Zato sam ja svojoj staroj rekao da odbije bilo kakve ponude, bez obzira kako dobro zvučale.

to je teško sranje i gamad iskorištava situaciju, ali se smatra da je čovjek svjestan i odgovoran za svoje postupke, pa je tako i to uvaljivanje gluposti starcima potpuno u skladu sa zakonom

to ti je kao i s djecom, pa i s nama roditeljima - što god kupuješ za klince ima trostruku cijenu, jer dobro znaju iskoristit ljudsku slabost

 

ja sam svojoj baki rekao da ništa ne kupuje od tih blještećih ponuda, pa su je opet navukli na "izuzetne prilike", od nekog miksera za 800 kuna koji se može potpuno isti u kauflandu kupiti upola cijene do glupe stolice za masažu od 17.000 kuna (od koje je nakon mjesec dana ostao samo okvir izgleda poput obične stolice za sunčanje s mrežom, dok je presvlaka s navodnim uređajima za masažu crkla)

ej, 17.000 kuna za mrežastu stolicu za plažu 

8 godina
offline
Re: HT za blagdane korisnicima daje 50 GB za surfa
Ako sam dobro shvatio, tcom je kriv jer ti mama ne zna poslati sms?
12 godina
online
Re: HT za blagdane korisnicima daje 50 GB za surfa
Naravno da je to sve legalno i da imaju pravo na to. Ali s namjerom uvaljivati kojekakve pretplate ljudima na njihovu štetu jer se eto ne razumiju je u najmanju ruku bezobrazno.
I da me se ne shvati krivo, ne krivim ove koji zovu ljude jer jbg to im je posao.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
HT za blagdane korisnicima daje 50 GB za surfanje

Postoji li neki prodajni predstavnik da sastavi nesto kvalitetno za produljenje ugovora ?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: HT za blagdane korisnicima daje 50 GB za surfa
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

HT je upravo moju majku prevario, zvala ju služba, bla bla, čestitamo gospođo vama TCom kao vjernom korisniku daruje poseban paket od samo 110 kn mjesečno u koji imate uključenih 6000 jedinica koje možete iskoristiti za pozive, smsove i internet (SMS ne zna poslati, interneta se plaši i ne želi niti blizu). Pristala onako naivno ... pitam ja nju koliko mjesečno potroši na bonove ... veli ona 100kn bon joj traje oko 3 mjeseca ... je*em li ti t comovce da ti je*em.

 

Da ne spominem da su njene informacije dali trećim stranama, pa sad redovito svakih 7 dana dobija marketinške poruke od Lesnine. Koje se ne može blokirati jer je uvijek drugi broj. A na telefonu se T-com služba pravi blesava i kao da oni o tome ne znaju ništa (kao gospodine, pa kakve veze T-com ima s Lesninom?? Vi ste to nešto krivo shvatili, pobrkali ste. Mi nemamo nikakve informacije o tome). A broj telefona je doslovce samo njima poznat. Nije nikome davala broj, nije ništa potpisivala. Hej čak niti ne zna svoj broj telefona napamet, kako bi onda mogla drugome ga dati ...

 

Evo rješenje za reklamne poruke - https://www.hakom.hr/default.aspx?id=8391

 

Možete tražiti od operatera da vaš broj upišu na listu "ne zovi" i nakon upisa trgovci ne smiju zvati taj broj ili slati poruke radi prodaje usluga ili proizvoda.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2018 16:26 (roxas).
8 godina
odjavljen
offline
HT za blagdane korisnicima daje 50 GB za surfanje

Savršeno, hvala HT, sad će debili još više biti na mobitelima za blagdane i provest još manje vremena s svojom obitelji i prijateljima uživo, a više će se refreshat profili na društvenim mrežama u očajničkom čekanju novog ispraznog sadržaja.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HT za blagdane korisnicima daje 50 GB za surfanje

Koliko god vi kukali na sve telekom operatere u Hrvatskoj trebate samo da vidite ponudu usluga BH Telecom i sve bi vam bilo jasno, a da o korisnickoj podrski i sluzbi i ne govorim. 

 

Sutite i budite koliko toliko zadovoljni, moglo je to biti dosta gore 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
HT za blagdane korisnicima daje 50 GB za surfanje

Šta je s onima koji su aplikaciju skinuli prije par dana?

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: HT za blagdane korisnicima daje 50 GB za surfa
dje-CAk kaže...

Pa kako to može biti prevara ako su joj ponudili nešto, rekli šta sve dobije s tim, ona je svjesno, voljno i slobodno pristala i na kraju su joj isporučili tu uslugu? Kad su joj rekli da je cijena 110 kn/mj ona nije mogla razmislit da sad plaća toliko na tri mjeseca i odbit? Da su joj tako ponudili tarifu za 1000 kn/mj i to bi prihvatila i ti bi rekao da je prevarena?

 

A ovo za lesninu: ne pravi se služba blesava jer ti koji rade u službi to vjerojatno ni ne znaju, oni su tu samo da se javljaju i prate upute s kompjutera kako da odgovaraju korisnicima. Moguće je da je ona zvala lesninu pa im je ostao broj ili t-com stavlja te brojeve u neku bazu kojoj onda lesnina ima pristup, ali i da je to istina opet služba za korisnike nema nikakve veze s tim.

 1.) Putem telefona gotovo nikada ne kažu sve što ponuda sadrži, a pritom mislim na sitna slova. Mi koji znamo više o tarifama postavimo par pitanja i tu im obično srušimo koncept brze zarade na naivnim i neupućenim sugovornicima. Najgore su nekakve telemarketing tvrtke koji nisu HT, nego zovu u ime HT i verglaju samo oni što im je pred nosom napisano. Mimo toga, nemaju pojma.

 

2.) Brojevi se preprodaju. Točka. Ne pomaže ni registar "Ne zovi".

6 godina
protjeran
offline
Re: HT za blagdane korisnicima daje 50 GB za surfa
darkborg kaže...
dje-CAk kaže...

Pa kako to može biti prevara ako su joj ponudili nešto, rekli šta sve dobije s tim, ona je svjesno, voljno i slobodno pristala i na kraju su joj isporučili tu uslugu? Kad su joj rekli da je cijena 110 kn/mj ona nije mogla razmislit da sad plaća toliko na tri mjeseca i odbit? Da su joj tako ponudili tarifu za 1000 kn/mj i to bi prihvatila i ti bi rekao da je prevarena?

 

A ovo za lesninu: ne pravi se služba blesava jer ti koji rade u službi to vjerojatno ni ne znaju, oni su tu samo da se javljaju i prate upute s kompjutera kako da odgovaraju korisnicima. Moguće je da je ona zvala lesninu pa im je ostao broj ili t-com stavlja te brojeve u neku bazu kojoj onda lesnina ima pristup, ali i da je to istina opet služba za korisnike nema nikakve veze s tim.

A ti si očito jedan od njih kad ih toliko braniš, jbg šta stariji ljudi znaju. Ovi kad su se nasrali da je to poklon za vjernost žena je vjerojatno odmah pomislila da je to nešto super. 

Opće je poznata stvar da takva sranja najviše uvaljuju starijim osobama jer se ovi ne snađu u svemu tome.

 

Zato sam ja svojoj staroj rekao da odbije bilo kakve ponude, bez obzira kako dobro zvučale.

 Moja majka samo spusti slušalicu. Tako sam joj rekao da napravi, a to isto preporučuju i udruge za zaštitu potrošača.

6 godina
protjeran
offline
Re: HT za blagdane korisnicima daje 50 GB za surfa
darkborg kaže...
Naravno da je to sve legalno i da imaju pravo na to. Ali s namjerom uvaljivati kojekakve pretplate ljudima na njihovu štetu jer se eto ne razumiju je u najmanju ruku bezobrazno.
I da me se ne shvati krivo, ne krivim ove koji zovu ljude jer jbg to im je posao.

 Legalno je ali se počelo pričati da se takvo što onemogući (vidi link). Jer je za sklapanje ugovora na daljinu dovoljan telefonski razgovor u kojem se manipulira vlasnikom broja da prihvati ponudu, a za raskid je potrebno doći u trgovinu ili slati pisani otkaz poštom.

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/nema-vise-sklapanja-ugovora-preko-telefona-kao-dosad-stize-velika-promjena/2044607.aspx

 

Ovi koji zovu: neka meni daju svoj kućni broj ili svoj broj mobitela da ih na počnem nazivati. To je pošast u cijelom svijetu i neke države se aktivno bore protiv toga.

6 godina
protjeran
offline
Re: HT za blagdane korisnicima daje 50 GB za surfa
roxas kaže...

 

Evo rješenje za reklamne poruke - https://www.hakom.hr/default.aspx?id=8391

 

Možete tražiti od operatera da vaš broj upišu na listu "ne zovi" i nakon upisa trgovci ne smiju zvati taj broj ili slati poruke radi prodaje usluga ili proizvoda.

 Ne pomaže.

6 godina
protjeran
offline
Re: HT za blagdane korisnicima daje 50 GB za surfa
Dr. Vicko kaže...

Koliko god vi kukali na sve telekom operatere u Hrvatskoj trebate samo da vidite ponudu usluga BH Telecom i sve bi vam bilo jasno, a da o korisnickoj podrski i sluzbi i ne govorim. 

 

Sutite i budite koliko toliko zadovoljni, moglo je to biti dosta gore 

 Svako tržište odrasta, pa će i ono u BiH. Samo treba vremena. Ponekad su to desetljeća. U Hrvatskoj smo fogurali dosta daleko u žaštiti potrošača, a uvijek može biti bolje. Npr. vratiti državnu inspekciju kakva je bila + poboljšanja.

9 godina
neaktivan
offline
HT za blagdane korisnicima daje 50 GB za surfanje

Kolega ridealong, pripazite malo na urednost i preglednost pri pisanju. 5 poruka za redom se smatra nekulturno prema forumskom bontonu i upravo zato postoji gumb višestruko citiraj i onda malo skratiš poruke i sažmeš ih dok odgovaraš.

 

To što ti pričaš za preprodavanje brojeva je čista glupost. HT sigurno ne daje informacije trećim stranama, a pogotovo ne nekakvoj Lesnini. Nego se dogodilo vjerojatno što je neki kolega predložio, a to je da je gospođa ili zvala Lesninu u nekom trenutku ili su joj dostavljali nešto pa je ostavljen njen kontakt broj. Plus, možda kod operatera nije navela da želi da se broj ne pokazuje u imeniku pa je lako doći do njega. Jer ljudi to valjda ne znaju, ali to kod svakog operatera moraš njima reći da želiš da tvoj broj nije vidljiv u javnom imeniku.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: HT za blagdane korisnicima daje 50 GB za surfa
JozoBozo121 kaže...

Kolega ridealong, pripazite malo na urednost i preglednost pri pisanju. 5 poruka za redom se smatra nekulturno prema forumskom bontonu i upravo zato postoji gumb višestruko citiraj i onda malo skratiš poruke i sažmeš ih dok odgovaraš.

 

To što ti pričaš za preprodavanje brojeva je čista glupost. HT sigurno ne daje informacije trećim stranama, a pogotovo ne nekakvoj Lesnini. Nego se dogodilo vjerojatno što je neki kolega predložio, a to je da je gospođa ili zvala Lesninu u nekom trenutku ili su joj dostavljali nešto pa je ostavljen njen kontakt broj. Plus, možda kod operatera nije navela da želi da se broj ne pokazuje u imeniku pa je lako doći do njega. Jer ljudi to valjda ne znaju, ali to kod svakog operatera moraš njima reći da želiš da tvoj broj nije vidljiv u javnom imeniku.

 Citiranje: prestao sam brojati koliko sam puta napisao da NEĆU višestruko citirati. Ako je riječ o 2 poruke, još ću razmisliti, a više od 2 ne. Jer kada krene odgovaranje na višestruko citirane poruke, vrlo brzo se izgubi nit tko je kome što pisao i odgovorio. I nisu sve citirane poruke zanimljive svima za odgovaranje.

 

 

Preprodavanje brojeva nije glupost. I nisam nigdje napisao je broj telefona prodao HT. Daj čitaj. Mene je ujutro na fiksni broj nazvala ženska osoba s broja 01/5561279 i predstavila se kao bezimena "zdravstvena ustanova". Malo kasnije je zvao netko s 01/4695406, a to je broj HT-a. Svoj sam fiksni broj dao banci i državi i nikome više. A zovu svi živi. Od servisera klima uređaja, "zdravstvenih ustanova", prodaje super usisivača prašine, plinoservisera (kao i serviseri klima uređaja "Baš sam u vašoj ulici sutra!"). I tako dalje. Dajem broj mobitela kojeg mogu isključiti kada to poželim.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2018 14:45 (ridealong).
9 godina
neaktivan
offline
Re: HT za blagdane korisnicima daje 50 GB za surfa
ridealong kaže...

 Citiranje: prestao sam brojati koliko sam puta napisao da NEĆU višestruko citirati. Ako je riječ o 2 poruke, još ću razmisliti, a više od 2 ne. Jer kada krene odgovaranje na višestruko citirane poruke, vrlo brzo se izgubi nit tko je kome što pisao i odgovorio. I nisu sve citirane poruke zanimljive svima za odgovaranje.

 Onda će taj netko tko ne želi citirati sve poruke obrisati ostatak. Ovako rasporave postanu neuredne i teško se snaći tko što piše. Na jednoj stranici je onda mjesta za pet odgovora umjesto njih 30.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
6 godina
protjeran
offline
Re: HT za blagdane korisnicima daje 50 GB za surfa
JozoBozo121 kaže...
ridealong kaže...

 Citiranje: prestao sam brojati koliko sam puta napisao da NEĆU višestruko citirati. Ako je riječ o 2 poruke, još ću razmisliti, a više od 2 ne. Jer kada krene odgovaranje na višestruko citirane poruke, vrlo brzo se izgubi nit tko je kome što pisao i odgovorio. I nisu sve citirane poruke zanimljive svima za odgovaranje.

 Onda će taj netko tko ne želi citirati sve poruke obrisati ostatak. Ovako rasporave postanu neuredne i teško se snaći tko što piše. Na jednoj stranici je onda mjesta za pet odgovora umjesto njih 30.

Nisu neuredne onome tko se fokusira na sadržaj, a ne na formu. Dobrodošao na moju ignore listu.

 

14 godina
offline
Re: HT za blagdane korisnicima daje 50 GB za surfa
ridealong kaže...
darkborg kaže...
Moja majka samo spusti slušalicu. Tako sam joj rekao da napravi, a to isto preporučuju i udruge za zaštitu potrošača.

 Mene je jednom prilikom netko bezvezan zvao, jer, naravno "osvojio" sam nešto. Čim sam to čuo, slušalica dolje. Kada, ženska nakon par sekundi opet zove, ja slušalicu opet dolje. 3. put kada je zvala, kaže kako sam nepristojan, a ona, eto, ima super ponudu za mene. Pitam ja nju da li je njoj jasno, ako 2 puta zaredom spustiš slušalicu, da li si dao dovoljan znak da te ne zanima. Ona se počela derati na mene, a ja opet slušalicu dolje i gotova priča.

dolazim odmah - Godot
6 godina
protjeran
offline
Re: HT za blagdane korisnicima daje 50 GB za surfa
učo kaže...
ridealong kaže...
darkborg kaže...
Moja majka samo spusti slušalicu. Tako sam joj rekao da napravi, a to isto preporučuju i udruge za zaštitu potrošača.

 Mene je jednom prilikom netko bezvezan zvao, jer, naravno "osvojio" sam nešto. Čim sam to čuo, slušalica dolje. Kada, ženska nakon par sekundi opet zove, ja slušalicu opet dolje. 3. put kada je zvala, kaže kako sam nepristojan, a ona, eto, ima super ponudu za mene. Pitam ja nju da li je njoj jasno, ako 2 puta zaredom spustiš slušalicu, da li si dao dovoljan znak da te ne zanima. Ona se počela derati na mene, a ja opet slušalicu dolje i gotova priča.

 Kada bi nudili nešto korisno, čovjek bi ih i poslušao. Ali sve su to večere u pivnici + kupovina skupih plastičnih posuda, vunenih deka, super usisivača...

 

Ovi bezobrazni... Neka slobodno zovu... I dalje ću im spuštati slušalicu... "Ovdje zdravstvena ustanova...."...

Re: HT za blagdane korisnicima daje 50 GB za surfa
JozoBozo121 kaže...

Kolega ridealong, pripazite malo na urednost i preglednost pri pisanju. 5 poruka za redom se smatra nekulturno prema forumskom bontonu i upravo zato postoji gumb višestruko citiraj i onda malo skratiš poruke i sažmeš ih dok odgovaraš.

 

To što ti pričaš za preprodavanje brojeva je čista glupost. HT sigurno ne daje informacije trećim stranama, a pogotovo ne nekakvoj Lesnini. Nego se dogodilo vjerojatno što je neki kolega predložio, a to je da je gospođa ili zvala Lesninu u nekom trenutku ili su joj dostavljali nešto pa je ostavljen njen kontakt broj. Plus, možda kod operatera nije navela da želi da se broj ne pokazuje u imeniku pa je lako doći do njega. Jer ljudi to valjda ne znaju, ali to kod svakog operatera moraš njima reći da želiš da tvoj broj nije vidljiv u javnom imeniku.

 

Nije nikome ostavila svoj broj telefona. Garantirano 10001%. Ona nikad nikakav ugovor nije potpisala, nikome nije dala broj telefona, da ga je i htjela dati ona to ne može jer ga ne zna napamet. Svaki ugovor ako dođe ona meni da da ga vidim. Njen broj nije niti napisan u mobitelu.

Jedina osoba koja zna njen broj jest T-Com. Jedan jedini put je bio dan kad sam otišao u "T Centar" da uzmem za nju onu minimalnu tarifu na bonove. I to je to, jedina osoba/firma koja je upoznata s brojem. Inače u Lesninu nismo otišli sigurno više od 10 godina. 

Sad sam provjerio na javnom imeniku, nema njenog broja.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2018 17:44 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice