HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne pro

poruka: 76
|
čitano: 15.712
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne pro".
13 godina
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
Bitanga kaže...

To je nepouzdano, i svakako manje kvalitetno od fiksne linije.

Ne mora značiti. Brzina može biti veća, a internet i dalje stabilan.

Bitanga kaže...

Pingovi su često veliki i varijabilni ovisno kako vjetar puše, koliko je ljudi spojeno na baznu stanicu, bandwidth se dijeli na broj korisnika i sl.

Da, na Tele2 se zna dogoditi da ping skoči, ali to je zbog preopterećenja; tamo gdje je jako puno korisnika spojeno. U selima Tele2 pokućni internet radi najnormalnije jer ima manje korisnika i bazne stanice nisu toliko opterećene.

Bitanga kaže...

I sa pokućnim internetom je bilo super u početku, dok nije hrpa ljudi to nabavila i onda se sve usporilo. Treba isprobati kako kome funkcionira, nekom će odgovarati.

Imaj na umu da HT nudi i fiksni internet, to bi im dodatno olakšalo situaciju. 4G internet bi nudili ekipi koja ne može dobiti priključak za internet ili na selima gdje ljudima nije dostupna velika brzina interneta.

Recimo, mogli bi napraviti da ako imaš brzinu manju od 10 Mb/s, mogli bi ti ponuditi 4G internet s brzinom od 30 ili 40 Mb/s. HT-ove bazne stanice nisu toliko preopterećene kao od Tele2, a osim toga, njihov 4G ide i do 350 Mb/s u brzini tako da ima dosta bandwidtha za sve korisnike.

Bitanga kaže...

Ali za neke lokacije ni to nije prihvatljivo jer pokrivenost signala može biti jako loša također. A onda će netko pitati zašto postavljaju novu baznu stanicu da nam svima rak naraste.

Nove bazne stanice će se svakako graditi. 5G mreža ima slab domet, slabo prolazi kroz prepreke i apsorbira ju kiša, te drveće. To, drugim riječima, znači da će se postavljati puno manjih baznih stanica.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.9.2018 17:50 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
Marko :D kaže...

 

Sa svim time se slažem što si napisao, može biti dobro, može biti loše, nekad je dobro, nekad je loše, i jedno i drugo ima primjenu... kabel je sigurno pouzdaniji i bolje rješenje, bežične mreže nisu.

Ja pričam samo da je svako od tih rješenja skupo, i netko to mora platiti. Dioničari telekoma se ne budu htjeli odreći prihoda, a svo ulaganje u neisplativu infrastrukturu će platiti na kraju svi korisnici.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne

Ja i dalje ne vidim zašto bi bilo skuplje od optike. Bazne stanice su tu, sve što treba su 4G routeri koje već sigurno imaju u ponudi.

15 godina
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
Marko :D kaže...

Ja i dalje ne vidim zašto bi bilo skuplje od optike. Bazne stanice su tu, sve što treba su 4G routeri koje već sigurno imaju u ponudi.

 

Frend živi u selu pokraj mog grada, prvo selo do. Ima edge signal. ADSL nešto smiješno sporo.

Što misliš koliko košta da on dobije bolji signal, bilo optiku, bilo 4g? I što misliš koliko u tom selu ima ljudi zainteresiranih za to?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne

Takvih mjestašca ima malo. Gdje HT nema signala ima Vip ili Tele2, a oba operatera nude 4G internet.

6 godina
protjeran
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
MarkoRi kaže...
bubimir5 kaže...

Znači Opatija cca 500 m od centra u potpunosti okružen kućama i stambenim zgradama je zabit?

 Ja sam isto u Opatiji na Novoj cesti i imam internet preko stupa. Žalosno. Maksimalna navučena brzina preko VDSL-a 22 Mbit. 

Ne znam kome uopće u gradskim područjima pada na pamet razvlačiti žice od stupa do stupa? 2018. godine.

15 godina
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
Marko :D kaže...

Takvih mjestašca ima malo. Gdje HT nema signala ima Vip ili Tele2, a oba operatera nude 4G internet.

 

Začudio bi se.

Ah well, nema smisla ova diskusija.

Što bi bilo kad bi bilo.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
odjavljen
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
Kako? Piši sve...
12 godina
odjavljen
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
Btw moji su uzeli 50/10 VDSL + telefon za 235kn. Jel ima neka jeftinija tarifa s netom iste il veće brzine i bez telefona i TVa za manje para? U HTu?
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.9.2018 1:07 (Dex.pwn).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
Ima 149 kn 20/2 internet +telefon s neogranicenim minutama i na to 10 kn za 50/10, dakle 159!
Ali to se da ili izvuc ili dobit ak se pređe iz vipa.
Druga solucija je Magenta 1, 159 kn isti ono od gore + neka mojilna tarifica tupa hybrid mini za 79 kn, sve skupa 238 kn.

Sve cjene su sq PDV-om
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
16 godina
neaktivan
offline
HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne pro

Da Bog da propali, lopine nezasitne.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
Dex.pwn kaže...
Kako? Piši sve...

 

Jednog dana me zvao agent, ali sam taj put odlučio poslušati što želi reći.

Do tada sam plaćao ADSL + fiksni telefon 360kn. Ponudio mi je to isto + maxtv + HBO GO premium za 260ak kn (nije magenta).

Mislim da te ponude nema u cjeniku, nego je to neka posebna ponuda za one vjerne mrskom t-comu :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.9.2018 10:53 (Bitanga).
6 godina
protjeran
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
Jura iz druge galaksije kaže...

Da Bog da propali, lopine nezasitne.

 Teško mogu propasti. Svi smo se navukli na internet i mobitele i zbog toga nešto mogu propasti.

 

 

10 godina
offline
HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne pro

Službeno 100/20. Ja sam zadovoljan sa uslugom, super stabilna, dobra korisnička služba i tehničari. Nemam stvarno primjedbe.

 

 

 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
PC - stručnjak kaže...
Ima 149 kn 20/2 internet +telefon s neogranicenim minutama i na to 10 kn za 50/10, dakle 159!
Ali to se da ili izvuc ili dobit ak se pređe iz vipa.
Druga solucija je Magenta 1, 159 kn isti ono od gore + neka mojilna tarifica tupa hybrid mini za 79 kn, sve skupa 238 kn.

Sve cjene su sq PDV-om

 

Ima i za 159 kn internet i telefon 20+ Mbit bežično, 4 Mbit žica preko hibridnog modema (na kojem su izgleda pogasili opcije kontrole prometa)

 

Ograničenje je 100 GB mjesečno nakon čega se internet prebacuje na žicu uz max brzinu od 4 Mbit.

 

100 GB se potroši bez problema, pogotovo pri većim brzinama kada sadržaj ide u većoj kvaliteti.

Tjedan dana imaš 20+ Mbita, a ostatak mjeseca gmižeš pri 4 Mbita, a Tcom može reći da korisnici imaju min brzinu od 20.

 

Ne kaže se bezveze "Dabogda imao pa nemao". Tele2 je to bolje napravio - kada se potroši tarifa od 1 TB brzina se smanji samo od 18-23 sata, a ne trajno do isteka mjeseca.

16 godina
neaktivan
offline
Re: HT najavljuje smanje investicija ukoliko se ne
Entry Point kaže...

Službeno 100/20. Ja sam zadovoljan sa uslugom, super stabilna, dobra korisnička služba i tehničari. Nemam stvarno primjedbe.

 

...
 

 I ja sam zadovoljan uslugom, za 164 kn/mjesečno kod konkurencije. A upload takav da nemam potrebe imati seedbox.

 

 

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.9.2018 12:57 (Jura iz druge galaksije).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice