HT započeo godinu rastom dobiti

poruka: 16
|
čitano: 4.519
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HT započeo godinu rastom dobiti".
11 godina
offline
HT započeo godinu rastom dobiti

Jel ovo neki sponzorirani članak ili?

Ulaganje u infrastukturu, a djele nam pristupnu opremu koja je cjenovno u rangu velikih ćevapa. Kad već ne žele dati bolju opremu zašto kriju podatke za pristup mreži ko zmija noge. Ja sam svoj modem morao spržit da mi stave Siemensa sa kojeg mogu izvuć SIP podatke. A da su u ponudu stavili opciju da nadoplatim za Fritzbox pristao bih na to.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2019 15:43 (ruzcheHR).
 
8 1 hvala 1
15 godina
offline
HT započeo godinu rastom dobiti

svaki (ali svaki) put kad pročitam "izjave" nekog tamo menadžeronje, teško mi je povjerovati da netko može toliko laprdati, mlatiti praznu slamu i srati floskule i isprazne frazetine (koje ne znače ama baš ništa) i još biti na takvu položaju i toliko plaćen. postoji li uopće i jedan šef u iole većoj kompaniji a da zna sročiti suvislu, jasnu, razumljivu i argumentiranu tvrdnju/rečenicu? očito ne. ovo što je nadrobio taj grkos papazjanis moglo je pisati za bilo koga, bilo gdje, bilo kad i za bilo što vezano uz temu napisa. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: HT započeo godinu rastom dobiti
ruzcheHR kaže...

Jel ovo neki sponzorirani članak ili?

Ulaganje u infrastukturu, a djele nam pristupnu opremu koja je cjenovno u rangu velikih ćevapa. Kad već ne žele dati bolju opremu zašto kriju podatke za pristup mreži ko zmija noge. Ja sam svoj modem morao spržit da mi stave Siemensa sa kojeg mogu izvuć SIP podatke. A da su u ponudu stavili opciju da nadoplatim za Fritzbox pristao bih na to.

 Na dva ti mjesta piše "Hrvatski Telekom je danas objavio svoje poslovne rezultate", a dio te objave je njihova izjava da ulažu u infrastrukturu. Misliš da se kao d.d. usude lagati u svojim poslovnim izvještajima? Prijavi ih burzi... Nisi zadovoljan kao korisnik s dostupnim podacima o mreži koju ti daju? Prijavi ih HAKOM-u. Želiš proširenje ponude? Pošalji prijedlog korisničkoj službi HT-a.

...
12 godina
offline
Re: HT započeo godinu rastom dobiti
ruzcheHR kaže...

Jel ovo neki sponzorirani članak ili?

Ulaganje u infrastukturu, a djele nam pristupnu opremu koja je cjenovno u rangu velikih ćevapa. Kad već ne žele dati bolju opremu zašto kriju podatke za pristup mreži ko zmija noge. Ja sam svoj modem morao spržit da mi stave Siemensa sa kojeg mogu izvuć SIP podatke. A da su u ponudu stavili opciju da nadoplatim za Fritzbox pristao bih na to.

 Ako nisi zadovoljan opremom, nitko te ne koči da sam uzmeš bolji router i staviš ga u bridge mode.

 

Xiaomi Mi MIX3 - MIUI Super Moderator
15 godina
offline
HT započeo godinu rastom dobiti
 
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: HT započeo godinu rastom dobiti
Raste njima dobit, izvlače oni debeli novac iz Hrvatske, mi smo im zlatna koka. Ovo sam govorio još prije 19 godina, kad je Račan prodavao Nijemcima većinski paket, pa su me gledali svi u čudu, da zašto sam protiv privatizacije... Sve dobili na gotovo, čak i naše vodove, firmu platili 3 puta manje nego što je vrijedila, a i tada kao i danas imaju monopol. U infrastrukturu ulažu malo ili ništa, centrale se još baziraju na paricama iz komunizma i starim Ericssonima, pogotovo van većih mjesta. Osim što će sada ulagati u zdravstveno vrlo upitnu 5G mrežu, a koju gzra prljava politika, e da bi umrežili cijeli svijet i imali nas sve na dlanu u djeliću sekunde. Zanimljivo je da su Bruxelles i Rim do daljnjeg odgodili uvođenje 5G mreže zbog nedovoljnih dokaza o (ne)štetnosti 5G valova. Dva centra moći...
 
4 1 hvala 0
6 godina
online
Re: HT započeo godinu rastom dobiti
Kokobil50 kaže...
Raste njima dobit, izvlače oni debeli novac iz Hrvatske, mi smo im zlatna koka. Ovo sam govorio još prije 19 godina, kad je Račan prodavao Nijemcima većinski paket, pa su me gledali svi u čudu, da zašto sam protiv privatizacije... Sve dobili na gotovo, čak i naše vodove, firmu platili 3 puta manje nego što je vrijedila, a i tada kao i danas imaju monopol. U infrastrukturu ulažu malo ili ništa, centrale se još baziraju na paricama iz komunizma i starim Ericssonima, pogotovo van većih mjesta. Osim što će sada ulagati u zdravstveno vrlo upitnu 5G mrežu, a koju gzra prljava politika, e da bi umrežili cijeli svijet i imali nas sve na dlanu u djeliću sekunde. Zanimljivo je da su Bruxelles i Rim do daljnjeg odgodili uvođenje 5G mreže zbog nedovoljnih dokaza o (ne)štetnosti 5G valova. Dva centra moći...

 Živim u Puli, oko 10 minuta od samog centra grada, maksimalna brzina mi je 30/3.

13 godina
offline
HT započeo godinu rastom dobiti

Problem je što monopoliziraju na infrastrukturi koja je u trenutku kupovine bila već isplaćena od strane hrvatskih građana i koja je trebala bit javno dobro.

 

Međutim događa se to da dižu cijene usluga (240kn za internet i telefon, LOL), a konkurenciju ubijaju malo po malo ili kupovinom (H1, Optima) ili dizanjem veleprodajnih cijena najma infrastrukture(svako koju godinu po 10kn mjesečno). Mjesečni najam parice nerijetko iznosi više od 50-60% cijene paketa konkurentskih telekoma, nadodajte tomu korisničku opremu, ljudstvo potrebno u tvrtci, konkurentski telekomi jednostavno rade sa premalim maržama da bi uspješno poslovali.

Naposljetku još imaju obraza dodjeljivat degradirane parice konkurentskim telekomima, čak i da centrala ima slobodnih VDSL portova odbijaju zahtjeve za VDSL kad se radi o drugim operaterima.

 

Da HT vode dica iz vrtića ne bi ga mogli zakucat u minus.

Pingu ;)
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HT započeo godinu rastom dobiti
Juksi kaže...

 Živim u Puli, oko 10 minuta od samog centra grada, maksimalna brzina mi je 30/3.

 Za takve stvari nije samo za optužiti HT već i građane jer nedaju par metara kvadratnih da se izgrade kabineti.

Takav smo narod, sve bi a ništa ne bi dali jer sve smeta. Ili dajemo ali za kvadrat tražimo 20k eurića.

 

Svakodnevno se radi na mini projektima, a mnogi se i otkazuju jer kada dođe stanje realizacije e onda se predstavnik stanara sjeti da bi moglo biti malo prašine, da će mali od susjeda pasti preko kabela, polupati stakla, pasti sa 3. kata i što sve nisam pročitao....

 

I kod mene je susjedstvo gorilo kada se provlačila optika, kada su počeli radovi uz cestu doslovno se kopalo širine jednog automobilskog kotača ali eto nastala je pobuna jer je mali bager stvarao buku, jedna susjeda nije mogla sušiti robu na  balkonu da ju prašina ne bi zaprljala i tako svatko je imao nešto za nadobaciti. Srećom izborili smo se za brži internet, kabinet u susjedstvu je već išaran graffitima ali sve uredno radi 

Xiaomi Mi MIX3 - MIUI Super Moderator
12 godina
offline
HT započeo godinu rastom dobiti

Ne zaboravite, nije zlato sve sto sja. One su prikazane u clanku samo u pozitivnom svijetlu ali sigurno nisu napisali da je ovaj novi Konstantin srezao i buđet za razvoj infrastrukture za ako je to tocno 150 mil. kuna. Da ne govorimo da ljudi odlaze samovoljno i bez otpremnine. Sad je Konstantin ponudio nesto povecane otpremnine do ako se ne varam pola 7. ili pola 8. mjeseca. Prosle godine ili prije dvije djelatnicima t-centara su srezali place za 30% ako sam dobro upucen ali su ih stimulirali boljim bonusima ako dobro prodaju da kao bonusima taj rez se nadomjesta. Puno tehnicara odlazi trbuhom za kruhom jer place su brizne. Cak su djelatnicima ponudili ako po preporuci zaposle novog djelatnika, djelatnik koji ga je preporucio dobit ce 4 tisuce kn. Ali i tu ima caka, 2k dobije odmah a 2 tek za 6 mjeseci ako novi djelatnik ostane u firmi tih 6 mj.

Ponavljam jos jednom, nije zlato sve sto sja.

 
3 1 hvala 0
7 godina
offline
HT započeo godinu rastom dobiti

kako im može padat dobit naplaćuju fiktivne impulse/minute/megabajte a u opremu ulažu ništa.
neznam za druga mjesta ali mislin da na šolti još koriste prve kabele koje su provukli i masno naplatili prije jedno 25 godina dok su još bili baš hrvatski.

 

vdsl su na silu uvalili i ekipi s preko kilometra udaljenosti od centrale i ko je ima bar desetak megabita sad ima 4 s stalnim prekidima. svi iti malo upućeniji tu su prešli na tele2 pokućni jer umjesto skoro 300kn za 4megabita koji pucaju dobiju za 200kn 40-80megabita down a o up da ni ne prićam. uredno uvaljuju ljudima maxtv iako nikome ne radi stabilno.

da ne zaboravim, svaka oluja sprži nekome ruter matićnu ili slićno jer nemaju iskrišta ili im nevaljaju uzemljenja neznam, kako im to prolazi i koje inspekcije su potplatili neznam al vjerovatno im tu ide glavnina ulaganja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2019 20:22 (dabar_solta_V2).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HT započeo godinu rastom dobiti
dabar_solta_V2 kaže...

kako im može padat dobit naplaćuju fiktivne impulse/minute/megabajte a u opremu ulažu ništa.
neznam za druga mjesta ali mislin da na šolti još koriste prve kabele koje su provukli i masno naplatili prije jedno 25 godina dok su još bili baš hrvatski.

 

vdsl su na silu uvalili i ekipi s preko kilometra udaljenosti od centrale i ko je ima bar desetak megabita sad ima 4 s stalnim prekidima. svi iti malo upućeniji tu su prešli na tele2 pokućni jer umjesto skoro 300kn za 4megabita koji pucaju dobiju za 200kn 40-80megabita down a o up da ni ne prićam. uredno uvaljuju ljudima maxtv iako nikome ne radi stabilno.

da ne zaboravim, svaka oluja sprži nekome ruter matićnu ili slićno jer nemaju iskrišta ili im nevaljaju uzemljenja neznam, kako im to prolazi i koje inspekcije su potplatili neznam al vjerovatno im tu ide glavnina ulaganja.

 pokucni internet je jako "pouzdan ko i wifi'..O cemu ti pricas kakvih 40mbit to nes imati nikad ili ti jako rjetko u idealnim uvijetima..Kakve veze HT ima sa olujom i gromovima i uzemljenjem? To je tvoj problem ako nemas gromobran i imas lose uzemljenje..

5 godina
offline
Re: HT započeo godinu rastom dobiti
govna su bili dok su bili narančasti...i ostali kad su postali ljubičasti(rozi)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
5 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: HT započeo godinu rastom dobiti
Miro kaže...
ruzcheHR kaže...

Jel ovo neki sponzorirani članak ili?

Ulaganje u infrastukturu, a djele nam pristupnu opremu koja je cjenovno u rangu velikih ćevapa. Kad već ne žele dati bolju opremu zašto kriju podatke za pristup mreži ko zmija noge. Ja sam svoj modem morao spržit da mi stave Siemensa sa kojeg mogu izvuć SIP podatke. A da su u ponudu stavili opciju da nadoplatim za Fritzbox pristao bih na to.

 Na dva ti mjesta piše "Hrvatski Telekom je danas objavio svoje poslovne rezultate", a dio te objave je njihova izjava da ulažu u infrastrukturu. Misliš da se kao d.d. usude lagati u svojim poslovnim izvještajima? Prijavi ih burzi... Nisi zadovoljan kao korisnik s dostupnim podacima o mreži koju ti daju? Prijavi ih HAKOM-u. Želiš proširenje ponude? Pošalji prijedlog korisničkoj službi HT-a.

 Kakve veze imaju vijesti o Njemackoj firmi na Hrvatskom portalu. D.d. moze da laze dok god ima love, HAKOM se bavi uzgojem salate, korisnicka sluzba je jako pristojna, iako generalno beskorisna. Sto je slijedece da je Hrvatska nekava drzava, lol.

7 godina
offline
Re: HT započeo godinu rastom dobiti
deno100 kaže...

 pokucni internet je jako "pouzdan ko i wifi'..O cemu ti pricas kakvih 40mbit to nes imati nikad ili ti jako rjetko u idealnim uvijetima..Kakve veze HT ima sa olujom i gromovima i uzemljenjem? To je tvoj problem ako nemas gromobran i imas lose uzemljenje..

 prvo ne budi takav i popij jednu rakiju ujutro za smirenje ako ti se tresu ruke, lipo san napisa da neznan i ne zanimaju me druga mjesta ali na šolti je ovako, drugo nisan napisa da je pokućni pouzdan ko wifi, ali san napisa da je pouzdanij od kabela od ht-a, šta i nije neki problem postić. signala ima ćak i kad nema struje brzine nikad ne padaju i jednostavno je usluga 100 puta kvalitetnija i bolja od ht-a.

na slikama ti je speed test od prije par mjeseci i danas, isto tako spojen sam na ruter preko 10/100 switcha pa bi možda mogle bit i bolje brzine.

 

uzemljenje i gromobran mi je odlićno rješeno i nemam nikakvih problema s grmljavinom osim one koja dođe preko telefonske žice.

a ht ima veze s olujom i gromovima ako preko njihove žice dolazi grom i isprazni se na uzemljenje u kući, jer oni nemaju nikakvo uzemljenje. problem sam rješi tako da sam na liniju koja se nažalost i dalje koristi za kućni ht-ov telefon stavi svoje iskrište i tvs jer nema smisla svaku oluju mjenjat ruter i telefon nego evenutalno zamjenim diode na tvs-u ako je bilo baš jako pražnjenje.

prije prije
danas danas
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2019 11:57 (dabar_solta_V2).
15 godina
offline
Re: HT započeo godinu rastom dobiti
obožavam ovakva naklapanja što bi bilo kad bi bilo, pogledaj izvještaj koji je javan za razliku od većine ostalih RH firmi i sve ti bu jasno. Živcira me kad smo lijeni to pogledati pa sam za vas usporedio financijske podatke i
1. gledajući zadnjih 5 godina imaju rast neto plaće od 5% godišnje i to na 3.500 zaposlenih (9.500 plaća) što je uvjerljivo najbolje u RH. Jedini im konkurent A1 zadnjih 5 godina snižava plaće pa su se sad skoro izjednačili, a imaju 3x manje ljudi.
2. Investiraju 1,5 mlrd kn, sa tendencijom rasta, usporedba sa A1 - 0,5 mlrd, odnosno HT investira koliko i ostali operateri u 3 godine. Ovo je dugotrajna imovina koja će ostati bar 7-20 godina u RH
3. Imaju rast izvoza na ukupno 299 mil kn - pa to je skoro kao brodogradilište Uljanik u boljim godinama (s time da su građani RH pokrivali gubitke Uljanika pa bolje da nisu ništa izvozili), a A1 ima na pola toliki izvoz. Ne pitajte što izvoze - pretpostavljam ovi svi njihovi data centri, virtualni serveri ili kaj-ja-znam

E ono što mene živcira kod njih, kad se svi već nešto žale, jest što nigdje ne napišu koliko je to km optike zakopano svake godine i zašto ja još uvijek nemam FTTH, a u gradu sam i koristim vdsl 30/2 gdje mi većinu pojede IP TV-i, a za surfanje mobilni router HT-a kojim imam brzinu 200/50 no nemam flat paket tako da mi je to besmisleno za gaming
Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice