HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne pro

poruka: 76
|
čitano: 15.576
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne pro".
14 godina
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
Lewis kaže...
Shockwave kaže...

2018 godina, a ja surfam na 10 mbit .

 
Blago tebi, meni je maximum na 4Mbit+MaxTV (SD), ako zelim 10Mbit morao bi iskljucit MaxTV :).

 Tako su i meni rekli, al' svejedno imam 10mbit i MAXTv

5 godina
neaktivan
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
Vkm996 kaže...

 Pa evo ja živim u svakakvoj zabiti pa bi htio internet ako treba i za 500kn... Al' nema.

Kakav je 4G signal kod tebe? Ako valja, razmisli o nekakvoj homebox opciji preko zraka.

9 godina
odjavljen
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
Blaženi pro ping u mom kraju. Kroz mjesec dana bi trebala krenut optika 150/50 za 130 kn, meni više nego dovoljno, a povoljno.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne pro

Tko uopće želi investirati u ovo leglo uhljeba od države?? ja se to pitam...

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
KingNothing kaže...
Lewis kaže...
Shockwave kaže...

2018 godina, a ja surfam na 10 mbit .

 
Blago tebi, meni je maximum na 4Mbit+MaxTV (SD), ako zelim 10Mbit morao bi iskljucit MaxTV :).

 Tako su i meni rekli, al' svejedno imam 10mbit i MAXTv

 2 godine pokusavam da mi puste 10 Mbit makar probno jer meni router mjeri 14.5-15 a njima "na dlajinski" mjeri 11 Mbit maximalnu propusnost i kad god podnesem zahtjev ovi u ZG ga storniraju jer nema propusnosti.

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
12 godina
neaktivan
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
Ma ht je lopovska kompanija i to zesca...
Na radnicima se doslovno iživljava, sve se svodi na prodaju i samo prodaju.
Tehnicari za 4500 kn, moraju radit sve i još i prodat usluge gospodi jer tehnicari su po njima samo trošak kompanije.
Živa psihijatrija od firme.


A sto se tice storniranja brzine.
To stornira autimatski sistem.
Nema tu covjeka koji tebi e sad neda.
Jos da to radi covjek, pustilo bi se probalo i ak rafi super ak ne ne.
Al algoritam jos nekim nejasnim mađionicarskim postupkom kaze moze ili nemože.
Onda ako kaze moze prekonfigurira automatski port i ti dobis brzinu.
Ne radi tu civjek skoro nista osim onog da ti je unio zahtjev u CRM.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
online
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
Motorino kaže...
Bitanga kaže...
Vkm996 kaže...

 Logično. Žao mi je samo zato što, eto u Sloveniji i u najveću selendaru u roku dva tjedna od zahtjeva uvode optiku. Kod nas na žalost tako što nikad neće bit' moguće.

 

Slovenija nije Hrvatska, ni površinom, ni financijama.

 Vidi se da nikad nisi patio na nestabilnih 2 megabita...

 

 

Naravno da jesam, patio sam se ja 6-7 godina s modemom.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
neaktivan
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne

Znači Opatija cca 500 m od centra u potpunosti okružen kućama i stambenim zgradama je zabit?

15 godina
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
Vidim da neki smatraju Trešnjevku, najgušće naseljeni kvart u Zagrebu, zabit.
Najgore od svega je što dobar dio Zagreba nema optiku za privatne korisnike. Zagreb.
You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
15 godina
online
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
Bukva kaže...
Vidim da neki smatraju Trešnjevku, najgušće naseljeni kvart u Zagrebu, zabit.
Najgore od svega je što dobar dio Zagreba nema optiku za privatne korisnike. Zagreb.

 

Vi imate Bandića, pa da. Ma sve ok, naravno da Opatija i Zagreb nisu zabiti, no često ekipa iz nekih predgrađa i sela pizdi što nemaju optiku. A imaju 3 kuće u selu zainteresirane za to.

 

Da li se itko raspitao zašto nema optike na Trešnjevci? Koji problemi tu postoje?

Nekako ne vjerujem da HT ne bi uveo optiku u najgušće naseljen kvart u Zagrebu iz čistog mira.

Evo teme za članak u Bugu, za malo istraživačkog novinarstva.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.9.2018 10:52 (Bitanga).
15 godina
offline
HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne pro

Da mi imamo sposobnu vlast, sad bi im nametnuli porez na imovinu od 100 %, pa da vidimo onda jel' hoće il' neće.

Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
offline
HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne pro

Može netko, umjesto pljuvanja po HT-u, reći kako HT misli svima dati 20 Mbit? Je li to kombinacijom ADSL-a i 4G?

 
4 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
Bitanga kaže...
Bukva kaže...
Vidim da neki smatraju Trešnjevku, najgušće naseljeni kvart u Zagrebu, zabit.
Najgore od svega je što dobar dio Zagreba nema optiku za privatne korisnike. Zagreb.

 

Vi imate Bandića, pa da. Ma sve ok, naravno da Opatija i Zagreb nisu zabiti, no često ekipa iz nekih predgrađa i sela pizdi što nemaju optiku. A imaju 3 kuće u selu zainteresirane za to.

 

Da li se itko raspitao zašto nema optike na Trešnjevci? Koji problemi tu postoje?

Nekako ne vjerujem da HT ne bi uveo optiku u najgušće naseljen kvart u Zagrebu iz čistog mira.

Evo teme za članak u Bugu, za malo istraživačkog novinarstva.

 Imamo mi i digitalni grad: http://www.digitalnigrad.hr/default.aspx?id=6

7 godina
neaktivan
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
MarkoRi kaže...

Može netko, umjesto pljuvanja po HT-u, reći kako HT misli svima dati 20 Mbit? Je li to kombinacijom ADSL-a i 4G?

 

Fiksna linija plus modem za 4G. Brzina min 20 Mbit.

Ograničenje 100 GB mjesečno nakon čega se internet prebacuje na žicu uz max brzinu od 4 Mbit.

Tele 2 nudi 1000 GB mjesečno.

15 godina
online
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
naarr kaže...
MarkoRi kaže...

Može netko, umjesto pljuvanja po HT-u, reći kako HT misli svima dati 20 Mbit? Je li to kombinacijom ADSL-a i 4G?

 

Fiksna linija plus modem za 4G. Brzina min 20 Mbit.

Ograničenje 100 GB mjesečno nakon čega se internet prebacuje na žicu uz max brzinu od 4 Mbit.

Tele 2 nudi 1000 GB mjesečno.

 

Ako gledaš kvantitetu onda ok, ali kvaliteta je nešto drugo.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.9.2018 15:10 (Bitanga).
6 godina
protjeran
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
Bitanga kaže...
naarr kaže...
MarkoRi kaže...

Može netko, umjesto pljuvanja po HT-u, reći kako HT misli svima dati 20 Mbit? Je li to kombinacijom ADSL-a i 4G?

 

Fiksna linija plus modem za 4G. Brzina min 20 Mbit.

Ograničenje 100 GB mjesečno nakon čega se internet prebacuje na žicu uz max brzinu od 4 Mbit.

Tele 2 nudi 1000 GB mjesečno.

 

Ako gledaš kvantitetu onda ok, ali kvaliteta je nešto drugo.

 Treba pratiti što će Tele2 ove jeseni i zime napraviti sa svojom mrežom tj. hoće li proširiti kapacitete svoje 4G mreže.

5 godina
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
Od 2006 sam na optimi... ustvari s optimom mi je krenulo flat internet....sad imam 16Mb... iskreno više mi ne triba
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
Bitanga kaže...

Čekao sam godinama da dođe do mene, i evo došla je lani. Pritom sam plaćao mrskom t-comu za ADSL i nisam kukao i okretao se alternativnim providerima za 10kn manje.

Da li je t-com kriv što ljudi žive po svakakvim zabitima, a htjeli bi internet ne skuplji od 50kn? :-)

Kakve veze ima to što ljudi žive u "zabitima"? Hoćeš reći da oni ne zaslužuju imati kvalitetan pristup internetu?

 

HT je nacionalni pružatelj internetskih usluga; infrastruktura je u njihovom vlasništvu i oni upravljaju istom. Njihov zadatak je, između ostalog, da svoju mrežu šire i da poboljšaju kvalitetu usluge.

I da, u neka manja mjesta se ne isplati uvoditi optiku, ali da li to znači kako bi ljudi iz "zabiti" trebali ostati na 2 Mb/s i kako im je to dovoljno? Postoji hrpa načina kako se u ruralnim mjestima može dobiti brz internet.

 

Budimo realni, koristio si HT-ov ADSL jer si bio zadovoljan s njima. Da si imao neki veći problem, prešao bi na drugog operatera odmah nakon isteka ugovora. Jednom sam bio na HT-u i nemam se namjeru vraćati; usluge su, možda kvalitetne (nisam ih dugo koristio, pa ne mogu govoriti), ali dosta skupe.

Konkurencija mi nudi iste usluge, s bržim internetom za 100 kuna manje. Jednostavno ne vidim razlog zašto bi plaćao još sporiju uslugu 100 kuna skuplje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.9.2018 16:19 (Marko :D).
8 godina
neaktivan
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
HT jednostavno ne može smanjiti ulaganja jer su im i dosadasnja ulaganja NULA , u Zagrebu se na priključak čeka 16 GODINA.
Ali HT nikada odabrao ne bih , bolje bez interneta biti nego imati HT kao operatera.
Usluge katastrofa ,laži ,petljanja , pogrešni računi , sve su to " usluge" HT-a .
Ne vjerujem im niti slova .
HEP ne trazi nikakvu naknadu za postavljanje mreže na njihove stupove , ViP to radi , a HT spava i cmizdri plaćenim medijskim tekstovima .
Neka kupe još koji telekom u vlasništvu T-coma .
 
1 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
HT jednostavno ne može smanjiti ulaganja jer su im i dosadasnja ulaganja NULA , u Zagrebu se na priključak čeka 16 GODINA.
Ali HT nikada odabrao ne bih , bolje bez interneta biti nego imati HT kao operatera.
Usluge katastrofa ,laži ,petljanja , pogrešni računi , sve su to " usluge" HT-a .
Ne vjerujem im niti slova .
HEP ne trazi nikakvu naknadu za postavljanje mreže na njihove stupove , ViP to radi , a HT spava i cmizdri plaćenim medijskim tekstovima .
Neka kupe još koji telekom u vlasništvu T-coma .
 
1 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
73 kn po priključku naplaćuje HT drugim operaterima
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.9.2018 16:32 (tavric).
12 godina
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
bubimir5 kaže...

Znači Opatija cca 500 m od centra u potpunosti okružen kućama i stambenim zgradama je zabit?

 

Problem kod nas je jer imamo i ogavno staro stanovništo koje neda da se dira u njihov mali dio svemira, nedavno sam pričao sa voditeljem i velike muke su sa otkupom terena za izgrađivanje FTTC-a jer se traže nenormalne cijene po kvadratu, korisnici nedaju da se ništa kopa, smeta buka, to će im jednoga dana eksplodirati ispred kuće i sprečava se širenje mreže.

 

I kod mene su se u naselju žalili kada je Bnet provlačio hybrid coax, sazvao se sastanak stanara nekoliko puta da se spriječi jer eto ljudi nisu htjeli trpiti prašinu i kopanje malog bagera nekoliko dana. "Nama penzionerima je potreban mir pod stare dane"  Eto da nisam ljudima rekao da su retardirani i da ima i nas mladih kojima je brz internet potreban za sadašnjost i budućnost vjerovatno bi i ja ostao osuđen na 20/2 kod HT-a/Iskona.

 

Da je mreža kod nas katastrofa - je, ali se i radi na ulaganjima i proširenju. Znam jer svaki dan odrađujem swapove sa ADSL na VDSL, pratimo mjerenja s vectoringom i gfast. Zato se sada i dijele novi Speedport Plus modemi da stanje bude spremno.

Xiaomi Mi Note 3 - MIUI Super Moderator
15 godina
online
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
Marko :D kaže...
Bitanga kaže...

Čekao sam godinama da dođe do mene, i evo došla je lani. Pritom sam plaćao mrskom t-comu za ADSL i nisam kukao i okretao se alternativnim providerima za 10kn manje.

Da li je t-com kriv što ljudi žive po svakakvim zabitima, a htjeli bi internet ne skuplji od 50kn? :-)

Kakve veze ima to što ljudi žive u "zabitima"? Hoćeš reći da oni ne zaslužuju imati kvalitetan pristup internetu?

 

HT je nacionalni pružatelj internetskih usluga; infrastruktura je u njihovom vlasništvu i oni upravljaju istom. Njihov zadatak je, između ostalog, da svoju mrežu šire i da poboljšaju kvalitetu usluge.

I da, u neka manja mjesta se ne isplati uvoditi optiku, ali da li to znači kako bi ljudi iz "zabiti" trebali ostati na 2 Mb/s i kako im je to dovoljno? Postoji hrpa načina kako se u ruralnim mjestima može dobiti brz internet.

 

Budimo realni, koristio si HT-ov ADSL jer si bio zadovoljan s njima. Da si imao neki veći problem, prešao bi na drugog operatera odmah nakon isteka ugovora. Jednom sam bio na HT-u i nemam se namjeru vraćati; usluge su, možda kvalitetne (nisam ih dugo koristio, pa ne mogu govoriti), ali dosta skupe.

Konkurencija mi nudi iste usluge, s bržim internetom za 100 kuna manje. Jednostavno ne vidim razlog zašto bi plaćao još sporiju uslugu 100 kuna skuplje.

 

Naravno da zaslužuju, samo je pitanje što znači kvalitetan pristup?

I tko će financirati to? Svakako mi korisnici.

 

Nama je HT htio dovesti optiku još prije 7 godina, ali upravitelj zgrade nije dozvoljavao da se buši po zgradi, predstavnik stanara se nije suprotstavljao.

Dok smo mu nakon 7 godina zaprijetili smjenom, onda su nam došla tri operatera u zgradu u tjedan dana i riješili svima optiku.

 

Znam i druge priče s terena, gdje ljudi prijete tehničarima tipa "samo ti to postavljaj, ja ću ti to sve poslije počupati" i sl.

 

Ne znam da li uopće znate koliko košta sve to da se nekome dovede optika do kuće, oprema, kablovi, ljudi. I što sve od papirologije se treba napraviti.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.9.2018 17:03 (Bitanga).
10 godina
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne

Ovo o čemu ti pričaš je Turbo Mix opcija koja nudi 30 Mbit, ali brzina interneta na ADLS-u ne smije biti veća od 4 Mbit. To nije to. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
Bitanga kaže...
Motorino kaže...
Bitanga kaže...
Vkm996 kaže...

 Logično. Žao mi je samo zato što, eto u Sloveniji i u najveću selendaru u roku dva tjedna od zahtjeva uvode optiku. Kod nas na žalost tako što nikad neće bit' moguće.

 

Slovenija nije Hrvatska, ni površinom, ni financijama.

 Vidi se da nikad nisi patio na nestabilnih 2 megabita...

 

 

Naravno da jesam, patio sam se ja 6-7 godina s modemom.

 Jesi, pred 15 godina kad je to bilo normalno :D

10 godina
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
bubimir5 kaže...

Znači Opatija cca 500 m od centra u potpunosti okružen kućama i stambenim zgradama je zabit?

 Ja sam isto u Opatiji na Novoj cesti i imam internet preko stupa. Žalosno. Maksimalna navučena brzina preko VDSL-a 22 Mbit. 

13 godina
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
Bitanga kaže...

Naravno da zaslužuju, samo je pitanje što znači kvalitetan pristup?

I tko će financirati to? Svakako mi korisnici.

Pod kvalitetnim pristupom internetu se podrazumijeva stabilan internet velike brzine.

HT možda?

Bitanga kaže...

Nama je HT htio dovesti optiku još prije 7 godina, ali upravitelj zgrade nije dozvoljavao da se buši po zgradi, predstavnik stanara se nije suprotstavljao.

Dok smo mu nakon 7 godina zaprijetili smjenom, onda su nam došla tri operatera u zgradu u tjedan dana i riješili svima optiku.

To je kod tebe, ali što spriječava HT da u sela dovede brži internet? Brži internet se može dobiti i preko, već postavljene, bakrene parice (VDSL). Ako nekome ni VDSL ne bi mogao osigurati veću brzinu, mogli bi mu ponuditi i internet preko mobilne infrastrukture. 

Bitanga kaže...

Znam i druge priče s terena, gdje ljudi prijete tehničarima tipa "samo ti to postavljaj, ja ću ti to sve poslije počupati" i sl.

Pa i za to postoji rješenje; tko uništi infrastrukturu neka mu HT naplati kaznu i gotovo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.9.2018 17:04 (Marko :D).
15 godina
online
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
Marko :D kaže...
Bitanga kaže...

Naravno da zaslužuju, samo je pitanje što znači kvalitetan pristup?

I tko će financirati to? Svakako mi korisnici.

Pod kvalitetnim pristupom internetu se podrazumijeva stabilan internet velike brzine.

HT možda?

Bitanga kaže...

Nama je HT htio dovesti optiku još prije 7 godina, ali upravitelj zgrade nije dozvoljavao da se buši po zgradi, predstavnik stanara se nije suprotstavljao.

Dok smo mu nakon 7 godina zaprijetili smjenom, onda su nam došla tri operatera u zgradu u tjedan dana i riješili svima optiku.

To je kod tebe, ali što spriječava HT da u sela dovede brži internet? Brži internet se može dobiti i preko, već postavljene, bakrene parice (VDSL).

Bitanga kaže...

Znam i druge priče s terena, gdje ljudi prijete tehničarima tipa "samo ti to postavljaj, ja ću ti to sve poslije počupati" i sl.

Pa i za to postoji rješenje; tko uništi infrastrukturu neka mu HT naplati kaznu i gotovo.

 

Može ako si 500m od centrale. Pogledaj kako bandwith opada kod VDSLa (ima raznih standarda) o udaljenosti. Jako.

HT to gleda na način da li mu se isplati ili ne. Ako mu se ne isplati, a država ga natjera, to će naplatiti od korisnika.

Nije da oni potroše 500kn da dovedu optiku, to su malo veći iznosi. Osim toga i ljudi koji rade ne stignu sve to raditi pa se ide očito po nekim prioritetima.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.9.2018 17:06 (Bitanga).
13 godina
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
Bitanga kaže...

Može ako si 500m od centrale. Pogledaj kako bandwith opada kod VDSLa (ima raznih standarda) o udaljenosti. Jako.

HT to gleda na način da li mu se isplati ili ne. Ako mu se ne isplati, a država ga natjera, to će naplatiti od korisnika.

Nije da oni potroše 500kn da dovedu optiku, to su malo veći iznosi. Osim toga i ljudi koji rade ne stignu sve to raditi pa se ide očito po nekim prioritetima.

A internet preko mobilne infrastrukture?

15 godina
online
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
Marko :D kaže...
Bitanga kaže...

Može ako si 500m od centrale. Pogledaj kako bandwith opada kod VDSLa (ima raznih standarda) o udaljenosti. Jako.

HT to gleda na način da li mu se isplati ili ne. Ako mu se ne isplati, a država ga natjera, to će naplatiti od korisnika.

Nije da oni potroše 500kn da dovedu optiku, to su malo veći iznosi. Osim toga i ljudi koji rade ne stignu sve to raditi pa se ide očito po nekim prioritetima.

A internet preko mobilne infrastrukture?

 

To je nepouzdano, i svakako manje kvalitetno od fiksne linije.

Pingovi su često veliki i varijabilni ovisno kako vjetar puše, koliko je ljudi spojeno na baznu stanicu, bandwidth se dijeli na broj korisnika i sl.

I sa pokućnim internetom je bilo super u početku, dok nije hrpa ljudi to nabavila i onda se sve usporilo. Treba isprobati kako kome funkcionira, nekom će odgovarati.

Ali za neke lokacije ni to nije prihvatljivo jer pokrivenost signala može biti jako loša također. A onda će netko pitati zašto postavljaju novu baznu stanicu da nam svima rak naraste.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice