HT od danas nudi TeraStream pristup Internetu s br

poruka: 66
|
čitano: 24.539
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HT od danas nudi TeraStream pristup Internetu s br".
12 godina
offline
HT od danas nudi TeraStream pristup Internetu s br

Pratim na Hakomu izgradnju i prijedlog izgradnje svjetlovodne distribucijske mreže i najčešće se radi i kopa po Novom Zagrebu. Tamo doslovno svaki operater ima optiku, a nas ostale tko j...

 

Najbolji primjer je Gornja Dubrava koju se redovito izbjegava. Rekao mi je operater da mi imamo najgoru centralu u Zagrebu (a to i sam zna). Jedva sam dobio od Iskona VDSL do 23mbps.

 

Mi koji živimo u kućama ćemo dobit optiku 2100 godine, jer koliko vidim najćešće rade tamo gdje ekipa živi u zgradama.

 

Ove reklame s optikom od svih operatera ne doživljavam više jer znam da je to za nekolicinu odabranih.

 
6 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: HT od danas nudi TeraStream pristup Internetu
R36 kaže...

Pratim na Hakomu izgradnju i prijedlog izgradnje svjetlovodne distribucijske mreže

Može link pa da pratimo i mi

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
8 godina
neaktivan
offline
Re: HT od danas nudi TeraStream pristup Internetu
U gradu Zagrebu se čeka na fiksni priključak samo 16 GODINA , toliko o HT-u .
Ali njihovi plaćeni PR tekstovi su dostupni uvijek .

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2018 9:12 (tavric).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HT od danas nudi TeraStream pristup Internetu
Vortac kaže...
R36 kaže...

Pratim na Hakomu izgradnju i prijedlog izgradnje svjetlovodne distribucijske mreže

Može link pa da pratimo i mi

 http://bbzone.hakom.hr/hr-HR/SvjetlovodnaMreza

6 godina
protjeran
offline
Re: HT od danas nudi TeraStream pristup Internetu
R36 kaže...

Pratim na Hakomu izgradnju i prijedlog izgradnje svjetlovodne distribucijske mreže i najčešće se radi i kopa po Novom Zagrebu. Tamo doslovno svaki operater ima optiku, a nas ostale tko j...

 

 Zbog gustoće naseljenosti. Velike zgrade (npr. Mamutica - 5000 ljudi, 1169 stanova), tisuće postojećih ili potencijalnih korisnika i to ti je to.

 

Na svojem Web i u novinama HT je tijekom zadnje 2 godine (ili tu negdje) objavljivao gdje će sve graditi optičke čvorove po Zagrebu. Poput tebe, niti ja nemam šanse doći do optike. Ipak, prije jedno 2 godine prešao sam s ADSL-a na VDSL, pa mi je utjeha to daljnjeg (30 megabita).

7 godina
neaktivan
offline
HT od danas nudi TeraStream pristup Internetu s br

Možda bi bilo bolje da srede bakar i ljudima daju vdsl nešto da se hvale sa tim TeraStreamom kojeg ionako može koristit uprava HT-a i još par sretnika

 

 

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
HT od danas nudi TeraStream pristup Internetu s br

daj neka prvo srede SVIM KORINICIMA barem 10Mbit vezu.

 

onda se mogu kur..t s nečim drugim.

 

SRAM IH BILO  !

 
8 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: HT od danas nudi TeraStream pristup Internetu
Dlaka kaže...

Malo mi je lošiji upload od njihovog

 

Evo ja mjerim iz firme na tom mjeraču i kaže mi da imam download 1081Mb/s što je nemoguće

Ne budi lijen poslao sam im mail da mi objasne kako pogađaju brzinu :)

14 godina
offline
HT od danas nudi TeraStream pristup Internetu s br

Iako nisam pogođen tim problemom, živim u ZG i imao sam FTTH još prije 10-tak godina slažem se s komentarima. Sredstva iz EU za unapređenje infrastrukture postoje (dakle za pokriće onoga što nije komercijalno isplativo) i to bi trebao biti nacionalni interes. Onaj kome treba Gbit link (prije svega poslovni korisnici) ga je mogao već nekako srediti i prije. Ovako imamo situaciju da ima korisnika s 150Mbit što zaista nikome nije nužno dok u ruralnim krajevima djeca ne mogu pristupiti obrazovnim sadržajima jer imaju nestabilan 1Mbit link. To je sramota.

Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HT od danas nudi TeraStream pristup Internetu
jozef kaže...

Iako nisam pogođen tim problemom, živim u ZG i imao sam FTTH još prije 10-tak godina slažem se s komentarima. Sredstva iz EU za unapređenje infrastrukture postoje (dakle za pokriće onoga što nije komercijalno isplativo) i to bi trebao biti nacionalni interes. Onaj kome treba Gbit link (prije svega poslovni korisnici) ga je mogao već nekako srediti i prije. Ovako imamo situaciju da ima korisnika s 150Mbit što zaista nikome nije nužno dok u ruralnim krajevima djeca ne mogu pristupiti obrazovnim sadržajima jer imaju nestabilan 1Mbit link. To je sramota.

 Bas citam komentare i mislim si kak neki preprodaju internetske usluge pod fush...

 Kakve radnje i potrebe defaultni korisnik moze imat da mu treba vise od 50Mbit... Streamas 4K (koji je takoder pretjerivanje, no nebitno) i surfas bez imalo problema. Potrosnja vise raste zbog hype-a nego zbog puke potrebe...

 Vise iz zabave imam pristup 1Gbps prema van i taj bandwidth je u pogonu kakvih 4-5%...

Truth in engineering.
16 godina
offline
HT od danas nudi TeraStream pristup Internetu s br

Idemo prvo dati svim žiteljima Republike Hrvatske da mogu imati 100 Mb po sekundi.

(mnogo sam i rekao, mnogi nemaju niti 4 Mb po sekundi)

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, Steam account)
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HT od danas nudi TeraStream pristup Internetu
ridealong kaže...
R36 kaže...

Pratim na Hakomu izgradnju i prijedlog izgradnje svjetlovodne distribucijske mreže i najčešće se radi i kopa po Novom Zagrebu. Tamo doslovno svaki operater ima optiku, a nas ostale tko j...

 

 Zbog gustoće naseljenosti. Velike zgrade (npr. Mamutica - 5000 ljudi, 1169 stanova), tisuće postojećih ili potencijalnih korisnika i to ti je to.

 

Na svojem Web i u novinama HT je tijekom zadnje 2 godine (ili tu negdje) objavljivao gdje će sve graditi optičke čvorove po Zagrebu. Poput tebe, niti ja nemam šanse doći do optike. Ipak, prije jedno 2 godine prešao sam s ADSL-a na VDSL, pa mi je utjeha to daljnjeg (30 megabita).

 A i meni je utjeha taj vdls do 30mbps - ja imam 23mbps max.

bArut pLahor kaže...
Dlaka kaže...

Malo mi je lošiji upload od njihovog

 

Evo ja mjerim iz firme na tom mjeraču i kaže mi da imam download 1081Mb/s što je nemoguće

Ne budi lijen poslao sam im mail da mi objasne kako pogađaju brzinu :)

 Ako testiraš, testiraj na https://fast.com/ - taj je najtočniji.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2018 11:30 (R36).
15 godina
odjavljen
offline
HT od danas nudi TeraStream pristup Internetu s br

Ova usluga je samo na papiru, čini se. Ne postoji niti za postojeće korisnike optike, osim u jednoj ulici na Žnjaju (kvart) u Splitu.

Nope.
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
HT od danas nudi TeraStream pristup Internetu s br

Evo, i ja ću se pridružiti općenarodnom kmečanju.

 

Nema mogućnosti da u moj kvart sa privatnim kućama dojde optika tako skoro, pa sam "zapeo" na VDSLu na 50Mbit.

Sućut svima koji imaju još manje ali, eto, dolazi 5G pa možda te žice prestanu biti bitne.

 

Recimo u Švedskoj ljudi uredno plaćaju po 2KEURa da im se optika dopelja doma, no onda imaju relativno malu mjesečnu predplatu od nekakvih 30EUR.

Da budem iskren, ja bi platio tih 2KEURa, da se može kod nas pa onda nekakva sića od pretplate.

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HT od danas nudi TeraStream pristup Internetu s br

Kada sam prelazio na optiku, cekao sam mjesecima HAKOM da blagoslovi radove...

 

Iako cemu HAKOM kada je sve to hibridni duopol kod nas

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HT od danas nudi TeraStream pristup Internetu
Alan Ford kaže...
Vortac kaže...
R36 kaže...

Pratim na Hakomu izgradnju i prijedlog izgradnje svjetlovodne distribucijske mreže

Može link pa da pratimo i mi

 http://bbzone.hakom.hr/hr-HR/SvjetlovodnaMreza

 Požega nije ni u planu... možda optika dođe tamo negdje 2100-te... 

16 godina
offline
Re: HT od danas nudi TeraStream pristup Internetu
Sroljo the second kaže...

Nema mogućnosti da u moj kvart sa privatnim kućama dojde optika tako skoro, pa sam "zapeo" na VDSLu na 50Mbit.

[...]

Da budem iskren, ja bi platio tih 2KEURa, da se može kod nas pa onda nekakva sića od pretplate.

 

 

 

A jesi se dobro raspitao? Opticko kabliranje se intenzivno radilo prije 10 godina (oni masni crni koji su PITA za skinut izolaciju) i moguce da ti je "pod nosom" samo treba biti uporan (i malo duzi forspan).

 

Ove forme za dostupnost preko weba se povezuju na GIS koji je uglavnom netocan (npr optika dovucena do zgrade ali je zgrada zavedena da nema uporabnu dozvolu i automatski baca nedostupno)

8 godina
offline
Re: HT od danas nudi TeraStream pristup Internetu

 Ako testiraš, testiraj na https://fast.com/ - taj je najtočniji.

 

daleko je taj od točnog

 

kaže mi 70Mb/s

6 godina
protjeran
offline
Re: HT od danas nudi TeraStream pristup Internetu
Batista kaže...

 

Potrosnja vise raste zbog hype-a nego zbog puke potrebe...

 

Ljudi žele probati više i bolje od onoga što imaju. I sadržaju na internetu konstantno rastu. Nekada sam imao ograničenje prometa 1GB mjesečno i uspio sam se zaustaviti na 700-800MB. Danas samo Web stranice mjesečno odnesu više od toga. A gdje je sve ostalo? Skinuo neki dan probnu verziju Microsoftovog softvera, gigu i nešto. Noćašnja zakrpa za Windowse 10 imala je barem 500MB.

 

Do prelaska na VDSL imao sam upload 0,5 megabita. S tim više nisam mogao ništa. Probao sam uploadati veći sadržaj na Dropbox, pa sam doživljavao timeout i nikako to nisam uspijevao napraviti. I ovo što imam će u bliskoj budućnosti biti goli minimum. Ja sam za to da se ljudima ponudi optika, jer je Zagreb ispremrežen optikom. 20 godina gledam kako razni kooperanti i manje firme rastežu optiku po cijelom gradu, a i dalje je takva vrsta veze rijetka. Nije me uopće briga da je HT prvi u grupaciji DT-a koji je pustio u komercijalnu upotrebu TeraStream jer je to za mene samo mrtvo slovo na papiru.

 

I sramotno je koliko plaćam 2D paket u 2018. godini.

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: HT od danas nudi TeraStream pristup Internetu
R36 kaže...
ridealong kaže...
R36 kaže...

Pratim na Hakomu izgradnju i prijedlog izgradnje svjetlovodne distribucijske mreže i najčešće se radi i kopa po Novom Zagrebu. Tamo doslovno svaki operater ima optiku, a nas ostale tko j...

 

 Zbog gustoće naseljenosti. Velike zgrade (npr. Mamutica - 5000 ljudi, 1169 stanova), tisuće postojećih ili potencijalnih korisnika i to ti je to.

 

Na svojem Web i u novinama HT je tijekom zadnje 2 godine (ili tu negdje) objavljivao gdje će sve graditi optičke čvorove po Zagrebu. Poput tebe, niti ja nemam šanse doći do optike. Ipak, prije jedno 2 godine prešao sam s ADSL-a na VDSL, pa mi je utjeha to daljnjeg (30 megabita).

 A i meni je utjeha taj vdls do 30mbps - ja imam 23mbps max.

 Meni je plafon 37-38, ali je stavljeno na 30 kako bi veza bila stabilna. I dalje ne čačkam po tome.

7 godina
protjeran
offline
Re: HT od danas nudi TeraStream pristup Internetu
roby27 kaže...

U Europi medju prvima brzinom do 1gigabita kak da ne HT

 

Svicarci mora da im vade mast onda 

 

https://fiber.salt.ch/en/offer-en/

 Medju prvima u DT grupi. U Francuskoj je 1 Gb/s odavno.

15 godina
odjavljen
offline
Re: HT od danas nudi TeraStream pristup Internetu

UK, Francuska, Španjolska, Nizozemska, Švedska, Finska... već odavno 1Gbps dostupan. U Hrvatskoj još nije, jer ovo što nude jednostavno postoji samo po jedna demo centrala koja je i ranije bila tu za testiranje i to je to.

Nope.
9 godina
offline
HT od danas nudi TeraStream pristup Internetu s br

Sa 50 metara od centrale nije mi dostupan niti VDSL, optiku mogu sanjati, a ovu propagandu od brzine možda budem doživio do mirovine

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HT od danas nudi TeraStream pristup Internetu

Rumunji imaju gigabit bar 10 godina, po cijeni manjoj od 100kn (tv i besplatno telefoniranje uključeni)

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
10 godina
offline
HT od danas nudi TeraStream pristup Internetu s br

Imam 2x max tv, 100/20, telefon i 2 mobitela u HT-u. Ja sam skroz zadovoljan. Usluga im je vrlo kvallitetna, smetnje ne postoje. 

 

Mogao bi uzeti 200/100 doduše.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: HT od danas nudi TeraStream pristup Internetu
segregator kaže...

Rumunji imaju gigabit bar 10 godina, po cijeni manjoj od 100kn (tv i besplatno telefoniranje uključeni)

 Daj link da vidimo ponudu.. 

11 godina
offline
Re: HT od danas nudi TeraStream pristup Internetu
Entry Point kaže...

Imam 2x max tv, 100/20, telefon i 2 mobitela u HT-u. Ja sam skroz zadovoljan. Usluga im je vrlo kvallitetna, smetnje ne postoje. 

 

Mogao bi uzeti 200/100 doduše.

 Ja isto na ht optici 100/20 a na ljeto mi istice ugovor dvogodisnji...180kn net i telefon a mozda sad ugrabim i max tv za neku smjesnu cifru preko predstavnika

16 godina
offline
Re: HT od danas nudi TeraStream pristup Internetu
roby27 kaže...
segregator kaže...

Rumunji imaju gigabit bar 10 godina, po cijeni manjoj od 100kn (tv i besplatno telefoniranje uključeni)

 Daj link da vidimo ponudu.. 

 

Možda kasnije potražim, al evo ovdje možeš vidit da čak i gigabit wifi router daju još prije 3 godine:

 

 

 

Edit:

 

Evo ponuda za 10 dolara :

 

http://www.rcs-rds.ro/internet-digi-net/fiberlink?t=internet-fix&pachet=digi_net_fiberlink_1000

 

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2018 16:22 (segregator).
16 godina
neaktivan
offline
Re: HT od danas nudi TeraStream pristup Internetu

 Nemaju oni HAKOM i Mudriniće. Može im se.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
12 godina
offline
HT od danas nudi TeraStream pristup Internetu s br

Vidim ljudi se žale na 50mbps vezu, meanwhile Gornja Dubrava je još na bakru. Ja imam 800kbps na dobar dan... Za samo 300kn mjesecno sa telefonom... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2018 20:07 (k1klop).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice